Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2009 o 15:15, Heralf napisał:

Macie jakiś link do tego moda nie z rapida?

edit: znalazłem jeszcze taki: http://www.fileplanet.com/184103/180000/fileinfo/Elder-Scrolls-IV:-Oblivion---Qarl%5C%27s-Texture-Pack-III-Redimized-v1.0
ale też się ściągać nie da :/


Zarejestruj się na stronach to się będzie dało ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic będę musiał poczekać aż założę neta na drugiego kompa bo mój pendrive ma tylko 1 gb. A na tym kompie nie ma nagrywarki DVD.Za tydzień może dwa ściągnę te mody :)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Gildia wojowników na mnie czeka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam cholernie bolesny problem z grą.
Oblivion bardzo lubi mi "pulpitować" jak wchodzę i wychodzę z jaskiń/domów/fortów lub przy zabijaniu wrogów. Często też wyrzuca mnie gdy chcę kontynuować grę od ostatnio zapisanego momentu.
Konfiguracja kompa:
AMD Athlon X2 +5400
2048 MB DDR2 RAM Kingston
Asus Radeon x1950pro 256 MB 256 bit
Mam dziwne przeczucie, że to wina grafiki, sterowniki na kompie są najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 10:06, trollf napisał:


A czym on się różni od Qarl''s Texture Pack 3? Tego którego teraz wymieniłem przed chwilą kiedyś już ściągnąłem i nie wiem czy warto mi teraz ściągać jeszcze raz te 1,7GB. Duże są zmiany? No i poprawiono coś optymalizację kodu? Bo niestety z zaaplikowanym tym modem wymagania gry poszły w górę dość znacznie.

EDIT:

JaqbD --->

A jakieś mody masz/miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:08, dave03 napisał:

> ja bym jednak bardziej polecal ta wersje ;]
>
> http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=3813


A czym on się różni od Qarl''s Texture Pack 3? Tego którego teraz wymieniłem przed chwilą
kiedyś już ściągnąłem i nie wiem czy warto mi teraz ściągać jeszcze raz te 1,7GB. Duże
są zmiany? No i poprawiono coś optymalizację kodu? Bo niestety z zaaplikowanym tym modem
wymagania gry poszły w górę dość znacznie.
(...)


Wersja QTP3 Redimized różni się od "zwykłej" wersji tym, że jest lepiej zoptymalizowana niż zwyczajny QTP3, ale ma nieznacznie gorszą jakość tekstur. Jeśli są problemy z wydajnością po zainstalowaniu QTP3, to można się zastanowić nad wersję Redemized, chociaż wątpię, aby QTP3 na GF9600GT jakoś drastycznie zmniejszał wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2009 o 10:19, JaqbD napisał:

Mam dziwne przeczucie, że to wina grafiki, sterowniki na kompie są najnowsze.

A może spróbować spatchować grę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:08, dave03 napisał:

JaqbD --->

A jakieś mody masz/miałeś?

Żadnych.
Świeża instalka bez modów.
Nowa gra, potem reinstalka, potem nowa gra.
Nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:41, KoD997 napisał:

A może spróbować spatchować gre??

heh
Najfajniejsze w tym jest to, że gra nie chce się spatchować. Dochodzi do ok. 55% i wyskakuje błąd, że nie znaleziono starych plików do spatchowania, czy coś. Nie chce instalować łatki polonizacyjnej załączonej z płytą, bo dla mnie ta gra po polsku traci klimat. Nazwy są źle tłumaczone itp. Z resztą polska wersja gryzie się z modami, które mam zamiar niedługo wrzucić.

Od razu zastrzegam, że posiadam wersję oryginalną kupioną jesienią ''07 niedługo po premierze Shivering Isles. W Empiku była miła promocja cały zestaw (nie GOTY edition) za 130 zł. Na Kompanii Graczy Cenegi policzyło mi nawet punkty jakbym osobno kupował.
Dla niedowiarków screen:

20090414203757

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 21:24, UnionPacific napisał:

Hej, pamięta może ktoś questa w którym przenosiliśmy się do wnętrza obrazu?

A coś konkretnie potrzebujesz czy tylko tak wspominasz?
E: zaraz napiszę
E2:
Cheydinhal, dom Tivela Lythandasa
"Zatarg ze śmiercią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: The Elder Scrolls IV: Oblivion
Wydawca: Cenega
Kategoria: action RPG
Klasyfikacja PEGI: 16+
Minimalne wymagania:
Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB zgodna z DirectX 9 - obsługa shaderów w wersji 2.0, Windows 2000/XP, DVD-ROM
Program sprawdzający, czy spełniasz wymagania pod daną grę: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest – i wybierz obliviona :)
Zbiór poradników, porad, itp. : http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php

The Elder Scrolls IV: Oblivion był tworzony od połowy 2002 roku. Prace nad nim rozpoczęły się w momencie wydania trzeciej gry serii, Morrowind. W zamierzeniu Bethesda Softworks, Oblivion ma być następnym krokiem na drodze rozwoju cRPG, łącząc wyrafinowaną, imponującą grafikę ze świetnym role - playingiem.
W Oblivionie twórcy idą w kierunku jeszcze większego dopracowania świata przedstawionego, starając się uzyskać dzięki temu unikalną moc wciągnięcia gracza w świat do złudzenia przypominający realny. Jest to przeprowadzone przez znaczne dopracowanie zachowania się NPC, zaimplementowane dzięki nowemu systemu obsługującego ich zachowanie, Radiant AI, przez dopracowanie systemu walki i magii, ożywienie dialogów, większą pieczołowitość przy przygotowywaniu zadań, ciekawszy system złodziejstwa...generalnie sporo słabości TES III zostało poprawionych. Poza liczbą NPC - których znacznie większe dopracowanie jest okupione mniejszą w stosunku do Morrowinda liczbą. Jednak rekompensuje to realizm ich zachowania. Jego brak był jednym z najpoważniejszych zarzutów wysuwanych w kierunku trzeciej części Elder Scrolls. W Oblivionie bohaterowie niezależni zdają się odczuwać i realizować własne - przeróżne - potrzeby. Radiant AI będzie zawiaduje ich cyklem dnia. Jedzą, śpią, pracują, chodzą na zakupy, spacerują, oddają cześć bogom, walczą, kradną...

Jak zwykle gracz ma zapewnioną dużą swobodę w kierowaniu swojej postaci. Gra jest w dużym stopniu nielinearna, stara się nie nakładać żadnych sztucznych barier na poczynania bohatera. Możemy odgrywać zarówno praworządnego obrońcę sprawiedliwości, jak i cynicznego skrytobójcę. W naszej wędrówce przez niebezpieczną prowincję Cyrodiil ma pomóc możliwość przyłączenia się do kilku gildii, z których każda oferuje inne przywileje, profity i zadania. Każda prowdzi też własną politykę, co szybko wrzuci nas w wir wzajemnych zależności, przyjaźni i animozji. W każdej z nich możemy dojść na sam szczyt, zyskując powszechne uznanie, sławę i potęgę.

Akcja the Elder Scrolls IV: Oblivion rozgrywa się w głównej prowincji Imperium Tamriel, Cyrodiil. Dostajemy zadanie znalezienia zaginionego potomka cesarza, który będzie mógł wstąpić na tron Imperium pozbawionego władcy. Poprzedni Imperator zostaje bowiem zamordowany przez skrytobójców. Brak prawowitego władcy doprowadza do otwarcia bram Otchłani (tytułowy "Oblivion"), z której przybywają do Tamriel demony, Daedry, przypuszczając inwazję na świat śmierelników. Do gracza należy odnalezienie zaginionego potomka Uriela Septima VII i rozwikłanie mrocznej intrygi, która zagraża zniszczeniem całemu Tamriel.
Oficjalna premiera Obliviona miała miejsce 21 marca 2006 roku. W Europie ukazał się 24 marca, natomiast wersja spolszczona pojawiła się na naszym rynku 7 lipca 2006 roku.
Od czasu premiery na rynku ukazały się dwa rozszerzenia do gry. Pierwszym jest dodatek Knights of The Nine, będący tak naprawdę zbiorem pluginów, który można było wcześniej ściągnąć za odpowiednią opłatą ze strony Bethesdy. Sama przygoda Knights of the Nine osnuta jest wokół starożytnego zakonu Rycerzy Dziewięciorga, a gracz w ramach wgłębiania się w fabułę rozgrywki poznaje sekrety tejże organizacji, kompletuje antyczną i dawno zagubioną zbroję by w finale stanąć w szranki z Umarilem - Ayleidzkim antybohaterem.
Kolejnym rozszerzeniem jest Shivering Isles przenoszące gracza w domenę Sheogoratha - daedrycznego księcia szaleństwa. W czasie zwiedzania tytułowych wysp poznamy inne oblicze Otchłani, po mrocznych i piekielnych światach Mehrunesa Dagona odwiedzimy szalone i nieprzewidywalne wyspy, którymi włada książę z rozdwojeniem jaźni. Sheogorath potrzebuje pomocy śmiertelnego czempiona, który podejmie się zatrzymania inwazji Rycerzy Porządku. I jak nietrudno się domyśleć w tę rolę wcieli się nasza postać.
Od momentu premiery Oblivion zbierał mnóstwo bardzo wysokich ocen, przyznano mu wiele nagród, duża liczba pism i magazynów o tematyce gier przyznała mu swoje rekomendacje. Poniżej lista tych ważniejszych nagród.
Źródło: http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=184

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli są problemy z wydajnością po zainstalowaniu QTP3, to można się zastanowić nad wersję Redemized, chociaż >wątpię, aby QTP3 na GF9600GT jakoś drastycznie zmniejszał wydajność.

No niestety ale na moim GF 9600GT gram w tej chwili na maksymalnych detalach, ale praktycznie bez żadnego zapasu mocy, bo w miastach czy w lesie podczas walk z kilkoma przeciwnikami wydajność spada do ok 20FPS. Być może gdyby procesor był mocniejszy (mam Core 2 Duo E4500 2.2GHz @2.6) to sprawa by wyglądała lepiej, bowiem wydaje mi się że to on jest u mnie wąskim gardłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś stronkę na której są mody do Obliviona a szczególnie nowe rasy (tego mi brakuje) które nie kolidowały by z polskim językiem jak i oboma dodatkami. Najlepiej jak by opisy były po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 15:03, Elminster napisał:

Jakoś film do mnie specjalnie nie trafił. Nie obraź się, ale te teksty dla mnie jakieś...
głupie.
Ale ta muzyka na początku to z gothica, prawda? :)


Nie obrażam się, chciałem, aby te teksty były takie śmieszno-głupie, ale jeżeli tylko głupie, to nic muszę nad tym popracować. A muzyka jest z soundtracka do Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może jakieś spolszczenie lub spolszczona wersja Midas Magic Spells of Aurum? Z tego co się orientuje większość nowych czarów będzie w języku angoli a to trochę popsuje mi rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować