Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 12:10, Selv napisał:

Pomijając problemy z dźwiękiem to 95% spadków wydajności da się rozwiązać ręcznie, bez
czekania na patcha.
Poza tym, co dla jednych jest płynną rozgrywką dla innych nie jest grywalne.


Co ty pleciesz za bzdury?

Mój sprzęt to:
- procesor Intel Core 2 Duo E6750 (4M Cache, 2.66 GHz,)
- karta graficzna ATI Radeon HD 4890 1GB
- ram GEiL Ultra 6 GB (800mhz DDR2)
- płyta główna Gigabyte GA-X38-DQ6‎

Wiedzmin 2 chodzi mi z prędkością (mierzoną programem FRAPS) średnio jakieś 15-22 czy 12-25 klatek na sekundę - niezależnie czy gram na ustawieniach ULTRA (z wyłączonym uberprobkowaniem) czy minimalnych gdzie wyłączone jest wszystko co można wyłączyć. Przy testowaniu tych dwóch skrajnych ustawień (ultra i mini) różnica w ilości klatek jest znikoma (1-3). Nie rozumiem tego, naprawdę dziwne.

Jedyne co zmienia ilość klatek to uberpróbkowanie po włączeniu którego FPS spadają mi do poziomu 7-9. :/

Czy CD projekt cokolwiek wspominał o terminie wydania pierwszego patcha i czy będzie on w ogóle poprawiał optymalizację w grze?

PS: A najgorsze jest to, że jeżeli nawet zmienię procka z 2 rdzeni na jakiegoś najlepszego quada, w wyniku czego z mojej kieszeni wyskoczy jakieś 500-700 zł to nie mam pewności, że cokolwiek to poprawi w ilości wyświetlanych FPS'ów :/. Jestesm bardzo poirytowany tym faktem -_-'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop i brak pomocy w pytaniu (nie doszedłem jeszcze do 2 aktu :D).
Odpisali Ci z CDP odnośnie tego błędu dźwiękowego

Spoiler

w rezydencji Loredo?

Nie jestem w stanie przejrzeć na bieżąco wszystkich stron, a możliwe że coś umknęło mojej uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:19, Tenebrael napisał:

> btw: czy tylko mi się wydaje, czy w grze poza ustawieniami głośności nie ma innych
opcji dźwiękowych? W
> plikach ini też nic praktycznie nie znalazłem...

Ano nie ma, jak to w większości gier robionych pod konsole (wybaczcie, wiem, że jestem
nudny i marudzę, ale się nie mogłem powstrzymać :P)


Ej no ;) gry na konsole od wyjęcia z pudełka przynajmniej mają te Dolby Digital, a tu kicha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełomowa jest, ale nie pod względem technikaliów, a raczej pod względem fabularnym i dojrzałości świata w niej przedstawionego. Jest to nie pamiętam od jak dawna, jedyne RPG, które może pod tym względem równać się z filmem lub książką. A warstwa techniczna jaka jest każdy widzi ( moim zdaniem jest genialna!!! ). Mam jedynie takie swoje zdanie, że nie można w pełni docenić tej warstwy gry grając na ustawieniach low lub medium, a z tego co widzę osoby które grały na takich ustawieniach najbardziej narzekają.
Mam takie szczęście że gram na maksymalnych ustawieniach i nie mogę tej grze wiele zarzucić, a na pewno porównanie do Gothica 3 jest jakimś wielkim nieporozumieniem i dużą przesadą z Twojej strony - komfort grania w Gothica 3 na moim obecnym sprzęcie jest o wiele niższy niż w nowym Wieśku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na 150k preorderów jest całkiem nieźle.
Sam swoje problemy rozwiązałem całkiem nieźle chociaż musiałem przeznaczyć ku temu ~2-3h bawiąc się ustawieniami i testując coś więcej poza "ustawie na min, ustawie na max".
Wszystkie RPGi są zabugowane w momencie wyjścia, nie ma wyjątków, niezależnie czy to gra klasy D czy AAA.
Gra nie jest idealna ale patrząc na gatunek można jej spokojnie wystawić 9/10
9+ po patchach (parę rzeczy bym poprawił) a 10/10 jeśli gra trafi w samo sedno a nie ma co ukrywać, dla masy użytkowników W2 jest grą na którą czekali od dawna jeśli chodzi o gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już może coś na temat ile preorderów EK zostało faktycznie zrealizowanych? Bo to, że zszedł cały nakład nie oznacza, że wszystkie poszły w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 15 osób które zakupiły W2 z mojego otoczenia 7 miało problemy z wydajnością. U wszystkich udało mi się rozwiązać spadki wydajności, tzn wszyscy mają stałe 25+ fpsów na porządnych ustawieniach podczas większych walk, miastach etc.
Konfiguracje sprzętowe były różne, lepsze, słabsze, x64, x32, xp, vista czy w7.

Widocznie masz pecha. W grach na PC to chyba normalne.

Jaka rozdzielczość masz ustawioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:26, KERMIy napisał:

Wiedzmin 2 chodzi mi z prędkością (mierzoną programem FRAPS) średnio jakieś 15-22 czy
12-25 klatek na sekundę - niezależnie czy gram na ustawieniach ULTRA (z wyłączonym uberprobkowaniem)


Skoro nie chce Ci się zajrzeć na stronę pomocy technicznej, która notabene jest przypięta u góry, to już twój problem. A swoją drogą moderatorzy mogliby jeszcze wrzucić rozwiązanie tego problemu bezpośrednio do postu, tak jak problem z crc.

"W przypadku niskiej wydajności działania gry na kartach Nvidia GeForce, prosimy o wykonanie następujących czynności:

1) Zainstalowanie sterowników beta w wersji 275.27. Są one dostępne do pobrania ze strony internetowej Nvidia.

2) Odinstalować przez Panel Sterowania oprogramowanie Nvidia 3D Vision."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:45, AdamSloma napisał:

Skoro nie chce Ci się zajrzeć na stronę pomocy technicznej


PST PST, on ma ma kartę kartę ATI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 12:45, AdamSloma napisał:

1) Zainstalowanie sterowników beta w wersji 275.27. Są one dostępne do pobrania ze strony
internetowej Nvidia.

2) Odinstalować przez Panel Sterowania oprogramowanie Nvidia 3D Vision."


Ciężko mu będzie skoro ma kartę ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chce Ci się przeczytać mojego posta dokładnie to dyskusja z Toba nie ma sensu. Mam Radeona a nie GeForce''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:48, Selv napisał:

> Skoro nie chce Ci się zajrzeć na stronę pomocy technicznej

PST PST, on ma ma kartę kartę ATI ;)


Ups.... posty mi się pomieszały......... przeglądałem parę stron wcześniej, a potem chciałem odpowiedzieć.... ale wtopa.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram ci ja sobie od popołudnia 17 Maja (ah ta praca) . Mimo iż zakupiłem EK (dostałem ją 12 Maja) aktywacja gry, ściągnięcie i zainstalowanie DLC udały mi się ok godzinie 23.45 16 Maja - zamiast 24 godzin grania wcześniej, miałem całe 16 minut ... lepiej żeby te koszulki były wypasione, nie tylko pod względem wzoru ale i wykonania, tyle tylko w tym temacie chcę powiedzieć.

Większych problemów na szczęście nie mam (po tym jak wyłączyłem sobie rozmazywanie, od którego oczopląsu można dostać), no pomijając jedno wyjście do pulpitu, kilka finisherów w innym otoczeniu i idiotyczny interfejs przeszukiwania przedmiotów / rzeczy do interakcji (medalion dość często podświetla rzeczy z którymi interakcji nie mogę mieć

Spoiler

np półki z książkami w chatach w Prologu po drodze do świątyni, albo worki/skrzynie w rogach placów / pomieszczeń w I akcie

).
Walka ma sporo potencjału, ale moja postać (innym też się zdarza) ma pewną inercję, która czasem wkurza - np. jak po postawieniu znaku Yrden próbuję się oddalić to mimo klikania w dowolny klawisz WSAD Geralt stoi spokojnie sekundę lub dwie. Podobnie po silnym uderzeniu, własnym bloku, czy zostaniu zablokowanym itd. Cóż, idzie się przyzwyczaić, ale pole do poprawek jest.

Jestem dopiero w I akcie więc niewiele widziałem , ale jak na razie ekonomia jest do luftu - sprzedaję składnik za 2 oreny a kupić go mogę za ... 19. Chciałbym nie sprzedawać, ale nie mogę bo *tu proszę wstawić dowolne określenie, najlepiej kwestionujące osąd i/lub inteligencję osobnika* jakiś zadecydował że w grze nie ma schowka na przedmioty. Więc albo sprzedam albo wywalę, bo obciążony w większości starć nie mam szans. Schematów / receptur sporo, składników jeszcze więcej, ale co z tego jak nie możesz ich gdzieś składować i najczęściej jak coś nowego znajdziesz to nie wiesz czy, do czego i kiedy ci się ten przedmiot przyda ...

W sumie jednak jest w dobra zabawa, gra nadrabia fabułą, klimatem i dialogami. Zobaczymy co dalej.


Mam jednak pytanie: W Prologu
Spoiler

wykonałem zadanie Serce Melitelle, radząc by Młody jednak zbroję założył, bo talizman zdaje się kłopoty sprowadza. Oferowanego od razu talizmanu nie zabrałem. Teraz po wykonaniu wszystkiego (chyba) w I akcie czytam Poradnik i widzę że jest kontynuacja tego zadania w I akcie, a mnie się zadanie nie zaktualizowało - w ogóle nie mogłem z zielarką na ten temat rozmawiać, nie mówiąc już o rytuale. W opisie tego zadania widzę ze powinienem dostać ten talizman na sam koniec Prologu, tuż przed wejściem na statek. Ale nie dostałem.

Moje pytanie brzmi: czy to bug gry, czy też błąd w przewodniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:44, Selv napisał:

Widocznie masz pecha. W grach na PC to chyba normalne.

Jaka rozdzielczość masz ustawioną?


Z rozdzielczością też próbowałem. Mam stary kineskopowy monitor Phillipsa 19 cali i próbowałem wielu rozdzielczości od 1600x1200 zaczynając a na 800x600 kończąc. Oprócz tego, że na 800x600 wiesiek wyglądał koszmarnie to różnicy w FPS nie zauważyłem.

Dodam, że naprawdę kombinowałem różne ustawienia grafiki, oprócz tych skrajnych ultra i mini, kombinowałem też pośrednio ale okazało się to bezskuteczne. W sumie zdziwiłbym się gdyby było inaczej bo skoro nawet tryb MINI nie polepszył sprawy:/.

Kurczę chciałbym dokupić quada, ale jeśli okaże się, że nic to w fpsach nie zmieni to chyba sobie w łeb strzelę.
Chyba, że kupię w jakimś sklepie internetowym z możliwością zwrotu towaru w ciągu powiedzmy 10 dni.
Tylko pewnie używanego nie przyjmą spowrotem :(

Selv: a czy u tych 7 z 15 osób u których udało Ci się rozwiązać spadki wydajności, to "rozwiązywanie problemu" polegało tylko na kombinowaniu w ustawieniach wyświetlanej w grze grafiki czy robiliście coś jeszcze? (Oczywiście oprócz odinstalowania Nvidia 3D Vision jak ktoś ma GeForce'a)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja wróciła na tory wydajności Wiedźmina 2, a konkretnie do działania na ATI, dorzucę coś od siebie. Mój PC zawiera:

i7 920 @ 2,67GHz
2x2GB DDR3 1333MHz
Radek 4870x2 GLH ;)

Gram na win7 64 bit, mam najnowsze sterowniki, sprawdzone ustawienia w CCC itd. Podobnie jak KERMIy, performance Wieśka pozostaje wiele do życzenia. Testowałem każdą z zaawansowanych opcji grafiki, rozdzielczości również. Jedynie wyłączenie uberpróbkowania i SSAO znacząco pomogło frameratowi z Frapsa - teraz już zamiast kilkunastu fps mam w Prologu ok. 18-25. Cała reszta ustawień nic a nic nie poprawia, ani nie pogarsza sytuacji (chociaż grafikę jak najbardziej).
Ewidentnie jest to wina dostosowania gry do ATI, bo na podobnych configach z porównywalnym lub nawet słabszym GeForcem ludzie pisali nawet o stabilnych 30+ klatkach - chociaż też nie wszyscy. Pozostaje czekać na patcha lub odpowiednie stery od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować