Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

To ja wrócę z moim pomysłem dodania kodu [IMG].Ale żeby zbytnio nie spowalniać forum można dodać w podpisie takie coś jak tzw*spoiler*.Mianowicie przycisk po którego kliknięciu pokazuje się obrazek w podpisie.Widziałem to na pewnym forum i całkiem sprawnie działało:P
Jeżeli sie przyjmie to prosze o własny tytuł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emotikonek nie było i nie będzie. Zniszczyłyby tylko uniknalny wygląd Forum, jak i jego przejrzystość.

A co do ramek, za jakiś (nieokreślony...) czas mogą pojawić się wizytówki znane już ze Starego Forum. Musimy trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O. Mam propozycję nie do odrzucenia :) Gdu klikniemy na "dodaj temat" powinna wyskakiwać istrukcja obsługi wyszukiwarki - pomyślcie tylko ile to kłopotów moderatorom zaoszczędziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję związaną ze statystykami. Może by tak przy stronie każdego forumowicza dodać jego avatar? Niby nic, a jednak coś ;)

I jeszcze jedno - sprawa kontrowersyjna, ale jednak obecna. Może odebrać możliwość tworzenia nowych tematów dla Obywateli i Robotników? Jakby klikali na przycisk "Dodaj temat" wyskakiwałaby im ramka z napisem "Drogi Gramowiczu! Za chwilę zostaniesz przekierowany do tematu dla nowych forumowiczów. Jeżeli masz jakieś pytania - zadaj je właśnie tam." To by znacznie oczyściło forum.

A i jeszcze to : zakazać tworzenia tematów w stylu " Jak (-ie, -a, -i) to..." - to czysty spam i nie powinien być tolerowany na takim forum.

Myślę, że chociaż mój pierwszy pomysł zostanie zrealizowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 16:56, Lamb3rt napisał:

A ja mam propozycję związaną ze statystykami. Może by tak przy stronie każdego forumowicza
dodać jego avatar? Niby nic, a jednak coś ;)

Ten pomysł popieram

Dnia 09.11.2006 o 16:56, Lamb3rt napisał:

I jeszcze jedno - sprawa kontrowersyjna, ale jednak obecna. Może odebrać możliwość tworzenia
nowych tematów dla Obywateli i Robotników? Jakby klikali na przycisk "Dodaj temat" wyskakiwałaby
im ramka z napisem "Drogi Gramowiczu! Za chwilę zostaniesz przekierowany do tematu dla nowych
forumowiczów. Jeżeli masz jakieś pytania - zadaj je właśnie tam." To by znacznie oczyściło
forum.

Zauważ tylko, że większość tematów na tym forum zostało założonych właśnie przez obywateli i robotników. Blokowanie im opcji dodawania tematów znacznie ograniczyło by ich prawa, a w przypadku gdyby mieli naprawdę dobry pomysł na temat to musieli by czekać, aż awansują na przodownika, a wówczas zaczną spamować by jak najszybciej taki przywilej zdobyć. Kiedyś jak ktoś spamował to dla wyższej rangi, teraz spamuję dla wyższej rangi i ilości postów, bo mamy statystyki... jakby dodawać inne przywileje od konkretnych rang to spamowali by dla rang, statystyk oraz uzyskania przywilejów, a co za tym idzie spam by się jedynie powiększył. Doświadczeni nie czują potrzeby zakładania tematów, więc możliwość zakładania tematów przez nowych jest bardzo potrzebna.

Dnia 09.11.2006 o 16:56, Lamb3rt napisał:

A i jeszcze to : zakazać tworzenia tematów w stylu " Jak (-ie, -a, -i) to..." - to czysty spam
i nie powinien być tolerowany na takim forum.

Czemu? Jeśli po prostu nie chcesz wypowiadać się w tego typu temacie to po prostu do niego nie zaglądasz. Taki sam zarzut było można by postawić innym grom forumowym. Same gry forumowe są sprawą bardzo kontrowersyjną, jednak zawsze istnieje taka pożyteczna opcja jak odhacz freestyle i gry forumowe mamy z głowy. :)

Dnia 09.11.2006 o 16:56, Lamb3rt napisał:

Myślę, że chociaż mój pierwszy pomysł zostanie zrealizowany ;)

Wiele osób miało taką nadzieję, jednak w większości wypadków na nadziei się kończyło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2006 o 17:07, Kukowsky napisał:

Zauważ tylko, że większość tematów na tym forum zostało założonych właśnie przez obywateli
i robotników. Blokowanie im opcji dodawania tematów znacznie ograniczyło by ich prawa, a w
przypadku gdyby mieli naprawdę dobry pomysł na temat to musieli by czekać, aż awansują na przodownika,
a wówczas zaczną spamować by jak najszybciej taki przywilej zdobyć. Kiedyś jak ktoś spamował
to dla wyższej rangi, teraz spamuję dla wyższej rangi i ilości postów, bo mamy statystyki...
jakby dodawać inne przywileje od konkretnych rang to spamowali by dla rang, statystyk oraz
uzyskania przywilejów, a co za tym idzie spam by się jedynie powiększył. Doświadczeni nie czują
potrzeby zakładania tematów, więc możliwość zakładania tematów przez nowych jest bardzo potrzebna.



Racja... Ale może chociaż na początku regulaminu napisać wielkimi i pogrubionymi literami "Na tym forum sama ilość postów nie decyduje o Twoim statusie. Nie ważne ile napiszesz postów - ważne jak często jesteś na forum. Jeżeli jesteś bardzo często i piszesz SENSOWNE posty - wtedy awansujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wprowadzić przy samym logowaniu coś takiego, że jeśli sie chce można podać gg itp. I w każdym poście będziesz miał podczepione staty i będzie widniało twoje gg meil itp.
Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 21:39, Adam k. napisał:

A może wprowadzić przy samym logowaniu coś takiego, że jeśli sie chce można podać gg itp. I
w każdym poście będziesz miał podczepione staty i będzie widniało twoje gg meil itp.
Co wy o tym sądzicie?

>Moim zdaniem dobry pomysł, POPIERAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 21:39, Adam k. napisał:

A może wprowadzić przy samym logowaniu coś takiego, że jeśli sie chce można podać gg itp. I
w każdym poście będziesz miał podczepione staty i będzie widniało twoje gg meil itp.
Co wy o tym sądzicie?

Jak dla mnie nie ma co szukać zamienników kochanych wizytówek. Już wolę żeby CDP nie posłuchało tej rady i zamiast tego podarowało nam wizy, które to od tak długiego czasy są obiecane. :)

Dnia 12.11.2006 o 21:39, Adam k. napisał:

krzysiek253

Najlepiej mieć FF 2.0 z korektą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie w koncu ze wyszedł patch 1.4 do herosa i moze cos o dadatku, kto bedzie podkładał głusy, czy juz nad nim pracujecie itp. Kupe ludzi czeka na jakikolwiek znak, na innych portalach co chwile są nowe informacje a na gram.pl cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pomysły na ulepszenie forum to (pewne rzeczy będą się pokrywać z wcześniejszymi propozycjami):
- wizytówki (bo ja nie chce żeby ktoś decydował za mnie jaki mail i inne info podaje się automatycznie)
- możliwość edycji postów, bo nie byłoby 2 po koleji jednego forumowicza (sam niestety tak czasem robie, bo coś chce dopisać), a tak sprawa jest prosta napis edit i lecimy)
- warto oprócz topicu obywatel .. a co wyżej i jesteś tu pierwszy raz ustalić regulamin dla forum dotyczący podstaw etykiety (podający takie info jak to, że nie wyzywamy się i nie dajemy się sprowokować, przede wszystkim, że nie pisze się dużymi literami (bo to tak jak byśmy krzyczeli), o tym, że wyszukiwarka nie boli), a także możnaby było dodać coś o inteligentnym zadawaniu pytań na forum (bo po to m. in. głownie one są). Chodzi mi o to, że czasem pojawia się nowy topic z prośbą o pomoc, a powinien się on znaleźć w temacie, który jest adekwatny w danej sytuacji. Ważne jest też aby zamieścić początkującym forumowiczom regulamin etykiety w którym poucza się ich o tym aby najpierw poszukać samemu rozwiązania albo podać jakieś parametry sprzętowe lub opisać szerzej problem. Info o tym, że jak ktoś chce pospamować to są do tego działy (ja jak chce po szleć i się powygłupiać to wchodze na słowną zabawe i wale kilka postów). Dodatkowo w tym regulaminie pouczyć o używaniu polskich znaków i zwracania uwagi na ortografię.

CHCIAŁBYM PODKREŚLIĆ dodatkowo ten pomysł z regulaminem podstaw etykiety "forumowej" dzięki, któremu będziemy lepiej traktowani na forum. Chyba przydatna sprawa ze względu na to, ze większość forumowiczów gram.pl to bardzo młodzi i młodzi forumowicze, których trzeba sobie przecież wychować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 00:34, NomenNescio napisał:

- wizytówki (bo ja nie chce żeby ktoś decydował za mnie jaki mail i inne info podaje się automatycznie)

Tego każdy oczekuje, ma być coś lepszego niż wizy.

Dnia 13.11.2006 o 00:34, NomenNescio napisał:

- możliwość edycji postów, bo nie byłoby 2 po koleji jednego forumowicza (sam niestety tak
czasem robie, bo coś chce dopisać), a tak sprawa jest prosta napis edit i lecimy)

tego nigdy nie będzie z powodu takiego, abyś np nie mógł zmienić posta, którego dodałeś rmiesiąc temu się wyprzeć czegoś co tam napisałeś. Po prostu "dowody zawsze muszą być". Możesz dodać posta, pod postem, nikt Cię nie zabije.
Swoją drogą można zrobić coś takiego jak na GOLu - edycja możliwa tylko przez np 2 minuty po dodaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 00:34, NomenNescio napisał:

- wizytówki (bo ja nie chce żeby ktoś decydował za mnie jaki mail i inne info podaje się automatycznie)


Jak na razie zadne dane nie sa podawane, a wizytowki sa planowane i to ponoc w jakiejs rozbudowanej formie.

Dnia 13.11.2006 o 00:34, NomenNescio napisał:

- możliwość edycji postów, bo nie byłoby 2 po koleji jednego forumowicza (sam niestety tak
czasem robie, bo coś chce dopisać), a tak sprawa jest prosta napis edit i lecimy)


Ta funkcja nigdy nie byla planowana i raczej sie nie pojawi.

Dnia 13.11.2006 o 00:34, NomenNescio napisał:

- warto oprócz topicu obywatel .. a co wyżej i jesteś tu pierwszy raz ustalić regulamin dla
forum dotyczący podstaw etykiety/.../ regulamin etykiety w którym poucza
się ich o tym aby najpierw poszukać samemu rozwiązania albo podać jakieś parametry sprzętowe
lub opisać szerzej problem.


Prace nad czyms takim sa obecnie w toku jednak to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba wszystko opiac tak zeby obejmowalo jaknajwiecej, a jednoczesnie zeby nie zniechecalo swoja objetoscia. Tu tez pojawia sie problem - nowi czesto nie chca czytac regulaminu/netykiety wiec nawet jak bedzie, to zadna gwarancja polepszenia obecnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 01:37, Volvox napisał:

Prace nad czyms takim sa obecnie w toku (...)


No właśnie, wiadomo może kiedy będzie kolejny update ? :> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.....

Dnia 13.11.2006 o 01:37, Volvox napisał:


Prace nad czyms takim sa obecnie w toku jednak to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba wszystko
opiac tak zeby obejmowalo jaknajwiecej, a jednoczesnie zeby nie zniechecalo swoja objetoscia.
Tu tez pojawia sie problem - nowi czesto nie chca czytac regulaminu/netykiety wiec nawet jak
bedzie, to zadna gwarancja polepszenia obecnej sytuacji.


Dzęki za odpowiedź. Co do tego, że nie będzie edycji postów to się orientuje ale mi brakuje chociaż dopisywania tam czegoś (jestem zwolennikiem edycji i już).
Fajnie,żę są już od dawna awatary, a dodane zostanie też rozwiązanie lepsze od wizytówek.
Ciekawy jest też pomysł z cztem forumowiczów gram.pl (ale o tym wcześniej nie wspominałem)
Natomiast co do tego, że nie wiadomo co zrobić z dodatkowym regulaminem poprawnego zachowania się na forach interentowych to uważam, że powinno jednak próbować się coś z tym zrobić. Zatem w sumie sam regulamin byłby już jakimś początkiem ale jednak przydałoby się pomyśleć nad jakimś szczególny rodzajem promowania poprawnych forumowiczów, a trochę bardziej szorstkiego postępowaniem względem złych.
Sam do końca nie wiem co z tym zrobić. Ale kupując telefon lub zamawiając usługe internetu raczej czytamy nudna małym drukiem pisanął umowę dla naszego dobra. Tak samo tutaj dla naszego dobrego imienia (nikt nie będzie się nas czepiał i zwracał uwagę) warto jest coś takiego przeczytać. Ja spotykam taką formę informowania forumowiczów na innych stronach w internecie. Jak coś mogę podać konkretną stronę, o której myślałem pisząc tego posta. Nie podam, bo nie chce reklamować(może wtedy jeśli ktoś będzie szczególnie dociekliwy).

Vaxinar

W sumie aż tak się w to nie zagłębiałem. Ale niestety masz racje. Sam jestem świadkiem jak to zawsze ktoś żali się , że ma zbanowane IP, bo "braciszek albo sistrzyczka pisała coś za niego (obrażała i spamowała na forum). Taka edycja w przypadku tego forum (w większości młodzi forumowicze) byłaby rzeczywiście bardzo problematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam propozycje, taką żeby udostępnić ile punktów potrzeba na następny stopień i ile ma się teraz. Tak jak awans na następny poziom doświadczenia (PD) np. 68987 pkt. teraz = 70000 do następnego stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie było i nie będzie. Jest to w pewnym sensie ograniczenie SPAMu. Początkowo na Starym Forum (słyszałem, nie było mnie przy tym) podana była ilość punktów i postów jakie potrzebne są do dalszego awansu. Oczywiście wtedy była masa SPAMu i dążenia za statusem. Dlatego tego tutaj NIE będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starym portalu było kilka fajnych opcji... Ale zwłaszcza brakuje mi kalendarzyka, wizytówek
Sentyment też był do opcji zmiany pseuda, ale było by zbyt duże zamieszanie... Jak kazdy zmienił by pseudo;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować