Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2010 o 09:40, zerohunter napisał:

I zrobiłem misję na statku, na który mnie podpuścił człowiek iluzja, ile mi jeszcze
gry zostało?

Ja raczej bym powiedział że jesteś już w 3/4 gry(zakładam że wybrałeś się na ten wrak po zebraniu całej drużyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 09:40, zerohunter napisał:

Mam parę pytań:

Czy amunicja czerwona na ludzi, a niebieska na boty?

Zapalająca jest na pancerze i chwilowe zdezorientowanie wrogów, dysrupcyjna na tarcze i na mechy.

Dnia 27.02.2010 o 09:40, zerohunter napisał:

A ta krio czyli biała, jest jakaś uniwersalna?

Zamraża, po prostu ;]

Dnia 27.02.2010 o 09:40, zerohunter napisał:

Da się kupić cały nowy pancerz, czy tylko ulepszać?

Ulepszyć, całe zestawy dostajesz z DLC. Jednak te zbroje to jakaś kpina.

Swoją drogą, każda amunicja, umiejętność, broń ma opis. Całkiem wyraźnie tłumaczący co jest na co dobre ;]

Dnia 27.02.2010 o 09:40, zerohunter napisał:

I zrobiłem misję na statku, na który mnie podpuścił człowiek iluzja, ile mi jeszcze
gry zostało?

1/2, może jedna 1/3, zależy jak grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 16:28, crash807 napisał:

Czy w 2 części jakimś cudem żyje Wrex?


Jeśli grając w ME1

Spoiler

go nie zabiłeś to żyje. Jest wodzem klanu Urdnot na Tuchance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z załadowaniem jednej z misji - domyślam się, że ostatniej.

Spoiler

Kiedy na Normandii jest już zainstalowany moduł wydobyty ze Żniwiarza, EDI informuje mnie, aby udał się do dowolnej lokacji.

Kiedy podchodzę do mapy galaktyki wywiązuje się krótki dialog, po czym obraz się zaciemnia i... nic się nie dzieje. W tle nadal słyszę głosy ludzi z pokładu statku, ale gra ani niczego nie ładuje, ani tez nie wyświetla mapy galaktyki, po prostu nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj grę, zainstaluj najnowszego DirectaX i sterowniki do karty graficznej. Jak nie pomoże, może to oznaczać że save Ci się zepsuł i będziesz musiał całą zabawę zaczynać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. W ostatniej walce po zestrzeleniu tych 4 rurek z bimbrem i zrzuceniu "ludzkiego" zniwiarza, jest krotka cutscenka i w niej za plecami Shepard pojawia sie na moment czlowiek Iluzja obserwujacy walke, to bug czy zamierzone dzialanie z ktorego wynika ze on obserwuje wszystko i zgodnie ze slowami generala zbieraczy - "To nic nie zmienia Shepard, experyment toczy sie dalej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Człowiek Iluzja powinien w tym momencie rozpocząć rozmowę z Tobą i próbować Cię przekonać abyś nie niszczył bazy tylko przekazał kontrolę nad nią w jego ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:07, Terrorite napisał:

Nie, ja wiem ze potem jest gadka z nim i 2 mozliwosci do wyboru, chodzi mi o wczesniejsza
cutscenke. Zarzuce screenami.

To wygląda na błąd. Tym bardziej, że jest nienaturalnie wielki w porównaniu do Legiona. U siebie czegoś takiego nie zauważyłem ;]
Jednak wygląda dosyć makabrycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:48, Some_kind_of_Devil napisał:

To wygląda na błąd. Tym bardziej, że jest nienaturalnie wielki w porównaniu do Legiona.
U siebie czegoś takiego nie zauważyłem ;]
Jednak wygląda dosyć makabrycznie :D


No wlasnie, tyle ze nigdzie nie jest powiedziane ze czlowiek Iluzja naprawde jest czlowiekiem, te jego oczy chociazby. Mnie on bardziej pasuje na jakiegos zbuntowanego zniwiarza, a wtedy proporcje by sie zgadzaly :D Zauwaz ze wszystkie rozmowy sa prowadzone z wizualizacja czlowieka Iluzji a nie nim samym.

Btw. przez niego zrobilem zakonczenie 4x roznymi konfiguracjami teamu i caly czas on tam jest tyle ze jest to tak krotkie migniecie ze trzeba sie wpatrywac w lewy gorny rog ekranu. Anyway az zrobilem sobie z tego filmik i rozjasnilem, no jest jak byk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miranda gadała z nim bezpośrednio i nie wyglądał na wielkiego. Jeśli jest zbuntowanym żniwiarzem (w co wątpię) to mega niskim.

But...interesujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:07, Terrorite napisał:

Nie, ja wiem ze potem jest gadka z nim i 2 mozliwosci do wyboru, chodzi mi o wczesniejsza
cutscenke. Zarzuce screenami.


Raczej błąd, ale, że akurat w takim miejscu :P może to było zrobione specjalnie przez BioWare :P
ale popieram opcję z błędem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:56, Terrorite napisał:

No wlasnie, tyle ze nigdzie nie jest powiedziane ze czlowiek Iluzja naprawde jest czlowiekiem,
te jego oczy chociazby. Mnie on bardziej pasuje na jakiegos zbuntowanego zniwiarza, a
wtedy proporcje by sie zgadzaly :D Zauwaz ze wszystkie rozmowy sa prowadzone z wizualizacja
czlowieka Iluzji a nie nim samym.

A Shepard ma pomarańczowe blizny jeśli jest zły, czy to znaczy, że nie jest człowiekiem? ;]
Przechodzę grę kolejny raz, to zwrócę uwagę przy zakończeniu. Coś czuję, że to po prostu błąd u Ciebie, u mnie np. za każdym razem kiedy robię misję dla Garrusa,

Spoiler

kiedy już lecimy do Sidonisa

to ściana za taksówką pokazuje mi poprzednią scenę.
Jeśli to ma każdy, to imo jest bardziej żart ze strony BioWare ;]

Dnia 27.02.2010 o 18:56, Terrorite napisał:

Btw. przez niego zrobilem zakonczenie 4x roznymi konfiguracjami teamu i caly czas on
tam jest tyle ze jest to tak krotkie migniecie ze trzeba sie wpatrywac w lewy gorny rog
ekranu. Anyway az zrobilem sobie z tego filmik i rozjasnilem, no jest jak byk.

Wrzuć na youtuba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 19:15, Leos8 napisał:

Miranda gadała z nim bezpośrednio i nie wyglądał na wielkiego. Jeśli jest zbuntowanym
żniwiarzem (w co wątpię) to mega niskim.

But...interesujące.



No coz, zwazywszy na niezwykle precyzyjne wyczucie czasu -

Spoiler

chce pogadac idealnie w przewie miedzy part1 i part2 ostatniej walki - na dodatek pomimo ze EDI twierdzi ze tylko czesc zabezpieczen cerberusa zostala zniesiona w momencie jej integracji z normandia czlowiek Iluzja radosnie oddaje statek w ktory zainwestowal conajmniej kilka miliardow kredytow (przypomnijcie sobie ze w ME1 bez zadnych problemow zablokowanio normandie w cytadeli i nie potrzebna byla do tego zadna SI na pokladzie, w ME2 EDI mowi wyraznie ze czlowiek Iluzja monitoruje normandie bo chce miec kontrole nad swoja inwestycja) osobie w ktora zainwestowal conajmniej kilka milionow kredytow i uszczesliwiony takim obrotem spraw pozwala jej odejsc.

No to jest albo wyjatkowo naiwnym bossem cerberusa albo jest mu to obojetne bo: eksperyment toczy sie dalej, my jestesmy poczatkiem - wy jestescie koncem. Swoja droga general zbieraczy ma bardzo ciekawe rzeczy do powiedzenia, niestety zeby dobrac sie do czesci z nich trzeba wypruc zywcem wavy z plikow gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 19:26, Terrorite napisał:

Swoja droga general zbieraczy ma bardzo ciekawe rzeczy do powiedzenia,
niestety zeby dobrac sie do czesci z nich trzeba wypruc zywcem wavy z plikow gry.

Nie każ nam siedzieć w niepewności. Podziel się swoją wiedzą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrocie wynika z nich ze ludzie sa eksperymentem zniwiarzy, ze brano pod uwage rozne rasy ale poza kroganami ktorzy odpadli z wiadomych przyczyn tylko ludzie sie nadaja ze wzgledu na agresje, mozliwosci technologiczne i biotyczne i jeszcze costam. No i tak jak juz pisalem: sa to teksty w stylu: my jestesmy poczatkiem - wy jestescie koncem, czy tez to co robisz, Shepard - niczego nie zmienia, eksperyment toczy sie dalej itd... Z tym ze ciekawe jest to ze sa tez takie np. ta forma jest juz zbedna, oddaje kontrole, nie zdazylo mi sie w calej grze (a przeszedlem ja chyba z 5x), zeby chociaz raz general zbieraczy oddal kontrole,

Spoiler

no, poza ostatnim filmikiem :D

wiec w sumie ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 19:35, Terrorite napisał:

W skrocie wynika z nich ze ludzie sa eksperymentem zniwiarzy, ze brano pod uwage rozne
rasy ale poza kroganami ktorzy odpadli z wiadomych przyczyn tylko ludzie sie nadaja ze
wzgledu na agresje, mozliwosci technologiczne i biotyczne i jeszcze costam. No i tak
jak juz pisalem: sa to teksty w stylu: my jestesmy poczatkiem - wy jestescie koncem,
czy tez to co robisz, Shepard - niczego nie zmienia, eksperyment toczy sie dalej
itd... Z tym ze ciekawe jest to ze sa tez takie np. ta forma jest juz zbedna,
oddaje kontrole
, nie zdazylo mi sie w calej grze (a przeszedlem ja chyba z 5x), zeby
chociaz raz general zbieraczy oddal kontrole,

Spoiler

no, poza ostatnim filmikiem :D

wiec
w sumie ciekawe.

Czyli w zasadzie nic nowego dla średnio rozgarniętego gracza, który widział zakończenie i ostatniego bosa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować