Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2006 o 11:49, shrekinator napisał:

Ządam stanowczej odpowiedzi czy walkę można toczyć w tpp czy tylko w fpp :)


Można z tpp, ale kiepsko się walczy, tak czy siak mimo możliwości tpp, walczy się w fpp i nie ma co się nastawiać na walki w tpp. Od razu też powiem - Ci co się nastawiają na jakieś pojedynki szermiercze (mam na myśli coś co przypomina prawdziwą szermierkę jak to było w Gothicu), niech o tym zapomną...

Echh, grałem już trochę w Obliviona - powiem krótko - więcej się spodziewałem po tej grze...

P.S. mieszkańcy Tamriel, to chyba mają Internet, bo jak w jednym krańcu mapy dziabnąłem konia ;) - to jak dojechałem do drugiego krańca już o tym wiedzieli i wylądowałem w więzieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 14:13, ArtuRPGpl napisał:

A mozna sie wozic na jakichs wierzchowcach?

- można, fajnie strzygą uszkami...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 14:13, ArtuRPGpl napisał:

A mozna sie wozic na jakichs wierzchowcach?

Z tego co wiem, oczywiście tak (ja też się ciesze) :)
PS: Kupuje Oblivion tylko jak wyjdzie polska wersja ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 10:06, Hegemon napisał:

Kiedys we wszystkie prawie rpg gralo sie w pierwszej osobie (Ishary, EotB, Wizardry, Might
& Magic i setki innych). To czy grasz w rpg, czy w fps zalezy raczej od stylu rozgrywki, niz
od widoku, z ktorego sie patrzy.


hehe pamietam Ishara przelazlem go na Atari ST :) ale mi jakos klimat siada jak nie widze postaci nie wiem czemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 14:11, verbum napisał:

P.S. mieszkańcy Tamriel, to chyba mają Internet, bo jak w jednym krańcu mapy dziabnąłem konia
;) - to jak dojechałem do drugiego krańca już o tym wiedzieli i wylądowałem w więzieniu...


To tak jak ze śmiercią Cesarza :) Zacząłem w końcu grać ( kurier dostał o****rz, bo się spóźniał :) I co?

Wychodzę ze ścieków, cały krwią goblinią uwalany, od śmierci Uriela ( czy jak mu tam, bo nie patrzyłem ) minęło może z 5 minut- góra 2 godzinki czasu gry, a tu w każdej gazecie "Co teraz będzie?" I nawet wieśniak po drugiej stronie mapy wie :) Normalnie puszczają sobie chyba sms''y " Ty, józwa, cysorz ni żyje " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2006 o 15:44, Lone Wolf napisał:

Wychodzę ze ścieków, cały krwią goblinią uwalany, od śmierci Uriela ( czy jak mu tam, bo nie
patrzyłem ) minęło może z 5 minut- góra 2 godzinki czasu gry, a tu w każdej gazecie "Co teraz
będzie?" I nawet wieśniak po drugiej stronie mapy wie :) Normalnie puszczają sobie chyba sms''y
" Ty, józwa, cysorz ni żyje " :D


Nie istnieje gra IDEALNA więc nie marudzić tylko grac.
Podobnie jest ze złodziejstwem - nie jest prosto bo gdyby tak było to kazdy koń skradziony dostarczałby ogromny przypływ gotówki. Wtedy byłoby prosto i nudno jak cholera....:)

Swoją drogą i tak będę grał Magiem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy Obliviona - czy gra zawiera mapkę świata?

Na oficjalnej wyraźnie jest napisane, że w skład zestawu podstawowego wchodzi mapka świata. Jednak Cenega nic o niej nie wspominała, co jest o tyle dziwne, że przy reklamie firmy zazwyczaj trąbią o każdym elemenciku, który znajdziemy w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2006 o 16:09, Lost Paradise napisał:

(...)Nie istnieje gra IDEALNA więc nie marudzić tylko grac. (...)


:PP :) - a w Gothic 3 ma być ograniczone rozchodzenie się informacji - specjalnie na to mają położyć nacisk w grze (nawet w Nocy Kruka już Bezimienny pytał z przekąsem Vatrasa: "szybko się wieści rozchodzą" - gdy bohater wykonał jakieś zadanie /już nie pamiętam które/ a Vatras już o tym wiedział) ...hehe

Nie marudzę, po prostu opisuję swoje wrażenia i tyle...
Grałem do tej pory Obliviona jakieś 4-5h u znajomego i więcej nie zagram (bo mój pecet na to nie pozwoli) - po tych kilku godzinach mam mieszane uczucia co do tej gry. Nie jest zła, ale zachwycony nią nie jestem, po tych szumnych zapowiedziach spodziewałem sie o wiele więcej...- tzn. może inaczej: pewne elementy robią ogromne wrażenie w tej grze, ale inne (należące do tych istotnych dla gry niestety) są zupełnie średnie...
Nie mogę oceniać fabuły, bo ledwie ją zacząłem, ale interfejs (strzelanie z łuku, walka mieczem) specjalnie nie zachwycają, podobnie zachowanie części npc - spotkałem może z 50 postaci i pewnie z 50 razy powtórzyły się dialogi (jak zagaduję strażnika po raz kolejny to chyba powinien się w końcu zniecierpliwić no nie? - ale nie w kółko to samo gada, gdy w 4 letnim G2 strażnik potrafił 3,4 różne teksty powiedzieć...), wkurza też trochę AI potworów - jak się do ciebie przyczepią ( np. wilk), to będą lecieć z pół planszy, gryzą konia po pęcinach, ale on jakoś tego nie zauważa...Coś jest też z trawą - widać ją w promieiu 15 metrów od bohatera, a dalej miałem piksele...(???)
Ale to tylko pierwsze wrażenia z gry, może gdybym się rozegrał to pewne rzeczy przestałyby mi przeszkadzać? - no ale weź się tu rozegraj, jak na sprzęcie cpu 3gh, gf6800, 1gb ramu i w rozdz. 1024/768 na powierzchni gra zrywa, czasem aż tak, że nie da się walczyć... tylko w podziemiach gra chodziła płynnie na tym sprzęcie. (zaznaczę, że co się dało powyłączałem w grafice - ale też bez przesady, tylko te opcje co najbardziej obciążają, bo gdybym poobniżał jeszcze więcej to grafika na powierzchni wyglądałaby już całkiem kiepsko) Niestety z optymalizacją krucho w Oblivionie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2006 o 13:30, Lost Paradise napisał:

> Korekta: ludzie w Stanach grają. Ci w Europie dopiero dziś mogą kłusem do sklepów się
udać.


Ja za jakies 3 godzinki zainstaluję w domku.
Grę mam w łapkach :)) Wydania jest super. Jesli ktoś widział wydanie Władcy Pierścieni wersji
rozszerzonej to jest to bardzo podobne.


Szczęściarz. Ja poczekam pewnie do poniedziałku. Eh, prownicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 14:11, verbum napisał:

ma co się nastawiać na walki w tpp. Od razu też powiem - Ci co się nastawiają na jakieś pojedynki
szermiercze (mam na myśli coś co przypomina prawdziwą szermierkę jak to było w Gothicu), niech
o tym zapomną...


Gothic i prawdziwa szermierka? To wymachiwanie mieczem czy toporem na lewo i prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:11, verbum napisał:

:PP :) - a w Gothic 3 ma być ograniczone rozchodzenie się informacji


Ale z kolei ma nie byc wierzchowcow... Tak jak pisal poprzednik - nie istenieje gra idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2006 o 17:35, Hegemon napisał:

Gothic i prawdziwa szermierka? To wymachiwanie mieczem czy toporem na lewo i prawo?


Nie, to łaczenie tych machnięć harmonijnie. To wymiana ciosów i blokowanie :D Ale i oblivion, jak postać na wyższych poziomach, to ma :) A G3 będzie miał lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:35, Hegemon napisał:

Gothic i prawdziwa szermierka? To wymachiwanie mieczem czy toporem na lewo i prawo?


O tyle Gothic był fajny, że wyższe poziomy dawały nowe ciosy o różnej prędkości i gdy zabijemy wroga w połowie kombosa, to kończymy go na następym.
Najbardziej brakowało mi tam możliwości płynnej zmiany przeciwników podczas walki i denerwował fakt walka pozwalała na zaangażowanie w pojedynek tylko z jednym przeciwnikiem, więc blok blokuje 1 cios (a nie kilka), cios z półobrotu razi 1 osobnika, a nie wszystkich na około.

Może to też moje zboczenie, ale brakowało mi tam akrobatyki podczas walki - strategicznego kucania, skoku w bok i takich tam kombinacji (tak, tak - chodzi mi o quasiśredniowieczne Jedi Academy :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:47, Darkstar181 napisał:

Mogłbyś dać parę screenshotow? Chętnie bym zobaczył jak gra chodzi na Twoim sprzęcie.


Przecież napisałem, że grałem u znajomego, ja mam za słabą grafikę na tę grę...(a kupię nową jak wyjdzie Gothic 3 - gdy będę wiedział jakiej potrzeba, aby chodził płynnie w dobrych detalach ;)
Po prostu nie wytrzymałem i pojechałem do kumpla, aby zobaczyć jak Oblivion wygląda - dość miałem tych screenów i filmików, siedziałem u niego 5 godzin - wrażenia opisałem powyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:42, Backside napisał:

(...) (tak, tak - chodzi mi o quasiśredniowieczne Jedi Academy :])


W pełni się z Toba zgadzam. Nad tym właśnie się zastanawiam, skoro panowie z Raven Software stworzyli w Outcast/Academy taki dobry system walki to po co kombinować z czymś innym:P Wystarczyło wyrzucić z JA 20 metrowe skoki i cały system zaimplemetnować do Oblivion''a. Efekt byłby napewno dużo lepszy od tego, co możemy oglądać na filmikach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wole widok taki jak w gothicu...ale jezeli tak sie ciezko gra w obliviona i trzeba patrzec z oczu bochatera to dla mnie klapa na starcie mnie to zniecheca....mi w morrowindzie nie przeszkadzal biek postaci i jego ruchy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2006 o 17:42, Backside napisał:

(...)Najbardziej brakowało mi tam możliwości płynnej zmiany przeciwników podczas walki i denerwował
fakt walka pozwalała na zaangażowanie w pojedynek tylko z jednym przeciwnikiem, więc blok blokuje
1 cios (a nie kilka), cios z półobrotu razi 1 osobnika, a nie wszystkich na około.


- takie coś ma być możliwe w Gothic 3... (ale to nie temat o Gothic 3 więc nie będę się rozpisywał)

----->>> Hegemon

Co do tych koni, to przekonasz się, że równie dobrze mogłoby ich nie być w Oblivionie, wnoszą niewiele poza samą obecnością w grze...

--->>Lone Wolf
- masz racje, grałem niewiele (co to jest 5 h? - tyle co nic, to fakt...:( ), - jeśli bohater w Oblivionie naprawdę otrzyma kilka kombinacji więcej w walce mieczem, to może to wyglądać już trochę lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować