Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 00:19, windows00 napisał:

A nie prościej odpalić UpgradeLaunchera? ;P


Prościej, prościej :) Zanim przeczytałem odpowiedź od Krejta zrobiłem właśnie to co radzisz :P Po prostu za szybko napisałem posta. Powiem nawet, że bez zastanowienia :D

A z moich pierwszych obserwacji...
Forteca się cieszy...
Mroczna energia jest...
Wzmocniony Grad Meteorów ma animację...
Jeździec Czarnych Niedźwiedzi wrócił... razem z Piorunem... niestety :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać posiadaczy Expension Set''a do HoMM V czy warto ściągnąć (z półek sklepowych) dodatek? Czy wnosi na tyle do gry aby warto było go kupić? Bo obecnie jako posiadacz podstawowej wersji HoMM V uważam, że system walki, a raczej brak automatycznej walki wystarczajacą zniechęca mnie do gry. Czy ten tryb został rzeczywiście naprawiony w dodatku?

Inny temat stanowi tryb MP, czy rzeczywiście tak szumnie zapowiadany tryb MP stał się o wiele bardziej grywalny? I czy podstawka go nie posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 01:14, s2nto napisał:

Chciałbym się zapytać posiadaczy Expension Set''a do HoMM V czy warto ściągnąć (z półek sklepowych)
dodatek? Czy wnosi na tyle do gry aby warto było go kupić?

Ja tam uważam, że warto. A jako, że nie lubie się powtarzać tu masz moje argumenty:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27295

Dnia 30.01.2007 o 01:14, s2nto napisał:

Bo obecnie jako posiadacz podstawowej
wersji HoMM V uważam, że system walki, a raczej brak automatycznej walki wystarczajacą zniechęca
mnie do gry. Czy ten tryb został rzeczywiście naprawiony w dodatku?

?!
Z tego co wiem, to taka możliwość jest w podstawce, trzeba ją tylko uaktywnić w opcjach.

Dnia 30.01.2007 o 01:14, s2nto napisał:

Inny temat stanowi tryb MP, czy rzeczywiście tak szumnie zapowiadany tryb MP stał się o wiele
bardziej grywalny? I czy podstawka go nie posiada?

Podstawka ma multiplayer. Co do grywalności to nie pomogę, bo nie gram po necie - preferuje sp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o automatycznej walki miałem na myśli rozwiązanie walki na głównej mapie bez przenoszenia się na pole bitwy, które po rozegraniu setnej walk z kolei staje się nużące i w ogóle nie porywające. Ja wiem, ze tej opcji nie było w poprzednich odsłonach no ale jednak przydała by się, bo ile można...?

Jako meloman wypadała by się zapytać o oprawę dźwiękową, czy rzeczywiście jest lepsza niż w podstawce, czy jednak nagrywana na odczep się? Może mógłbym otrzymać próbkę na mejla? ( w razie czego adres figuruje na moim gramsajcie).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 01:45, s2nto napisał:

Mówiąc o automatycznej walki miałem na myśli rozwiązanie walki na głównej mapie bez przenoszenia
się na pole bitwy, które po rozegraniu setnej walk z kolei staje się nużące i w ogóle nie porywające.

I ja o takiej opcji mówiłem...
Opcje -> Gra
Jest tam opcja Szybka Walka (chyba tak, za późno jest, żeby włączyć grę i sprawdzać). Gdy zaznaczysz tą opcję, nie będziesz przenoszony na ekran walki, tylko komputer sam obliczy wynik (ewentualnie jeśli Ci się on nie spodoba - będziesz mógł powtórzyć walkę)

Dnia 30.01.2007 o 01:45, s2nto napisał:

Jako meloman wypadała by się zapytać o oprawę dźwiękową, czy rzeczywiście jest lepsza niż w
podstawce, czy jednak nagrywana na odczep się? Może mógłbym otrzymać próbkę na mejla? ( w razie
czego adres figuruje na moim gramsajcie).

Motyw Fortecy trzyma się konwencji przyjętej przy muzyce z innych miast (wszystkie oparte są na tym samym motywie). Nie można powiedzieć, że oprawa zrobiona jest na odczepnego.
Co do próbki, to teraz jest już późno (trzeba się powoli kłaść ;] ), a jutro moge o tym zapomnieć (ale jeśli nie zapomnę, to prześlę Ci motyw Fortecy).

Dnia 30.01.2007 o 01:45, s2nto napisał:

pozdrawiam

I ja Cię pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 01:57, windows00 napisał:

Jest tam opcja Szybka Walka (chyba tak, za późno jest, żeby włączyć grę i sprawdzać). Gdy zaznaczysz
tą opcję, nie będziesz przenoszony na ekran walki, tylko komputer sam obliczy wynik (ewentualnie
jeśli Ci się on nie spodoba - będziesz mógł powtórzyć walkę)


Chyba właśnie sprawiłeś, że zainstaluje HoMM V i jeszcze raz zacznę grać bo opcja automatycznej walki jest dla mnie stworzeniem kompletnie innej gry niż tego co widziałem w HoMM V.

Dnia 30.01.2007 o 01:57, windows00 napisał:

(ale jeśli nie zapomnę, to prześlę Ci motyw Fortecy).

To ja się przypomnę na Twoim gramsajcie, bo wg. mnie w HoMM V muzyka byla najmocniejszym pkt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 15:48, Kronikus napisał:

Spatchowałem grę do wersji 1.4 no i wziąłem się za jej dokańczanie :) Wszystko pięknie cacy
tylko po walce z władca demonów jest zonk gdyż wchodząc w Info o scenariuszu nie ma wypełnionego
ani jednego punktu. Czy faktycznie tak gra się kończy ? Ostatnie co widzę to filmik jak niby
maja zabrać Izabelę do Srebrnych miast ale potem nic.

Jakos nie chce mi się powtarzac misji tym bardziej że nie wiem czy to coś da. Miał już ktoś
taką sytuację ?


podstawową kampanie w h5 kończyłem gdzieś na przełomie czerwca i lipca 2006 więc nie pamiętam i było ty chuba na patchu 1.1 lub 1.2 - jak coś to mogę savy podesłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co? sa jakies bledy straszliwe? ja dopiero wieczorem sprawdze co i jak jet bo tutaj gdzie siedze nie mam heroskow zainstalowanych niestety

bledow prawde mowiac nie powinno byc teraz praktycznie zadnych :) nieliczac tych ktore byc moze zostaly dodane przez ubi/nival ale te ktore byly dotychczas znalezione zostaly naprawione (wg moich ustalen)
jak mowilem sprawdze to dopiero dzisiaj wieczorem

(najprostrzy test - czy przy artefaktach sa + badz tez w generatorze map sa luzackie opisy - jesli nie ma to znaczy ze unofficial patcha oficjalnie juz nie bedzie ;) )

@Huski
edytor bohaterow w duelu bedzie udostepniony dopiero w patchu 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 23:27, Bosper napisał:

Jak pokonasz Smoki Cienia nie będziesz potrzebował Feniksów do wygrania(to wszystko). Natomiast
poszukaj Łuku z rogu jednorożca( czy jakos tak) chodzi o łuk kasujący karę za zasięg i wybranie
ulubionego wroga szkielet łucznik. Ja nie wiem bo ja grałem na normalu i miałem taką samą sytuację
bądź nawet gorszą.



przekopałem całe podziemia, pn-wsch oraz pd-wsch część mapy i na razie nie znalazłem tego łuku.
Ossira z 6K łuczników szkieletów rozgromiłem - w dodatku musiałem walczyć z nim gdy się bronił w podziemnym mieście na wyspie. A przed zamkiem Deirdre z 4k łuczników szkieletów.

Strasznie czasochłonna mapa. Szykuję się teraz Findanem do wyjścia na powierzchnię - na tereny Nikolaja. Muszę tylko odebrać feniksy (arty już mam - zebrałem bohem bez armii - wystarczył czar ''wrota wymiarów'' czy jak on się teraz nazywa ;) )

BTW: warto rozbudowywać Necro i wykupywać z nich wojsko? (mam 3 miasta necro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 08:33, morthi napisał:

- jesli nie ma to znaczy ze unofficial patcha oficjalnie juz nie bedzie ;) )


Unofficial będzie ;D Mam zrobiłem sporo poprawrek do v2.0 (miałbyć jeszcze Unofficial Patch v2.0c) jednak z braku czasu nie miałem kiedy go opublikować. Teraz mam ferie (i czas), więc spodziewajcie się Heroes V Unofficial Patch v2.1A w najbliższych dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 09:07, DiDivor napisał:

> - jesli nie ma to znaczy ze unofficial patcha oficjalnie juz nie bedzie ;) )

Unofficial będzie ;D


Niech będzie, niech będzie :) Jak zobaczyłem w grze Pioruna to się zmartwiłem - bo było już tak pięknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 09:11, Napek napisał:

> > - jesli nie ma to znaczy ze unofficial patcha oficjalnie juz nie bedzie ;) )
>
> Unofficial będzie ;D

Niech będzie, niech będzie :) Jak zobaczyłem w grze Pioruna to się zmartwiłem - bo było już
tak pięknie :P


a co z tym Piorunem nie tak bo chyba nie kumam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 09:43, scott napisał:

a co z tym Piorunem nie tak bo chyba nie kumam ?


Ostatni nieoficjalny patch (a także wydana łatka polonizacyjna CDP) zawierał zmiany w nazwach jednostek. Piorun został Władcą Piorunów, Jeździec Niedźwiedzi - Niedźwiedzim Jeźdźcem, a Jeździec Czarnych Niedźwiedzi - Niedźwiedzim Rycerzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i mam prośbę. Jestem w trakcie prac nad nowym patchem i zauważyłem coś dziwnego w grze w wersji 2.1. Mianowicie gra u mnie ignoruje inne pak, także Unofficiala (!!!). Mam więc taką prośbę.

Niech ktoś ściągnie najnowszą wersję beta Unofficiala:
http://www.mytempdir.com/1192905

i wklei go do folderu dataa1 w grze i niech odpali grę (oczywiście w wersji 2.1) i napisze mi, czy w Generatorze map losowych jest tekst "potworne siły" czy "Siła potworów". Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:01, morthi napisał:

to patch 2.1 nie usuwa potwornych sil? uuu... no to lipa


Patch v2.1 przynajmniej u mnie powoduje ignorowanie Unofficiala, dlatego proszę was o sprawdzenie tego (mój post powyżej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patch 2.1 powinien w sobie zawierac nieoficjalny patch :) stad i moje pytanie... ale skoro mowisz ze sa potworne sily i inne dziwactwa to znaczy ze nie zostal on wlaczony :( a szkoda... no trudno

z beta naszego patcha poczekaj bo mam troche materialow do niego - ale wysle Ci je dopiero w srode wieczorem bo teraz nie mam do nich dostepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:09, morthi napisał:

z beta naszego patcha poczekaj bo mam troche materialow do niego - ale wysle Ci je dopiero
w srode wieczorem bo teraz nie mam do nich dostepu


morthi, beta naszego patcha służy po to, żeby ktoś spełnił moją prośbę. Niech sprawdzi, czy gra w wersji 2.1 ignoruje patcha. Bo moja ignoruje. ale może to być tylko jakaś anomalia u mnie. Oczywiście v2.1 nie zawiera naszych poprawek. Morthi, więc sprawdź, jakobyś mógł, czy jak wsadzisz mojego patcha w wersji beta to są potworne siły czy siła potworów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować