Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

w morrowindzie bardzo lubiłem zapełniając pułki i stoły różnymi rzeczami i unikalnymi itemami lecz w oblivinonie tego nie mogę robić co uważam za wielki błąd twórców może znacie na to jakieś puingi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś inna możliwość zdobycia Czarnych Klejnotów Dusz , oprócz wykonywania zadań dla Gildii Magów? Misję Księżyc Nekromanty mam już dawno za sobą i przy okazji eksploracji terenu i łapania dusz , wykorzystałem wszystkie klejnoty jakie miałem.Zamyka to drogę do zadania dla jednej z deadr i zastanawiam sie , czy jest jakiś sposób na ominięcie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skądś znam ten problem ;) Ale bez obaw i na to są sposoby. Po pierwsze - musisz się postarać o wielki klejnot duszy (koniecznie pusty!). Druga sprawa - czar łapanie dusz i gdy już to posiadasz w swoim ekwipunku to udajesz się do ołtarza (jest ich kilka, ja z tego co pamiętam byłem przy tym który znajduje się przy forcie Linchal) i umieszczasz wielki klejnot duszy w ołtarzu. Po tym wystarczy poczekać na odpowiedni moment na rzucenie czaru (zdaje się że ma to miejsce w nocy z czwartku na piątek) a ten jest w chwili gdy nad ołtarzem pojawia się fioletowy słup światła. Po chwili z ołtarza wyciągasz gotowego Black Soul Gema :) Jak widać cały proces jest dość skomplikowany, ale innego wyjścia na jego zdobycie w tym momencie już chyba nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale innego wyjścia na jego

Dnia 29.03.2010 o 13:36, dave03 napisał:

zdobycie w tym momencie już chyba nie masz.


Dzięki wielkie.Sposób zadziałał.Na wszelki wypadek zrobiłem kilka sztuk Czarnych Klejnotów , więc tym razem na pewno nie zabraknie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sklep w podstawowym Oblivionie (bez dodatków) ma najwięcej kasy? Bo mam mnóstwo elementów deadrycznych zbroi i nie chcę ich sprzedawac za grosze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 20:33, juzio07 napisał:

Jaki sklep w podstawowym Oblivionie (bez dodatków) ma najwięcej kasy? Bo mam mnóstwo
elementów deadrycznych zbroi i nie chcę ich sprzedawac za grosze ;]


Jakiegoś szczególnie bogatego kupca , jak np w Morrowind , chyba nie ma , a przynajmniej ja nie znalazłem.Najwięcej złota to 1200 , a po osiągnięciu eksperta w handlu i doinwestowaniu , 1700.Dopiero po osiągnięciu mistrzostwa , kasa wzrasta chyba do 2000.I tyle.

Co prawda , to żaden problem.Kupiłem wszystkie domy , meble , konie , zainwestowałem już w kilkadziesiąt sklepów , a i tak mam powyżej pół miliona ksy.I w domach całe tony żelastwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że i tak owe przedmioty będziesz musiał "puścić" za grosze, bowiem w Oblivione nie znajdziesz kupca który by miał z tego co pamiętam więcej niż 1200 złota. Jest ich kilku m.in. - Claudette Perrick (Złocona Karafka - Cesarskie Miasto), Rohssan (Równa Szansa - Cesarskie Miasto). Na koniec jeszcze takie info - jeśli posiadasz umiejętność handlu na poziomie 100 to każdy kupiec w grze ma dodatkowe 500 sztuk złota, czyli ci dwaj których wymieniłem wcześniej mieliby w tym przypadku po 1700 sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość (czyt. bardzo) denerwujący problem z Oblivionem. Od pewnego czasu bardzo często zdarza mi się, że grając sobie beztrosko w tą gierkę wywala mnie nagle do pulpitu i wyskakuje jakże znany i nie lubiany przez wszystkich komunikat "Wystąpił problem z aplikacją i zostanie ona zamknięta". Pamiętam, że jak grałem w Morrowinda to występował u mnie ten sam błąd, jednak działo się to bardzo rzadko. Tymczasem w Obku gra wyłącza mi się ostatnio przynajmniej raz na 15 minut, a to jest już mocno denerwujące. Nie wiecie, czy można coś na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Knights of the Nine jaki i Shivering Isles uruchamia się za pomocą jednej ikony na pulpicie - tej od podstawki. W każdym bądź razie po instalacji dodatków sprawdź sobie na "ekranie powitalnym" w plikach danych czy wtyczki dodatków są w ogóle aktywowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prośba o pomoc.
odświeżam sobie Obliviona, ale, chcąc uniknąć nieprzyjemności związanych z niezbyt płynnym działaniem gry (czego doświadczałem ostatnio), proszę o pomoc w doborze modów ;]
wolałbym uniknąć instalowania Oldbliviona, bo gra wtedy wygląda paskudnie.
na http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Must_Have_Mods wyczytałem, że mody typu Streamline czy Stutter Remover mogą poprawić płynność gry - ktoś ich może próbował?
no i druga sprawa - czy mając któryś z wyżej wymienionych, opłacalne będzie instalowanie OOO czy Francesco''s mod? przyznam, że zależałoby mi na jakichś nowych szmerach-bajerach i zmianach w mechanice, no ale nie wiem, czy nie kłóciłoby się to z ''upłynnianiem gry''.

(na marginesie, mój komputer to: athlon 3000+, 1GB ramu i GF6800 - podstawka Obliviona działa dość średnio na low-medium)

Wszelkie cudowne sposoby na poprawienie wydajności mile widziane ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:24, Daelor napisał:

nie wiem, czy nie kłóciłoby się to z ''upłynnianiem gry''.


Imo wszystko będzie grało, zresztą akurat te mody są dosyć othermodsfriendly, chociaż jeśli miałbym wybierać to OOO czy Franek kosztem reszty modów. Zniesienie level scallingu to jednak spora rzecz jest i warto się tym zainteresować, ale szczerze mówiąc (patrząc na mechanikę działania ww. modów i tych optymalizujących) naprawdę nie widzę powodów dla których miałyby się żreć.
Sam musisz kombinować z konfiguracjami, wiesz jak to działa. U pierwszego gra gitara, u drugiego już nie. Dawno temu bawiłem się w tej piaskownicy, ale znając życie więcej pożytku przyniesie modyfikacja pliku oblivion.ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ołkej, w takim razie jeszcze pytanie o Francesco''s mod - ile toto powinno ważyć? bo znajduję różne pliki, jedne mają 10, inne 20, jeszcze inne 530MB. która wersja jest właściwa? ;]
jakiegoś linkacza do pliku do pobrania/torrenta przyjąłbym z radością :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion z zainstalowanym OOO to to, co lubię - dopiero teraz gra nabiera rumieńców ;]
pytanie: czy jest jakiś mod, który zaznaczałby w jakikolwiek sposób, które miejsca na mapie zostały odwiedzone? mam problem, bo nie wiem po prostu, które ze znalezionych lochów czy podziemi już zwiedziłem ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Spoiler

W zadaniu "Korupcja w Straży Miejskiej" muszę nakłonić dwóch świadków do zeznań i udaje mi się nakłonić Russela, ale mam problem z gro-Molakiem. Jak próbuje mu zaproponować zeznawanie bez łapówek, lecz rozwinięciu retoryką kontaktów do 61(bardziej mu nie mogę), nie chce zeznawać, a jak dam mu łapówkę to ta opcja mi znika. Ktoś wie co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 21:17, Gvynbleidd napisał:

Mam problem.

Spoiler

W zadaniu "Korupcja w Straży Miejskiej" muszę nakłonić dwóch świadków
do zeznań i udaje mi się nakłonić Russela, ale mam problem z gro-Molakiem. Jak próbuje
mu zaproponować zeznawanie bez łapówek, lecz rozwinięciu retoryką kontaktów do 61(bardziej
mu nie mogę), nie chce zeznawać, a jak dam mu łapówkę to ta opcja mi znika. Ktoś wie
co zrobić?



Z tego co kojarzę i co przeczytałem w poradniku wynika, że jeżeli temat zeznania zniknie u Luronka, zaczekaj do późnego wieczora i porozmawiaj z nim jeszcze raz. Ewentualnie możesz spróbować rzucić na niego zaklęcie Urok przez co na chwilę zwiększy się jego poziom sympatii do ciebie i wtedy zagadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 12:43, Wszystkozajete napisał:

Z tego co kojarzę


Bardzo dobrze kojarzysz.Urok co prawda nie pomógł , ale odczekałem i po 22 00 pojawiła się odpowiednia opcja w dialogach i ja także w końcu ruszyłem tego questa.
3 tygodnie temu zablokowało mi się to zadanie i dopiero teraz , właściwie już zrezygnowany , zupełnie niechcący trafiłem na odpowiedź.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować