Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Hmm, mnie się zawsze wydawał, że jednak tak. Ale to tylko moje zdanie.

Tak powinno być, ale niestety nie jest.

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

True. Ale to wciąż tylko połowa a nie 95% :)

OK, ale wg tych optymistycznych. Wg łowców głów dziesiąty kandydat pisze w CV prawdę co do stopnia jego znajomości języka obcego. Dlatego testy przy przyjmowaniu do pracy są obligatoryjne.

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

W takich miastach języki obce słyszy się w sumie nawet na ulicy na co dzień,
więc i odsetek tych którzy znają jeżyki jest większy.

I to sporo. Jednak w pozostałych miejscowościach nie usłyszysz, nawet gdzie powinno się coś usłyszeć.

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Ale skoro ponad 80% młodzieży uczy się teraz angielskiego w szkołach, ogląda telewizję,
chodzi do kina, czy nawet gra w gry, to za chwilę w całym kraju znajomość języków powinna
się choć trochę zwiększyć.

Moim zdaniem nie bo jakieś 4/5 tej młodzieży wyjedzie z Polski na zawsze. Nic ich tutaj nie trzyma, a perspektywy są dla nich bardziej niż złe. Przynajmniej dopóki ten kraj to jeden wielki greckopodobny śmietnik.

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Tylko, że tu zrobi się błędne koło, bo jak gracze mogą wpłynąć na wydawcę? Tylko portfelami.
Ale jeśli przestaną kupować, to, tak jak mówisz, wydawca przestanie robić polskie wersje w ogóle.

Nie. Jeżeli przestaną kupować, a będą kupować tylko kiedy wydawca spełni ich oczekiwania, to efekt będzie zupełnie inny. Na przykład świetną okazją byłoby masowe anulowanie preorderów na następny dzień po tym jeżeli EA ogłosi, że ME3 nie będzie miała dubbingu. Taki bojkot, to wyraźny sygnał i czasem liczony w dużych pieniądzach. Na zachodzie takie akcje nierzadko się udają. Czemu by nie u nas?

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Ale za to jeśli będzie się kupować co dadzą, to wydawcy nic nie poprawią "bo
przecież się sprzedaje".
I jak tu wygrać?

Wydawca też ma kredyty, też ma oczekiwania na podstawie zamówień przedpremierowych i badań rynku. Nie może w nieskończoność czekać aż gracze się złamią i zaczną masowo kupować. Doskonale wiesz, że jeżeli tytuł nie sprzeda się dobrze w bardzo krótkim czasie od premiery, to zazwyczaj nie sprzeda się dobrze już nigdy. A taki przypadek, to kupa zmarnowanej kasy dla inwestorów i niskie ceny akcji. A wiesz kto wtedy za taki stan w takiej korporacji beknie. Ci wspaniali managerowie, którzy mają generalnie gry w życi bo ich interesuje tylko kasa, kasa i kasa z gier.
Kiedy taki jeden czy drugi zostaje wydymany z interesu i ciepłej posadki, to jest to wyraźna przestroga dla innych, że oczekiwania graczy należy spełniać jeżeli jest to możliwe.

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Ja też bym tak zrobił. Ale to łatwo powiedzieć, gdy siedzi się i komentuje a nie robi samemu :)

Mów za siebie. :)

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Czy ja wiem. Mnie się wydaje, że najgorszy polski dubbing to taki, który powoduje, że
polska wersja gry jest niepełnowartościowa.

Nie może być bardziej niepełnowartościowa gra od takiej, w której zamiast patrzeć się obraz na ekranie albo musisz skupiać wzrok na napisach, albo w ogóle niewiele się kapuje o co w grze chodzi.
Szczególnie fatalne to jest w produkcja 3D, w których napisy wręcz kasują efekt obrazu przestrzennego bo zamiast patrzeć, to czytasz (załóżmy dla uproszczenia, że materiał jest w suahili, którego ni w ząb nie rozumiesz). Kiedy zaczną być sprzedawane powszechnie gry stereoskopowe, a to moim zdaniem kwestia 2-3 lat (okulary za ok. $30 są już produkcji), to napisy będą eliminowały taką grę z sensownego użycia w tym trybie.

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

A jeśli polscy wydawcy nie umieją wydawać gier z polską wersją tak żeby działały, to niech nie robią tej polskiej wersji.

Spoko potrafią. To kwestia pieniędzy i chęci. W tej kolejności. A na pieniądze gracze mogą wpłynąć. Chęć pojawi się wtedy z automatu. :)

Dnia 29.07.2011 o 09:05, Phobos_s napisał:

Mnie chodziło o to samo :)

Tylko, że nie wszystkie błędy da się zauważyć. A gracze zauważają tylko błędy. Przynajmniej niektórzy, Zwykle Ci którzy najgłośniej krzyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do wersji xbox. Ukończyłem pierwsza część kilka razy i usunąłem wszystkie profile i save z gry, przeszedłem gre na nowo i zostawiłem tak jak jest. Gdy chciałem zaimportować save do 2 części to wyszukało mi też poprzednie ukończenia gry poza tym ostatnim. W jaki sposób mogę usunąć te pliki pełnego ukończenia gry aby importowało mi wyłącznie ostatnie ukończenie gry ? Czy jest to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 11:07, gitarka napisał:

Straciłem lojalność u Mirandy. I mam pytanko odnośnie ostatniej misji:

Spoiler

Jest jakaś szansa by nie ginęła pod koniec gry?


O ile rozumiem podczas kłótni poparłeś Jack? Odzyskać lojalność Mirandy oczywiście można. Trzeba z nią po prostu porozmawiać używając opcji paragona, albo renegata. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić to widocznie masz za mało punktów. No i zawsze możesz nie oddelegowywać Mirandy do żadnej misji na koniec. Wtedy też powinna przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej jeśli gram z sejwa w którym Wrex żyje to gdzie go spotkam?Przewinie sie gdzies przez watek glowny,czy trzeba go szukac w jakiejsc lokacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem z dodatkiem Firewalker Pack - Projekt Hefajstos. Nie mam pojęcia, ale

Spoiler

jak latam tym statkiem to badania nie chcą mi się zebrać. Wciskam PPM i zamiast tego to zmienia mi się kamera.

Może ktoś wie o co chodzi? EDIT: Już sam to zrobilem. Trzeba przytrzymać V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć konto w Social Bioware aby pobrać dlc i wyskakuje mi u góry przy tworzeniu profilu "Unable to connect to authentication server." O co chodzi? Mają jakieś problemy techniczne czy to jakaś blokada regionalna (zarejestrować się na inny kraj niż Polska)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem z rejestracją rozwiązany, ale nie mogę zainstalować gry (gra kupiona na Amazonie). Po kliknięciu instalacji w launcherze wywala taki oto błąd.

Edit: Uruchomiłem plik setup bezpośrednio z płyty a nie launchera. Może to zadziała. Miał ktoś podobny problem?

20110822180405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:01, Arcling napisał:

Gdzie mogę sprawdzić jakie dlc mam zainstalowane?

Z tego co wiem nie da rady tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:04, Dootix napisał:

> Gdzie mogę sprawdzić jakie dlc mam zainstalowane?
Z tego co wiem nie da rady tego sprawdzić.

Tak też myślałem. W jedynce była opcja sprawdzenia (mam edycję rozszerzoną z CDA) i tam widziałem dlc a tutaj w menu niczego takiego nie ma.Czyli muszę teraz wszystkie kupione ze strony pościągać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam: Przechodzę grę już trzeci raz, tym razem na Insanity.

Spoiler

Robiłem misję, żeby zdobyć lojalność Zaeeda. Podczas rozmowy z nim, tuż po zniszczeniu przez niego jednego z zaworów na rafinerii pacnąłem PPM,gdyż była możliwość wykonania czynu idealisty ( grając wcześniej nie widziałem, aby można było to wykonać, może to przez to, że wybrałem inną opcję rozmowy na początku). No i biedny Zaeed dostał od Shepa w mordę.
Natomiast pod koniec misji, kiedy Vido już odleciał, podczas pogawędki z nim nie mogłem wybrać opcji idealisty, tzn. tej "na niebiesko". Przez to nie zyskałem jego lojalności. Czy to z powodu, że dostał wcześniej w papę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 23:11, Evertsen_Dante napisał:


Spoiler

Bardziej przez to, że Vido odleciał.

Ale pewności nie mam.

No właśnie w tym problem,

Spoiler

że podczas wcześniejszych przejść gry ratowałem pracowników rafinerii, Vido odlatywał, ale i tak zyskiwałem jego lojalność, właśnie poprzez wybranie idealistycznej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Nie wiem czy nie chodzi przypadkiem o małą ilość punktów idealisty ze względu na wyższy poziom gry. Robiłem tak samo jak ty, i paragon odblokowywał lojalność.

Ale po mordzie nigdy mu nie dałem, więc kto wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 23:14, Dootix napisał:

>
>

Spoiler

Bardziej przez to, że Vido odleciał.

Ale pewności nie mam.
No właśnie w tym problem,
Spoiler

że podczas wcześniejszych przejść gry ratowałem pracowników
rafinerii, Vido odlatywał, ale i tak zyskiwałem jego lojalność, właśnie poprzez wybranie
idealistycznej odpowiedzi.



Przejdź misję nie dając mu po mordzie, bo widocznie w tym jest problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować