Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2010 o 18:48, xkarionx napisał:

Czy może mi ktos powiedziec i wytłumaczyc jak pobrac darmowe dodatki DlC do ME2?


Dodatki ściągasz z poziomu Twojego profilu na social.bioware.com. W menu po lewej wejdź w Profil -> zarejestrowane promocje (czy coś takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2010 o 18:53, Qbli napisał:

Dodatki ściągasz z poziomu Twojego profilu na social.bioware.com. W menu po lewej wejdź
w Profil -> zarejestrowane promocje (czy coś takiego)



Ooooooooo chłopie dzięki rzeczywiściu tu jest. nigdy bym sie tego nie spodziewał. Jeszcze raz stokrotne dzięki. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zamierzam dobić achievementy w ME i zacząć grać w ME2. Mam kilka pytań.

1. Ile razy trzeba przejść grę na szalonym poziomie trudności (czy jest to możliwe przy nowo stworzonej postaci?) jedną postacią aby zdobyć 60lvl?


2. Co dokładnie przechodzi z pierwszej gry do drugiej (pierwsze ME) gdy zaczynamy grać istniejącą już postacią po raz kolejny.


3. Co dokładnie przechodzi z pierwszej części gry do drugiej jeżeli zaimportujemy save''a?


Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

1. Ile razy trzeba przejść grę na szalonym poziomie trudności (czy jest to możliwe przy
nowo stworzonej postaci?) jedną postacią aby zdobyć 60lvl?


Chodzi o ME1? Bo jeśli tak to na szaleńcu dwa razy starczy z wykonaniem wszystkich side questów. Mniej więcej z 60h(licząc podwójnie)

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

2. Co dokładnie przechodzi z pierwszej gry do drugiej (pierwsze ME) gdy zaczynamy grać
istniejącą już postacią po raz kolejny.


Skille, umiejętności, kasa, pochodzenie i profil psychologiczny. Ekwipunek również.

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

3. Co dokładnie przechodzi z pierwszej części gry do drugiej jeżeli zaimportujemy save''a?


Na początku dostajesz trochę surowców i pieniędzy a także punkty paragon/renegat(zależnie jaki byłeś w poprzedniej części - ilość kasy i surowców też zależy od tego jaki poziom zdobyłeś w poprzedniej części). Oczywiście w grze są też widoczne wpływy jedynki na dwójkę ale w większości to nic wielkiego - smaczki, smaczki, smaczki ale cieszą.

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

2. Co dokładnie przechodzi z pierwszej gry do drugiej (pierwsze ME) gdy zaczynamy grać istniejącą już postacią po raz kolejny.

Ale po raz kolejny w ME1? Przechodza tylko watki z ostatniej rozgrywki.

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

3. Co dokładnie przechodzi z pierwszej części gry do drugiej jeżeli zaimportujemy save''a?

Kilka watkow pobocznych ale niekoniecznie istotnych dla calosci ME2, no moze poza jednym ktory ma szanse sie rozwinac w ME3.

Spoiler

1.Giana Parasini
2. Conrad Verner
3. Rachni
4. Jakies pierdoly z Ashley/Kaidanem
5. dwie asari, jedna z laba Sarena i druga ktora wylazi z Thoriana. Ofc. o ile ich nie zabiles.
6. jakies tam jeszcze pierdoly.


Poza tym niektore dzialania ktore podjales w ME1 sa komentowane w newsach w ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

Niedługo zamierzam dobić achievementy w ME i zacząć grać w ME2. Mam kilka pytań.

1. Ile razy trzeba przejść grę na szalonym poziomie trudności (czy jest to możliwe przy
nowo stworzonej postaci?) jedną postacią aby zdobyć 60lvl?


Przydobrych wiatrach dwa ale raczej ci sie nie uda po dwóch wiec przygotuj sie na 2 i pół.

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:

2. Co dokładnie przechodzi z pierwszej gry do drugiej (pierwsze ME) gdy zaczynamy grać
istniejącą już postacią po raz kolejny.


Level, bronie i chyba moralnosc ale nie jestem pewien.

>3. Co dokładnie przechodzi z pierwszej części gry do drugiej jeżeli zaimportujemy save''a?

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:



Na pewno fakt czy osaliłeś radę , czy zabiłeś wreksa i kogo poświęciłeś na virmirze i pare innych mniej ważnych rzeczy.

Dnia 30.03.2010 o 17:44, Pile napisał:


Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. O to mi chodziło.

Mam jeszcze jedno małe pytanko co do buga na Niverii (czy jakoś tak ;-) gdzie możemy nabijać sobie renegata i idealistę do woli. Myślicie że warto i że to ma duży wpływ na rozgrywkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 18:26, Pile napisał:

Mam jeszcze jedno małe pytanko co do buga na Niverii (czy jakoś tak ;-) gdzie możemy
nabijać sobie renegata i idealistę do woli. Myślicie że warto i że to ma duży wpływ na
rozgrywkę?

Rozgrywke w 1 czy 2? Za full paski renegade/paragon dostajesz wiecej tychze przy imporcie save z ME1 co jest o tyle dobre ze w ME2 potrzeba duzo wiecej punktow P/R zeby odblokowac niektore opcje dialogowe czy zachowania, wiec zawsze bedzie troche latwiej. A w samej ME1 tez bedziesz mial wiecej aktywnych dialogow czy akcji zaleznych od charakteru postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 18:18, xkarionx napisał:

>

> 2. Co dokładnie przechodzi z pierwszej gry do drugiej (pierwsze ME) gdy zaczynamy
grać
> istniejącą już postacią po raz kolejny.

Level, bronie i chyba moralnosc ale nie jestem pewien.



Sprostowanie: po zaimportowaniu postaci do ME2 przechodzi lvl(xp), moralność i kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 18:54, Ecko09 napisał:

Sprostowanie: po zaimportowaniu postaci do ME2 przechodzi lvl(xp), moralność i kasa.

Eeeee, chyba nie, za lvl 60 w ME1 po prostu rozpoczyna sie gre na 5lvlu w ME2, ale sam exp nie ma tu nic do rzeczy bo jest inaczej liczony w ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2010 o 18:26, Pile napisał:

Mam jeszcze jedno małe pytanko co do buga na Niverii (czy jakoś tak ;-) gdzie możemy
nabijać sobie renegata i idealistę do woli. Myślicie że warto i że to ma duży wpływ na
rozgrywkę?


Rozgrywkę ułatwi ale nie wiem czy jest sens. W ME raczej nie ma problemu z nabijaniem tych punktów.
W 2 przyda się już bardzo, ale jak powiedziałem - nie widzę sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy zdobyte surowce w jedynce też przechodzą do dwójki i czy są z tego jakieś duże plusy bo samo szukanie jest strasznie nudne?

Rozumiem że jak gram w pierwszą część drugi raz tą samą postacią to surowce i wpisy w leksykonie nie przechodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj zaczynam grać w Mass Effect 2. Moje 1 pytanie to czy warto jest aktywować tego "cerberusa" ? . Nie ma z tym żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 21:39, Karharot napisał:

Wart (możesz dzięki niemu ściągnąć sporo darmowych DLC) i nie, nie ma problemów.

Dzięki wielkie, więc aktywuję bez obaw.Nie lubię grać z dubbingiem ale w sumie w pierwszej części było znośnie więc spróbuję, a w plikach gry nie chce mi się grzebać...Teraz pora grać, zobaczymy czym się tak większość jara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 21:46, Longer napisał:

Nie lubię grać z dubbingiem ale w sumie w pierwszej
części było znośnie więc spróbuję, a w plikach gry nie chce mi się grzebać...Teraz pora
grać, zobaczymy czym się tak większość jara...


Oj, nie wiem jak w to można grać z polskim dubbingiem, dla mnie w każdym razie przecudny głos Jennifer Hale to jedna z podstaw tej serii. Choć pewnie jeśli i tak się gra facetem, wielkiej różnicy się nie uświadczy, bo Meer się średnio postarał.

A jeśli chodzi o sam ME2, w mojej ocenie jest jednak gorszy niż jedynka. Pomijając chamskie zagranie twórców w postaci odebrania żeńskim postaciom możliwości romansowania z inną kobietą (wraz z jeszcze bardziej chamskim twierdzeniem, że w jedynce niczego takiego nie było, bo Liara to niby nie kobieta), za co z góry dostali u mnie ogromnego minusa, ta gra stała się zwykłą strzelanką, zaś elementy cRPG zostały jeszcze bardziej uproszczone. Kosmos stał się jeszcze bardziej klaustrofobiczny. Jak dla mnie zwiedzanie planet z wnętrza Mako było fajnym elementem, problemem była tylko jednostajność ukształtowania planet i rzeczy jakie można było na nich znaleźć.

Ogólnie mówiąc, jedynka miała IMO lepszy klimat, ta "mroczność" dwójki ma za zadanie chyba robić wrażenie na małolatach, czego najlepszym wyrazem jest zamienianie się Shepard w Terminatora z powodu niemiłych myśli i uczynków (sic!). No i nie zapominajmy, że odtąd wszyscy przedstawiciele przeciwnej płci chcą się z Shepardem przespać (jest to prawdziwe zwłaszcza przy postaci męskiej), status Asari został ugruntowany jako galaktycznych striptizerek i prostytutek, a każda członkini drużyny płci żeńskiej jest przeseksualizowana - Miranda nosi śmiesznie obcisły strój i wysokie obcasy, z pewnością bardzo wygodne w czasie walki, to samo Samara (+ olbrzymi dekolt), co jeszcze zabawniejsze, będąca wielce poważną i żyjącą w celibacie Egzekutorką, Jack chodzi w zasadzie topless, pomijając linki mające zasłonić jej brodawki. Także ubiór Tali został skomentowany w wiadomy sposób przez jednego pobocznego członka załogi.

Już przy jedynce można było odczuć, że twórcy myśleli przede wszystkim o chłopcach z szalejącymi hormonami, ale w dwójce osiągnęło to absurdalny poziom. I pomyśleć, że rzekomo jest to gra od 18 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 22:44, Neisha napisał:

Już przy jedynce można było odczuć, że twórcy myśleli przede wszystkim o chłopcach z
szalejącymi hormonami, ale w dwójce osiągnęło to absurdalny poziom. I pomyśleć, że rzekomo
jest to gra od 18 lat...


A od kiedy to zalecenia PEGI są respektowane przez kogokolwiek? Poza tym, dobrze takie postacie wyglądają na plakatach ;) Czyli marketing w czystej formie.

Generalnie co do dubbingu. Przeszedłem grę raz, po polskiemu w całości, ale żałuję i proszę o wybaczenie, bo jak usłyszałem na filmikach z YT oryginalne głosy quarian, to wymiękłem. Dobrze, że Wielkanoc idzie i będzie można w nocy posiedzieć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2010 o 22:44, Neisha napisał:

Oj, nie wiem jak w to można grać z polskim dubbingiem, dla mnie w każdym razie przecudny
głos Jennifer Hale to jedna z podstaw tej serii. Choć pewnie jeśli i tak się gra facetem,
wielkiej różnicy się nie uświadczy, bo Meer się średnio postarał.


Uwierz mi, że nie gram w RPG''i z dubbingiem. Dragon Age, NWN2 i wiele innych miało u tylko polskie napisy. Jedynie 1 Mass Effect nawet mi odpowiadał. Właśnie jestem po około 15 minutach gry, i zmieniam na angielski język...nie mogę już tego słuchać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować