Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

KHRoN -> Pierwsze MM były bodajże połączone w ten sposób, że źli goście uciekali wachadłowcami, a drużyna też wsiadała do statków i ganiała za nimi (dawno już grałem więc mogę się mylić). Każda gra z serii ma połączenie z innymi. NP w MM6-8 przewijają się na przykład takie postaci jak Katarzyna i Roland Ironfist (Przwijają się też w HoM2 i 3, a ich syn Nicolai pojawia się nawet w MM9 ale raczej w charakterze żartu :/).
Poza tym bohaterowie z MM1 dosłownie przylatują do MM7 i stanowią bardzo ważny element fabuły...

Żadne wydarzenie z gier MM i HoMM nie pozostaje bez wpływu na inne części, postaci także powtarzają się w tej czy innej roli.

Takich przykłaów jest mnóstwo... Podałem tu tylko przykład Ironfistów ale w MM8 pojawiają się na przykład bohaterowie znani jako Sandro (HoMM1-4, MM8) i Thant (HoMM3, MM8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol :) a z tymi wahadłowcami to nie chodziło o Wizardry? ;)
... tak czy siak nie wiedziałem, aż takim fanem MM nie jestem ;] TES to rzeczywiście nieco bardziej niezależne historie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:11, upiordliwy napisał:

!@#$%^&*() !@# CENEGA!

Nigdy więcej nie kupięgry Cenegi jeśli nie spolszczą Obliviona. Co za chłam...Lem i Cenega to
porażka polskiego rynku!


To nie ich wina. Narzekaj na Take 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... wydanie obliviona ciąg dalszy:

"niestety polski dystrybutor podzielił sprzedaż na wersję ANG i wersję PL, która ma się jednak pojawić w drugim kwartale przyszłego roku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:31, KHRoN napisał:

"niestety polski dystrybutor podzielił sprzedaż na wersję ANG i wersję PL, która
ma się jednak pojawić w drugim kwartale przyszłego roku."


Zaczynam mieć lekki mętlik informacyjny; ostatnia i chyba najlogiczniejsza wypowiedż Cenegii dośc jasno dawała do zrozumienia, że o wersji polskiej nie ma co marzyć, w zapowiedziacjh jest jedynie wersja angielska więc skąd to info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:41, Fran napisał:

> "niestety polski dystrybutor podzielił sprzedaż na wersję ANG i wersję PL, która
> ma się jednak pojawić w drugim
kwartale przyszłego roku."

Zaczynam mieć lekki mętlik informacyjny; ostatnia i chyba najlogiczniejsza wypowiedż Cenegii
dośc jasno dawała do zrozumienia, że o wersji polskiej nie ma co marzyć, w zapowiedziacjh jest jedynie wersja angielska
więc skąd to info?


A gdzie pisali, że nie będzie wersji PL? Pracownik Cenegi na www.phx.pl napisał coś takiego "co do polonizacji to napewno za jakiś czas po premierze będzie łatka polonizacyjna ale ja jestem z handlowego a nie z lokalizacji tak wieć nic na tym narazie nie wiem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:54, Dowodca_Pawel napisał:

A gdzie pisali, że nie będzie wersji PL? Pracownik Cenegi na www.phx.pl
napisał coś takiego "co do polonizacji to napewno za jakiś czas po premierze będzie łatka polonizacyjna ale ja jestem z handlowego a nie z lokalizacji tak wieć nic na tym narazie nie wiem."


To wie czy nie wie? :)
A poważnie; jak wyobrażasz sobie łatke do tak rozbudowanej gry rpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 16:08, KHRoN napisał:

lol :) a z tymi wahadłowcami to nie chodziło o Wizardry? ;)
... tak czy siak nie wiedziałem, aż takim fanem MM nie jestem
;] TES to rzeczywiście nieco bardziej niezależne historie :)

Nie... Pierwsze MM (1-5) opowiadały o płaskich światach będących czyms w rodzaju stacjio kosmicznych zbudowanych przez cywilizację starożytnych ;)
W MM6-8 wątek kosmiczny też odgrywał ważną rolę. W MM6 natrafiamy na piramidę będącą w rzeczywistości statkiem kosmicznym, który przywiózł wszystkie rasy na nową planetę. (odkrywamy to pod koniec gry). Potem docieramy do centrum kontroli, które stanowiło dawniej węzeł łączności ze starożytnymi. Wydarzenie znane jako cisza przerwało kontakt z nimi (działo się to na tysiąclecia przed akcją MM6). W MM7 spotykamy owych bohaterów z MM1, pod koniec gry biegamy po ich statku i w końcu budujemy portal do różnych światów, dzieki któremu być może odnajdziemy starożytnych (to nie następuje w żadnym MM). Za to w MM8 występuje postać niszczyciela, androida wysłanego przez zaniepokojonych przerwaniem kontaktu starożytnych w celu zniszczenia planety. Jak się okazuje jest to niepotrzebne (zagrożenie którego się obawiali) zostaje opanowane przez gracza w MM6 i 7, naszym zadaniem w MM8 jest go powstrzymać. Wspomnianym zagrożeniem jest rasa Kreegan zwanych diabłami (przemierzają oni kosmos w poszukiwaniu planet, które zasiedlają i niszczą jak plaga szarańczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:45, Dowodca_Pawel napisał:

> !@#$%^&*() !@# CENEGA!
>
> Nigdy więcej nie kupięgry Cenegi jeśli nie spolszczą Obliviona. Co za chłam...Lem
i Cenega to
> porażka polskiego rynku!
Rozumując twoim tokiem myślenia mogę napisać coś takiego:
CDP to chłam, a nie
firma! Nie spolszczyli WoW''''a! I jeszcze żądają za niego 200 zł! I aż 50-60 zł abonamentu! Co to za firma, która zdziera
z klientów?!

To oczywiście była ironia, a nie moja opinia, ale jak widać ciężko niektórym choć troche się zając problemem
z drugiej strony.
LEM nie jest porażką polskiego rynku, co więcej zrobił zapewne więcej niż CDP, dlatego, że CDP wydaje
często gry firm przychylnych polskiemu rynkowi, a LEM wydaje gry Activision i Lucas Arts, które wręcz olewają polski rynek
i to, że np. CoD2 będzie spolszczony lub The Movies jest OGROMNĄ zasługą LEM''''a, CDP miało by te same problemy i nie sądze
by chociarz CoD1 spolszczyli.

Cenega zaś nie ma łatwego orzecha do zgryzenia z Take2, ale niestety by to odkryć trzeba
troche użyć swojej łepetyny i poczytać stosowne rzeczy... min. posty w tym temacie...



Trochę się zenerwowałem , ale i tak mimo wszystko wolałbym , żeby do prac nad Oblivionem brało się CDP. Choć to niemożliwe. Przykład ze spolszczeniem WoWa jest absurdalny jako , że w MMO jako "lingua franca" przyjęty jest angielski, niemiecki albo francuski , jako że są to jeżyki , którymi posługuje się najwięcej osób w Europie. Bezsensownym byłoby spolszczenie WoWa i pod względem technicznym niemożliwe więc nie wiem po co to tu dawałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

upiordliwy -> Tak samo absurdalnym stwierdzeniem (a nawet o WIELE większym) było stwierdzenie, że Cenega i LEM to porażki polskiego rynku, bo to świadczy o... już nawet nie powiem czym, by nie robić wojenki. CDP nic by tutaj nie zdziałał, skoro nawet z ATARI, firmą, która jest bardziej ugodowa i przychylniej patrzy na polski rynek (później poświęce temu więcej miejsca), sobie wręcz nie poradził. Take2 zwyczajnie olewa nasz rynek, tak samo jak Activision, bo nie widzą u nas dobrego rynku zbytu, min. przez ogromne piractwo i każda gra spolszczona, czy choćby nawet wydana w cenie 129 zł za wersję ang., a nie często 169 zł, jest OGROMNYM sukcesem wydawcy i szczerze wątpie, by CDP poradził sobie lepiej. Inna sprawa, że CDP zapewne by wybrało opcję taką, że czekamy aż wydawca się godzi na Polską wersje i dopiero teraz wydajemy, co daje nam około pół roku, a nawet rok obsuwy. Twój wybór, ja bym wolał kupić grę równo lub z niewielkim opóźnieniem w stosunku do zachodniej premiery i dostać po kilku miesiącach patcha polonizującego, niż czekać ileś tam miesięcy na PL wersje.

Teraz sprawa ugodowości zachodnich wydawców. ATARI jest ugodowym wydawcą, co wskazuje min. cena Sid Meier''s Pirates!. 79 zł za grę w wersji ang. jest naprawdę niską ceną i mało który wydawca zachodni godzi się na coś takiego (min. ryzyko eksportu po niższej cenie do krajów zachodnich). Tak więc zgoda na to wskazuje na naprawdę dużą ugodowość danego wydawcy, innym przykładem może być UbiSoft, który zgodził się na pomysł Cenegi, wydawania gier w 2 wersjach językowych, co jest niebywałym sukcesem polskiego wydawcy. I będę naprawdę mile zaskoczony jeśli coś takiego się uda CDP, niestety nie przypomniam sobie, by jakaś gra była wydawana przez CDP w 2 wersjach językowych.

Nie jestem fanbojem ani CDP, ani Cenegi, ani LEM, chociarz moje posty wskazują, że lubie jednego lub drugiego wydawcę. Tak samo jednak bym bronił CDP, gdyby ktoś powiedział, że ta firma nic nie wniosła na polski rynek, bo to wierutne kłamstwo, ale nie mniejszym kłamstwem jest to, że Cenega lub LEM są porażkami polskiego rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 19:22, Fran napisał:

> A gdzie pisali, że nie będzie wersji PL? Pracownik Cenegi na www.phx.pl
> napisał coś takiego "co do polonizacji
to napewno za jakiś czas po premierze będzie łatka polonizacyjna ale ja jestem z handlowego a nie z lokalizacji tak wieć
nic na tym narazie nie wiem."

To wie czy nie wie? :)
A poważnie; jak wyobrażasz sobie łatke do tak rozbudowanej gry
rpg?



A jak niby wygląda możliwość wybrania wersji językowej przy takich grach jak Brothers in Arms lub Splinter Cell? Swego czasu (i chyba nadal jest) na serwerach Cenegi był dostępny patch do Far Cry (odzielny, nie wydawany z innymi patchami do gry), który ważył bagatela z 700 mb i wprowadzał takie zmiany w spolszczeniu jak zmiana głosu głównego bohatera, lub poprawienie błędu filmików, gdzie usta się poruszały, a kwestii nie było słychać ;). Dlatego sądze, że z wydaniem patcha do Oblivion nie będzie problemu, skoro będą tłumaczenie tylko kinowe, łatka nie powinna dużo zajmować. To jest czysto techniczne rozwiązanie, ściągasz exe, odpalasz go i on ci podmienia wszystkie pliki z tekstem w grze na wersje polską. Magii w tym nie ma :).
Co do tekstu pana z Cenegi, to wie, że będzie, ale nie wie kiedy będzie, bo tekstu pewnie jest sporo ;). Inna sprawa, że oddział lokalizacyjny Cenegi musi najpierw otrzymać stosowne programy i pliki od Take2 i właśnie dlatego nie będzie odrazu wersji PL. Wydawca polski musi najpierw uzgodnić wszystkie aspekty z wydawcą zachodnim takie jak min. marża wydawcy zachodniego (bo chyba nikt nie myśli, że Take2 zrezygnuje ze swojej działki? :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patch do wersji kinowej Obliviona (na bazie doświadczeń z morrowindem):

ściągasz duży plik EXE
odpalasz
on poprawia conieco w plikach oblivion.esm , oblivion.bsp , oblivion.exe
może parę teksturek luzem, a może nie ;]
gra jest po polsku ;]

na oko tak z 30-50MB ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ jak się człowiek spieszy... ehh ;P ]

oczywiście sejwy vEN nie będą kompatybilne z vPL (pamiętajcie że zaczynacie wtedy nową grę ;) )

pozatym nie wiem czy to będzie darmowy patch o objętości 2-4 tysięcy stron maszynopisu + cośtam, czy raczej nowe wydanie "tylko vPL" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś czuje w kosciach ze jak oblivion wyjdzie w grudniu czy wczesniej to w polską wersje zagramy w terminie marzec/ kwiecien moze to i lepiej po maturze se zagrac:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jesli to prawda, ze Cenega podzieli gre na dwie wersje, czyli najpierw wyjdzie ang wersja a potem wersja polska to mam dziwne skojarzenia z wydaniem GTA:SA. Wszyscy wiedza jak to sie skonczylo - najpierw jest wersja kolekcjonerska, a potem MIALA wyjsc wersja zwykla, ktora niestety sie nie ukazala, bo to, bo tamto :/. No nie wiem, trudno mi sie w tym wszystkim polapac :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować