Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 20:24, bobobo napisał:

(Pytanie dotyczące tego dodatkowego questa o Trollu)

Spoiler

Gdzie zdobyć informacje o Trollicy?
Dziewczynie Troll po prostu :P



Spoiler

Przecież masz napisane że masz porozmawiać z przyjaciółmi, którzy znajdują się w karczmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoł, ależ mi bugiem zarzuciło w prologu. Co najgorsze, uniemożliwiającym dalszą rozgrywkę.. Mianowicie

Spoiler

wtedy, kiedy Arjan mówi, żebyśmy oczyścili przejście ze strażników poszedłem w lewo, zabiłem kata i tego drugiego w pomieszczeniu, wróciłem do Arjana i.. nic, żadnych opcji dialogowych. Przeczesałem całe lochy i nie ma ani jednego żywego strażnika, ale chyba zabicie kata spowodowało bug, że strażnik w pomieszczeniu, z którego zaczynamy spacer po lochach jest pokazywany jako czerwona kropka na ekranie mimo, że jest martwy. Tym samym.. nie mam jak iść dalej.

Spotkał się ktoś z czymś takim też u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano trudna gra, więc należy poziom trudności dobrać rozsądnie, może zmniejszysz? Zaś wdając się bardziej w szczegóły techniczne - tak, to normalne że w sytuacjach w których wspomniałeś dostajesz bęcki. Ale Geralt to wiedźmin, a wiedźmin nie stosuje ślepego rąbania mieczem do zabicia silniejszych od siebie, tylko ma w rękawie kilka sztuczek - nie zapomniałeś o tym?

Spoiler

Ja na 9 poziomie doświadczenia pokonałem obie królowe endriag po kilku próbach na Hardzie - ale każdą mieczem zaatakowałem tylko jeden raz - taka podpowiedź. Przygotuj się, zastaw pułapkę i rzuć kilka petard czy noży. To przecież gra taktyki, nie mashowanie przycisków myszki z nadzieją że załatwisz wszystko. W przypadku upiorów szpitalu skorzystaj z eliksirów i oleju przeciwko stworom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W I Akcie w rogu karczmy stoi pewien mnich, który twierdzi, że jest w posiadaniu tajemniczego artefaktu. Odda nam go jeżeli uda nam się pokonać go w kościanego pokera. Pokonałem go wielokrotnie, ale za każdym razem słyszę, że szczęście mi sprzyja lecz to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:34, Sandro napisał:

W I Akcie w rogu karczmy stoi pewien mnich, który twierdzi, że jest w posiadaniu tajemniczego
artefaktu. Odda nam go jeżeli uda nam się pokonać go w kościanego pokera. Pokonałem go
wielokrotnie, ale za każdym razem słyszę, że szczęście mi sprzyja lecz to za mało...


Z tego co wiem to jest dla tych co zakupili grę na gog.com. Kupowałeś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów rożnej natury, ale najbardziej uciążliwy:
Czy da się przełączać przeciwników w czasie ataku za pomocą jakiegoś klawisza? Tak jak choćby w AC. Niestety bez tego gra się z 10 razy trudnej i to przez głupie niedoróbki. Mniejsza z blokiem, który jest bezużyteczny.

btw kiedy w końcu będą recenzje Wiedźmina 2 na gamespot, gametrailers, ign... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, ja kupowałem gramowa EK i mnich teoretycznie dął mi nagrodę, teoretycznie bo oczywiście w dodatkach do pobrania nic nowego nie mam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:40, In_The_End napisał:

Mam kilka problemów rożnej natury, ale najbardziej uciążliwy:
Czy da się przełączać przeciwników w czasie ataku za pomocą jakiegoś klawisza? Tak jak
choćby w AC.

Z tego co zauważyłem (właściwie nie zauważyłem ;), to nie.

Dnia 19.05.2011 o 20:40, In_The_End napisał:

btw kiedy w końcu będą recenzje Wiedźmina 2 na gamespot, gametrailers, ign... ?

Nie mam pojęcia, sprawdzaj strony i to chyba tyle.
Na IGN w każdym razie są w trakcie pisania recki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:40, In_The_End napisał:

Mam kilka problemów rożnej natury, ale najbardziej uciążliwy:
Czy da się przełączać przeciwników w czasie ataku za pomocą jakiegoś klawisza? Tak jak
choćby w AC. Niestety bez tego gra się z 10 razy trudnej i to przez głupie niedoróbki.

Masz w konfigurację przycisk odpowiedzialny za zapamiętanie celu, skorzystaj. Wtedy Geralt skupi się na nim dopóki tego nie zmieniasz lub nie zlikwidujesz celu. Bez tego też można grac, trzeba tylko szybko operować kamerą :P Nie powiem jak przycisk jest domyślnie ustawiony, bo u siebie zmieniłem na F - jak w AC ;)

Dnia 19.05.2011 o 20:40, In_The_End napisał:

Mniejsza z blokiem, który jest bezużyteczny.

Nie wiem jak długo grasz ale blok już nie raz udowodnił u mnie że jest bardzo przydatny, głównie w walce z ludźmi. Ale zgodzę się, że unik > blok.

Dnia 19.05.2011 o 20:40, In_The_End napisał:

btw kiedy w końcu będą recenzje Wiedźmina 2 na gamespot, gametrailers, ign... ?

Kiedy wreszcie poprzechodzą gry :P Nie dostali przedpremierowo egzemplarzy więc to może zająć moment, szczególnie że Wiedźmin 2 małą pozycją nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:44, Pernia napisał:

Pytanie - przed premierą gry mówiło się o tajemniczym 6 znaku, coś przeoczyłem?

Spoiler

Jest szósty znak - Heliotropu. By go używać musisz zainwestować w odpowiedni talent w ścieżce magii rozwoju Wiedźmina.

Po więcej informacji odsyłam do instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę tylko mnie wywala co 10 minut do pulpitu? a jak odpale ultra to już nie mówię nie zdąży się chyba nawet wczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, muszę się tym podzielić. Grzebiąc w opcjach graficznych nie wpadłem na to, żeby jednak v-sync włączyć i tutaj niespodzianka. z 30 FPS podskoczyło mi do 45 w rozdziałce 1920x1080, z włączonym wszystkim na max oprócz ubersampling i AA (zaraz AA włącze, bo jeszcze nie zdążyłem sprawdzić takiej konfiguracji). Ogólnie myślałem, że będzie źle, a tu tak dobrze zoptymalizowane...

Sprzęt:
E8200 @ 3,2GHz
Gigabyte HD6850
4GB Ram DDR2 800mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:48, Siriondel napisał:

Masz w konfigurację przycisk odpowiedzialny za zapamiętanie celu, skorzystaj. Wtedy Geralt
skupi się na nim dopóki tego nie zmieniasz lub nie zlikwidujesz celu. Bez tego też można

Zapamiętywanie celu to samobójstwo jak jest ich więcej niż 2. Obracanie kamery niestety nic nie dalej bo nawet jak to zrobię to gra ciągle zapamiętuje mi przeciwnika którego mam za plecami/z boku, a nie tego kogo mam przed sobą i kogo chciałbym atakować... z tego wynika mnóstwo problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:45, Pietro87 napisał:

Bzdura, ja kupowałem gramowa EK i mnich teoretycznie dął mi nagrodę, teoretycznie bo
oczywiście w dodatkach do pobrania nic nowego nie mam =)


Jakby to była bzdura to byś nagrodę otrzymał. Ja też mam EK i po wygraniu z nim powiedział, że niestety nie jestem tą osobą, której się ona należy (czy coś w ten deseń). Nagrodę dostają tylko ci, co zakupili przez gog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:57, lord0 napisał:

jak mozna zwiększyć liczbe pkt wigoru ?


W drzewku umiejętności Trening można zwiększyć wigor o 1 punkt. I to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już się przewijało w wątku, ale wyszukiwarka coś szwankuje.
Akt I - Zlecenie na nekkery
W co dokładnie należy rzucać tą petardą ?
Przełaziłem wzdłuż i wszerz całe te podziemia, nawrzucałem w każdą dziurka z tuzin petard i nic, liczba zasypanych tuneli wynosi 0/4.

Oraz zauważyłem że Geraldowi zwiększył się udźwig z 250 na 300, ktoś wie co ma wpływ na zmianę tej wartości, bo ja nawet nie zauważyłem w którym momencie ona nastąpiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez ręcznego tweak''a w tej grze się nie obejdzie. No problemy techniczne dla mnie się zaczęły w momencie przejścia misji na nekkery teraz mam wszystkie błędy co Tenebrael no bez jaj. Zacząłem grzebać w plikach konfiguracyjnych i ciekawa sprawa tekstury rozmiar jest ten sam na med i high detalach tylko memorybudget się różnią 200 i 300. ogólnie lepiej w launcherze ustawić jedynie rozdziałkę a resztę ręcznie sic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze "sklepikiem z marzeniami". Jak zakończyć tę misję? Nie ważne co gadam. Gościu się nie odzywa do mnie, baby też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować