Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 17:35, Taschon napisał:

> ciach
> pozdrowienia

Wszystko super, ale:

1) Mnie to akurat nie dotyczy, ale jak pisał PioMrex, niektórzy z EK chcieli tylko Bestariusz,
a nie chcieli za niego płacić 120zł (różnica między EP a EK), dostali EP z gramu, rozpakowali,
pograli a tu w skelpie widzą w tej samej cenie EP + Bestariusz. I zostali W-Y-D-M-A... żadnego
info uprzedniego o tym z Waszej strony, olewka.


nikt ci przecież nie zabroni kupic innej edycji. pod warunkiem że bys zdążył?
Jeszcze jedno. Edycja z Bestiaruszem nie byla planowana od początku... decyzja zapadła w ostatniej chwili.

Klienci gram .pl dostali KOLOROWA poligrafiie i specjalne etui.

W EP z MM poligrafia jest czarno biała... Kazda edycja jak widzisz jest inna.

Dnia 28.10.2007 o 17:35, Taschon napisał:

2) Pytam już chyba od przedwczoraj, wszyscy niebiescy olewają to pytanie w kilku wątkach. jakie
planujecie zadośćuczynienie/rekompensatę? Przeprosiliście, fajnie, ale miarka się przebrała
po raz kolejny i trzeba czegoś więcej. Na pewno w magazynach macie stosy gadżetów, które rozdawaliście
za free ludziom, którzy postanowili kupić EK w Empiku, bo jacyś frajerzy na gram.pl wykupili.
Ktoś z niebieskich rzucił ideę sklepiku wiedźmińskiego, w którym będą gadżety - zapewne w większości
te, co już były rozdawane. Więc teraz są trzy opcje:
a.) szybko się zdecydujecie i dorzucicie po kufelku, torebce lnianej, smyczy mousepadzie do
każdej paczki z resztą gadżetów z EK
b.) po raz kolejny zabulicie za przesyłkę i doślecie nam to w trzeciej partii
c.) po raz kolejny się na nas wypniecie
Proponuję opcję a.)

Pozdrawiam


Co do zadość uczynienia.... Nie wiem czy ktokolwiek olewa ten temat ... Tak sie akurat składa że nie mamy "tony gadżetów" poza tym żeby takowe zrobić trzeba miec chwilę czasu. Nic nie ma na "jutro" tym bardziej że potrzeba by ich było ok 3K.

Jeśli zapadnie decyzja o gratisie (jakim?) na pewno zostaniecie o tym poinformowani.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:40, PioMrex napisał:

> jestem na forum dzis jeszcze jakiś czas wiec jeśli macie jakieś pytania dotyczące
Wiedźmina
> chętnie na nie odpowiem. Zachęcam też do przejrzenia innych wątkow w tematach wiedźmińskich.

> Jest tam wiele cennych informacji które mogą odpowiedzieć na cześć waszych pytań.
Widać trudno odeprzeć argumenty z moich i Taschona postów?

I znów to samo brak INFORMOWANIA!


tego posta nie rozumiem..... sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:09, Taschon napisał:

> 1. Czy indywidualny numer EK to jedynie nadruk w "okienku" na pudle, czy coś więcej?
Jeszcze numerek ma być na rewersie medalionu (wg zapewnień jakiegoś niebieskiego).


tak numer medalionu też jest unikalny. nie ma dwóch takich samych, są numerowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

Klienci gram .pl dostali KOLOROWA poligrafiie i specjalne etui.
W EP z MM poligrafia jest czarno biała... Kazda edycja jak widzisz jest inna.

No, okej. ja jestem tutaj skłonny przyznać Wam punkt.

Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

Co do zadość uczynienia.... Nie wiem czy ktokolwiek olewa ten temat ...

No, teraz już nie.

Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

Tak sie akurat składa że nie mamy "tony gadżetów" poza tym żeby takowe zrobić trzeba
miec chwilę czasu. Nic nie ma na "jutro" tym bardziej że potrzeba by ich było ok 3K.

NIC Wam nie zostało po eventach? ŻADNYCH zapasów na sklepik wiedźmiński? ŻADNYCH pozostałości po prezentach dla MM?

Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

Jeśli zapadnie decyzja o gratisie (jakim?) na pewno zostaniecie o tym poinformowani.

Jak to "jakim"?
"Jeśli" zapadnie decyzja...
Kiedy zostaniemy poinformowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

To że rozdalismy kilkanaście karcianek i kilkadziesiąt koszulek w całej Polsce na specjalnych eventach dla fanów to chyba jescze nie degradacja elementu ?

Mogłbyc tak powiedzić gdyby były dołaczone do kazdej edycji Ek, lub były rozdawane w sieciach handlowych do produktu (wiedźmina) ale tak nie było. żeby zdobyć taka koszulke lub Karcianke trzeba sie było ostro napocic (jezdząc po całej Polsce tak BTW)

Temat płyty dodatkowej:

Macie na niej prawie 2H materiału i to takiego który nigdy nie był publikowany. Dla uzupełnienia powiem tylko ze ilość materiały filmowego w wersji angielskie (i całej europejskiej) to ok 30 min ......
Maszym zdaniem tapety były już zbędne, bo przy zawartości filmowej były słabym dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:25, SzaacH napisał:

Maszym zdaniem tapety były już zbędne, bo przy zawartości filmowej były słabym dodatkiem.

No wiem. Waszym zdaniem dodanie bestariusza do zwykłych edycji było dobrym pomysłem, tak jak doprodukowanie 200 sztuk. Porażka ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:45, Taschon napisał:

> Widać trudno odeprzeć argumenty z moich i Taschona postów?
Najwyraźniej.
Zgadzam się z costim i jego przedmówcą LukeBhitem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29220&pid=505

My, którzy zamówiliśmy EK w preorderze, bo CDP zapewniał, ze to jedyny sposób na uzyskanie
unikalnej edycji zostaliśmy najbardziej wydymani. Tyle.
Mam po raz kolejny pytać o gratyfikację, o której new miał być tydzień temu?

IMHO Mike tu powinien sie zalogować i sporządzić długą listę rzeczy, które nam dorzucą do paczuszek.
Bo jak Mike napisze "nie wiem", to załamie się i zainstaluję sobie Cenzora specjalnie na witrynę
gram.pl, a stronę Cenegi ustawię sobie jako startową.


Myślę że twoje groźby oraz niecenzuralne słownictwo są co najmniej nie na miejscu. Masz prawo do swojego zdania na tym forum jak każda inna osoba. Pewien poziom jednak powinien jednak obowiązywać nawet rozgoryczonego fana..... ale ty przecież nim nie jesteś. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:28, SzaacH napisał:

Myślę że twoje groźby oraz niecenzuralne słownictwo są co najmniej nie na miejscu. Masz prawo
do swojego zdania na tym forum jak każda inna osoba. Pewien poziom jednak powinien jednak
obowiązywać nawet rozgoryczonego fana..... ale ty przecież nim nie jesteś. Szkoda.

Skąd wiesz, że nie jest fanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie zaprzeczam, że CDP w przypadku kolekcjonerski się nie popisało. A wręcz przeciwnie i rekompensatę wszyscy powinni otrzymać.

Ale ludzie - coście się tak uczepili coponiekórzy tego dziecka? Jestem prawie pewien, że te 200 egzemplarzy rozeszło by się na dniach i bez pomocy dla niego.

Dzięki tym 200 egzemplarzom dzieciak dostanie 200x30=6000 złotych, które są mu niezbędne. I naprawdę robienie o to problemu wydaje się być mocno niesmaczne. Szczególnie, że te dodatkowe 200 egzemplarzy na tle całego nakładu to jakaś znikoma ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:28, SzaacH napisał:

Myślę że twoje groźby oraz niecenzuralne słownictwo są co najmniej nie na miejscu. Masz prawo
do swojego zdania na tym forum jak każda inna osoba. Pewien poziom jednak powinien jednak
obowiązywać nawet rozgoryczonego fana..... ale ty przecież nim nie jesteś. Szkoda.

Jeśli masz na myśli słowo "wydymani", to ostatnio pojawia się w co piątym poście. Zgadnij dlaczego. Fakt, nie jest to słowo eleganckie, ale po humorze, jaki nam zaserwowaliście jest ono imo i nie tylko całkowicie uzasadnione.
Wskaż mi tu groźbę, a postawię Ci piwo.

Rozumiem, że lepiej wiesz, czy jestem czyimś fanem, czy też nie. Skoro to wiesz, to czemu nie możesz przewidzieć gratyfikacji.
(zaznaczam, ze Ty pierwszy zszedłeś na poziom dyskusji personalnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:12, SzaacH napisał:

1. Informowanie graczy.

Mail poszdł do zainteresowanych w sobotę o ile pamiętam, 1 tydz przed premierą. Jak pisałem
wcześniej do piątku nie było wiadomo czy zdążymy z produkcja, bo waliczylismy o to by nie było
opróżnienia .

a)Ale jednak już były przesłanki do obaw więc trzeba było wtedy informować.
b)Tak, mail wysłano, ale dwa dni przed wysyłką i to tak dziwnie zabrzmiał "skrytobójczo" ;) zamiast oficjalnego osobnego komunikatu na gram.pl! MINUS
c)nie informowanie o innych planach jak np. ESpecialna, jak na to wpadliście, trzeba było dać komunikat, część osób by sobie pozmieniała zamówienia z EP na ES. (inny drobiazg, na marginesie, brązowe tło ES z MM jest lepsze niż czarne dla głowy wilka, lepsze wizualnie jest to pudełko ES ;) ) MINUS

Dnia 28.10.2007 o 18:12, SzaacH napisał:

2. Co dalej?
Sklep gram.pl powinien Was poinformować (podejrzewam że już w poniedziałek) jaki jest status
wysyłek i kiedy bedą realizowane (nie czytałem innych wątków i może juz to zostało powiedziane)

Od tygodnia brak OFICJALNEGO komunikatu, co innego Ty z Tudd''em mówiliście a co innego usłyszeliśmy od DOK, bardzo nie miłe doświadczenia z oschłymi pania... kobietami z DOKu! MINUS

Dnia 28.10.2007 o 18:12, SzaacH napisał:

3. Link do twojego Watku....
Och ... czy innym nie zdarzają sie potknięcia? czy inni nie popełnia błędów,?

Tak, ale do jakiej to parodii urasta? Wcale nie zależy mi na głów cięciach, bo uważam, ze pracownik po przejściach to jednak bardziej doświadczony pracownik. Jednak coś tu trzeba zrobić bo to nie pierwsza nie druga wpadka. Brać większe okresy buforowe? nie wiem. Postawić na wybór przewoźnika podczas zamawiania? Niech każdy zmaga się z konsekwencjami wyboru takiego a nie innego kuriera.

Dnia 28.10.2007 o 18:12, SzaacH napisał:

Pytanie na koniec : Jaki dystrybutor gier w Polsce tak szybko reaguje i tyle rozmawia ze swoimi
fanami/ klientami??? Który z dystrybutorów (w ogole z firm) podsyła gratisy za swoje potknięcie???
CDP jest jednym z niewielu który daje jakieś gratyfikacje za zwoje błedy/potknięcia. Nie ma
to nic wspólnego z "obsobaczeniem"

W dużej mierze CDP, ale ostatnio (od roku) Cenega mnie rozpieszcza pod względem, poprawy mojego dyskomfortu wywołanego ich wpadkami, więc obecnie po równo a nawet pewno na plus Cenegi, informują o zabezpieczeniach, co pozwala mi swobodnie i z całą świadomością wybierać w ich produktach (i nie musze się martwić, czy odpalę grę na emulatorze za 20, 40 lat). Zdecydowanie lepiej informuje mnie Cenega niż CDP. Mogę swobodniej planować zakupy, a nie jak w przypadku CDP dzień po zamówieniu jestem zaskakiwany że za tydzień będzie lepsze wydanie!
Może nie dla wszystkich tak robią, ale widocznie potrafią uszanować klientów robiących większe zamówienia i wiedzą, jak sprawić, aby czuli się w pełni usatysfakcjonowani z obsługi.

Jednak się uwsteczniliście.

Jeszcze jedno, jutro po chorobie wracam do pracy już widzę jak znajomi nabijają się ze mnie jak to zamówiłem EK i jak zostałem obsłużony, jak to słusznie mi się dostało za to, że grę KUPIŁem a nie ukradłem bo szanuję pracę innych... i pod tym względem jak dinozaur jestem odbierany (mimo, że też programiści, to często słyszę poglądy "oni i tak zarobią"), dzięki temu co wywinęliście mi i ponad dwóm tysiącom osób moja siła argumentu na polu walki z tak błędnym rozumieniem idzie w diabli (bo to, że jako legalny nabywca, w przeciwieństwie do nabywców "inaczej", muszę użerać się z zabezpieczeniami typu StarFack to już się przyzwyczaiłem). Już widzę ich miny od ucha do ucha. Dziękuję CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem Was. Przy tak wielkiej produkcji po prostu nie dało się nie zrobić błędu lub pomyłki przy premierze. To jest rzecz oczywista. Jednak widzę, że ludzi nie zadawala fakt, że Wiedźmin jest polską grą, jest najtańszym wydaniem na świece (sprawdzałem kilka światowych sklepów), jest to także najbogatsza edycja na świecie. Możecie być zdenerwowani, jednak w życiu pojawiają nie nieoczekiwane wydarzenia, czyż nie? Czy to wina CDP, że nie udało się zapakować/wyprodukować/dostarczyć na czas gier? Czy to wina CDP, że sieci handlowe ustalają własne ceny i mogą grę rozdawać nas\wet za darmo? No chyba nie. Mimo tych potknięć powinniśmy wszyscy być szczęśliwi, że polska gra RPG może stać się RPG roku 2007. I że jest niewątpliwie najważniejszą grą na świecie w tym miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keroth, tu chodzi o coś innego.

Jak najbardziej popieram dodrukowanie EK jako czyn i ideę samą w sobie. Jakbym ja nie zdążył zakupić, narzekałbym, że EK jest za mało.
Całym sercem popieram wsparcie potrzebującego, akcja charytatywna to świetny pomysł.
Ale...

Złamane zostało dane słowo. nie dotrzymali obietnicy.
IMO charakter charytatywny ma tylko zamaskować fakt złamania tego postanowienia i wprawić w zakłopotanie tych, co się rzucają.
Problemu by nie było (lub byłby mniejszy), gdyby CDP/Gram.pl po prostu tak gorliwie nie zapewniało, że nie będzie dodruku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SzaacH jak dla mnie udzielił wyczerujących odpowiedzi. Osobną kwestią pozostaje szybkość reakcji (coś w okolicach żółwia), ale pewnie musieli uzgodnić wersję, żeby 5 ludzi nie podawało 6 wersji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

Co do zadość uczynienia.... Nie wiem czy ktokolwiek olewa ten temat ... Tak sie akurat składa
że nie mamy "tony gadżetów" poza tym żeby takowe zrobić trzeba miec chwilę czasu. Nic nie ma
na "jutro" tym bardziej że potrzeba by ich było ok 3K.


Chętnie poczekam z/na wysyłką drugiej paczki, na porządny gadżet (kufel, torba lniana + smycz z logotypami wiedźmina).

Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

Jeśli zapadnie decyzja o gratisie (jakim?) na pewno zostaniecie o tym poinformowani.

Byle wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:18, SzaacH napisał:

nikt ci przecież nie zabroni kupic innej edycji. pod warunkiem że bys zdążył?
Jeszcze jedno. Edycja z Bestiaruszem nie byla planowana od początku... decyzja zapadła w ostatniej
chwili.

Klienci gram .pl dostali KOLOROWA poligrafiie i specjalne etui.

W EP z MM poligrafia jest czarno biała... Kazda edycja jak widzisz jest inna.


No z kolei ta kolorowa poligrafia + lniana torba z logo wiedźmina jest empikach po 79 lub 84 zł. Więc nie tylko klienci gram.pl dostali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:19, SzaacH napisał:

> I znów to samo brak INFORMOWANIA!

tego posta nie rozumiem..... sorry

Bo długoooo strasznie się nie odzywałeś ;) to tak na zachętę było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:39, PioMrex napisał:

Chętnie poczekam z/na wysyłką drugiej paczki, na porządny gadżet (kufel, torba lniana + smycz
z logotypami wiedźmina).

I mousepad.

Dnia 28.10.2007 o 18:39, PioMrex napisał:

> Jeśli zapadnie decyzja o gratisie (jakim?) na pewno zostaniecie o tym poinformowani.
Byle wcześniej.

Nie wyciągasz winsoków z doświadczeń? Żyjesz nadzieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:39, PioMrex napisał:

Chętnie poczekam z/na wysyłką drugiej paczki, na porządny gadżet (kufel, torba lniana + smycz
z logotypami wiedźmina).

Możesz pomażyć. CDP się dziwi, że jesteśmy źli i wmawia nam, że powinniśmy się cieszyć. ŻENUA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować