Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2006 o 22:28, syriusz.b napisał:

mam pytanie: jesli z premiera visty gry bede pod dx10 ... to czy oplaca sie teraz wybulic 650
zl na GeForce 7600 GT? bo nie chce kasy w bloto wywalic... tak to sobie moge uzbierac i X-pudlo
kupic ..

Ja zdecydowałem się kupić GF 7900 GTO za 950 zł.Mam świadomość , że będę musiał za jakiś czas kartę wymienić , jeżeli będę chciał skorzystać z dx 10 , ale moim zdaniem na razie nie mam innego wyjścia , ponieważ karta obsługująca dx 10 , czyli GF 8800 , to całkiem inny przedział cenowy.Z kolei całkiem kiepskiej karty kupować nie ma sensu , ponieważ nie pogram w nic nowego.Decyzja o kupieniu GF 7600 gt , jest moim zdaniem sensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 20:42, Dead-pl napisał:

ja niewiem czy brać EVGA czy ASUSA nowego 8800... :/ na jakiś tes czekam narazie...

Bierz 8800 ;] Ja sam ma zamiar zaopatrzyć sie niedługo w G 8800 GTX Leadtek''a bo te karty wymiatają, a jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to tu masz link do testów tych kart, m.in. jest tam też karta ASUS''a ;] http://pclab.pl/art23133.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 07:12, Dead-pl napisał:

No taaa....ładny bajer...ale kto ma takie chłodzenie w domowych warunkach ? :>


Nie chodzi o bajer tylko o sam fakt, że nVidia powiedziała, iż układ 8800GTX chodzi na maksa swoich możliwości i nie da rady w ogóle go podkręcać.
Tu okazuje się, iż da się całkiem sporo. Więc przy wiatrowym lub wodnym chłodzeniu również cocnieco będzie się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 06:40, Skwarek pl napisał:

Bierz 8800 ;] Ja sam ma zamiar zaopatrzyć sie niedługo w G 8800 GTX Leadtek''a bo te karty
wymiatają, a jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to tu masz link do testów tych kart, m.in.
jest tam też karta ASUS''a ;]

ja bym radził poczekać na serie 8600, 8900, 8300 i dopiero porównywać
8800 jest jeszcze nie do końca dopracowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 09:04, RobeN napisał:

Tu okazuje się, iż da się całkiem sporo. Więc przy wiatrowym lub wodnym chłodzeniu również
cocnieco będzie się dało.

Ale wiesz, może oni zdają sobie sprawe z ograniczeń jakościowych? Być może gościu, który podkręcił na pompie cieplnej tego 8800GTX trafił akurat na egzemplarz z najbardziej udanego kawałka wafla. Być może będzie wiecej niż połowa egzemplarzy, których każda próba podkręcenia skończy się nieodwracalnym padem?
Poza tym podkręcanie na agregacie oznacza pracę poza fizycznymi możliwościami elektrycznymi bo ta ilość energii jaka jest przez kartę przepychana rozwaliłaby każdy układ chłodzony mniej wydajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która karta jest mocniejsza, GeForce 7950 GX2, czy GeForce 8800GTX i jaka jest różnica wydajnościowa, pytam z ciekawościi, nie zamierzam kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ile on wykręcił. A w warunkach domowych każde 15/20MHz na jądrze już nieco poprawia wydajność. Doliczając do tego jakieś 50-100MHz na pamięciach już byłoby OK.
Poczekamy i zobaczymy. W końcu większość ludzi, którzy kupią 8800 i tak będą próbować "coś" podkręcić.
Na razie nie widziałem tematów o padach 8800 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 12:54, azur64 napisał:

Która karta jest mocniejsza, GeForce 7950 GX2, czy GeForce 8800GTX i jaka jest różnica wydajnościowa,
pytam z ciekawościi, nie zamierzam kupić.

To nie spamuj jak cię nie stać. Wejdź na www.benchmark.pl (komputronik) i se sprawdź wydajność układu
jak jest większa tzn, że leprza a po za tym wsystko jest tam większa poza pamięcią która wogóle powyżej 512 nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:34, Sareavok1 napisał:

To nie spamuj jak cię nie stać.

To jest temat o kartach graficznych a nie o upgrade kompa, więc moge się o coś takiego zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 21:18, Barkley napisał:

> /.../
>
> A widziałeś gdzieś 7900GS z mniej niż 256MB pamięci i bitowania?
nie ale i tak jest to wersja pod agp wiec nie bedzie super wynikow do tego palit jeszcze.

Ale ja kupie wersje pod PCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 15:46, smigolx napisał:

Czy ta karta jest tak zajefajna ? http://allegro.pl/item143511756_asus_gf_6200_256bit_128mb_4nstv_dvi_hdtv_box_turbo.html

Mam geforce 4 mx 440 więc chyba będzie różnica ;-)

taaak, zamiast 0.5fps bedziesz mial cale 1 :P
raz ze na 6200 sobie nie pograsz to karta ma jeszcze 64bit pamieci - szkoda wydawac kasy, juz pomijam ze to jest chyba najgorsze co z 6200 mozna kupic (nv44)
a gdzie facet wyczytal 256bit nawet boje sie zgadywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 15:22, morthi napisał:

nie dziwne :) ostatnia chwila by je wypchnac z magazynu bo jak sie pojawia 8800 to klapa :)

a za ile będzie można kupic najtańszy z seri 8000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem :) zobaczymy jak sie pojawia w koncu na rynku :) ale teraz to nie warto tego kupowac bo cena niebotyczna:) za to jakies 2 mies od wejscia na rynek cena spadnie pewnie o 20% i bedzie to zakup moim zdaniem sensowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować