Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2007 o 10:48, de99ial napisał:

Tego patcha omijam z daleka aż do momentu poprawienia systemu przez Nival. Nie podoba mi się
- nekromanta bardzo dużo na tym stracił.


heh, tutaj chodzi przede wszystkim o poprawe balansu - i jak na razie ubi zmierza w dobra strone - necro i haven byly nieco przegiete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 10:48, de99ial napisał:

/.../


Wszystko zależy jeszcze od tego jak szybko te Punkty Mroku będą się regenerowały i czy będą jakieś obiekty je przywracające - jak choćby studnie przywracające punkty magii.
Jak dla mnie taki pomysł jest do przyjęcia, poza tym z patchami wolę być na bieżąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 10:54, moonman napisał:

heh, tutaj chodzi przede wszystkim o poprawe balansu - i jak na razie ubi zmierza w dobra strone
- necro i haven byly nieco przegiete


Fajnie byłoby, jakby zrobili coś jeszcze z rasowym talentem elfów, bo obecnie jak dla mnie jest on trochę mało użyteczny :| Choćby zmiana taka - biorąc jednostkę na wroga rasowego (np. Diabeł) automatycznie wrogiem rasowym staje się również jego ulepszenie (w tym wypadku Arcydiabeł).
Na chwilę obecną znajduję ten talent trochę za słabym a elfami lubię zagrać od czasu do czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:26, Napek napisał:

Fajnie byłoby, jakby zrobili coś jeszcze z rasowym talentem elfów, bo obecnie jak dla mnie
jest on trochę mało użyteczny :| Choćby zmiana taka - biorąc jednostkę na wroga rasowego (np.
Diabeł) automatycznie wrogiem rasowym staje się również jego ulepszenie (w tym wypadku Arcydiabeł).
Na chwilę obecną znajduję ten talent trochę za słabym a elfami lubię zagrać od czasu do czasu
:)


tez juz sie nad tym zastanawialem, bo np. jest jakas mapka (np. ''pojedynek'') i np. gram vs. necro - a po drodze do final battle nie spotkam zadnej jednostki necro - wiec tak na prawde spec jest bezuzyteczny.

wg mnie mogloby byc takie rozwiazanie:
zlikwidowanie koniecznosci wczesniejszej walki tylko ograniczenie poziomami
np. do 10lvl hero moze wybrac jednostki 1-3 poziomy
11-19lvl - jednostki 4-6lvl
od 20lvl - jednostki 7lvl

chyba byloby sprawiedliwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:04, Rafal G napisał:

Wszystko zależy jeszcze od tego jak szybko te Punkty Mroku będą się regenerowały i czy będą
jakieś obiekty je przywracające - jak choćby studnie przywracające punkty magii.


Z tego co mi wiadomo, to co tydzień dostajemy nową pulę tych punktów, przy czym te niewykorzystane w poprzednim tygodniu przepadają.
Czy pojawią się jakieś miejsca na mapie do ich odnawiania? Szczerze wątpię. Choiaż mogłoby to trochę urozmaicić rozgrywkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 10:24, morthi napisał:

a na czym Twoj problem polega i jak sie objawia?

dogry sieciowej wystraczy wpisac kod ktory znajdujesz na ostatniej stronie instrukcji i wchodzisz
na dowolny interesujacy Cie serwer
pamietaj o spatchwaniu gry do jejnajnowszej wersji (1.41 podstawka i 2.1 dodatek)

Gdy wpisuję swój kod i klikam okej to wraca mi do menu glównego mimo iż mam konto prawidłowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieje Ci sie tak i w podstawce i w dodatku? czy na pewno wpisujesz poprawny kod?
czy masz spatchowana gre do najnowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:07, morthi napisał:

dzieje Ci sie tak i w podstawce i w dodatku? czy na pewno wpisujesz poprawny kod?
czy masz spatchowana gre do najnowszej wersji?

Problem w tym że strona zapahami jest obecnie niedostępna mimo to wcześniej na1.4 gralem spokojnie i widziałem jeszcze innych z pathami np.1.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego ftp pobierzesz patch do kazdej wersji ktora zostala wydana :)
znajdziesz na pewno wlasciwy patch 1.41 dla polskiej wersji gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:16, Król Edmund VII napisał:

ale czy w wersji pollskiej

TAK! Przykładowo hu_pl są do edycji DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazlem biografie Nikolaja ;) w koncu :)

Kim jest wampirzy lord, którego wszyscy nienawidzą i który powodował wiele frustracji? To nikt inny niż Nicolai, opadły Monarcha imperium Gryfona. Podniesiony z umarłych przez Markala dzięki ciemnym sztukom nekromancji Nicolai teraz pragnie dusz wszystkich żyjących. Mimo że umarł, nie został całkowicie zniszczony. Jego życiowa energia nadal pozostała, a on sam został uwięziony w wieży. Więzienie go osłabilo i musi teraz nasycić głód krwawym ciepłym życiem, by odzyskać siłę...

trzeba bedzie wrzucic do kolejnego patcha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:19, morthi napisał:

trzeba bedzie wrzucic do kolejnego patcha ;)

Sie wie.
Podrzucę Ci pliczek dziś wieczorem (po odpowiednich poprawkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:04, Napek napisał:

Z tego co mi wiadomo, to co tydzień dostajemy nową pulę tych punktów, przy czym te niewykorzystane
w poprzednim tygodniu przepadają.
Czy pojawią się jakieś miejsca na mapie do ich odnawiania? Szczerze wątpię. Choiaż mogłoby
to trochę urozmaicić rozgrywkę :P


Mam pełną świadomość, że na razie nie mamy co liczyć na takie obiekty. Ale kto wie - może w którymś z kolejnych patchy, bądź w drugim dodatku coś takiego się znajdzie:) Moim zdaniem oprocz uatrakcyjnienia rozgrywki stanowiłoby to sensowne rozwinięcie idei punktów mroku. Dobrym rozwiązaniem mogła by być też konieczność odwiedzenia miasta... Może odprawienie jakiegoś rytuału - na wzór mrocznego rytuału z Lochu... Możliwości jest wiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:58, moonman napisał:

zlikwidowanie konieczności wcześniejszej walki tylko ograniczenie poziomami


Dobrze, że zahaczyłeś o ten aspekt Mściciela :) Nie wiem czy nawet nie ważniejszy niż zbyt mała liczba (wg mnie) wrogów rasowych, jakich możemy wybrać. To rzeczywiście jest irytujące, gdy na mapie przygód nie trafiają się przeciwnicy, którzy uzupełnią nam listę na poczet walk z komputerowym/ludzkim przeciwnikiem.

Dnia 02.02.2007 o 11:58, moonman napisał:

np. do 10lvl hero może wybrać jednostki 1-3 poziomy
11-19lvl - jednostki 4-6lvl
od 20lvl - jednostki 7lvl


Zaproponowałbym troszkę inny podział :)
1-5 -> jednostki 1-2. poziomu
6-10 -> jednostki 3-4. poziomu
11-15 -> jednostki 5-6. poziomu
od 16 -> jednostki 7. poziomu

16. poziom bohatera to i tak jest już dużo. Wtedy prawie pewnym jest spotkać u wroga jednostki 7. poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:19, morthi napisał:

(...) To nikt inny niż Nicolai, opadły Monarcha imperium Gryfona. (...)


Nie lepiej byłoby "upadły"? :D
Poza tym radziłbym przejrzeć ten tekst w poszukiwaniu kilku brakujących przecinków :) Wierzę jednak, że jak zwykle staniecie na wysokości zadania i zarówno to jak i pewne niezręczności stylistyczne poprawicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować