HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Tak jak napisałem oscary już dawno straciły swoją miarodajność.
Odnośnie Artysty i nagród akademii
W kategorii najlepszy film: pełna zgoda.
W kategorii najlepszy aktor: moim zdaniem Gary Oldman był lepszy w "Szpiegu".
Najlepszy reżyser: cóż to może dobrze że wpuści się trochę świeżej krwi do Fabryki Snów.
Najlepsza muzyaka oryginalna: szczerze to żaden z kandydatów mnie muzyką nie porwał.
Najlepsze kostiumy: waham się między Artystą a Anonimus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 06:00, Braveheart napisał:

i dlaczego 4rkę [Sam mi pisał] stawia UWAGA! za pierwszą częścią =.= Czyli w jego
rankingu "Na nieznanych wodach" jest na drugim miejscu. Mógłbym się tutaj zabawić w gramowego
kreta jakim jest znany wielu osobom gramowicz kerkas [bez urazy of kors] który
chyba lubi się bawić [i chyba ma na to czas] w przeczesywanie tematów co mają 30k postów
+ i przytaczania linków jak z rękawa do postów sprzed 2-3 lat :Q_ [Nie wiem jak on to
robi choć pewnie nie trudne to jest ale chyba widać ma spooooorooo wolnego czasu i cierpi
na jakąś nudę skoro bawi się w takie coś <-- nie wiem nie wnikam.


życie to sztuka wyboru kupiłem PS3 dla L.A.Noire i ... konsola stoi i się kurzy nie mam czasu zagrać.
Z grami komputerowym i jest to samo.
Czas poświęcony na gry przeznaczam na forum.
Poza tym to właśnie na forum gram.pl znalazłem paru miłośników filmów noir.
Po trzecie ten temat to najlepszy DKF.

Dnia 01.03.2012 o 06:00, Braveheart napisał:

@kerkas
BTW: Chyba lubisz toczyć forumowe flamey i wojny co ?


Prawdziwe wojny to się toczą na filmwebie użytkownik @0wner2 w temacie Drive nieraz z jego ust polecą "męskie członki" i "najstarsze zawody świata".

Dnia 01.03.2012 o 06:00, Braveheart napisał:

"Zresztą oscary już dawno straciły obiektywność polecam znaleźć wywiad z Borysem Lankoszem."
Hmmm wydaje mi się, że nie tyle co obiektywność a nie mają w sobie tego czegoś co miały
kilka lat temu.
Straciły chyba to coś co w sobie miały. Nie wiem ... prestiż ? Wciąż to jest ważne wydarzenie
i zapewne każdy aktor chce mieć takową statuetkę bo również nie rozdaje się ich byle
komu ale IMO w Gali oscarowej nie ma już tego Prestiżu co kiedyś. Prestiż prestiżowi
chyba nie równy.


Sami członkowie akademii mówią że zazwyczaj nagradza się filmy o których jest najgłośniej największa reklama itd. itp. poprawność polityczna też robi swoje , itd. itp.
Oczywiście że kibicuję naszym np. kibicowałem Tomkowi Bagińskiemu z "Katedrą".
Borys Lankosz w wywiadzie stwierdził iż:
Po pierwsze film musi być anglojęzyczny (amerykanom nie chce się czytać literek)
Po drugie reklama , reklama , reklama.
Po trzecie film musi być uniwersalny czyli być zrozumiały dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2012 o 18:12, kerkas napisał:

Najlepsza muzyaka oryginalna: szczerze to żaden z kandydatów mnie muzyką nie porwał.

Dnia 02.03.2012 o 18:12, kerkas napisał:


Może po prostu nie słuchasz soundtracków?
mnie jak najbardziej porwał John Williams w obu ubiegłorocznych swoich pracach, choć " War Horse " wygrywa z " TinTinem ", a i Howard Shore w " Hugo " napisał chyba swoją najlepszą pracę od czasów " Władcy Pierścieni ", już się nie mogę doczekać " Hobbita ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 22:34, lis_23 napisał:

Może po prostu nie słuchasz soundtracków?
mnie jak najbardziej porwał John Williams w obu ubiegłorocznych swoich pracach, choć
" War Horse " wygrywa z " TinTinem ", a i Howard Shore w " Hugo " napisał chyba swoją
najlepszą pracę od czasów " Władcy Pierścieni ", już się nie mogę doczekać " Hobbita
".

Ja tam wolę starszego Williamsa. Ostatnio wracam coraz częściej do "Jurassic Park" oraz "Jurassic Park: The Lost World". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2012 o 22:38, Janek_Izdebski napisał:

Ja tam wolę starszego Williamsa. Ostatnio wracam coraz częściej do "Jurassic Park"
oraz "Jurassic Park: The Lost World". :)

Tyle, że obecnie Williams wrócił do stylu z początku lat 90-tych - zarówno przy " TinTinie " ( nawiązania do serii Indiana Jones ) jak i przy " War Horse " ( " Far And Away " ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 22:44, lis_23 napisał:

Tyle, że obecnie Williams wrócił do stylu z początku lat 90-tych - zarówno przy " TinTinie
" ( nawiązania do serii Indiana Jones ) jak i przy " War Horse " ( " Far And Away " ).

W takim razie będę musiał posłuchać... Szkoda, że już nie będzie epizodów: 7,8, 9-tego "SW"... Williams znowu miałby szansę się wykazać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2012 o 23:01, Janek_Izdebski napisał:

W takim razie będę musiał posłuchać... Szkoda, że już nie będzie epizodów: 7,8, 9-tego
"SW"... Williams znowu miałby szansę się wykazać... :)

Lucas chyba już definitywnie zrezygnował z zajmowania się filmami, a przynajmniej z reżyserii
szkoda, że nie oddał komuś innemu reżyserii przynajmniej epizodu II ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 23:03, lis_23 napisał:

Lucas chyba już definitywnie zrezygnował z zajmowania się filmami, a przynajmniej
z reżyserii szkoda, że nie oddał komuś innemu reżyserii przynajmniej epizodu II ...

Co więcej, gdzieś czytalem, że Lucas w testamencie zakazał spadkobiercom zajmowania się epizodami: 7,8,9-tym "SW". A jeśli chodzi o serial aktorski "SW", to Lucas się wypowiadał, że szuka miejsca najbardziej przyjaznego dla inwestorów filmowych (czytaj: najtańsze koszty produkcji i wyzysk pracowników niekontraktowych). W końcu Lucas to Żyd. ;) Dalej już nie śledziłem newsów dot. tego serialu aktorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2012 o 23:20, Janek_Izdebski napisał:

A możesz zapodać link do jakiegoś fajnego kawałka z "Adventures of Tintin"? Dziękuję.
:)


http://www.youtube.com/watch?v=fH9fcCxoemc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=E9R60N-jlNo
http://www.youtube.com/watch?v=MeCESFOGA-U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=88DL5WwRJp4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 23:33, Janek_Izdebski napisał:

Właśnie słucham tego:

http://www.youtube.com/watch?v=3LK6vv4oxjw&feature=BFa&list=PL4E3D171EE3B3C416&lf=results_main

Ach te wspomnienia z dzieciństwa. :)

Akurat tego starszego Williamsa za dobrze nie znam, słucham Jego prac od " Listy Schindlera " i " Parku Jurajskiego " - choć część klasyki znam, filmy Spielberga, Gwiezdne Wojny, Supermana, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 23:37, lis_23 napisał:

Akurat tego starszego Williamsa za dobrze nie znam, słucham Jego prac od " Listy
Schindlera " i " Parku Jurajskiego " - choć część klasyki znam, filmy Spielberga, Gwiezdne Wojny,
Supermana, itp.

"Płonący wieżowiec" to mój ulubiony film z dzieciństwa. Nadal mam do niego sentyment... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2012 o 23:40, Janek_Izdebski napisał:

"Płonący wieżowiec" to mój ulubiony film z dzieciństwa. Nadal mam do niego sentyment...
:)

Film znam ale muzyki już nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 23:01, Janek_Izdebski napisał:

"SW"... Williams znowu miałby szansę się wykazać... :)

Co do Williamsa się zgodzę, ale następne epizody... jednak starczy. Dajmy temu spokojnie siedzieć w fotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 23:58, Braveheart napisał:

Co do Williamsa się zgodzę, ale następne epizody... jednak starczy. Dajmy temu
spokojnie siedzieć w fotelu.

Ja bym chciał zobaczyć w kinie choć częśc z tego co jest w serii "Legacy"... Oczywiście Lucas i tak zrobiłby to po swojemu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się