Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Forumowe RPGi gram.pl - ogłoszenia, rekrutacja, itp.

392 postów w tym temacie

Ja widziałbym fRPG w świecie Warhammera 40 000. Inkwizycja, polowania na demony czy heretyków itp. Coś jak w trylogii Eisenhorna Dana Abnetta. Niestety na mistrzowaniu znam się jak na jeździe formułą 1 więc skończy się wszystko na marzeniach;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 22:14, Smocza napisał:

Rozwiniesz? :P

Źle sformułowałem tamto zdanie. Wolałbym, żeby gra w Neuroshimę przerodziła się w coś poważniejszego, niż gdyby miała być tylko rozgrzewką przed innymi fRPGami : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ja tu jestem tylko przelotem ale chciałem zasygnalizować kilka spraw - przynajmniej moim zdaniem bardzo ułatwiłyby one i wprowadziły w klimat:

- po pierwsze - rzecz podstawowa - pisanie z polfontami wedle polskiej ortografii, interpunkcji i ogólnie z sensem. W każdym razie nie chciałby chyba nikt z was tutaj widzieć jakiegoś burdelu albo psudopisarczyków

- po drugie na początek przydałoby by się jakieś dłuższe wprowadzenie w formie jednego posta - opis świata [ nawet skrócony ], bestiariusz, krótka historia etc etc ... do tego ... hm ... nazwijmy to karty postaci coś a''la te Falloutowe [ kim jest bohater, w czym się specjalizuje i tak dalej + dobytek jeśli jest taka konieczność ]

- po trzecie - zebranie jakiejś konkretnej ekipy i konkretnej tematyki sesji, szczerze mówiąc taka sesja "na szybko" w nieokreślonych klimat niespecjalnie mi pasuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 00:01, Tyler_D napisał:

/ciach/
- po pierwsze - rzecz podstawowa - pisanie z polfontami wedle polskiej ortografii, interpunkcji
i ogólnie z sensem. W każdym razie nie chciałby chyba nikt z was tutaj widzieć jakiegoś
burdelu albo psudopisarczyków

Zazwyczaj podobnie sformułowany punkt zawarty zostaje w regulaminie, więc o to się nie martw.

Dnia 02.06.2010 o 00:01, Tyler_D napisał:

- po drugie na początek przydałoby by się jakieś dłuższe wprowadzenie w formie jednego
posta - opis świata [ nawet skrócony ], bestiariusz, krótka historia etc etc ... do tego
... hm ... nazwijmy to karty postaci coś a''la te Falloutowe [ kim jest bohater, w czym
się specjalizuje i tak dalej + dobytek jeśli jest taka konieczność ]

To wszystko zależy od klimatów, w jakich akcja fRPGa się toczy. Jednak zwykle to wszystko o czym tu piszesz znajduje się w grze, prócz bestiariusza.

Dnia 02.06.2010 o 00:01, Tyler_D napisał:

- po trzecie - zebranie jakiejś konkretnej ekipy i konkretnej tematyki sesji, szczerze
mówiąc taka sesja "na szybko" w nieokreślonych klimat niespecjalnie mi pasuje ...

"Na szybko" to można zorganizować rozgrzewkę. Ja sam powoli przełamuję wenę twórczą pisząc opowiadania, gdyż ta psychiczna blokada skutecznie hamuje moje postępy w tworzeniu własnego fRPGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 21:37, necron1501 napisał:

[ciach]


Ja teraz co prawda wyjeżdżam, ale rzecz jasna jestem potwornie chętny. A że będę miał trochę czasu, to przygotuję Ci to co obiecałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja was zmuszam do walki? Lecz jak do takiej dojdzie, wtedy to zadecyduje o wygranej. Jak chcecie, moze zrobić jedną, dużą koalicję.

Tyler: Jakby to było do tej koncepcji. Wszystko będzie, tylko muszę przygotować. Z powodu bytności sklepów itp. oraz otwartości świata, trochę to zajmie. Dlatego teraz szukam chętnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mnie możesz liczyć, przez ostatnie sesje Firefly i Battlestar Galactica mam strasznie wielką ochotę na takie klimaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc co teraz? Czekamy, zbieramy ekipę na tę "szybką sesję", ktoś tam myśli nad tą "normalną", mamy się zgłaszać czy co? W każdym razie ja jestem na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 23:57, Tyler_D napisał:

Znaczy się coś w klimatach gier Homeworld, Eve czy X3: The Threat? Mogłoby
być ciekawie choć ja bardzo mile przywitałbym klimaty postapokaliptyczne / cyberpunkowe
- Fallout, System Shock, Deus Ex? Co wy na to?

W00t?! Forumowe RPG w settingu EVE? Lub Dues Ex''a? Bardzo ciekawa idea, chociaż w obu wypadkach skrajnie trudna w realizacji. Ale daję temu 10 punktów za odwagę i kreatywne podejście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 01:19, Graffis napisał:

W00t?! Forumowe RPG w settingu EVE? Lub Dues Ex''a?

Czemu nie? W końcu trzeba spróbować różnych pomysłów a nie tylko opierać się na utartych standardach. :-P
>Bardzo ciekawa idea, chociaż w obu

Dnia 03.06.2010 o 01:19, Graffis napisał:

wypadkach skrajnie trudna w realizacji.

Ja tam się co prawda nie za bardzo znam na fRPG ale mam wrażenie że stworzenie historii w klimatach Eve nie byłoby chyba jakieś bardzo skomplikowane, nie mówie że łatwe ale chyba da się wszystko zrobić. Co do Deusa ... no cóż, tu już jest trochę gorzej ale można to przecież wymieszać ze System Shockiem, dać cyberpunkowe realia lub trochę pozmieniać i dałoby radę. Bo cyberpunk to studnia bez dna.
>Ale daję temu 10 punktów za odwagę i kreatywne

Dnia 03.06.2010 o 01:19, Graffis napisał:

podejście :D

A dziękuję, dziękuję. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 01:28, Tyler_D napisał:

Czemu nie? W końcu trzeba spróbować różnych pomysłów a nie tylko opierać się na utartych
standardach. :-P

Wiadomo, tym bardziej że oba settingi są bardzo bogate i słabo wykorzystane jak do tej pory. A to wielka szkoda, bo oferują naprawdę wyjątkowe podstawy do historii osadzonych w światach niezupełnie typowych dla większości graczy. Dla wyjaśnienia - łatwo jest się odnaleźć będąc postacią w jednym ze znanych uniwersów, ale co innego gdy mowa o takim mniej znanym, a bardzo rozbudowanym. Szczególnie mam tu na myśli EVE, które jest i mało poznane i mało znane w Polsce.

Dnia 03.06.2010 o 01:28, Tyler_D napisał:

Ja tam się co prawda nie za bardzo znam na fRPG ale mam wrażenie że stworzenie historii
w klimatach Eve nie byłoby chyba jakieś bardzo skomplikowane, nie mówie że łatwe ale
chyba da się wszystko zrobić.

Osobiście EVE uważam za zdecydowanie trudniejsze. Po pierwsze świat jest nadal słabo opisany, po drugie... ciężko byłoby odpowiednio zaaranżować kwestię pod-pilotów. To trochę jak z Jedi w SW: każdy niemal chce grać taką postacią, problem w tym że czyni to grę mocno rozchwianą. Nieśmiertelny gracz, o niemal nieograniczonych możliwościach w kwestii podróży kosmicznych, do tego samotnie stanowiący wyzwanie dla niemal każdej floty, poza innymi takimi jak on... mocna przesada. No ale pomysł wart jakiejś realizacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ... Tyler się pisze na to. :-P Tylko jak już wspomniałem, ja tu będę nowicjuszem więc wiecie ale generalnie im więcej pisania tym lepszem efekty w przyszłości. Ja jestem na tak, powiedzcie tylko co, gdzie, kiedy i jak i możemy zaczynać ... chyba. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 14:21, Tyler_D napisał:

Tak ... Tyler się pisze na to. :-P Tylko jak już wspomniałem, ja tu będę nowicjuszem
więc wiecie ale generalnie im więcej pisania tym lepszem efekty w przyszłości. Ja jestem
na tak, powiedzcie tylko co, gdzie, kiedy i jak i możemy zaczynać ... chyba. ;-D


No to mam zapewnionych trzech graczy :P Dobra, robię cennik i biorę się za wstęp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 19:27, necron1501 napisał:

No to mamy 4 graczy, przyjmę max jeszcze jednego. Oczywiście, jak karta będzie na odwal,
albo gracz będzie olewał sprawę, zwolni się miejsce.


Graff i Tajemnic na pokładzie, znaczy się może nie zdechnie (choć do Graffa mam wątpliwości).

OK, count me in.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 05:30, Fumiko napisał:

SW to zdechły całkiem?

Heh, takie prowadzenie dużej forumowej gry RPG i to jeszcze tak jak ja to mam w zwyczaju robić zabiera sporo czasu. Ja teraz tkwię w sesji egzaminacyjnej, a do tego przyznam zupełnie szczerze miałbym o wiele więcej czasu, gdyby w EVE ludzie byli trochę aktywniejsi i miałbym tam mniej do zrobienia (hint, hint, nudge, nudge). W obecnej sytuacji usiąść na moment i zebrać myśli na temat naszej gry... niemal niewykonalne :(
A co do organizującej się tu gry, to... o co chodzi? Bo ja tu tylko skomentowałem (bardzo entuzjastycznie jak na mnie) pomysł fRPG w realiach EVE lub Deus Ex''a. Dlatego zanim się zdecyduję, to zapytam - o jakim settingu mowa, jakie założenia rozgrywki, etc, etc, etc. Ogólnie jakiejś szczegóły tego co ma się dziać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować