Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2010 o 20:11, Lucas01 napisał:

Jak próbuję przenieść umiejętności na pasek to po pierwsze zamiast wybrać ten co chciałem
to bierze całkiem inny a po drugie to mnie wywala do pulpitu.

Podobny problem mam. Przynajmniej mnie nie wywala. Ten błąd nie we wszystkich lokacjach powinien Ci się trafiać. Przynajmniej ja go głównie miewałem na misji lojalnościowej Grunta i Horyzoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Bo jest to jedyna kolejność która działa jeśli chodzi włam.

Spoiler

Dowodzić ma Miranda.
Skład ostatnie walki to u mnie Thane i Tali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mam pytanie - da się w końcu, za przeproszeniem, zaliczyć Kelly? Bo próbuje na wszystkie możliwe sposoby i nigdy do niczego nie dochodzi.


NAWIĄZANIE DO JEDYNKI! NIE CZYTAJ, JEŚLI NAPRAWDĘ NIE CHCESZ!
Spoiler

Dzisiaj spotkałem miła niespodziankę w fabryce Okeera. Mianowicie znajomą asari, którą spotykaliśmy na Virmirze. Fakt, że nic do gry nie wniosła, poza w miarę ciekawym dialogiem, ale uśmiech na twarzy wywołała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

Spoiler

Mam pytanie - da się w końcu, za przeproszeniem, zaliczyć Kelly? Bo próbuje na wszystkie
możliwe sposoby i nigdy do niczego nie dochodzi.



Da się da, jak czytałem to do "tego" lub dwóch innych opcji dojdzie dopiero po przejściu gry :P

Spoiler

Jest wtedy możliwość zaproszenia jej do siebie i albo będzie Ci tańczyć w stroju striptizerek, usiądzie na kolana i coś tam lub pójdziecie do łóżka(ale sam tego nie sprawdziłem, gdyż nawet jeśli jest ładna to nie przydatna skoro nie potrafi się obronić przed Zbieraczami :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania dwa.
1. Kiedy dostanę możliwość wybrania "treningu podstawowego"? Jak do tej pory mam zaawansowany - mam Mirandę, Jacoba, Zaeeda, Mordina i Jack, lecę na misję pomocy Zaeedowi - a wielce zależy mi na zresetowaniu umiejętności
2. Czy jest jakiś sposób na reset umiejętności towarzyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thanks. Przeszedłem już grę dwa razy a na

Spoiler

Jack

nie mam ochoty(wtajemniczeni wiedzą czemu).
Spoiler

Dla badass Żołnierza - Tali o tajemniczej twarzy
Dla badass Szturmowca - Miranda o ... wielu walorach.
Dla hero Infiltratora - Słodka, ruda Kelly.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - po tygodniu zabawy zaliczyłem ME2. ;D Gra zajęło mi nieco ponad 34 godzin - cała drużyna

Spoiler

przeżyła "misję samobójczą"

(wszyscy lojalni, a jakże ;), zdobyłem maksymalny poziom postaci, większość pukawek, i 47 z 51 osiągnięć. Mroczny klimat, świetnie wyreżyserowane, ciekawe dialogi (voice acting!), wciągająca niemiłosiernie fabuła (bardzo dobre wątki poboczne, epicki wątek główny) i cholernie soczysta akcja. Niesamowita przygoda - waham się między 9+/10, a 10/10.

Darmowe DLC było bardzo miłym gestem, bo choć średnie (Zaeed jest IMO nudną postacią), to dodało tą godzinę zabawy. Liczę na to, że kolejne dodatki będą ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie,

Spoiler

czy robiąc quest dla Samary z odnalezieniem jej córki na Omedze, jest sposób by Morinth przeżyła a Samara zginęła bo czytałem gdzieś że idzie wybrać pomiędzy nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 21:16, Krystian-03 napisał:

Mam małe pytanie,

Spoiler

czy robiąc quest dla Samary z odnalezieniem jej córki na Omedze,
jest sposób by Morinth przeżyła a Samara zginęła bo czytałem gdzieś że idzie wybrać pomiędzy
nimi.


Musisz mieć wysoki poziom paragon/renegate, żeby móc zadecydować, która

Spoiler

zginie.
Ja miałem paragon ponad ostatnią kreskę kiedy robiłem ta misję i w trakcie ich walki miałem wybór. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 21:50, Thalanthas napisał:

Z jakimi postaciami kobieta Shepard może romasować?


Spoiler

Thane, Jacob, Garrus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz trójki którą wymienił Ecko09 zaloty kobiety zaakceptuje także

Spoiler

Kelly (jak nie robi jej różnicy z jakiej rasy jest partner to detale takie jak płeć w ogóle nie robią na niej wrażenia) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 21:56, Karharot napisał:

Oprócz trójki którą wymienił Ecko09 zaloty kobiety zaakceptuje także

Spoiler

Kelly (jak nie
robi jej różnicy z jakiej rasy jest partner to detale takie jak płeć w ogóle nie robią
na niej wrażenia) :)


Spoiler

Cóż, to prawdziwie lesbijski związek, a nie to co było ostatnio w ME1, czyli kobieta + obojnak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 23:39, Kraju napisał:

Z kim romans może mieć Shepard?

Naprawdę czy tak trudno przeczytać ostatnie 2 strony tematu przed zadaniem pytania? Dzisiaj właśnie to jest głównym tematem rozmowy tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Kto gra po polsku? Czy w polskiej wersji także taka ogromna ilość textów jest nieprzetłumaczona? Zauważyłem to przy opisach planet, część maili i jeszcze kilka opisów broni. Słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 00:54, natanadler napisał:

BTW.

Kto gra po polsku? Czy w polskiej wersji także taka ogromna ilość textów jest nieprzetłumaczona?
Zauważyłem to przy opisach planet, część maili i jeszcze kilka opisów broni. Słabo.

Ja grałem w polskiej wersji językowej i nie zauważyłem żeby było coś nie przetłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 00:54, natanadler napisał:

BTW.

Kto gra po polsku? Czy w polskiej wersji także taka ogromna ilość textów jest nieprzetłumaczona?
Zauważyłem to przy opisach planet, część maili i jeszcze kilka opisów broni. Słabo.


U mnie wszystko jest ok. Wszystkie napisy były po polsku. Czy te które masz po angielsku nie dotyczą przypadkiem DLC? Jeśli tak to to zapewne nie pozmieniałeś wszystkich plików jak przerabiałeś sobie na wersje angielską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu zaznaczę tylko, że uniwersum z ME podoba mi się dużo bardziej niż to z Gwiezdnych Wojen czy Starget'' a.
Po skończeniu zabawy w ME2 (poziom twardziel) stwierdzam, że gra ta miała ogromny potencjał, który został zwyczajnie zmarnowany, a w kilku aspektach stanowi krok wstecz w stosunku do tego co zawierała część pierwsza. Ta gra mogła być naprawdę wielka. Naszła mnie ostatecznie myśl, że BioWare wyszło z założenia: "Nie dajmy im teraz wszystkiego, zostawmy to sobie na część trzecią albo DLC". Szkoda, naprawdę szkoda.
Przyjemnie się grało ale często brakowało mi czegoś co pozwoliłoby mi jeszcze bardziej zanurzyć się historii i realiach w których się rozgrywała.
Gra jest dość krótka (jak dal mnie), zadaniom głównym przydałaby się chociaż minimalna wielowątkowość, a tym dodatkowym rozbudowanie. W sklepach świeci strasznymi pustkami, szkoda też, że nie wprowadzono zbroi dla członków drużyny; istnieje tylko możliwość zmiany stroju po osiągnięciu przez nich statusu lojalności ale nie wiąże się to z żadnymi korzyściami, oprócz wizualnych rzecz jasna, a wystarczyło dać do każdego z nich jakieś dodatkowe bonusy.
Oprócz zadań związanych z członkami drużyny w galaktyce nie ma nic ciekawego do roboty, nie warto tracić czasu na skanowanie wszystkich planet i zbieranie z nich złóż bo nie ma co z nimi później robić, kończąc grę miałem na koncie kolejno po około: 50k, 200k, 150k i 250k minerałów, zaznaczam, że na większości z planet złóż jednak nie wydobyłem.
Jest kilka dodatkowych zadań na dwóch głównych stacjach i dwóch głównych planetach ale nie wyróżniają się one jakoś niczym szczególnym, przynajmniej żadne z nich nie utrwaliło mi się na tyle bym mógł o nim wspomnieć, ot zapychacze. Są jeszcze zadania ukryte na kilu planetach ale tutaj też nie jest różowo. Obiecali poprawę w tej materii i fakt, zadania te się nie powtarzają, spodziewałem się jednak czegoś większego i ciekawszego niż 10-minutowe rajdy po fabryce lub bazie przeciwnika.
I co do jasnej cholerki z królowa Raknii? Jeden króciutki dialog z jej posłańcem to stanowczo za mało (chyba, ze coś przegapiłem).
Przyczepie się jeszcze do achivmentów, zdecydowana większość z nich robi się sama więc co to za osiągnięcia? W części pierwszej zdobycie któregoś z nich wiązało się z dodatkowymi bonusami do statystyk broni czy umiejętności, w ME2 nic z tego się nie uświadczy, a moja satysfakcja z ich posiadania, oprócz tego z kombinacjami dwóch mocy biotycznych, równa się 0.

PS. Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to pewnie tu nasmaruje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o błędach od strony technicznej: postacie przenikające przez np. ladę w barze, lewitujący Shepard czy zupełne wyłączanie się Mirandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować