HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

/.../

Dodam jeszcze, że w The Movie była masa ofiar (tak na temat Jazza)- zgineli główni bohaterowie, czyli Megatron, Optimus, Ultra-Magnus, Ratchett i Ironhide, a także Starscream i wielu innych. Fajne to było, bo później w kreskówkach nie było wcale trupów, a prali się w każdym odcinku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie straciłem przyjemność oglądania "Ekipy", cały czas gapię się na kilkudniowy zarost premiera i faktycznie działa mi na nerwy to niedociągnięcie ;-)
Ostatnie odcinki z motywem terrorystycznym też ciekawe, chociaż sama problematyka trochę kontrowersyjna. Neonaziści przetrzymują jakiś ''propagatorów tolerancji''. I niby wszystko jasne, kto najbardziej zły i przeprany chorą ideologią, ale z kolei tamci drudzy... wieszają sobie portret Stalina na ścianie. Ale może jestem jakoś ostatnio przewrażliwiony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:00, .Darnok napisał:

Przez Ciebie straciłem przyjemność oglądania "Ekipy", cały czas gapię się na kilkudniowy zarost
premiera i faktycznie działa mi na nerwy to niedociągnięcie ;-)

Przykro mi :-D
Ale dzisiejszy zarost był przynajmniej trochę bardziej usprawiedliwiony, bo premier siedział całą noc w sztabie antykryzysowym, a przecież wiadomo, że nasza policja jest niedoinwestowana i pewnie nieużywanych żyletek nie mieli ;-)
Żartuję. Oczywiście rozumiem, że nie było czasu sie ogolić :-)
Za to irytowała mnie dziś relacja z konferencji prasowej. Tu już miałem zastrzeżenia do reżyserki. Czemu, u diabła, ta kamera cały czas latała jak szalona. Przecież widz normalnie jest traktowany jako obserwator stojący w kącie przyglądający się konferencji. Z jego punktu widzenia kamera powinna być niemal statyczna.
Tymczasem ja dostawałem oczopląsów i zawrotu głowy od tego wirowania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:43, A-cis napisał:

(...)
Za to irytowała mnie dziś relacja z konferencji prasowej. Tu już miałem zastrzeżenia do reżyserki.
Czemu, u diabła, ta kamera cały czas latała jak szalona. Przecież widz normalnie jest traktowany
jako obserwator stojący w kącie przyglądający się konferencji. Z jego punktu widzenia kamera
powinna być niemal statyczna.
Tymczasem ja dostawałem oczopląsów i zawrotu głowy od tego wirowania :-)


Oj coś się nie możemy dogadać w sprawie tego serialu, bo ja właśnie miałem pisać, że ujęcia z konferencji najbardziej mi się podobały ;D Potęgowało to właśnie uczucie chaosu i pewnej bezradności ze strony osób ze sztabu kryzysowego. Znakomite posunięcie.
No i tak przy okazji - świetna rola drugoplanowa Szyca. Znaczy może nie tyle świetna, co zapada w pamięć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurdę ja już tego filmu nie pamiętam dokładnie. Chyba trzeba będzie sobie odświeżyć:). To najpierw był film potem kreskówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 11:10, Kafar napisał:

Kurdę ja już tego filmu nie pamiętam dokładnie. Chyba trzeba będzie sobie odświeżyć:). To najpierw
był film potem kreskówka?


Łot? Najpierw była pełnometrażowa bajka (Transformers the Movie), a potem kreskówki w odcinkach, a dopiero teraz film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 13:12, Galadin napisał:

Dzisiaj ze szkołą byłem na "Katyniu". Trudno po takim filmie opisywać jakieś wrażenia czy emocje.
Nie można mówić, że jest fajny czy dobry, raczej - Wajda odtworzył prawdziwe wydarzenia z tamtych
lat - trzeba samemu się przekonać i przemyśleć. Trudno powstrzymać łzy, zwłaszcza w końcówce.
Uważam też, że taki film jest najlepszą lekcją patriotyzmu, chociaż może nie bezpośrednio jest
to przedstawione. Osobiście sądzę, że każdy Polak szanujący ojczyznę, który ma możliwość pójścia
do kina powinien to zrobić.


Racja. Niedługo idę z klasą. W sumie do kina z klasą idziemy zazwyczaj na głupie filmy, a ja jestem wtedy przeziębiony... XD. Ale na Katyń pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 14:24, Budo napisał:

> Kurdę ja już tego filmu nie pamiętam dokładnie. Chyba trzeba będzie sobie odświeżyć:).
To najpierw
> był film potem kreskówka?

Łot? Najpierw była pełnometrażowa bajka (Transformers the Movie), a potem kreskówki w odcinkach,
a dopiero teraz film.


No bo ja film oglądałem po serialu i nie wiedziałem co pierwsze. Choć serial też czasami opuszczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję obejżeć film "Katyń" w kinie. Powiem krótko: Ten film jest fantastyczny. Szczególnie wryły mi się w pamięć sceny z egzekucji w lesie katyńskim. Cisza, szum drzew, śpiew ptaków przerywana tylko strzałami i pracą spychacza po zakończeniu egzekucji.

Film jest naprawdę wspaniały i polecam go wszystkim bardzo serdecznie. Andrzej Wajda przeszedł sam siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 21.40 na TVN-ie Cast Away, okazja do podziwania kunsztu aktorskiego Toma Hanks''a. Ten film jest naprawdę świetny, z chęcią obejrzę go po raz kolejny i Wam też polecam, zresztą i tak nic ciekawego nie leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:53, reykan napisał:

Dzisiaj o 21.40 na TVN-ie Cast Away, okazja do podziwania kunsztu aktorskiego Toma Hanks''a.
Ten film jest naprawdę świetny, z chęcią obejrzę go po raz kolejny i Wam też polecam, zresztą
i tak nic ciekawego nie leci...


Tom Hanks jest jednym z moich ulubionych aktorów między innymi za Caste Away a także za Forrest Gump, Apollo 13, Saving Private Ryan, The Da Vinci Code, musze też stwierdzić że prawie wszystkie pierwsze filmy w jakich grał były strasznie słabe a niektóre wręcz tragiczne, że tak stwierdze złe dobra począdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:51, tok20 napisał:

Moim ulubio0ny filmem jest forest gump oglądał ktoś zwas go może

Wstyd się przyznać, że się nie widziało Forresta! Jeden z moich ulubionych filmów. Bardzo mi się tam podobały nawiązania do znanych osób, wydarzeń i firm (Apple!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie Cast Away. Świetny film, jak większość z panem Tomem. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak to przyszło, ale bodaj dziś pierwszy raz oglądałem ten film, bardzo ciekawy byłem zakończenia. Już myślałem, że z powrotem się z tą nażeczoną zejdą. :P
Bardzo dobry film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 00:25, Vaxinar napisał:

bardzo ciekawy byłem zakończenia. Już myślałem, że z powrotem się z tą nażeczoną zejdą. :P

No a jak interpretujesz zakończenie? Co on zrobił na tym rozdrożu? Pojechał za tą dziewczyną? (ja bym tak zrobił)
Czy raczej ruszył swoją drogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się