Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2008 o 05:02, zamber1 napisał:

Jak się spodoba "Antarctica", mogę dać linka do formatu FLAC zresztą. :)

flac, mp3 i inne g. nie zbieram, CD kolekcjonuję.. z naciskiem na wydania limitowane :)

Dnia 26.11.2008 o 05:02, zamber1 napisał:

Co do Burzuma, to raczej nie zachwycił mną muzycznie, ani jako "metalowiec", a nie tym
bardziej jako "ambientowiec", bowiem po tym drugim względem był zwykłym "wyrobnikiem".
;P

gustu kwestia..jednak Burzum w moim i nie tylko moim odczuciu zapoczątkował trend co się DSBM zwie dzieląc scene black na DSBM właśnie i dark ambient, ale o tym pewnie doskonale wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 05:12, deuser napisał:

> Jak się spodoba "Antarctica", mogę dać linka do formatu FLAC zresztą. :)
flac, mp3 i inne g. nie zbieram, CD kolekcjonuję.. z naciskiem na wydania limitowane
:)


No, jak już pisałem, raczej nie jest to możliwe w przypadku muzyki z netlabeli, ale dla mnie nie umniejsza to znaczenia mojej kolekcji,a nawet wręcz przeciwnie pewnie mogę się pochwalić największą kolekcją takowych wydawnictw w Polsce (nie ma jak skromność ;D).

Dnia 26.11.2008 o 05:12, deuser napisał:

gustu kwestia..jednak Burzum w moim i nie tylko moim odczuciu zapoczątkował trend
co się DSBM zwie dzieląc scene black na DSBM właśnie i dark ambient, ale o tym pewnie
doskonale wiesz :)


Oczywiście.
Do dzisiaj się śmieję z reakcji chłopaków z magazynu Morbid Noizz, na "ambientalną" przemianę Burzum''a. ;D
Faktycznie był jednym z pierwszych i od razu sprawił, że zatwardziałe metalowe czachy, znienawidziły całego Dark Ambientu. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 05:10, zamber1 napisał:

ale fakt pozostaje faktem, że w przeciągu ostatnich dwóch lat
i tak słuchałem więcej tych metalowych klimatów, niż poprzez poprzedzające je 10 czy
12 lat. ;D

mniemam że w podobnym wieku jesteśmy :)

Dnia 26.11.2008 o 05:10, zamber1 napisał:

nie umniejsza to znaczenia mojej kolekcji,a nawet wręcz przeciwnie pewnie mogę się pochwalić największą kolekcją takowych wydawnictw w Polsce (nie ma jak skromność ;D).

skromność Twa poraża ;D ..poważniej mówiąc to daj na maila lub na GSie lub tu i teraz parę konkretnych linków do dark ambientowych klimatów, chętnie obczaję co i jak.. bo od dłuższego czasu nijak mi idzie znalezienie tego gdziekolwiek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 05:25, deuser napisał:

mniemam że w podobnym wieku jesteśmy :)


Być może... :)

Dnia 26.11.2008 o 05:25, deuser napisał:

skromność Twa poraża ;D ..poważniej mówiąc to daj na maila lub na GSie lub tu i teraz
parę konkretnych linków do dark ambientowych klimatów, chętnie obczaję co i jak.. bo
od dłuższego czasu nijak mi idzie znalezienie tego gdziekolwiek :/


No w końcu co mi pozostaje jak nie "puszenie się", jakim to wyjątkowym nie jestem... Przecież cholerka nie napiszę, żem baran jest, bo zmarnowałem bezpowrotnie setki godzin, na ściąganie muzyki, z której przesłuchałem dotychczas może z 1%... ;D

Co do legalnych, darmowych przedstawicieli tego nurtu, to podeślę w południe albo wieczorem linki do co ciekawszych pozycji i podam komercyjnych artystów z którymi warto się zapoznać. :)

Jeśli chodzi o darmowy DA, to choć często możemy natknąć się w netlabelach na mało oryginalne twory, to jednak sporo jest ciekawych też pozycji, a niekiedy aż dziwne nawet, że artysta nie wydał muzyki komercyjnie, bo warta jest tego z pewnością, jak polecane już Metamorfrozen.
No ale z drugiej strony Dark Ambient, to też trudna muzyka w przekazaniu czegoś "oryginalnego", bo to jeden z tych gatunków w których progresja brzmienia raczej jest nie możliwa, no chyba że pod względem jakości dźwięku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 05:39, zamber1 napisał:

Co do legalnych, darmowych przedstawicieli tego nurtu, to podeślę w południe albo wieczorem
linki do co ciekawszych pozycji i podam komercyjnych artystów z którymi warto się zapoznać.
:)

dobry człek żeś jest, dzięki!! nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 05:43, deuser napisał:

dobry człek żeś jest, dzięki!! nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy :)


Dobra muzyką należy się dzielić, tym bardziej gdy ktoś sam jej chce. ;)
Na dobry początek dam jedną pozycję (nie licząc Metamorfrozen, które nota bene nie jest tez czystym dark Ambientem), która jest bardzo ciekawa.

(link bezpośrednio do zip''a, więc nie wpadać w panikę ;) )
ftp://ftp.scene.org/pub/music/groups/enough_records/enrmp019_serakhe0n_-_signal.zip

To jedna z pozycji bardzo dobrego i płodnego netlabelu Enough Records.
Album ten spokojnie mógłby być soundtrackiem do którejś z części Alien''a. ;)
Bardzo zacny Dark Ambient.

W południe czy wieczorem spodziewaj się zasypania linkami. ;D
A tym czasem... hmmm... "Dzień dobry!" i "Dobranoc" jednocześnie. ;D
Szósta; czas jeszcze na partyjkę w CMSF i na łóżko przydałoby się położyć w końcu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 05:53, zamber1 napisał:

W południe czy wieczorem spodziewaj się zasypania linkami. ;D

a więc czekam :) ..dziękowałem wcześniej ;p

Dnia 26.11.2008 o 05:53, zamber1 napisał:

A tym czasem... hmmm... "Dzień dobry!" i "Dobranoc" jednocześnie. ;D

wszystkieeema czterema kończynami ;)

Dnia 26.11.2008 o 05:53, zamber1 napisał:

Szósta; czas jeszcze na partyjkę w CMSF i na łóżko przydałoby się położyć w końcu. ;)

a czas leciiii... jaszcze zdążyłem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pusto...

Rany. Męczę się z aktualizacją swojej strony już od... maja. ;D
Teraz już byłem zdecydowany wrzucac nagromadzony materiał, ale coś mi strzeliło do łba, by przeczytać część wypocin i... ochota na aktualizację mi przeszła. :P
Czeka mnie tyle redakcji tekstu, że aż mnie się nie chce.

Czemu człowiek musi byc takim leniem? =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 00:29, zamber1 napisał:

Pusto...

...to lejemy do pełna!

Dnia 28.11.2008 o 00:29, zamber1 napisał:

Czemu człowiek musi byc takim leniem? =]

Leń lenia zrozumie. Podobno da się to leczyć ale ... nie chcę mi się.

Sam dzisiaj w podłym nastroju, mało co ogarniam. Musicie kiedyś przeżyć taki flame w rzeczywistości - to bardzo interesujące przeżycie kiedy w jednej chwili wam się wszystko na łepetynę wali. Ale, koniec smutków i żali bo ktoś mi zaraz żyletką posłuży przez omyłkę biorąc mnie za desperata-samobójce. Nauka chemii idzie w zaparte - jeśli chcę pociągnąć tą drugą klasę LO do końca to muszę coś zrobić z tym jakby to nie nazwał, ścisłym syfem. Przynajmniej tylko takie określenie przychodzi mi do głowy gdy na to patrzę. Tak wiem, moja elokwencja kuleje. Toluen - już sama nazwa prześladuje mnie nocami. Nie wspominając o wszystkim co w koło tego - benzeny nie benzeny, ropy, właściwości chemiczne, fizyczne, zastosowanie, wzory strukturalne...jami! A tak poza tym to wszyscy zdrowi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 00:41, Rozrobiony napisał:

Leń lenia zrozumie. Podobno da się to leczyć ale ... nie chcę mi się.


Nie no, be przesady...
Aż takich drastycznych kroków, jak "lezenie" chyba nie trzeba. ;D

Dnia 28.11.2008 o 00:41, Rozrobiony napisał:

Sam dzisiaj w podłym nastroju, mało co ogarniam. Musicie kiedyś przeżyć taki flame w
rzeczywistości - to bardzo interesujące przeżycie kiedy w jednej chwili wam się wszystko
na łepetynę wali...


Wtedy najlepiej puścić sobie Downtempo Disc z albumu "Salamat" i wnet rzeczywistość powraca do wspaniałego stanu. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jem chilli con carne, które sam uwarzyłem. Nie uważacie, że to wspaniały powód żeby pobudzić do fascynującej rozmowy? Kto gotuje? Zapraszam do dyskusji!! [Ironic]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 01:10, greg_f napisał:

Właśnie jem chilli con carne, które sam uwarzyłem. Nie uważacie, że to wspaniały powód
żeby pobudzić do fascynującej rozmowy? Kto gotuje? Zapraszam do dyskusji!! [Ironic]


Ja pół godziny temu ugotowałem sobie kopę makaronu i tradycyjnym sposobem, póżniej "po studencku" przysmażyłem go z jajeczkami. ;D

Jesli chodzi o nocne kuchcikowanie, to raz o trzeciej nad ranem, naszła mnie ochota na ziemniaczki z kotletem i stałem jak jemioł i je gotowałem... =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 01:16, Budo napisał:

Zimno na dworze, nie wychodźcie O_O

U mnie 5''C, więc nie jest tak źle. W zeszły weekend było gorzej ;]

Dnia 29.11.2008 o 01:16, Budo napisał:

ps. a ja sobie właśnie ugotowałem dwie kanapki i herbatę ;]

PS. A ja o tej porze nie jadam. Co najwyżej zupka chmielowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 01:17, Klimos napisał:

U mnie 5''C, więc nie jest tak źle. W zeszły weekend było gorzej ;]


U mnie chyba z -5, ale tempreratura odczuwalna -15, szczególnie jak stoisz dwie godziny na dworzu :D
Właśnie wracam, dlatego przestrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 01:16, zamber1 napisał:

Ja pół godziny temu ugotowałem sobie kopę makaronu i tradycyjnym sposobem, póżniej "po
studencku" przysmażyłem go z jajeczkami. ;D


Jakże proste, ale skuteczne :)

Dnia 29.11.2008 o 01:16, zamber1 napisał:

Jesli chodzi o nocne kuchcikowanie, to raz o trzeciej nad ranem, naszła mnie ochota na
ziemniaczki z kotletem i stałem jak jemioł i je gotowałem... =]


Gotowanie, to moje hobby. Może to zabrzmi jak "typowa żona mode", ale uwielbiam gotowac. Zapraszam do Tallaght w Dublinie na uroczystą kolację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 01:19, Budo napisał:

U mnie chyba z -5, ale tempreratura odczuwalna -15, szczególnie jak stoisz dwie godziny na dworzu :D
Właśnie wracam, dlatego przestrzegam.


Nie zamierzam się ruszać mimo wszystko. Grzejnik (Xboxa) włączyłem w pokoju i mi tu ciepło i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować