Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 10:49, Mjarosz napisał:

Zerknij na mojego posta i linka wyżej :P


Heh, posta przeczytalem, ale link jakoś mi umknął. W każdym razie nie korzystalem dotychczas z petard, a widzę, że są one w tej walce bardzo pomocne. Mimo wszystko chyba się cofnę porobić misje poboczne, bo za szybko ginę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 09:47, RakuPL napisał:

> 4. pamiętajcie o klawiszu Z (talizman) odkrywa miejsca mocy co dają bonusy
Mógłbyś dokładniej opisać jak działają takie miejsca (automat po podejściu czy trzeba
jakoś aktywować itp.)?


uaktywniasz talizman Z i masz ukazane miejsce mocy w które wystarczy wejść :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:32, Strider napisał:

Optymalizacja w tej grze jakaś lewa jest, niezależnie jakie opcje włączę lub wyłączę

A ja chciałem się zapytać czy te pliki znajdujące się na DVD 1 ,nie mają wpływu na obciążenie komputera,a są to m/innymi: PDM.Worm.P2P.generic / sporo plików typu :PDM.Invader/PDM.Keylogger, i sporo innego spyware.Czy to jest naprawdę konieczne ? A może ja się nie znam,i te pliki są bardzo dobre i korzystne ,hmm..no to jak to jest? Grę mam ze sklepu gram.pl ,EP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z zarejestrowaniem gry aby pobrać dodatek. Przy próbie zarejestrowania gry z launchera, czyli zza pomocą programu Register, po zalogowaniu i wpisaniu klucza rejestracji elektronicznej pokazuje się komunikat "Niewłaściwy kod aktywacyjny". Po wielokrotnych nieudanych próbach zarejestrowałem grę bezpośrednio na stronie CD Projekt przy użyciu tegoż klucza bez problemów. Niestety problem pozostał bo dodatku dalej nie moge pobrać, gra rejestracji nie widzi a próby z zarejestrowaniem j.w. Wcześniej były problemy z nr. rejestracyjnym secuROM ale po wielu próbach wpisywania numeru (tego samego) jakoś się udało. Niestety ale wygląda na to że dla wielu najbardziej emocjonującym elementem gry bedzie jej rejestracja. Przykra niedoróbka w dobrze zapowiadającej się grze. A obiecywałem sobie że już nie kupię gry bezpośrednio po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:49, Andrzej18 napisał:

Załóż konto z poziomu gry powinno się dać przynajmniej wczoraj tak było


Tzn. z launchera? Niby działa, ale nie mogę nic wpisywać w okienkach... Niby jest w nich kursor, ale nic nie daje się pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pojawił się dziwny problem z dźwiękiem. Zacznijmy od tego, że wiedźmin działał bez problemu przez 2 dni, dziś troszkę pograłem potem wyłączyłem grę na dosłownie 10min i gdy załączyłem to dźwięk ruchów, tła jest ale nie ma dźwięku dialogów. W grze mam wszystkie dźwięki na 100, głośniki dobrze podłączone, grę przeinstalowałem i dalej to samo. Myślę, że to wina sprzętu jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteście sami chłopaki. U mnie dokładnie to samo. Niezależnie od ustawień grafiki i rozdzielczości, gra chodzi tak samo (źle). Zazwyczaj jest to objaw słabego proca dławiącego grafę (fakt, faktem łapię się jedynie na minimalne), tyle że kiedyś miałem do czynienia z gorszym wynalazkiem typu: dobra karta, bardzo słaby proc, ale tam przynajmniej kiedy spojrzałem w niebo, lub byłem w małym pomieszczeniu, gdzie nie było za dużo do wyświetlania, licznik FPS-ów rósł wyraźnie. Tutaj, nawet w lochach z zerową ilością przeciwników gra przyspiesza jedynie o kilka klatek, a nikt mi chyba nie powie, że to jakaś szczególnie wymagająca lokacja. Coś jest wyraźnie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czytaj posta, to nie tylko u mnie i nie na jednym configu, z reszta pal sześć te kompy do których mam dostęp ja, wystarczy wejść sobie na forum nvidii czy forum wieśka [nieoficjalne z fanowskiej strony] i zobaczyć ile osób zgłasza podobne zachowanie.

Niby w niczym to nie wadzi, bo karta ma punkt krytyczny na 105 C [nie wiem jak ten radek co do 98 dojechał, ale karty zielonych maja bankowo wpisane 105C jako punkt resetu, tzn jeśli karta tyle dobije to się zawiesi i zrestartuje system], ale to jest jakieś ewidentne partactwo do skorygowania w patchu - podobna sytuacja była przecież ze starcraftem 2 który przed patchem tez posiadał buga przegrzewającego podzespoły.

A procek - może i jest obciążany ale jakoś nie bardzo na full, taki orthos potrafi mi procka [po oc] wygrzać do 56-58 stopni, wiedźmin nawet 45 nie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem najmniejszych problemów, DLC nie sprawdzałem jeszcze (narazie testowałem na laptopie, na PC się instaluje)

Laptop Asus K52JE-EX107: I3-370M 2,4GHz, 2GB DDR3, Radeon 5470 512MB, Win7 x64
Wszystko najniżej jak się da, budżet pamięci duży, rozdzielczość 800x600
Gra działa, da się grać, FPS koło 20 w prologu, czasem spadnie do 15 jak więcej się dzieje

Tak więc nie ma źle, bo myślałem że wogóle nie pogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 11:15, FlankerD napisał:

No dobra wszystkie DLC zainstalowane. Pytanie: gdzie znaleźć kurtkę oddziałów Roche''a
i kupca? Jestem w 1 akcie


Kurtałka powinna być w ekwipunku a kupiec jest we Flotsam koło portu pod daszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 11:16, zolenderek napisał:

Problem z zarejestrowaniem gry aby pobrać dodatek. Przy próbie zarejestrowania gry z
launchera, czyli zza pomocą programu Register, po zalogowaniu i wpisaniu klucza rejestracji
elektronicznej pokazuje się komunikat "Niewłaściwy kod aktywacyjny". Po wielokrotnych
nieudanych próbach zarejestrowałem grę bezpośrednio na stronie CD Projekt przy użyciu
tegoż klucza bez problemów. Niestety problem pozostał bo dodatku dalej nie moge pobrać,
gra rejestracji nie widzi a próby z zarejestrowaniem j.w.


Tutaj ponownie trzeba wpisać kod Securom a nie rejestracji elektronicznej ;-)

Edit:
@Revan - dzięki, bo wydawało mi się, że coś źle robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
pojawił się podobno patch witcher2_Update_1.0.0.1
http://www.fileserve.com/file/CxEbSrT

Patch 1.0.0.1

Zmiany:

Several major balance fixes (economy and fight)
- On screen fixes (items descriptions, journal etc.)
- Audio mix fixes
- Several audio areas, music, cutscene fixes and added better sounds
- Many UI fixes (functional, smoother and more user friendly ex. inventory items selection)
- Many fixes to quests, quests markers
- Visual fixes to fade outs, blackscreens in scenes, cutscenes
- Many community fixes - work, npcÆs life
- Big opponents fights balance and fixes
- Many cutscenes fixes - animations, items, lipsync
- Gamepad fixes - playing gamepad is now much better
- Camera fixes - collisions with objects, collisions with npcÆs, combat camera improvements
- Some hair physics fixes
- Minor QTE fixes
- Several locations fixes - objects collisions, envoirements improvements, lights, effects
- Crafting, shops, alchemy improvements
- Added new autosaves in important places (ex. before fight with Letho, Arachas, Draug)
- Some random crashes fixes
- Dice poker improvements - logic bugs fixes

Na stronach CDP ani słowa, czy jest one dedykowany pod wersję PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 11:15, Maximo napisał:

A ja chciałem się zapytać czy te pliki znajdujące się na DVD 1 ,nie mają wpływu na obciążenie
komputera,a są to m/innymi: PDM.Worm.P2P.generic / sporo plików typu :PDM.Invader/PDM.Keylogger,
i sporo innego spyware.
Czy to jest naprawdę konieczne ? A może ja się nie znam,i
te pliki są bardzo dobre i korzystne ,hmm..no to jak to jest? Grę mam ze sklepu gram.pl
,EP.


Nie mają żadnego niekorzystnego wpływu na pracę komputera itp. Masz zbyt czułego antywira, który śle ostrzeżenia na lewo i prawo. Polecam zmienić na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okay juz wiem - jak ktoś nie moze wpisywac nic w okienkach rejestracji, trzeba zmienic w ustawieniach pulpitu wielkosc czcionki na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 11:17, Skie napisał:

> Załóż konto z poziomu gry powinno się dać przynajmniej wczoraj tak było

Tzn. z launchera? Niby działa, ale nie mogę nic wpisywać w okienkach... Niby jest w nich
kursor, ale nic nie daje się pisać.

mam to samo o ile wpisując w pola dane rejestracji (bez wyświetlenia) udało mi się założyć konto (mega lol) i przejść do 3 pkt. rejestracji to tu już wyskakuje mi niewłaściwy kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś napisze o ocenach przez świat ? Od premiery kilkanaście godzin minęło wiec jest więcej niż 1 opinia.

Zastanawia mnie ile tak naprawdę teraz sprzedali egzemplarzy, czy pół miliona juz pyknęło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 11:29, karolekx23x napisał:

Moze ktoś napisze o ocenach przez świat ? Od premiery kilkanaście godzin minęło wiec
jest więcej niż 1 opinia.

Zastanawia mnie ile tak naprawdę teraz sprzedali egzemplarzy, czy pół miliona juz pyknęło
?

Znalezione w kometarzu na GOLu

pcgames.de: 88%
gamestar.de: 87%
gamereactor.no: 100%
CD Action: 95/100
Pelit (FI): 93/100
PC Guru (HU): 92/100
? (FR): 95/100
GOL.pl: 95/100
Krawall (DE): 92/100
bit-tech.net: 95/100
GameReactor (UK): 90/100

Ponadto na Metacritic
Games Radar (in-house) 100/100
Cynamite 90/100
Gamereactor Sweden 90/100

Śrenią pokazuje 95 (powinno być 94), co daje w tym roku 1 miejsce, razem z Portalem 2 w tym roku (PC Only), a 5 razem z BG II: Shadows of Amn i Portalem 2 ze wszystkich gier na PC

EDIT:
@RakuPL, średnia jest trochę zaniżona przez fanboyów (pracowników?) Bioware. Tylko jedna negatywna ocena może sprawiać wrażenie wiarygodne (Ocena 4). Generalnie jest jedna 7, kilkanaście 9 i ponad dwieście 10
Więc chyba się podoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę uaktywnić dlc z kurtką niebieskich pasów.
Pobrałem, zainstalowałem, zrobiłem co trzeba a kurtki jak nie było, tak nie ma.
Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować