ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

"Poza tym coś dla Rosjan – sklep Steam wspiera już ichniejszą walutę, ruble. O złotówkach wciąż ani widu, ani słychu."
Może kiedyś..
Idzie przestawić Steam''a tak, by płacić w innej walucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 00:04, Stalker69 napisał:

"Poza tym coś dla Rosjan – sklep Steam wspiera już ichniejszą walutę, ruble. O
złotówkach wciąż ani widu, ani słychu."
Może kiedyś..

Nie ma co porównywać małej Polski do ogromnej Rosji. I tak dziw, że ruble dopiero teraz są akceptowane.

Dnia 18.09.2011 o 00:04, Stalker69 napisał:

Idzie przestawić Steam''a tak, by płacić w innej walucie?

Niestety nie, w teorii nawet takie działania są nielegalne. Dużo osób jednak stosuje taką metodę, że przesyłają PayPalem znajomemu z innej strefy płatności pieniądze, on im kupuje grę i daje w prezencie. Valve jest bezsilne wobec takiego czegoś, bo przecież nie może zabronić dawania prezentów, skoro wcześniej sami wprowadzili taką opcję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 00:04, Stalker69 napisał:

"Poza tym coś dla Rosjan – sklep Steam wspiera już ichniejszą walutę, ruble. O
złotówkach wciąż ani widu, ani słychu."
Może kiedyś..
Idzie przestawić Steam''a tak, by płacić w innej walucie?


Polska jest w Unii Europejskiej, więc będziemy płacić w euro, czy chcesz czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo trwa pojawienie się gry w Ekwipunku? Kupiłem dodatkową kopię Mirror''s Edge jako inventory item (czy jak to tam się zwie, trzecia opcja :P), i nadal się nigdzie nie pojawiło - ani w ekwipunku, ani przy giftach/guest passach.

Mam tylko coś takiego "wiszącego" w opcjach konta [patrz dodany obrazek]

20110918082411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skuszony możliwością dostania Portala za darmo, dołączyłem dzisiaj do grona użytkowników Steama. Chciałem sobie pobrać i zainstalować grę, a tu niespodzianka. Steam uparcie chce mi ją zainstalować na dysku C:. Chcę ją zainstalować na innym dysku, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji. Czyżby tak było z góry narzucone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 14:36, Anjinsan napisał:

Skuszony możliwością dostania Portala za darmo, dołączyłem dzisiaj do grona użytkowników
Steama. Chciałem sobie pobrać i zainstalować grę, a tu niespodzianka. Steam uparcie chce
mi ją zainstalować na dysku C:. Chcę ją zainstalować na innym dysku, ale nigdzie nie
mogę znaleźć odpowiedniej opcji. Czyżby tak było z góry narzucone?


Zapewne zainstalowałęś steama na C i dlatego Portal się chce zainstalować na C. Z grami pobieranymi przez steam jest tak że instalują one się tam gdzie jest sam steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 14:36, Anjinsan napisał:

Skuszony możliwością dostania Portala za darmo, dołączyłem dzisiaj do grona użytkowników
Steama. Chciałem sobie pobrać i zainstalować grę, a tu niespodzianka. Steam uparcie chce
mi ją zainstalować na dysku C:. Chcę ją zainstalować na innym dysku, ale nigdzie nie
mogę znaleźć odpowiedniej opcji. Czyżby tak było z góry narzucone?

Jeśli masz Steama na dysku C to będzie instalował grę na dysku C, chyba że da się zmienić ścieżkę, a jak nie, to odinstalować Steama i ponownie zainstalować na inny dysk.
O, spóźniony zapłon. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 14:39, Feallan napisał:

Gry instalują się w katalogu Steama, musisz go zainstalować na partycji, na której chcesz
mieć gry.


O rany, jaki żywy odzew :) Dziękuję wam chłopaki, Feallan, NdysH i juke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 20:32, zerohunter napisał:

Jak coś kupuję i wejdę do koszyka, to klikam "kup dla siebie" czy co innego?
Bo jak wybiorę tą opcję, to mnie przerzuca do głównej strony.


Powinno Ciebie skierować do wyboru sposobu płatności, lepiej zrób tę czynność poprzez aplikację, ja tak ostatnio robiłem przy zakupie DLC do Shoguna 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja właśnie przez aplikację;]

Ale na stronie mi się udało, jednak po zobaczeniu opcji płatności, stwierdzam że w 2 dni nie zrobię konta na paypalu z kaską, więc odpuszczam na razie AvP;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem Valve nadal łamie prawo używając różnych cen. Jeżeli w USA gra kosztuje 30 $ to w innym kraju gra powinna kosztować tyle samo, w przeliczeniu na €. To jest niezgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 19:43, Crew_900 napisał:

Z tego co poczytałem Valve nadal łamie prawo używając różnych cen. Jeżeli w USA gra kosztuje
30 $ to w innym kraju gra powinna kosztować tyle samo, w przeliczeniu na €. To
jest niezgodne z prawem.

Pokaż mi to prawo regulujące ceny na różnych rynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 20:29, Crew_900 napisał:

Wszystko jest na pierwszej stronie + filmiki :
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=770231

Ten temat ma już grubo 3 lata i wszystko zawsze schodziło do jednego punktu - Valve+Steam to amerykańska firma. Z cenami dla strefy euro mogą robić sobie co tylko chcą, w zależności od widzimisię wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ok.tydzień będę prawdopodobnie od nowa instalował system na nowym dysku twardym,czy steam zapisuje jakoś stany gry,tak abym mógł kontynuować przerwaną rozgrywkę na nowym kompie,czy trzeba sobie jakoś ręcznie poszukać sejwów?
czy przywrócenie konta steam na nowym systemie jest obecnie naprawdę tak uciążliwe,trudne?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 12:32, lis_23 napisał:

Za ok.tydzień będę prawdopodobnie od nowa instalował system na nowym dysku twardym,czy
steam zapisuje jakoś stany gry,

Steam zapisuje na serwerze jedynie stany gier objętych funkcjonalnością Steam Cloud. Innych musisz poszukać na swoim dysku - ich lokalizacja zależy od konkretnej gry.

Dnia 27.09.2011 o 12:32, lis_23 napisał:

czy przywrócenie konta steam na nowym systemie jest obecnie naprawdę tak uciążliwe,trudne?.

Erm? A jest? Ja to robiłem jakieś 2 miesiące temu, wystarczyło odebrać maila i wpisać kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się