Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2007 o 20:10, eL Fron napisał:

Fajnie, że niedługo nowy patch, poprawiający sporo błędów w mechanice. Szkoda tylko, że nie
dotyczy on balansu bohaterów w duelu.



cytując: We are now working on 1.5, which will contain, among other things, the duel heroes editor

więc cierpliwości młody padawanie, wygląda na to, że 1.5 namiesza także tutaj ;) najważniejsze, że chłopaki obudzili się ze snu zimowego - nawijasem rzecz biorąc jestem fanem serii od czasów niezapomnianej trójki, bawiłem się setnie również przy ''wyklętej'' czwórce wraz z dodatkami i po długiej przerwie spowodowanej uzależnieniem od WOWa nadrabiam zaległości z piątą odsłoną, aktualnie jestem w trakcie kampanii Sylvan (Kuźnia wciąż oczekuje na swą kolej) i mój zachwyt nie ma końca, rozgrywam nawet najmniejsze bitwy ciesząc me zmysły - po prostu uczta dla fana M&M (taaak byłem fanem serii crpgów M&M także od 4-tej części w czasach 386DX do smutnego zgonu serii wraz z M&M IX ;))
pozdrawiam wszystkich weteranów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem listę poprawek i nasunęła mi się pewna wątpliwość. FC słowem nie wspomniał o poprawieniu map z podstawki, żeby wreszcie mogły obsługiwać bohaterów Fortecy. Liczę jednak, że to nie jest pełna lista a ta trochę dokuczliwa usterka została naprawiona ;]
No cóż, pozostaje nam cierpliwie czekać i od poniedziałku zacząć cieszyć się z każdej wygranej bitwy w towarzystwie armii krasnoludów wzbogaconej o radosne okrzyki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:37, Napek napisał:

Przeczytałem listę poprawek i nasunęła mi się pewna wątpliwość. FC słowem nie wspomniał o poprawieniu
map z podstawki, żeby wreszcie mogły obsługiwać bohaterów Fortecy. Liczę jednak, że to nie
jest pełna lista a ta trochę dokuczliwa usterka została naprawiona ;]
No cóż, pozostaje nam cierpliwie czekać i od poniedziałku zacząć cieszyć się z każdej wygranej
bitwy w towarzystwie armii krasnoludów wzbogaconej o radosne okrzyki :P



to także jest poprawione:

quote:
Originally posted by C_h_u_c_k_l_e_s:
sounds great.

I''m curious to know though, what''s the reasoning behind not allowing the HoF owners to play the Dwarves on the original maps? I see that they haven''t been changed in this patch and I''m wondering if there''s a specific reason for it? I can certainly see why non-HoF owners don''t have access to the dwarves, but it seems odd to not have it the other way around though.


Forget it, Chuck. This IS fixed. I should know it, because I''m having a patch-beta for a couple of days. It''s all there.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakos nigdy nie przepadalem za JB.. poza tym, ona w wiekszosci skupia graczy offline''owych...

legendy sa bardziej user friendly ... raportowanie gier, statsy itd...
poza tym skupiaja najlepszych graczy h3...
moze uda sie to takze w przypadku h5
na JB to wszystko odbywa sie w postaci postow na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! W końcu będzie można normalnie pograć :-D. Teraz tylko wytrzymać do poniedziałku. Szkoda tylko, że na patch 1.5 jeszcze troszkę poczekamy, ale przynajmniej wiemy, że na 100% będzie można tworzyć bohaterów w duelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 19:31, brendan napisał:

w poniedziałek witamy patche 1.41 + 2.1

I wkrótce po nich - zapewne - kolejną odsłonę Unofficial Patch. :)
Hm, muszę w końcu podrzucić Morthiemu moje poprawki, bo się kiszą zapomniane w otchłani HDD.
Morthi, dostaniesz je na bank dziś wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czekam :) chetnie je zobacze :) btw - moze przy okazji poprawilbys jeszcze opis kopalnii rudy ? jakos dziwnym trafem umknelo nam slowo zelaza ;) az dziwne :D - wstydze sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słyszałem opinie o HoMM V ze tak fajna nie jest, ze sie RPG z tego zrobiło bardziej, ja tam w to jeszcze nie grałem po pierwsze nie ten komp ;p , po drugie ostrożny jestem, bo pamietam kupiłem HoMM4 jak wyszło i teraz tak se mysle ze owszem troche sie pograło, ale super gierka to nie jest, teraz sie pytam o 5 jaka jest, jakie jest wasze zdanie o niej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 11:44, Paoro napisał:

Ogólnie słyszałem opinie o HoMM V ze tak fajna nie jest, ze sie RPG z tego zrobiło bardziej,
ja tam w to jeszcze nie grałem po pierwsze nie ten komp ;p , po drugie ostrożny jestem, bo
pamietam kupiłem HoMM4 jak wyszło i teraz tak se mysle ze owszem troche sie pograło, ale super
gierka to nie jest, teraz sie pytam o 5 jaka jest, jakie jest wasze zdanie o niej??


Gra jest zaje... zajefajna ;P Ogólnie moim zdaniem część 5 to w sumie próba ulepszenia najlepszej z części czyli 3. I stanowczo zaprzeczam że zrobiło się z tego RPG. Rozwój bohatera przypomina ten znany z 3 części tylko zostało wprowadzone więcej umiejętności. Bohater nie może już walczyć sam na polu bitwy więc nie możesz samym bohaterem wygrać. Ogólnie grę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 11:44, Paoro napisał:

po drugie ostrożny jestem, bo
pamietam kupiłem HoMM4 jak wyszło i teraz tak se mysle ze owszem troche sie pograło, ale super
gierka to nie jest

Mam inne zdanie na ten temat... Ale nie o tym miałem pisać...

Dnia 26.01.2007 o 11:44, Paoro napisał:

teraz sie pytam o 5 jaka jest, jakie jest wasze zdanie o niej??

Wiesz: "Ilu ludzi tyle opinii"...
Najlepszym wyjściem jest ściągnięcie dema. Wtedy sam przekonasz się czy to "to" czego oczekujessz od serii Heroes of M&M.
Jeśli chodzi jednak o zdania użytkowników, to ja bardzo polecam najnowszą odsłonę Gieroja (xP). Gra się bardzo przyjemnie, a gra wciąga. Fabuła jest niezgorsza, a jednostki dopracowane (IMO). Każdy z zamków ma swój własny styl. Oddzielne zdanie należy się ścieżcedźwiękowej - jest świetna i bardzo sdzkoda, że nie została dołączona do EK ( ;( ). Jest też całkiem doby dodatek, jeśli nie liczyć wydania (instrukcja!!) i AI wrogów (patch w drodze) to można uznać go za bardzo udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:51, windows00 napisał:

> po drugie ostrożny jestem, bo
> pamietam kupiłem HoMM4 jak wyszło i teraz tak se mysle ze owszem troche sie pograło, ale
super
> gierka to nie jest
Mam inne zdanie na ten temat... Ale nie o tym miałem pisać...


Jak zainstalowałem tą gierke było fajnie (grałem juz wczesniej u kolegi na jednym kompie tak mi si spodobała ze ją kupiłem), grałem se pojedyncze scenariusze tam jeszcze jako tako było, ale kiedy wszedłem do kampanii, to te historie jakos mnie nie wciągły, po jednej misji konczyłem z daną kampanią, nie wiem ale sama rozgrywka dla jednego gracza mnie nie zaciekawiła, nie powiem w sieci czy grając z kolegą na jednym kompie jest zdecydowanie fajniej

HoMM 5 mam nadzieje ze ma lepszą fabułe ;p

Dnia 26.01.2007 o 13:51, windows00 napisał:

> teraz sie pytam o 5 jaka jest, jakie jest wasze zdanie o niej??
Wiesz: "Ilu ludzi tyle opinii"...
Najlepszym wyjściem jest ściągnięcie dema. Wtedy sam przekonasz się czy to "to" czego oczekujessz
od serii Heroes of M&M.


Pewnie ze był juz dawno ściągnał ale kompa nie ma na tą gierke ;p

ale zapytać sie przecież o nią mogę ;p tym bardziej ze mam wszystkie poprzednie odsłony HoMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 14:07, Paoro napisał:

Jak zainstalowałem tą gierke było fajnie (grałem juz wczesniej u kolegi na jednym kompie tak
mi si spodobała ze ją kupiłem), grałem se pojedyncze scenariusze tam jeszcze jako tako było,
ale kiedy wszedłem do kampanii, to te historie jakos mnie nie wciągły, po jednej misji konczyłem
z daną kampanią,


Herosi nigdy nie mieli zbyt wciągającej kampanii. Jak pamiętam z Heroes 3 kampanie były strasznie nużące(przebijanie się przez tysiące bohaterów w celu zdobycia artefaktu) lub pokonanie wszystkich wrogów. Jak byś przeszedł całą kampanie H5, która nie jest bardzo długa(jak w H3 tak monotonna, że nie przeszedłem jej) a do tego ma więcej rodzajów misjii(jak choćby takie, którymi grasz samym bohaterem bez zamku np. ucieczka przed kimś, szpiegowanie, odnalezienie proroka itp. Może fabuła nie jest najwyższych lotów, ale czy w H3 była?? Ja uważam, że nie. Tutaj fabuła jest spójna i tworzy jedną całość w przeciwieństwie do H3 i nie jest najgorsza(przynajmniej ja tak uważam)

Dnia 26.01.2007 o 14:07, Paoro napisał:

nie wiem ale sama rozgrywka dla jednego gracza mnie nie zaciekawiła, nie powiem
w sieci czy grając z kolegą na jednym kompie jest zdecydowanie fajniej

Na tym polegał sukces serii Heroes of Might and Magic a szczególnie części 3, "Płonace Pośladki" dawały bardzo duże możliwości, przede wszystkim na jedym komputerze mogło grać do 8 osób i każdy planował swój ruch niczym w szachach. Co do trybu multiplayer też był ciekawy, chociaż to oczekiwanie na ruszenie się przeciwnika(którego po za zachowaniem traktowało się jak komputer) było i jest nurzące. Seria "Herosów" głównie zapadła ludziom w pamięć poprzez rozgrywanie walk w trybie dla wielu graczy na jedym komputerze czyli "płonęce pośladki" i z tego trybu jest znana na całym świecie. Możliwość grania z kumplami z którymi się dyskutuje obmysla strategie przeciw innej drużynie jest czymś wspaniałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry topic dla mojego oburzenia, ale niech bedzie.

wlasnie odebralem Kuznie Przeznaczenia - plyta DVD walała się luzem w pudełku przez co jest porysowana!

wrrr... cdporazka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No musze sie z tobą zgodzić, najlepiej jest grać na jednym kompie, albo dwa kompy obok siebie zeby mozna było sobie gadać tak i jak ty mówisz np. obmyslać strategie, albo gadać wogóle o czyms innym, a przy okazji grać w herosów ;p (czekanie gdy sie z kims gada jest lepsze niz siedzenie samemu i granie z kims przez neta bo tak jak mówisz rozgrywka moze zrobić sie w koncu nudna i wygladać tak jak rywalizacja z komputerem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 17:34, moonman napisał:

wrrr... cdporazka!


Współczuję. A jaki miałeś rodzaj transportu (poczta, kurier) i ile czekałeś na paczkę? Bo ja niedawno dostałem, poczta, szło 2 tyg. ale na szczęście wszystko sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewien problem. Misja Kultyści. Niby w tym poradniku jest mowa o kilku atakach demonów po zajęciu tych dwóch miast na początku, ale.. no własnie - gdzie te demony?? Jeden atak był. Rozpierniczony w pył a kolejne? Mija kilka tygodni i nic. W końcu się wkurzyłem i zacząłem podbijać resztę mapy, bo mi się zaczęło nudzić. Nic isę nie stanie jak najpierw podbiję mapę a potem ewentualnie wykończę demony? Jest w ogóle taka możliwość?
Gram w wersję 1.4 oficjalnego patcha. Sam nie wiem o co tam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 1.3, ale wydaje mi się, że mogę pomóc. ;)

U mnie było tak, że demony jechały zawsze do Raelaga i żadnego problemu nie było (zawsze można zostawić też trochę armii w zamku). Może to jednak być błąd gry wynikający z tego, że nie zadziałał jakiś skrypt i wtedy można czekać w nieskończoność. proponuję poczekać jeszcze 1-2 tygodnie gry, ew. spróbować zacząć misję od nowa.

PS. Tyle słyszę o tych błędach w kampanii (m.in. te skrypty itp), a mi nic takiego się nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować