Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 18:36, PioMrex napisał:


Jeszcze jedno, jutro po chorobie wracam do pracy już widzę jak znajomi nabijają się ze mnie
jak to zamówiłem EK i jak zostałem obsłużony, jak to słusznie mi się dostało za to, że grę
KUPIŁem a nie ukradłem bo szanuję pracę innych... i pod tym względem jak dinozaur jestem odbierany
(mimo, że też programiści, to często słyszę poglądy "oni i tak zarobią"), dzięki temu co wywinęliście
mi i ponad dwóm tysiącom osób moja siła argumentu na polu walki z tak błędnym rozumieniem idzie
w diabli (bo to, że jako legalny nabywca, w przeciwieństwie do nabywców "inaczej", muszę użerać
się z zabezpieczeniami typu StarFack to już się przyzwyczaiłem). Już widzę ich miny od ucha
do ucha. Dziękuję CDP



Nie rozumiem. co ma spoźnienie sie elementów dodatkowych na piractwo oraz zakup legalnych kopii??
To że kupiłeś oryginał pokazuje tylko że jesteś porządnym graczem.. to chyba plus.. nie rozumiem czego tu sie wstydzić?

Nie za bardzo tez rozumiem dlaczego musisz sie użerać z zabezpieczeniami gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:38, madjudge napisał:

SzaacH jak dla mnie udzielił wyczerujących odpowiedzi. Osobną kwestią pozostaje szybkość reakcji
(coś w okolicach żółwia), ale pewnie musieli uzgodnić wersję, żeby 5 ludzi nie podawało 6 wersji
:).


hhehe a widzisz kogoś innego w tym watku?
Poza tym w mojej kawalerce nie zmieści sie 5 osób z "firmy" tym bardziej że jest końcówka niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:42, SzaacH napisał:

Nie rozumiem. co ma spoźnienie sie elementów dodatkowych na piractwo oraz zakup legalnych kopii??
To że kupiłeś oryginał pokazuje tylko że jesteś porządnym graczem.. to chyba plus.. nie rozumiem
czego tu sie wstydzić?

Tak, ale o was, że jesteście NIE porządnymi wydawcami. I z tego się śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zacznę od tego, iże absolutnie nie zaprzeczam temu co reprezentuje gra. Wiedziałem niejedną grę i śmiem przypuszczać, żę jest to jedna z najlepszych graficznie gier jakie wyszły w historii "gractwa".Choć jak przypuszczam to zasługa nie bezpośrednio CDP a osób, które fizycznie nad tą grą pracowały. CDP jest jedynie wydawcą. Nie wypowiadam się w kwestii samego przebiegu gry - nie miałem po prostu okazji jeszcze tego sprawdzić.

W moim konkretnym przypadku, chciałem kupić edycję nie kolekcjonerską. Za stary trochę jestem na bajery typu wieszadełka na szyję, etc. Zgadzam się, są osoby, które to po prostu kręci, marzą o posiadaniu tego typu gadżetów. Dla mnie jednak liczy się gra. A nie obwoluta, obojętnie jaka by ona nie była. Czy ze złota czy z metalu, gra w dalszym ciągu pozostaje niezmienna.

Moje wątpliwości dotyczą innej kwestii. Wytłumacz mi z łaski swojej po co nam Wirtualne Pieniądze? Z tego co pamiętam miał to być środek do niejako wyróżnienia, program lojalnościowy. W obecnej chwili wychodzi na to, że jest dokładnie odwrotnie. Po co ludzie mają je zbierać? Dla samego posiadania? Nie sądzisz, że w dobie konkurencji na rynku, walki o klienta, taka sytuacja zakrawa bez mała na kpinę? Zlikwidujcie Wirtualne Pieniądze bo to żadna forma promocji. Już przeliczałem. Gra kosztuje 99,00PLN. Odejmując WP kosztuje 79,00PLN. Dolicz do tego przesyłkę płatną gotówką wychodzi w dalszym ciągu ~100PLN. A gość idzie sobie do MM tudzież innej sieci sklepów i kupuje identyczną grę za 79,00PLN. Jaki to ma sens? Dla mnie żaden. Dlatego powtarzam. Zlikwidujcie Wirtualne Pieniądze bo służą one jedynie ... w sumie nie wiem czemu.A już na pewno nie temu aby bezpośredni klienci CDP, którzy w zdecydowanej większości oprócz kupowania gier poświęcają swój czas CDP i Gram poprzez np. pobyt na Forum, udzielenie się na stronach poświęconych poszczególnym grom, etc., stając się w jakimś stopniu Gram-ową rodziną, czuli się osobami wyróżnionymi. No chyba, że uważacie, że powinni być traktowani inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:45, mrosi napisał:

/.../

Zacznę od tego, iże absolutnie nie zaprzeczam temu co reprezentuje gra. Wiedziałem niejedną
grę i śmiem przypuszczać, żę jest to jedna z najlepszych graficznie gier jakie wyszły w historii
"gractwa". Nie wypowiadam się w kwestii samego przebiegu gry - nie miałem po prostu okazji
jeszcze tego sprawdzić.

Dokłądnie. Dal mnie gra też jest fenomenalna. Naprawde niesamowicie mi się podoba. Ale co ma jedno z drugim? CDP tłumaczy się, że olało klienta tym, że gra jest dobra. ROTFL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:45, SzaacH napisał:

Poza tym w mojej kawalerce nie zmieści sie 5 osób z "firmy" tym bardziej że jest końcówka niedzieli
:)


W akademikach nie takie rzeczy widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:42, Be-Yacz napisał:

> Chętnie poczekam z/na wysyłką drugiej paczki, na porządny gadżet (kufel, torba lniana
+ smycz
> z logotypami wiedźmina).
Możesz pomażyć. CDP się dziwi, że jesteśmy źli i wmawia nam, że powinniśmy się cieszyć. ŻENUA


Przeciez to nie jak mam pretensje tylko Wy :) ?? Więcej, napisałem że rozumiem wasze rozgoryczenie i próbuje odpowiedzieć na Wasze pytanie by poprawić sytuacje.... przynajmniej tyle mogę zrobić teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:42, SzaacH napisał:

Nie rozumiem. co ma spoźnienie sie elementów dodatkowych na piractwo oraz zakup legalnych kopii??
To że kupiłeś oryginał pokazuje tylko że jesteś porządnym graczem.. to chyba plus.. nie rozumiem
czego tu sie wstydzić?

Otóż wśród znajomych jestem znany z bardzo drastycznego bronienia prawa autorskiego! A takie potraktowanie kogoś/mnie/, kto na miesiące w ciemno kupuje grę, dla jeszcze sporej części ludzi w Polsce jest dziwactwem i fanaberią, a jeszcze jak dystrybutor takiego oleje to mają jeszcze radochę i kolejny argument "jak to niektórzy są głupi i kupują gry"!

Teraz związek jest jasny?

Dnia 28.10.2007 o 18:42, SzaacH napisał:

Nie za bardzo tez rozumiem dlaczego musisz sie użerać z zabezpieczeniami gry??

Bo te ze StarFackiem nie chcą mi zawsze chodzić na moim czytniku i jeszcze chcą decydować jakie programy mam zainstalowany, co kogo interesuje, że potrzebuję mieć zamontowane w DAEMONTool czasem obrazy z płyt z linuksem dla wirtualnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 28.10.2007 o 18:45, mrosi napisał:


Moje wątpliwości dotyczą innej kwestii. Wytłumacz mi z łaski swojej po co nam Wirtualne Pieniądze?
Z tego co pamiętam miał to być środek do niejako wyróżnienia, program lojalnościowy. W obecnej
chwili wychodzi na to, że jest dokładnie odwrotnie. Po co ludzie mają je zbierać? Dla samego
posiadania? Nie sądzisz, że w dobie konkurencji na rynku, walki o klienta, taka sytuacja zakrawa
bez mała na kpinę? Zlikwidujcie Wirtualne Pieniądze bo to żadna forma promocji. Już przeliczałem.
Gra kosztuje 99,00PLN. Odejmując WP kosztuje 79,00PLN. Dolicz do tego przesyłkę płatną gotówką
wychodzi w dalszym ciągu ~100PLN. A gość idzie sobie do MM tudzież innej sieci sklepów i kupuje
identyczną grę za 79,00PLN. Jaki to ma sens? Dla mnie żaden. Dlatego powtarzam. Zlikwidujcie
Wirtualne Pieniądze bo służą one jedynie ... w sumie nie wiem czemu.A już na pewno nie temu
aby bezpośredni klienci CDP, którzy w zdecydowanej większości oprócz kupowania gier poświęcają
swój czas CDP i Gram poprzez np. pobyt na Forum, udzielenie się na stronach poświęconych poszczególnym
grom, etc., stając się w jakimś stopniu Gram-ową rodziną, czuli się osobami wyróżnionymi. No
chyba, że uważacie, że powinni być traktowani inaczej...



chętnie bym odpowiedział na to pytanie ale nie pracuje w gram.pl a to pytanie jest skierowane do kogoś ze sklepu. nie jesteś pierwszą osobą która pyta ostatnio o Wpln, niestety ja na to pytanie nie odpowiem bo nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do ostatniego dnia nie wiadomo było czy zdarzycie to zapewne opóźnienie to kwestia może 2-3 dni. Natomiast przez tydzień nikt nie dostał pełnej EK.

A to że gra jest super to ok jak prawdopodobnie wiele innych super gier, nie wyróżnia się ona tak aby zapominać o tym całym burdelu. Dobrze wciąga itp. jest super. Ale tu chodzi że Ci co zapłacili 200zł nie mają żadnych informacji poza "przepraszamy":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2007 o 18:46, Be-Yacz napisał:

Dokłądnie. Dal mnie gra też jest fenomenalna. Naprawde niesamowicie mi się podoba. Ale co ma
jedno z drugim? CDP tłumaczy się, że olało klienta tym, że gra jest dobra. ROTFL



Nikt sie nie zasłania grą... Napisz mi prosze dlaczego CDP olało klienta,a ja Ci na te pytana odpowiem jeżeli uważasz że kilkanaście moich postów wyżej niczego nie wyjaśnia to zadaj mi konkretne pytanie.

Ciężko mi sie ustosunkować do ogólnego "jest żle bo jest żle"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dzięki, że w ogóle chce Ci sie poświęcać swój wolny czas na wypowiedzi w tym temacie. Jakby nie patrzeć jest Niedziela czyli dzień wolny od pracy - ja z tego korzystam. Ty nie - dzięki.

Dzięki też za wyjaśnienia - mi pomogły. Nie jestem zadowolony z tej sytuacji (jako nabywca dwóch sztuk EK) ale zdarza się, nawet najlepszym. Stało się, trudno, żyjemy dalej. Gra jest świetna i dzięki Wam za nią. A na elementy poczekam - mam nadzieję, że tutaj nie będzie więcej "niespodzianek".

Jakkolwiek zabezpieczenia w grze są lekko... hm... no przegięte. Wolałbym nie mielić płyty w napędzie, zwłaszcza, że przy obecnych technologiach nie ma takiej potrzeby (kiedyś przy mniejszych dyskach owszem doczytywanie z płyty było potrzebne, ale teraz?). Dodatkowo zauważyłem ,że płyta potrafi mielić w trakcie doczytywania jakiejś lokacji - i nie ma na to reguły. Przypuszczam, że to zabezpieczenia kontroluja czy w napędzie jest oryginalny DVD. Ale to tylko utrudnianie życia użytkownikom legalnym - bo piraci i tak to w końcu złamią ( o ile już tego nie zrobili).

Może jakiś patch, który raz solidnie sprawdzi oryginalność a potem wyłączy system zabezpieczeń?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:48, SzaacH napisał:

Przeciez to nie jak mam pretensje tylko Wy :) ?? Więcej, napisałem że rozumiem wasze rozgoryczenie
i próbuje odpowiedzieć na Wasze pytanie by poprawić sytuacje.... przynajmniej tyle mogę zrobić
teraz...

Ja widze że powiedziałeś, że "nie mamy tak źle". Oczywiście, że nie mamy tak źle. BA! Mamy bardzo dobrze. Wiedźmin jest doskonale wydany, i jest doskonałą grą. Chodzi o to, że składaliście obietnice których najzwyczajniej w świecie nie dotrzymaliście, a wielu klientów potraktowaliście ŚWIADOMIE (vide MM) jak... głópków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:53, SzaacH napisał:

Nikt sie nie zasłania grą... Napisz mi prosze dlaczego CDP olało klienta,a ja Ci na te pytana
odpowiem jeżeli uważasz że kilkanaście moich postów wyżej niczego nie wyjaśnia to zadaj mi
konkretne pytanie.

Ciągle za słabo jesteśmy informowani, docierają do nas niespójne informacje, jak np. migem najpierw określał ilość na 3000 usilnie, mimo iż było już wiadomo o 3200.
Ciągle nie wiemy kiedy(nie ważne czy za dzien, czy za miesiąc) dostniemy druga część.

Nie odpowiedziałeś na meritum spraw z mojego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29210&pid=292

A tu masz wyjaśniony związek piractwa z wydymaniem legalnych klientów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29210&pid=292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:35, Be-Yacz napisał:

Szaaach już nie wie co mówić, więc czepia się słówek. Nie ładnie :>


Jak się kończą argumenty, to zaczyna się dyskusja osobista :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Postaram się konkretnie powiedzieć o co chodzi.

1. Rozdzielanie EK na 2 partie, a Empiki mają już od tygodnia, ale to akurat to małe piwko.
2. Wysyłka i błędne adresy. Musiałem spędzić pół dnia na telefonach zamiast zostać przez WAS poinformowany, że coś wyszło nie tak i mogą być problemy.
3. (mnie się to nie tyczy, ale wiem, jak mogą czuć się ci co kupili EP) Daliście MM bestariusze, by ci dodwali je do gier, a my NIC o tym nie wiedzieliśmy. Zwykłe nabicie w butle. Nie wiedzieliśmy, że będzie edycja specjalna. Gdybyśmy wiedzieli, to napewno wielu gramowiczó by anulowało zamówienia. Ale przecież tego CDP niechciało, więc łątwiej było nie powiedzieć, o tym, prawda?
4. Dodrukowanie EK. Przecież to paranoja. Miało nie być dodruków! I to nie ma nic wspólnego z akcją charytatywną, bo równie dobrze, mogliście dać 3zł z każdej sprzedanej EK, co łącznie dało by nie 6000, a 9000. Ale te 3zł z każdej EK to dla was za dużo prawda? Łatwiej było zagrać na nosie klientom.
5. Siatki lniane w Empikach. Dla kolekcjonerów, każdy badziew z logo Wiedźmina, ma dużą wartość. Ale nie, dostali je tylko klienci którzy nie zamawiali na gram.pl. O tych na gram.pl nie musieliście już walczyć, bo oni zamówienie złożyli, więc po co się wysilać.
6. Dopiero teraz jest jakiś odzew od CDP. Czemu nie było tego wcześniej?
7. W niektórych sklepach dodają kufle i smycze. Ja też chce takie coś! Ale nie, moje wPLN się kiszą, gniją itp.

To chyba wszystko, jeśli o niczym nie zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 18:55, Be-Yacz napisał:

> Przeciez to nie jak mam pretensje tylko Wy :) ?? Więcej, napisałem że rozumiem wasze
rozgoryczenie
> i próbuje odpowiedzieć na Wasze pytanie by poprawić sytuacje.... przynajmniej tyle mogę
zrobić
> teraz...
Ja widze że powiedziałeś, że "nie mamy tak źle". Oczywiście, że nie mamy tak źle. BA! Mamy
bardzo dobrze. Wiedźmin jest doskonale wydany, i jest doskonałą grą. Chodzi o to, że składaliście
obietnice których najzwyczajniej w świecie nie dotrzymaliście, a wielu klientów potraktowaliście
ŚWIADOMIE (vide MM) jak... głópków ;)


:) pomyśl o tym inaczej. Kilkadziesiąt tysięcy graczy w Polsce ( o świecie nie będę pisał, widzieliście zachodnie edycje) nie otrzyma żadnego gratisu, gadżetu itp. boje sie co oni by mogli powiedzieć... ;)

Pamiętajcie (mówię do wszystkich) że żaden z tych elementów (np EP + bestiarusz) nie był masowy, tzn. ze nie byl do całego nakładu np w MM (skoro sie już tak go uczeliscie :))

co do faworyzowania kogokolwiek... ja sam składałem zamówienia na EK ze sklepu gram... i go nie mam w ogóle. nie starczyło dla mnie po prostu. Taki lajf. To ze jest więcej edycji niż jedna to tylko na plus. Staramy sie zadowolić wszystkich graczy i fanów. Zrozumcie to prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:02, lothar-mb napisał:

> Szaaach już nie wie co mówić, więc czepia się słówek. Nie ładnie :>

Jak się kończą argumenty, to zaczyna się dyskusja osobista :>


jestem na forum jako pracownik CDP więc jak widzisz nie kontynuuje tego wątku, choć jako gracz i fan wiedźmina mam trochę inne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dodruków...

Dnia 28.10.2007 o 19:04, SzaacH napisał:

co do faworyzowania kogokolwiek... ja sam składałem zamówienia na EK ze sklepu gram... i go
nie mam w ogóle. nie starczyło dla mnie po prostu. Taki lajf. To ze jest więcej edycji niż
jedna to tylko na plus. Staramy sie zadowolić wszystkich graczy i fanów. Zrozumcie to prosze.

Świetny pomysł z tymi "dodrukami" EK Wieśka, ze względu na zapotrzebowanie, jak już odpowiadałem migemowi to ja poproszę EK Company of Heroes, też ze wzg. na zapotrzebowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

OK. Postaram się konkretnie powiedzieć o co chodzi.

1. Rozdzielanie EK na 2 partie, a Empiki mają już od tygodnia, ale to akurat to małe piwko.


Już wyjaśniam. do sklepów trafiła EK po porostu o czasie. przed wysyłka na gram.pl mielimy dylemat czy wysłać pierwsze egzemplarze do Was - zawalając terminy i nie dając możliwości innym graczom - dodam tylko że była to ilość niewielka w porównaniu do wydania Ek dla gram - czy poslać ją do Was. teraz pytanie? jak mieliśmy dokonać wyboru, komu wysłać najpierw? analfabetycznie, wg kolejności zgłoszeń itp. postanowiliśmy że wyślemy najpierw gre a potem doślemy dodatki. Wybraliśmy mniejsze zło :) bo nie mieliśmy kolekcjonerki dla Was wszystkich.

Sytuacja wygląda kuriozalnie, bo to był preorder, ale wynika tylko i wyłączeni z tego że edycja EK produkcyjnie była spoźniona. zamierzenie było takie że gramowicze dostaję Ek w pierwszej kolejności. wyszło inaczej.

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

2. Wysyłka i błędne adresy. Musiałem spędzić pół dnia na telefonach zamiast zostać przez WAS
poinformowany, że coś wyszło nie tak i mogą być problemy.


O tym nic nie wiem. Przykro mi. Powienien na to pytanie odpowiedzięc ktoś z pracowników sklepu.

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

3. (mnie się to nie tyczy, ale wiem, jak mogą czuć się ci co kupili EP) Daliście MM bestariusze,
by ci dodwali je do gier, a my NIC o tym nie wiedzieliśmy. Zwykłe nabicie w butle. Nie wiedzieliśmy,
że będzie edycja specjalna. Gdybyśmy wiedzieli, to napewno wielu gramowiczó by anulowało zamówienia.
Ale przecież tego CDP niechciało, więc łątwiej było nie powiedzieć, o tym, prawda?


Jak wspomniałem decyzja o takiej edycji zapadła w ostatnim momencie. Druga sprawa jest taka że w porównaiu do zamówień z gram było jej bardzo mało. Dając takiego newsa wprowadzilibyśmy duże zamieszanie i wyszło by jeszcze gorzej niż jest teraz...

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

4. Dodrukowanie EK. Przecież to paranoja. Miało nie być dodruków! I to nie ma nic wspólnego
z akcją charytatywną, bo równie dobrze, mogliście dać 3zł z każdej sprzedanej EK, co łącznie
dało by nie 6000, a 9000. Ale te 3zł z każdej EK to dla was za dużo prawda? Łatwiej było zagrać
na nosie klientom.


Jak pisał migem... przy skali całej produkcji 200 szt wydawało sie niewiele. Pamiętaj jednak że ta edycja i dodruk to kolejne numery.... po prostu kolejne osoby (200) mogły ją kupić... chodziło tez o sprawy techniczne (rozliczanie itp jeśli chodzi o akcje charytatywne)

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

5. Siatki lniane w Empikach. Dla kolekcjonerów, każdy badziew z logo Wiedźmina, ma dużą wartość.
Ale nie, dostali je tylko klienci którzy nie zamawiali na gram.pl. O tych na gram.pl nie musieliście
już walczyć, bo oni zamówienie złożyli, więc po co się wysilać.


No to jest niesprawiedliwe. Edycja na gram ma kolorowa poligrafię i specjalne etui (tylko w preorderze na gram)
Więc kazdy gadżet sie liczy :)

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

6. Dopiero teraz jest jakiś odzew od CDP. Czemu nie było tego wcześniej?


zaczekaj. pracownicy CDP jak i sklep gram .pl rozmawia z Wami i to dość często (i wcale nie póżno) ja sam odpowiadałem w sprawach kolekcjonerki w ubiegły weekend już... Wydaje mi sie że jest zbyt wiele watków wiedzińskich w których padaja odpowiedzi na pytania. Wszystko powino byc zebrane w jednym miescu tak by nikt nie musiał szukac. Tu sie z tobą zgodze. byc może stąd biorą sie pytania i "szum informacyjny"

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

7. W niektórych sklepach dodają kufle i smycze. Ja też chce takie coś! Ale nie, moje wPLN się
kiszą, gniją itp.


Wiem co to za sklepy... znam je nawet :) kufli było hum.. kilkanaście a smyczki wiedźmińskie... każdy jak widzisz próbje przyciągnąć klientów.. niektórzy dają dobre ceny, inni dokładają smycz, a jeszcze inni mają jedno i drugie.

Dnia 28.10.2007 o 19:03, Be-Yacz napisał:

To chyba wszystko, jeśli o niczym nie zapomniałem.



uffffff :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować