HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Ostatnio oglądałem film pt. Ona to on - bardzo mi się podobała ta komedia i jest godna polecenia. Uśmiałem się do łez :D
A następnie oglądałem film pt. Ostatnie wakacje, również komedia i również przezabawna :)
Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś widział już film "KATYŃ"? Mam zamiar iść na niego w piątek, ale nie wiem, czy nie lepiej zobaczyć coś innego? Czy to dobry film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 14:18, master matrox napisał:

Właśnie skończyłem oglądać Flinstonów właśnie wyemitowanych na TVN :> Niby nie była to jakaś
hyper-mega-wypasiona produkcja, mi się ta komedia spodobała :) Bardzo dobrze dobrani aktorzy,
fajna fabuła no i sporo śmiesznych sytuacji ;-) Polecam!


Również go oglądałem. Film bardzo fajny. Bohaterowie przypominają mi tych z Miodowych Lat. Fre to taki Karol Krawczyk - wybuchowy, gruby, rządny pieniędzy, za wszelką cenę chce zabłysnąć, ale zawsze źle mu to wychodzi, a Barney to Norek - mały, pragnący jak najlepiej dla Freda/krawczyka, jednak nie doceniany przez niego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 14:36, xDeuSx napisał:

Mam pytanie, czy ktoś widział już film "KATYŃ"? Mam zamiar iść na niego w piątek, ale nie wiem,
czy nie lepiej zobaczyć coś innego? Czy to dobry film?


Ja oglądałem "Katyń" w piątek. Na ten film wręcz trzeba pójśc. Mówi prawdę o Katyniu. Film świetny, nakręcił go sam Andrzej Wajda, który stracił ojca w Katyniu. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 14:36, xDeuSx napisał:

Mam pytanie, czy ktoś widział już film "KATYŃ"? Mam zamiar iść na niego w piątek, ale nie wiem,
czy nie lepiej zobaczyć coś innego? Czy to dobry film?


Byłem na tym filmie wczoraj... Mi się bardzo podobał... Ładnie opowiedziana historia ludzi, zarówno samych żołnierzy, polskich oficerów, jak i innych, których los był związany z nimi, czyli matek, żon i dzieci... Momentami wzruszający i poruszający... no i po obejżeniu nasuwają się refleksje... Osobiście polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 15:21, Nat-Sem napisał:

> Mam pytanie, czy ktoś widział już film "KATYŃ"? Mam zamiar iść na niego w piątek, ale
nie wiem,
> czy nie lepiej zobaczyć coś innego? Czy to dobry film?

Byłem na tym filmie wczoraj... Mi się bardzo podobał... Ładnie opowiedziana historia ludzi,
zarówno samych żołnierzy, polskich oficerów, jak i innych, których los był związany z nimi,
czyli matek, żon i dzieci... Momentami wzruszający i poruszający... no i po obejżeniu nasuwają
się refleksje... Osobiście polecam...


Prawdopodobnie w piątek jadę na to do kina i już nie mogę sie doczekać. W "Katyniu" występują sceny batalistyczne, czy bardziej poruszany jest los żon wojaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 15:24, Moras1990 napisał:

Prawdopodobnie w piątek jadę na to do kina i już nie mogę sie doczekać. W "Katyniu" występują
sceny batalistyczne, czy bardziej poruszany jest los żon wojaków?


W tym filmie nie znajdziesz wielkich scen batalistycznych, wybuchów i hektolitrów krwi... Głównie film koncentruje się na ludziach, którzy przeżyli tą wielką tragedię, żony, matki, dzieci... a także na tych, którzy próbowali wyjawić prawdę i tych, którzy mówili zgodnie z propagandą sowiecką pod koniec wojny...
Widać, że żołnierze chcieli walczyć, ale nie mogli... rząd polski uciekł na emigrację, Polskę zaatakowali Niemcy, później Sowieci... a oni zginęli haniebnie... takie były moje pierwsze odczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 15:30, Nat-Sem napisał:

W tym filmie nie znajdziesz wielkich scen batalistycznych, wybuchów i hektolitrów krwi... Głównie
film koncentruje się na ludziach, którzy przeżyli tą wielką tragedię, żony, matki, dzieci...
a także na tych, którzy próbowali wyjawić prawdę i tych, którzy mówili zgodnie z propagandą
sowiecką pod koniec wojny...
Widać, że żołnierze chcieli walczyć, ale nie mogli... rząd polski uciekł na emigrację, Polskę
zaatakowali Niemcy, później Sowieci... a oni zginęli haniebnie... takie były moje pierwsze
odczucia...


O kurczę, narobiłeś mi jeszcze większego apetytu. Te wszystkie strzelaniny i siekanki powoli mnie nudzą, a jakoś mam teraz ochotę na jakis poważny dramat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 15:32, Moras1990 napisał:

O kurczę, narobiłeś mi jeszcze większego apetytu. Te wszystkie strzelaniny i siekanki powoli
mnie nudzą, a jakoś mam teraz ochotę na jakis poważny dramat:)


Wiesz, trochę przeraziło mnie to, że jedną z głównych ról będą grali Małaszyński i Żmijewski... że będzie to coś w stylu na dobre i na złe, albo Magda M... ale Żmijewski zagrał przyzwoicie rolę polskiego oficera... Film nie jest całkowicie tylko historyczny... Najważniejsze są losy i historia ludzi, których to dotknęło osobiście... w końcu Wajda zadedykował ten film swoim rodzicom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłośnikom westernów polecam film "Człowiek, który zabił Liberty Valance''a" z Jamesem Stewartem i Johnem Wayne w rolach głównych i w reżyserii słynnego Johna Forda. Właśnie się zaczyna na TVP 1.
Wiem, że pora jest idiotyczna i pewnie mało kto dotrwa do końca, ale film należy do klasyków gatunku i naprawdę zapada w pamięć.
A porę nadawania nie ja wybierałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj ściągnąłem i obejrzałem Gothic der film - 100 minutowy film zrobiony w oparciu o gameplay z Gothic 1 i mówię wam ogladało się świetnie. zwłaszcza, że wreszcie zrobili do niego polskie napisy.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i mówię wam ogladało się świetnie. zwłaszcza, że wreszcie zrobili do

Dnia 24.09.2007 o 08:58, castlerock napisał:

niego polskie napisy.
Pozdr.


Ja niestety mam tylko jakiś gothicowy film po niemiecku.A skąd ściągnąłeś polską wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogladał w weekend Reident Evil? Jak nie to nie macie czego żałować. Dla mnie trochę żałosny. Strasznie przewidywalny, mało jakichś bardzo emocjonujących i przerażających scen. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:08, mattex napisał:

czy ktoś oglądał już film ,,Katyń'''' ? jaki opn jest bo chce sie na niego wybrac chyba warto co?


Ja wiem tylko od koleżanki, że podobno warto. Smutny i wzruszający film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:47, KrzychW napisał:

i mówię wam ogladało się świetnie. zwłaszcza, że wreszcie zrobili do
> niego polskie napisy.
> Pozdr.

Ja niestety mam tylko jakiś gothicowy film po niemiecku.A skąd ściągnąłeś polską wersję?


sprostowanie: to nie Gothic der film tylko Gothic the movie (wersja angielska) i link do niego:

http://www.idg.pl/ftp/gry_4586/Gothic...The.Movie..html

napisy - link:

http://themodders.org/forum/index.php?showtopic=4284

jest tam też link do wygodnego odtwarzacza:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=119&t=24

Zresztą ten drugi podany przeze mnie link załatwi wszystko :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem parszywy tydzień w pracy więc postanowiłem przejść się do kina, i trochę uspokoić skołatane nerwy, na jakimś "ambitnym" seansie ;-) Padło na "Transformers", można powiedzieć, że jestem znawcą tematu ;-) mam całą serię komiksów, wydaną w Polsce (od 1991 roku) takie małe zboczenie z dzieciństwa:-). Myślałem, że wiem co zobaczę ;-) a tu naglę zza krzaka wyskoczył cube ;-D i wszystko wzięło w łeb ;-).
Film oglądało się z przyjemnością, nie było nad czym się zastanawiać, ponieważ poziom intelektualny dzieła, był na poziomie, tunelu diagnostycznego w warsztacie samochodowym :-) ale przecież nikt nie idzie na filmowy komiks, żeby delektować się wyszukanymi dialogami albo szukać prawd egzystencjalnych ;-). Efekty specjalne wgniatają w ziemię :-) spodziewałem się trochę lepszej wersji reklamy Citroena, a dostałem rewelacyjną grafikę i wręcz wymiatającą ścieżkę dźwiękową ( chyba soundtracka trzeba będzie do kolekcji kupić :-) ). Sporo wątków komediowych płaskich ale śmiesznych. Oczywiście nie obyło się bez amerykańskiego patosu;-) Typowy film o nastolatku który w jeden dzień zostaje bohaterem, zdobywa dziewczynę i ratuje świat ;-).
Macie problem w pracy, domu, szkole? idźcie na "Transformers" przynajmniej na 2 godziny zapomnicie o problemach, zatracając się w wartkiej akcji :-)
Ocena filmu: grafika 9/10, muzyka 10/10, fabuła 3/10, ogólne wrażenie 9/10

POLECAM :-)

Teraz mały spoiler ;-)

W sumie z komiksowych "Transformers" w filmie było niewiele, parę nazw własnych i smaczków np. w oryginale
"Trzmiel" był garbusem ( stał obok w sklepie z Boliwijskimi używanymi samochodzmia xD ) nie Camarro;
Optimus Prime nigdy nie miał miecza (herezja ;-) );
Jazz zginął, nie do pomyślenia :-( w wersji komiksowej przeżył nawet walkę przeciwko Unikornem);
no i podstawa broń ludzi nawet nie zarysowałaby robota ;-)
Czemu nie wystąpił Spiderman ;-/ ;-) w komiksie był;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


spoiler

Dnia 24.09.2007 o 21:48, sodolis napisał:

W sumie z komiksowych "Transformers" w filmie było niewiele, parę nazw własnych i smaczków
np. w oryginale
"Trzmiel" był garbusem ( stał obok w sklepie z Boliwijskimi używanymi samochodzmia xD ) nie
Camarro;


Też to zauważyłem, mogli zrobic chociaż new beetle... tez zauważyłem garba obok w komisie :)

Dnia 24.09.2007 o 21:48, sodolis napisał:

Optimus Prime nigdy nie miał miecza (herezja ;-)


Za to miał naczepę, ale dla mnie miecz jest spoko..

Dnia 24.09.2007 o 21:48, sodolis napisał:

Jazz zginął, nie do pomyślenia :-( w wersji komiksowej przeżył nawet walkę przeciwko Unikornem);
no i podstawa broń ludzi nawet nie zarysowałaby robota ;-)


Szkoda mi chłopa było, chyba mój ulubiony... w ogóle miał mało kwestii gadanych ;]
Ale chodza słuchy że wróci.

Dnia 24.09.2007 o 21:48, sodolis napisał:

Czemu nie wystąpił Spiderman ;-/ ;-) w komiksie był;-P


n/c
Za to polecam Ci bajkę z 1987- poznajesz ten głos?
http://www.youtube.com/watch?v=fB0_vJUc3o4
tam to była muza 10/10 dopiero...

spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się