Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2011 o 00:10, lis_23 napisał:

Ech,mi kraczenie się gry we Flotsam że skutecznie odbiera mi to ochotę do gry i przyjemność
co gorsza,kumpel grający na core 2 duo 2.93 aghaz,GTX 260 896 MB i 4GB RAM DDR 2 gra
na ultra bez żadnych wykraczeń,żadnych spadków płynności,bez żadnych błędów,itp. i trochę
się ze mnie nabija ze nie wolno mieć AMD i ATI,a tylko i wyłącznie Intela i GeForca -
najlepiej z jak najwyższej półki ...



i5 2500k, Radeon HD6870, 4GB ram, 55-60 klatek w Flotsam ( które w polskiej wersji miało być Szymanami, ale co tam )

Brak krzaczenia czy spadków płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi ten wiedźmin nie podchodzi. Po obejrzeniu wielu filmików z gry wywnioskowałem, że... ten wiedźmin nie ma jaj. Wiedźmin z pierwszej części umiał powiedzieć to swoje KURWA w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. A co najważniejsze miał swój unikalny charakter. Wydawało się, że jest łajzą, a od totalnego pośmiewiska chronił go groźny wygląd. Jednak umiał wyjść z każdej opresji w pięknym stylu, dorzucając do tego świetne riposty. Jednak nie będę wyciągał pochopnych wniosków - pogram, ocenię. Możliwe, że się mylę i chciałbym aby tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej. Moja irytacja sięgnęła zenitu. Mianowicie:

Spoiler

w akcie 3 zadanie poboczne "Sprzed Stuleci" czy jakoś tak. Wchodzę, wszystko ładnie. Strażnikowi artefaktu schodzi zdrowie niemal do zera i gra odmawia wykonywania jakichkolwiek akcji poza bieganiem. Problem powtarzalny - "pokonałem" strażnika 5 razy i za każdym razem na resztkę jego punktów zdrowia nie mogę ruszać kamerą, atakować, używać petard, uników, znaków, itd.

Ktoś ma propozycję rozwiązania problemu? Czy może gra nie została przetestowana do końca i znowu użytkownicy (jak w przypadku wcześniej premiery EK) robią za króliki doświadczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot. zadania Troll Trouble:

Spoiler

Czy mogę zdobyć język trolla bez zabijania go? Z Żegotą już wygrałem raz w kości, a zwyciężanie teraz podobno nie daje opcji wyboru nagrody :/ Czy w takiej sytuacji da się go jakoś oszczędzić?


Help! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam problem z zadaniem Serce Melitle w Akcie I. Nie mam medalionu.

Spoiler

W Prologu powiedziałem Młodemu, że medalion jest do dupy, ale mi go nie dał. Przy wyjściu z lochów pomógł mi, ale zamiast medalionu dał mi książkę o smokach. Zauważyłem, że medalion dostanę tylko, ja powiem na samym początku, że przynosi kłopoty.

Kurna, nie chce mi się robić całego prologu i aktu I od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2011 o 00:15, Lone_Wolf napisał:

i5 2500k, Radeon HD6870, 4GB ram, 55-60 klatek w Flotsam ( które w polskiej wersji
miało być Szymanami, ale co tam )

Brak krzaczenia czy spadków płynności.


Niestety,u mnie we Flotsam doczytuje się otoczenie,oświetlenie,przedmioty na straganach,budynki,potrafi wczytać się samo podłoże,potem tablica ogłoszeń,okna,drzwi a w końcu całe budynki i niebo,kolorystyka otoczenia zmienia się w zależności od tego czy dopiero przeszedłem przez drzwi czy zrobiłem już parę kroków w przód - itp,itd. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 00:35, sirufok napisał:

Przecież nie musisz... Zagrasz drugi raz to zrobisz wtedy inaczej;)


Dowcipniś się znalazł :) Problemem jest to, że to bug - mam zadanie, ale nie mogę go skończyć przez brak przedmiotu. Nie dlatego, że wybrałem złą ścieżkę, bo wtedy bym zrozumiał - zrobiłem błąd, zawaliłem zadanie...
Ale tak przez głupiego Młodego, co zachował medalion dla siebie, zamiast go grzecznie oddać, jak poradnik nakazuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, dlatego olałem kompletnie to zdanie. Wykonam je jak będę drugi raz przechodził Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 00:46, Kraju napisał:

Mam ten sam problem, dlatego olałem kompletnie to zdanie. Wykonam je jak będę drugi raz
przechodził Wiedźmina.


Szkoda, jestem perfekcjonistą, zaglądam pod każdy kamyczek, lubię mieć wszystko zrobione.
Ale racja, będzie na drugie przejście... Chociaż, LA Noir już jest, czasu mało na wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane DLC z EK z kurtką oddziałów Rochea, ale nie wiem, gdzie tego przedmiotu szukać. Wiem, że w tym temacie było to już poruszane, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. To gdzie???
DLC z tajemniczym kupcem jest dostępne, bo ja tego nie widzę w dodatkach do pobrania?

Aha. Na DLC z kurtką kliknąłem jeszcze raz i już nie mam zaznaczonego jako zainstalowane, ale cały czas mruga komunikat "pobieranie w toku". Najpierw nie wiadomo gdzie tego szukać, a teraz, czy w ogóle szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 00:59, KrzychW napisał:

Mam zainstalowane DLC z EK z kurtką oddziałów Rochea, ale nie wiem, gdzie tego przedmiotu szukać.

Kurtka powinna być w Twoim ekwipunku, jeśli jej tam nie ma to znaczy że DLC nie zainstalował się poprawnie - w takim wypadku zastosuj się do tej instrukcji ->
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5664/brak_DLC

Dnia 20.05.2011 o 00:59, KrzychW napisał:

Aha. Na DLC z kurtką kliknąłem jeszcze raz i już nie mam zaznaczonego jako zainstalowane, ale cały czas mruga komunikat "pobieranie w toku". Najpierw nie wiadomo gdzie tego szukać, a teraz, czy w ogóle szukać.

Ten problem można rozwiązać tą samą metodą co powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 01:05, Karharot napisał:

Kurtka powinna być w Twoim ekwipunku, jeśli jej tam nie ma to znaczy że DLC nie zainstalował
się poprawnie - w takim wypadku zastosuj się do tej instrukcji ->
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5664/brak_DLC


Albo skontaktowac sie z Pomoca Techniczna CDP RED: http://www.pl.thewitcher.com/community/entry/14/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 23:55, Lailonn napisał:

Połączenie zadziałało. Za 5tym razem pobrało DLC trolla i odpaliło weryfikację. Tu znowu umarło i jak się okazuje pobierać chce na nowo ale nie działa.

Spróbuj tej metody ->
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5664/brak_DLC

EDIT:
-> Wojman
Do pomocy technicznej też można napisać ale raczej dopiero po tym jak metody dostępne dla samego gracza nie wypalą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz po zakończeniu gry mnie zastanawia, bo chyba coś mi umknęło.
Z historii którą pod koniec gry opowiada

Spoiler

Letho

zrozumiałem, że
Spoiler

Wiedźminów, których spotkał Geralt było trzech - Letho i dwóch zamachowców Henselta, gdzie jeden zginął z rąk Geralta, a drugi czarodziejki

.
Z outra części pierwszej i prologu drugiej wiadomo, że
Spoiler

osobą, która dokonala nieudanego zamachu na króla był wiedźmin

. No więc
Spoiler

ilu ich było - czterech

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 01:05, Karharot napisał:

Ten problem można rozwiązać tą samą metodą co powyżej.


Dzięki za pomoc, mam nadzieję że wszystko zadziała prawidłowo...ale to już rano będę sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 01:13, lord_siwy napisał:

Ehem ehem czy ktoś dobrotliwy mógłby podać lokalizacje dziur nekkerów? Błąkam siępo tym
lesie i nie mogę znaleźć czwartej.


A ktora dziura to czwarta? Ja to zadanie zrobilem w ten sposob, ze w nocy poszedlem do lasu i korzystalem z amuletu (klawisz Z) wtedy ujawniaja sie rzeczy warte zobaczenia (miejsca mocy, kwiatki, rzeczy do zabrania, gniazda nekkerow). Pobladzilem troche i znalazlem. Jesli dobrze pamietam to jedno z gniazd jest niedaleko posagu tego bozka tylko nie pamietam w ktorym kierunku trzeba isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować