HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Za ostatnie czasy uważasz lata 50 - 80? Gz.

Vaxinar: Dzień w którym zatrzymała się ziemia, tylko to znam, z ostatnich filmów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 20:15, Starscream napisał:

> Wiec daruj sobie te lamerskie prowokacje, zrobilem ci sos ze musiales mnie
wkrw
COŚ

Wole dopisać, bo wiem że takie parapety potrafia sie do wszystkiego przyczepić

a teraz wytrzyj buziak ze śliny hehe
"Pojutrze" RULEZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 20:19, castlerock napisał:

> > Wiec daruj sobie te lamerskie prowokacje, zrobilem ci sos ze musiales
mnie
> wkrw
> COŚ
>

> Wole dopisać, bo wiem że takie parapety potrafia sie do wszystkiego przyczepić
>
a teraz wytrzyj buziak ze śliny hehe
"Pojutrze" RULEZ :D

Wbrew pozorom nie zbulwersowalem sie jakos strasznie, wiec texty o pluciu slina tez mozesz sobie darowac
Udalo ci sie mnie sprowokowac cieszysz sie z tego powodu?
A Pojutrze to film dla takich niewypalow jak ty:) A raczej tylko takim niewypalom sie będzie podobal
No zapodaj jeszcze jakis smieszny text pajacu, czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 14:36, Vaxinar napisał:

Ja bym w filmie w ogóle chciał zniszczenia Ziemi, bo takich filmów nie ma zbyt dużo,
a w ostatnich czasach to chyba w ogóle.


Całkiem niedawno była jeszcze Zapowiedź, choć tam trochę mało efektowne było to zniszczenie Ziemi, a samo zakończenie jak dla mnie było tragiczne. :P

Poza tym zostawcie Starscreama-konesera, go sprowokować może praktycznie wszystko, a w szczególności gdy ktoś ma inne zdanie niż on. Jeszcze bana dostanie i będziecie mieli go na "sumieniu" :D

BTW: Mi się podobało 10 000 BC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 20:54, rob006 napisał:

> Ja bym w filmie w ogóle chciał zniszczenia Ziemi, bo takich filmów nie ma zbyt dużo,

> a w ostatnich czasach to chyba w ogóle.

Całkiem niedawno była jeszcze Zapowiedź, choć tam trochę mało efektowne było to zniszczenie
Ziemi, a samo zakończenie jak dla mnie było tragiczne. :P

Poza tym zostawcie Starscreama-konesera, go sprowokować może praktycznie wszystko, a
w szczególności gdy ktoś ma inne zdanie niż on. Jeszcze bana dostanie i będziecie mieli
go na "sumieniu" :D

Konesera? na jakiej podstawie tak twierdzisz? To ze nie skreslam kina z lat 60/70 to nie znaczy ze jestem jakims znawca. Bardzo lubie wspolczesne kino, moim zdaniem najlepsze filmy powstawaly w latach 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 19:06, Starscream napisał:

Krzatowe Kalosze rulez :D Mi sie wydaje czy on (ten "tlumacz") na krasnoludy mowil krzaty?:D
Smiech na sali Jeszcze zalosne tez bylo jak nazwal enty (tego juz nie pamietam)

Krzaty to żyjące w podziemiach humanoidy z mitologii nordyckiej. A jak wiadomo pełno jej w WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak czy siak to mi pasuje bardziej do Hobbita niz do Władcy Pierścieni:) Jakby nie patrzec tlumaczenie Skibniewskiej jest bardziej klimatyczne i ogolnie pod IMHO kazdym wzgledem lepsze. Łozinski chyba nie wyczuł klimatu "Władcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem a ten temat wydaje mi się odpowiedni, otóż chciał bym iść z dziewczyną do kina z tego co wiem lubi horrory a ja niestety nie orientuje się co teraz leci w kinach jaki film byście mi polecili ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na www.multikino.pl i wiesz ^.-

A poleciłbym Ci egzrocyzmy jakieś tam baby, ponoć dobre, ale ja horrorów nie lubię, uważam je za głupie. Ale, dla dziewczyny poświęciłbym się ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 20:16, Baluk25 napisał:

Vaxinar: Dzień w którym zatrzymała się ziemia, tylko to znam, z ostatnich filmów. :P

Cholercia, nie musiałeś tego mówić. Miałem zamiar w najbliższym czasie obejrzeć ten film, a tu zonk i znam zakończenie.
Lecz wiem, że intencje miałeś dobre! :P

----> rob006

Dnia 23.07.2009 o 20:16, Baluk25 napisał:

Całkiem niedawno była jeszcze Zapowiedź

Całkowicie przeszło mi to obok nosa.... Warto to obejrzeć? I ciągle zastanawiam się nad Apocalypto i 10.000 BC....

Tak przy okazji śmierci niedawnej Zapasiewicza ostatnio dopiero obejrzałem "Persona non grata".
Jak dla mnie film kapitalny, a przeszedł bez rozgłosu wogóle. A takie "Kochaj i tańcz"? Dlaczego nie mamy więcej takich filmów, w ostatnich latach? Nawet nie wspominając o grze głównego bohatera to jest to świetny pomysł na film....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 00:47, hans_olo napisał:

Podaj mi słowo z Diuny Łozińskiego, którego nie rozumiesz to korzystając z wiedzy zdobytej w okolicach
6 klasy podstawówki wytłumaczę Ci jego etymologię.

Nie posiadam (na szczęście) "Diuny" w tłumaczeniu pana Łozińskiego, więc nie jestem w tej chwili w stanie rzucić kilku przykładów. Jak mi się uda znaleźć coś na necie, to podrzucę.
Poza tym nie pisałem, że nie rozumiem tych słów, a jedynie, że Łoziński niepotrzebnie udziwniał swoje tłumaczenie.
Wymyślał neologizmy na siłę chcą prawdopodobnie przebić wcześniejsze wydanie.

Dnia 23.07.2009 o 00:47, hans_olo napisał:

na necie pełno takich dyskusji, ale do betonów o których piszesz dalej i tak nic nie dociera.

Na pewno znasz tych wszystkich czytelników, że z taką swobodą i pewnością możesz ich określać mianem betonów?
Może po prostu taki styl jaki zaprezentował pan Łoziński im nie odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał dziś na TVN 7 "Kulla Zdobywcę"? To taki film fantasy w stylu "Conana Barbarzyńcy", ale miałem wrażenie jakby tych "Kulli" było więcej i że to już jest któryś film z serii.
Dialogi na to wskazywały. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tym przypuszczeniom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 23:35, Vaxinar napisał:

----> rob006
> Całkiem niedawno była jeszcze Zapowiedź
Całkowicie przeszło mi to obok nosa.... Warto to obejrzeć? I ciągle zastanawiam się nad
Apocalypto i 10.000 BC....

Jak dla mnie Zapowiedź jest strasznie średniawa, czegoś ciekawszego oczekiwałem. O ile pierwsza połowa filmu trzyma w napięciu, to później już ulatuje powietrze, a samo zakończenie sprawia wrażenie, jakby komuś zabrakło na nie pomysłu. Efektownie wyglądają sceny katastrof, ale poza tym film miejscami nuży i ogólnie jakoś mnie nie ruszył. Obejrzeć warto, ale bez zachwytów. ;)
A co do 10 000 BC - w filmie jest wymieszanych masa motywów - jaskiniowcy, mamuty, wielkie ptaki, łowcy niewolników, piramidy, przepowiednie, szamani, czary i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałem :P. Naprawdę ktoś popuścił wodze fantazji, w sumie film to bardziej bajka, realizmu za grosz, jeśli po filmie oczekujesz czegoś choćby w minimalnym stopniu zbliżonym do dokumentu - omijaj go szerokim łukiem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, nic nie zdradziłem, nawet jeśli Ci się tak wydaję. Ten film imo jest świetny, lepszego filmu o alienach chyba nie widziałem ; P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 23:35, Vaxinar napisał:

> Całkiem niedawno była jeszcze Zapowiedź
Całkowicie przeszło mi to obok nosa.... Warto to obejrzeć?


Z tym filmem to jest tak, że jest to film Proyasa(Mroczne Miasto, Kruk, Ja, Robot)czyli na podłożu fabularnym jest więcej niż przyzwoicie i po seansie daje do myślenia - mnie osobiście zakończenie zaskoczyło. Nie jestem jakimś tam wielce wymagającym jeśli chodzi o efekty specjalne(bardziej zalezy mi na aktorstwie MUZYCE! i scenariuszu czy zdjęciach, efekty to inna bajka)i jak na moje oko laika w sprawach efektów to mnie ten film wgniótł, jak dupnął samolot a z głośników jeszcze na maxa dźwięk, no dla mnie bomba.
Co zawodzi i klęczy? Aktorstwo. Słabe, Cage potrafi dużo więcej, a tu po prostu zawiódł.

@Baluk,
Obejrzyj sobie pierwszy "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" nieporównywalnie lepszy od tego nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy zwiastun jednego z najlepiej zapowiadających się filmów przyszłego roku: http://www.filmweb.pl/Szalony+Depp+w+zwiastunie+%22Alicji+w+Krainie+Czar%C3%B3w%22,News,id=53174 Wygląda na to, że szykuje się znakomity film z Johnny Deppem w jednej z głównych ról. Trochę szkoda, że na premierę trzeba jeszcze spory kawał czasu poczekać, ale chyba warto uzbroić się w cierpliwość. :)

Dobra wiadomość też dla fanów serialu "Przerysowani": http://www.filmweb.pl/Powstaje+filmowa+wersja+animacji+dla+doros%C5%82ych+Przerysowani,News,id=53147 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 11:15, Baluk25 napisał:

Ten film imo jest świetny, lepszego filmu o alienach chyba nie widziałem ; P.


Za przeproszeniem dla Twojej opinii - ten film to straszny bubel i podręcznikowy przykład, jak zarżnąć nieprawdopodobny potencjał. Przede wszystkim fatalny scenariusz i reżyseria, średnie efekty specjalne i muzyka, drewniane aktorstwo. A Derrickson podobno przymierzał się do niego 15 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 11:47, Dark_Sebat napisał:

/.../


Niewątpliwie jest to jedna z ciekawszych produkcji, która ma wejść na ekrany kin w przyszłym roku.
Jednak ja nie zachwycam się Johnny''m Depp''em, bo na nim w takich produkcjach można polegać (przypomnijmy sobie chociaż "Charliego i fabrykę czekolady", który według mnie był świetny), a moją uwagę przyciąga Tim Burton. Dawno nie widziałem jego dziwadeł, ale każde jakie obejrzałem niezmiernie mi się podobało. No, do tego film w 3D. Szykuje się wielka bomba! A 5 marca już nie tak daleko ;)

@Vaxinar
"Zapowiedź" można obejrzeć chociażby dla Nicolas''a Cage''a, który według mnie odwalił kawał dobrej roboty. Ale nie gwarantuję, że Ci się spodoba. Cały film trzymał mnie w napięciu, ale zakończenie było do bani, IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się