Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy, lepszy Wiedźmin w preorderze sklepu gram.pl!

287 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 11:39, alexds napisał:

PS. Jeśli jakiś idiota nie widzi ze za 20 pln dostaje produkt (czytaj płyty, pudełko,
papierki -> koszty transportu) to chyba mając nawet IQ psa domyśli się, że CDP na
tym praktycznie nic nie zarobi, a robi tylko to po to, aby gracze mieli wygodnie a nie
ściągali 9GB pewnie przy transferze (w dniu premiery) 10-20KB

jak policzyłem sobie, to przy łączy moim łączu 1mb i max transferze 9GB ściągałoby się jakieś 20-21 godzin ^^

@dzodzik - podpisuję się rękoma i nogami pod twoim tekstem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DJ Szlafrok
tym ze to nie jest taka zwykła łatka którą sobie sciagniesz w 5 minut i poprawia wywalanie sie do windy i tyle..

@pendejo
ty tak serio czy udajesz
NORMALNE ZE GRY TANIEJĄ! ile mozna wam tlumaczyc ze tu chodzi o PREMIEROWY UPDATE ktory nie jest zwyklym patchem (9GB!!!!!) za ktory ja musze PLACIC a ktos go dostaje ZA DARMO W ZESTAWIE !!!!!!

@alexds
uwazaj gościu, nie pozwalaj sobie z takimi wyzwiskami. dobitne wyrazanie opinii to jedno ale ublizanie innym to drugie. ''debile, skrajne matoły''. i kto tu jest dzieckiem .. :/ załosne.

Dnia 10.08.2008 o 08:58, Generał-Lee napisał:

Jak bym kupił pół roku później za 79,99zł to teraz i tak muszę dorzucić 19,99zł żeby
mieć coś co inni dostają za friko i jeszcze w opakowaniu (no bo ja zawsze mogę sobie
ściągnąć wszak mam łącze 10MB/s i 9GB to kilka minutek ściągania). O to się tylko rozchodzi.


ojezu dzieki Ci Panie, w koncu ktos kto zrozumiał o co chodzi .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lizzu
1) uważaj gościu -> na co mam uważać na światła :) ?
2) Twoje argumenty są tak trafione, takie dojrzałe i takie mądre, że zostałem nimi przywalony i zmiażdżony:)
3) "nie pozwalaj sobie z takimi wyzwiskami. dobitne wyrazanie opinii to jedno ale ublizanie innym to drugie ''debile, skrajne matoły''" - czujesz się urażony ? Odnalazłeś siebie w tych opisach ??
Wiesz co Lizzu (czy jak tam Cię zwą) liczyłem, że jesteś dzieckiem, no ale odkryłeś karty :P
Przez takich jak ty Polska jest nazywana Ciemnogrodem, bo czego Ty nie rozumiesz i nie łapiesz ?
PS. Nie będę tłumaczył Ci jak większość forum, bo widać nie da się, a i szkoda mi czasu na polemikę z tobą. Przeskocz na forum oficjalne Wiedźmina tam się pożal, albo napisz list do CDP Red, albo (to uważam za słuszne) odpuść sobie granie w Wiedźmina i komentowanie w ten sposób. Bo nie dość, że zaśmiecasz gram.pl to do przynosisz wstyd nam wszystkim graczom, fanom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 10:23, damos123 napisał:

9gb patch [...] Gdzie wyście te ankiety robili. Czasami trzeba wyjść poza Warszawę z tymi badaniami
rynku(upodobaniami politycznymi notabene też).


Proszę o to ankieta
http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=15189.0

Odwiedzając storone CDP RED mozna wiele ciekawych informacji się dowiedzieć, ale to chyba za trudne było.

Dnia 10.08.2008 o 10:23, damos123 napisał:

Cała reszta jak najbardziej ale takiego pomysłu żeby 9gb przez neta patch ? poprostu
poroniony pomysł i tyle.


To nie jest zwykły patch. Owszem modyfikuje większość gry, ale dodaje nowe elementy, dubbing w kilku językach, który sam możesz sobie wybierać z menu, poprawia i optymalizuje grę i dodaje nowe dodatki np. nową animacje podczas dialogów, walki :)


Mam EK i jestem zadowolony, że mogę mieć ER za taką niską cenę, to jest tylko zysk dla gracza:)
Swoją drogą przydał by sie re-print instrukcji a nie poradnika. Nie rozumiem po co sobie psuć zabawę.

A jak sie komuś nie podoba update do wersji wyżej to jego problem.

Z punktu widzenia rynkowego firmy też oferują update swoich produktów np. ADOBE, Microsoft. tylko to nazywa sie UPGRADE. Więc widać podobną zależność "Kupiłem Wiedźmina chce UPGRADE do ER za free" to to samo co napisać do MS, że kupiliśmy XP i chcemy Viste za darmo od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alexds
pozwol DEBILU ze odpowiem na twoim ŻAŁOSNYM poziomie DEBILU z ciemnogrodu.

czego ty nei rozumiesz DEBILU i nie łapiesz SKRAJNY MATOLE, przeciez to takie BANALNE ze NIE FAIR jest (TY DEBILU !) iż jedni dostają NOWY update za darmo a drudzy za niego płacą. jakim DEBILEM trzeba być aby tego nie rozumieć, ale nie bede Ci tłuamczył bo widać ze sie nia da i szkoda czasu nawet na jakąkolwiek polemike z Tobą. Przeskocz sobie na jakies forum gdzie ludzie sie wyzywają TY DEBILU i nie obrażaj innych SKRAJNY MATOLE, bo nie dośćze mi DEBILU ublizasz (tak poczułem sie bo skierowales tę obelgę bezposrednio do wszystkich ktorzy mają inne zdanie niz ty. DEBILU) to jeszcza zasmiecasz forum i przynosisz wstyd. GRACZOM.
eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem. Większość ludzi ma teraz internet 1 mb/s. Taki internet ściąga z prędkością 130 kb/s. Przy takiej prędkości to się powinno ściągnąć w trochę ponad 13 godzin. To naprawdę tak dużo? Wielu z was pewnie ma kompa włączonego przez cały dzień. Ja osobiście kupuje update ale jak bym ściągał to bym włączył przed spaniem, i na drugi dzień po powrocie ze szkoły już by pewnie było ściągnięte. A zresztą CDP pewnie udostępni to w jakiś partycjach po ileś tam mega...

PS: Niektórzy tu piszą 20-21 godzin. Bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 16:56, LIZZU napisał:

@alexds
pozwol DEBILU ze odpowiem na twoim ŻAŁOSNYM poziomie DEBILU z ciemnogrodu.

czego ty nei rozumiesz DEBILU i nie łapiesz SKRAJNY MATOLE, przeciez to takie BANALNE
ze NIE FAIR jest (TY DEBILU !) iż jedni dostają NOWY update za darmo a drudzy za niego
płacą. jakim DEBILEM trzeba być aby tego nie rozumieć, ale nie bede Ci tłuamczył bo widać
ze sie nia da i szkoda czasu nawet na jakąkolwiek polemike z Tobą. Przeskocz sobie na
jakies forum gdzie ludzie sie wyzywają TY DEBILU i nie obrażaj innych SKRAJNY MATOLE,
bo nie dośćze mi DEBILU ublizasz (tak poczułem sie bo skierowales tę obelgę bezposrednio
do wszystkich ktorzy mają inne zdanie niz ty. DEBILU) to jeszcza zasmiecasz forum i przynosisz
wstyd. GRACZOM.
eot


Tym postem pokazałeś tylko jak wielkim dzieciakiem jesteś. zero argumentów, a tylko same bluzgi i to ma być merytoryczna rozmowa?
zero tolerancji dla takich osobników jak Ty.

zrozum człowieku że nikt nie zmusza cię do płacenia za update gry możesz to sobie zrobić za darmo. Miej na uwadze że kupując grę kupiłeś ją taką jaka była w dniu wydania, a skoro nie zwróciłeś jej to znaczy że spełniła twoje oczekiwania- tak, tak w Polsce mamy takie prawo, że klient nie zadowolony z produktu może go zwrócić jak widać Ty tego nie zrobiłeś więc byłeś z niego zadowolony. wracając do sprawy mógłbyś się czuć oszukany gdybyś zamówił edycję rozszerzoną, a dostał edycję wcześniejszą, wtedy zrozumiałbym twoje żale, a tak dla mnie nikt cię nie oszukał w końcu dostałeś to za co zapłaciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2008 o 18:13, dzodzik napisał:

Tym postem pokazałeś tylko jak wielkim dzieciakiem jesteś.


błąd. tym postem pokazałem jakim dzieciakiem jest osoba ktora w ten wlasnie sposob do mnie napisala. ale oczywiscie to mi sie obrywa - bo pokazalem w drugą strone ironicznie to co on napisal na powaznie.

Dnia 10.08.2008 o 18:13, dzodzik napisał:

zero argumentów, a tylko same
bluzgi i to ma być merytoryczna rozmowa?


argumenty podaje od dwoch dni non stop . a bluzgi POWTORZE BO DO NIEKTORYCH NIE DOCIERA - to byla odpowiedz W TAKIM TONIE W JAKIM POTRAKTOWAL GRACZY alexds wyzywajac ich od wlasnie ''debili'' i ''skrajnych matołów''. bosz........ takie to trudne?

Dnia 10.08.2008 o 18:13, dzodzik napisał:

zero tolerancji dla takich osobników jak Ty.


zero tolerancji dla takich półinteligentow jak ty ktorzy nie widzą kto to pisał PIERWSZY I NA SERIO a kto mu odpowiedzial tak jak sobie na to zasluzyl.

Dnia 10.08.2008 o 18:13, dzodzik napisał:

zrozum człowieku że nikt nie zmusza cię do płacenia za update gry możesz to sobie zrobić
za darmo.


zrozum czlowieku ze NIE MOGE bo nie mam nawet 1mb łącza !!!!!!!!!!!!! ile mozna tlumaczyc ze w moim przypadku sciagniecie 9GB jest NIEOSIAGALNE w rozsądnym czasie.

Dnia 10.08.2008 o 18:13, dzodzik napisał:

Miej na uwadze że kupując grę kupiłeś ją taką jaka była w dniu wydania, a skoro
nie zwróciłeś jej to znaczy że spełniła twoje oczekiwania-


masz racje. gra jest swietna i osobiscie uwazam ją nawet za crpg roku :] ale co to ma do rzeczy ...

Dnia 10.08.2008 o 18:13, dzodzik napisał:

dla mnie nikt cię nie oszukał w końcu dostałeś to za co zapłaciłeś.


niestety to nie jest tak. do gry nic nei mam ! jest swietna. nie mam tez nic do tego ze z czasem gra sama w sobie tanieje. to normalne i oczywiste i nei moge miec pretensji ze kupilem ją rok temu za stówkę a teraz kosztuje juz 79. norma. za jakis czas pewnie bedzie w jakiejsc kolekcji za 49 a potem 39 az skonczy za 19,90. ROZUMIEM TO. i nie o to mi chodzi cały czas dlaczego nikt tego nei widzi.
zrozum ze gra to jedno a marketing to drugie.
DLACZEGO do tej juz potaniałej gdy dodawany jest update ZA DARMO podczas gdy ja mam za niego płacic zeby FIZYCZNIE (na półce) miec to samo. TO JUZ NIE JEST OK.
ile mozna pisac ze byłoby w porządku jakby update był CAŁKOWICIE NIEZALEZNY.

wtedy kupiles kiedys za 100zl gre? ok. bo byla nowa. kupiles teraz gre za 79? ok - tez w porządku bo minał jakis okres czasu i potaniala - ale jak chcesz dodatek - bo patchem to jednak ciezko nazwac biorąc pod uwage wage, zakres zmian i dwie nowe przygody - to płać. i jeden i drugi. a nie jedni mają za darmo a drudzy juz nie.
to ze im wolno to zrobic - jasne. wszystko im wolno. ale czy to jest w porządku to juz inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lizzu
Nie będę cytował tych bzdur bo po co :) Widać mocno Cię coś musiało poruszyć, by pisać z takimi ortami :) uważaj na serce bo jeszcze ci żyłka pęknie w głowie i nie zaśmiecisz forum Wiedźmina. Podałem Ci kilka możliwych rozwiązań chyba jak dobrze pamiętam 4. Pisałem o tym w swoim poście, pisali o tym inni ludzie, a ty ciągle swoje. Jak zepsuta płyta. Człowieku jeśli gra Ci się podoba to i tak ją kupisz lub ściągniesz patcha, a jeśli nie to nie ma sensu tego komentować. Ja jestem posiadaczem PS3, Xbox360, PC .... i graczem. Tak Graczem mimo wieku, mimo zawodu, mimo życia realnego jestem graczem i wiem że dla prawdziwego gracza/hobbysty nie ma żadnych barier. Czy gra kosztuje 100 pln czy 300pln czy 450pln (np. wersje EK na konsole) to nie ma znaczenia bo jest to coś co sprawia np. mi w życiu przyjemność. A teraz TY człowiek który nazywa się graczem, fanem gier, fanem gier rpg, (przynajmniej tak z twoich postów wynika) zarzucasz CDP, że dali możliwość wyboru. Że rozwijają jedna z najlepszych gier rpg jakie wyszły. Kolega parę postów wyżej dobrze napisał. Ale widać gdzie Ci do takiej wiedzy ? Ja np. raz na 2 lata z żoną musze aktualizować np. Autocada gdzie cena aktualizacji to 2k. Jakoś nie krzyczę na Autodesk, że czemu nie mam tego za darmo ? Bo wiesz czemu bo oni rozwijają ten produkt. I właśnie tutaj pada twoje pytanie ? Czemu ? No właśnie czemu kupując Autocada za 5000 pln brutto, np. za wersje 2004 lub 2005 aktualizuje sobie do 2007, 2008, a teraz do 2009 za 2k. Jeśli nowa kosztuje 5000, a stara też kosztowała 5000 to w sumie ktoś kupuje za 5000, a ja kupuje za 7000,9000,11000 ? Czemu ? I to nie chodzi o 20 pln jak widzisz a o dużo większe sumy ? Wiesz czemu BO: ktoś przez cały rok nad tym pracował abym ja miał większą wygodę w pracy. Nie rozumiesz tego ? A teraz CDP. Wydaje update za darmo. Chodź wcale nie musieli bo te 20pln to tylko i wyłącznie koszty manipulacyjne + koszty produkcji. Kto chce mieć w takiej wersji kupi, kto nie chce mieć to sobie ściągnie. 9GB to bardzo duża ingerencja w grę śmiem powiedzieć, że CDP nad tym pracowało pewnie do lipca tego roku. Ale czemu miałbyś docenić ich starania ? Nie rozumiesz tego że dzięki takim firmą jak CDP polski przemysł z branży gier jest widoczny na świecie. Że to jedyna firma która odniosła TAKI sukces. Każdy ojciec swoje dzieci kocha. CDP pokazało klasę że dba o rozwój swojej produkcji. Dla tych co nie wiedzą Blizzard do dzisiaj wypuszcza patche do starcrafta (bo zależy mu na graczach, fanach). Dziwią Cię rzeczy elementarne. Mnie np. dziwi dlaczego ktoś kto nazywa siebie graczem psuje atmosferę na tym forum ? Dlaczego zamiast przemyśleć swoje wypociny jedyne co robi to pisze z palca. (widać tutaj to po licznych błędach ortograficznych jakie piszesz). Przez szacunek samego do siebie powinieneś przeczytać z 2 razy co napiszesz, lub pisać w Wordzie. Nie chce Cię obrażać bo sam się obrażasz, sam się ośmieszasz i sam siebie promujesz...
Z drugiej strony przepraszam, może jesteś bezrobotnym zagubionym człowiekiem, a ja się tylko przyczyniam do twoje depresji.
PS. To co napisałem było no offense, że wziąłeś to tak do siebie no cóż bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alexds
TAKIMI ortami? czyli jakimi. bo ze czesto przestawiam ''nie'' na ''nei'' to wiem.
a co do reszty - ale Ty nie rozumiesz - ja doskonale sobie zdaje sprawe ze ktos jestw stanie wyłozyc i 250 zeta za gre jesli mu sie spodoba. jest w stanie kupic specjalnie dla jednej gry nową karte graficzną albo konsole. spoko.
a ja zarzucam CDP nie to ze dali mozliwosc wyboru - bo to jest ok - tylko to ze jedni mają darmo a inni muszą płacić. ot tak. bez powodu. a zdyskryminujmy sobie tych co kupili wczesniej wiedzmina, niech dopłacą jeszcze wiecej a tym co kupią i tak gre taniej dajmy dodatek za free. i nie ma ze ''sciagniesz sobie'' bo raz ze nie sciagne a dwa ze dlaczego ja mam miec za darmo cos tylko na dysku a inni na polce?ok, rozumiem tez porownanie do autocada. nie rozumiem ze piszesz o psuciu atmosfery na forum w miejscu gdy TY PIERWSZY nazwales ludzi debilami i skrajnymi matołami. licznych ortów godnych wypominania takiego nie widzę, co najwyżej literówki. w wordzie nie piszę, to nie forum prawne, jak ktoś sie pomyli raz czy dwa nic sie nie stanie. osmieszasz sie w tym momencie Ty po raz kolejny w jednym poscie czepiajac sie moich TAAAKICH ortów tak jakbym piał co najmniej z yakimiź zayebiztymi buendami jenzykowymi rze arz rzal. bez przesady.
z drugiej strony nigdy nie wiadomo - moze i jestem bezrobotnym zagubionym czlowiekiem w depresji do poglebiania ktorej sie przyczyniasz, kto wie :] ah - zapomniales dodac NIEWYKSZTAŁCONYM (no bo te błędy..).
PS. jak widzisz odpisuje ludziom w takim tonie w jakim oni piszą do mnie. problem z takimi jest taki ze w momencie gdy ja jestem jak lustro - wiekszosc osob chce je po prostu zbic bo przerqaza ich to co w nim widzą.
:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litości! Lizzu i inni, przestańcie nudzić! Wchodzę na to forum trzeci raz od wczoraj i za każdym razem widzę tę samą ksywkę i to samo marudzenie. Nic do roboty nie macie? Nie kupujcie, nie ściągajcie! To będzie najlepsza kara dla producentów. A co! Zamiast marudzenia chętnie usłyszę Wasz pomysł na przesłanie za darmo dziesiątkom tysięcy zarejestrowanych użytkowników tej gry. I prosze uwzględnij w tym koszty produkcji, marketingu, dwuwarstwowych DVD i wystawnych pudełek. Do tego koszt przesyłki. A to wszystko tak, by CDP wyszło co najmniej na zero, aby nikt nie stracił pracy i żeby nie obniżyli poziomu i nie musieli np opóźnić premiery jakiejś gry. Nie macie obowiązku wiedzy o ekonomii, ale wasz brak wyobraźni mnie po prostu poraża. Rok temu Wiedźmin był produktem wadliwym, ale skończonym. Teraz jest wydany po raz drugi, wraz z ulepszeniam. Możecie go nabyć na kilka sposobów do wyboru, które zostały przegłosowane w rozmaitych ankietach. Nie ma obowiązku by to posiadać. Wystarczy już tego nieszczęśliwego zawodzenia. Chyba, że po prostu bawi was bicie piany na forum, by zobaczyć co ludzie odpiszą. W takim wypadku przepraszam i miłego dnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !! Doczytałem się czegoś bardzo fajnego !!, Patcha można pobrać za darmo !! Super nie ; d.

No ale neostrade 128 ( jezeli jeszcze taka jest ) musi to boleć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lizzu
Bo może mnie poniosło jak ktoś znudzony czepia się na siłe :) Wybacz
@Rapha-el
Dokładnie powiedziałeś to co ja chciałem powiedzieć :) Już od kilku postów ale jakoś słabe mam przebicie.
PS. Reasumując Wiedźmin jest Wielki skończmy z tym bo szkoda pisać o tych marnych 20pln czy innych bzdurach na ogólnym forum.
PS2. Jakby nawet rozszerzenie było tylko płatne i to za 50-100pln to też bym kupił bo wiem, że oni to zrobił dla nas, a nie musieli bo gra jest i tak super, sprzedała się i osiągnęła status hitu. To co zrobił CDP to wielki ukłon dla środowiska graczy i nie ma sensu gadać tutaj o pieniądzach

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:00, Irc100 napisał:

PS: Niektórzy tu piszą 20-21 godzin. Bzdury...

"niektórzy" to chyba ja... ^^
9 GB = 9 * 1024 MB = 9216 MB
Internet 1 MB = 128 KB/s = 0.125 MB/s
9216 / 0.125 = 73 728 sekund = 1228.8 minut = ~21 godzin
tak mi wychodzi. źle mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 00:07, szypek26 napisał:

> PS: Niektórzy tu piszą 20-21 godzin. Bzdury...
"niektórzy" to chyba ja... ^^
9 GB = 9 * 1024 MB = 9216 MB
Internet 1 MB = 128 KB/s = 0.125 MB/s
9216 / 0.125 = 73 728 sekund = 1228.8 minut = ~21 godzin
tak mi wychodzi. źle mówię?

a ja mam 512kbs do konca pazdziernika czyli ~42 godzin liczac ze transfer caly czas bedzie na maxa, a w to watpie, serwer bedzie tak obciazony e wszyscy beda sciagac przy 20kbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie kupiłem, bo miałem za słaby komputer.
Teraz, gdy machina jest już nowiutka, mogę sobie kupić tę nową edycję.

Tylko kurna czemu to tak długo trwało ? Troszkę trzeba było na nią czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale LIZZU ma dużo racji. Rok temu kupowaliśmy grę za 79,99 zł. Dziś "musimy" dokupić update, że 20 zł, natomiast nowi gracz kupują od razu zaktualizowaną grę także za 79,99 zł. Można oczywiście pobrać z netu, ale to przecież nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 00:06, xbit71 napisał:

Pudełko będzie ładniejsze (wiem, pedant ze mnie xD). :P


to ja sobie jeszcze pomarudze dla zasady :]
nie bedzie ładniejsze...
a czemu? a temu ze bedzie (jesli wierzyc zdjeciom) usiane reklamami, znaczkami jakosci, sloganami z czasopism, zasmiecone jak hiszpański komiks itp itd, i cały piekny klimat majestatycznego, wiedzminskiego czarnego pudła z logiem i napisem poszeeeedł ..... bedzie pisanka.
ja wiem - dorobili sie, dostali nagrody, chcą sie pochwalić .. ale ładnie to nie wygląda... w nastepnym patchu powinni dac jakis banner-killer do tego pudełka :]

PS. pedant lubi porządek, styl i wrecz sterylnosc. nowe pudełko pedantyczne nie jest nic a nic .. ;) stare - było. w sumie jest nadal :] az żal bedzie podmieniać. mogli to wepchnąć na banderole :(

PS. TobiAlex - ja tam rok temu kupiłem za 99 ;) tym gorzej w sumie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować