Zaloguj się, aby obserwować  
Firnomir

The Orange Box...

522 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2009 o 05:41, Kizibono napisał:

Gdzie mogę kupić Orange Boxa ?
Niestety w sklepach już nie dostaniesz, gry zostały rozdzielone i teraz każdą można kupić
jedynie osobno, ale na Allegro jest do kupienia pełno cd-keyów z Oragne Boxa, Cena ?
30-45 zł a naprawdę warto !


Tutaj mala korekta : Orange Box''a mozna tez na Steamie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 12:27, edsonpele napisał:

Ja mam 512 mb/s i chodzi jak marzenie :D.

Się zdziwisz (Dziwisz), bo ja mam 320 i mam podstawy by mieć wątpliwości. Pewnie z taką prędkością będzie problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 12:27, edsonpele napisał:

Ja mam 512 mb/s i chodzi jak marzenie :D.

Nie dziwię się... ;) Ja mam 4 mb/s i też dobrze chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę się cieszyć Orange Box''em po polsku, muszę kupić wersję pudełkową PL, czy mogę zaopatrzyć się w klucz/wersję pudełkową angielską? Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:41, Lex napisał:

Jeżeli chcę się cieszyć Orange Box''em po polsku, muszę kupić wersję pudełkową PL, czy
mogę zaopatrzyć się w klucz/wersję pudełkową angielską? Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki
za pomoc.

Wersja PL ogranicza się tylko do napisów po Polsku w menu :) Więc chyba nie ma zbyt dużej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sam klucz Orange Box powinien wystarczyć, by ''otrzymać'' polską kinową wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:41, Lex napisał:

Jeżeli chcę się cieszyć Orange Box''em po polsku, muszę kupić wersję pudełkową PL, czy
mogę zaopatrzyć się w klucz/wersję pudełkową angielską? Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki
za pomoc.


Wystarczy kupić dowolną wersję. Żeby zagrać po polsku w gry z Orange Box''a trzeba po prostu zmienić język na polski w Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem orange boxa i dzisiaj go uruchamiam a on po angielsku. i tu sie zdziwiłem bo na opakowaniu napisane jest poskie napisy. nigdzie w menu nie znalazlem opcji wyboru języka jedynie na steami da sie zmienic język rozgrywki ale co dziwne nie a tam polskiego. Jeszcze bardziej sie zdziwiłem jak zobaczyłem ze team fortress tez jest napisane rozgrywkapo nagieslku ale jest po polsku. nic juz z tego nie rozumiem i zaraz sie wkurze bo kupiłem gre po polsku a nmusze po angielsku grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:53, Ploud napisał:

/.../

Napisy polskie powinny być fabrycznie w Episode Two, Portalu i TF2 (jeśli masz Steama ustawionego na język polski). Do HL2 i EP1 potrzebne są osobne spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:44, Linux_M napisał:

> /.../
Napisy polskie powinny być fabrycznie w Episode Two, Portalu i TF2 (jeśli masz Steama
ustawionego na język polski). Do HL2 i EP1 potrzebne są osobne spolszczenia.

Czekaj, czekaj...to do HL2 jest spolszczenie? o_O Ja połowy gry nie zrozumiałem, a z angielskim problemów nie mam. Chyba, że mówisz o napisach w menu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:03, Linux_M napisał:

> Czekaj, czekaj...to do HL2 jest spolszczenie? o_O
Ano jest: http://www.hl2-pl.info/

A to spolszczenie dodaje napisy tylko do menu, czy w samej grze też?
A przy okazji- czy żeby wszystkie gry Orange Box''u mieć na dysku, tzn. żeby mieć foldery z plikami, to trzeba je zainstalować dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:21, plada napisał:

A to spolszczenie dodaje napisy tylko do menu, czy w samej grze też?

Spolszczenie zawiera przetłumaczone napisy w grze (dialogi, itp.) oraz tekstury (znaki, tabliczki na ścianach też są po polsku). Instaluje się jako oddzielnego moda i uruchamia z osobnej ikonki w Steamie. ;)

Dnia 26.06.2009 o 15:21, plada napisał:

A przy okazji- czy żeby wszystkie gry Orange Box''u mieć na dysku, tzn. żeby mieć foldery
z plikami, to trzeba je zainstalować dwa razy?

Yyy, nie za bardzo rozumiem, o co biega... Przecież po instalacji wszystkie pliki gry lądują na dysku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:35, Linux_M napisał:

Yyy, nie za bardzo rozumiem, o co biega... Przecież po instalacji wszystkie pliki gry
lądują na dysku. :P

Właśnie oto chodzi, że tych plików nigdzie nie mam o_O Szukałem wszędzie. Czytałem gdzieś, że jak się raz zainstaluje, to trzeba płytkę wsadzić drugi raz. Tam będzie zainstaluj ponownie, czy coś w tym guście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:37, plada napisał:

Właśnie oto chodzi, że tych plików nigdzie nie mam o_O Szukałem wszędzie.

Wszystko powinno być w folderze Steam\SteamApps. Chodzi o pliki z rozszerzeniem .gcf. Tam znajduje się cała zawartość poszczególnych gier. Bez tego raczej nie mógłbyś w nic zagrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:52, Linux_M napisał:

> Właśnie oto chodzi, że tych plików nigdzie nie mam o_O Szukałem wszędzie.
Wszystko powinno być w folderze Steam\SteamApps. Chodzi o pliki z rozszerzeniem .gcf.
Tam znajduje się cała zawartość poszczególnych gier. Bez tego raczej nie mógłbyś w nic
zagrać....

Już znalazłem. Dzięki serdeczne za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu ;] Ale może mi ktoś wytłumaczyć jak się to ustrojstwo instaluje? Bo coś tam pykałem a teraz giery z Oranż Box''a się pobierają przez Steam. Tak być powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 14:25, Tokkarian napisał:

Kupiłem w końcu ;] Ale może mi ktoś wytłumaczyć jak się to ustrojstwo instaluje? Bo coś
tam pykałem a teraz giery z Oranż Box''a się pobierają przez Steam. Tak być powinno?

Wkładasz płytkę, wybierasz komponenty do instalacji. Potem w steam aktywujesz grę(jeśli nie robiło się tego podczas instalacji :) i gry zainstalowane zaczną się aktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 14:25, Tokkarian napisał:

Kupiłem w końcu ;] Ale może mi ktoś wytłumaczyć jak się to ustrojstwo instaluje? Bo coś
tam pykałem a teraz giery z Oranż Box''a się pobierają przez Steam. Tak być powinno?

Powinno, choć faktycznie moment, kiedy najpierw zaczyna się coś tam ciągnąć z sieci ("przygotowywanie plików cache gry" czy jakoś tak) może człowieka wpędzić w filozoficzne rozważania np. po kiego mi w takim razie te płyty?! Ale spokojnie, w końcu zacznie instalować się również z płyt, więc się na pewno przydadzą. Potem jeszcze oczekiwanie aż po instalacji pościąga patche. Mi cała ta babranina zajęła 5 (pięć!) godzin. Zacząłem instalować o 13, a skończyłem o 18. Długo, był czas na nadrobienie zaległej lektury (i całą masę innych rzeczy).

Z innej beczki: fatalne wydanie gry. W momencie premiery OB żądali za niego 150zł (co jest w pewnym sensie zrozumiałe, zważywszy na ilość gier), ale w pudełku jedna karteczka (!), i dwie płytki. Mimowolnie wywołuje to uśmiech politowania. Bardziej prosto już chyba się nie da, bo byłby to poziom wydawniczy rodem ze stadionu. Ale teraz, skoro całość można dostać w pakiecie za nieco ponad 40zł nie ma za bardzo powodów do narzekań. W każdym razie za 150zł byłbym jednak mocno rozczarowany żenującym poziomem wydania tego zestawu. Dobrze, że potrafię być cierpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zebrałem :) i zakupiłem sobie klucz aktywacyjny OrangeBox`a :) na allegro, 25zł za taki pakiecik to śmieszna cena i żal nie brać. Jednakże trochę się rozczarowałem, pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem HL2, ku mojemu zdziwieniu nie ma on multiplayera, a by cieszyć się grą po sieci trzeba dokupić pakiet HL2 deathmatch :> Jeżeli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować