Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Spoiler

W lesie masz gniazda nekkerów. Podchodzisz do takowego i naciskasz lewy klawisz myszki. Geralt sam zdetonuje dziurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:59, Szalony_Max napisał:

Pewnie to już się przewijało w wątku, ale wyszukiwarka coś szwankuje.
Akt I - Zlecenie na nekkery
W co dokładnie należy rzucać tą petardą ?
Przełaziłem wzdłuż i wszerz całe te podziemia, nawrzucałem w każdą dziurka z tuzin petard
i nic, liczba zasypanych tuneli wynosi 0/4.

Krajutrochę niedokładnie to podał

Spoiler

musisz mieć najpierw wiedzę na temat nekkerów potem receptę na karczany i zacząć je produkować dopiero wtedy możesz niszczyć dziury



Dnia 19.05.2011 o 20:59, Szalony_Max napisał:

Oraz zauważyłem że Geraldowi zwiększył się udźwig z 250 na 300, ktoś wie co ma wpływ
na zmianę tej wartości, bo ja nawet nie zauważyłem w którym momencie ona nastąpiła.

co parę lvl zapewne innego wytłumaczenia nie mam dobra jeszcze parę lvl i młynek a potem w alchemię jadę bo jestem ciekaw jak ten tryb berserkera działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:00, Pietro87 napisał:


Wracając do AA :

Wyłączamy opcję z poziomu konfiguratora, wchodzimy w folder z zapisami gry, następnie
w folder Config, następnie w pliku User zmieniamy pozycję AllowSharpen=0 na AllowSharpen=1
i cieszymy się ostrymi jak brzytwa teksturami i efektami bez zbędnego AA [które w rozdzielczości
np 1080p naprawdę jest ciężko dostrzec z racji wielkości pikseli na ekranie - suma summarum
na wysokich rozdizłkach dosyć zbędny bajer]


Chwała Ci za te magiczne porady ! Działa dużo płynniej a efekt jest taki sam jak z odpalonym AA. Masz jeszcze jakieś rady w kwestii optymalizacji ? Bardzo chętnie przeczytam i skorzystam :P. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak używać mutagenów? Myślałem że jakiś specjalny elixir mam przyrządzić tak jak było w jedynce po wypiciu dany skill się otrzymywało. Mam w inwentarzu już chyba z 10 różnych, przeważnie to do życia lub zbroi mi dają dodatki ale nie potrafię ich używać. Jest w grze jakaś skrzynia w której można byłoby zostawić trochę stafu? Z potworów bardzo dużo dropów leci i już nie mam co z tym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś, co zrobić, by xfire działał z wiedźminem 2? na xfire.com są już filmiki, w patchu nowym jest obsługa, ale ja ni jak nie mogę zmusić tego do współpracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:39, sirufok napisał:

Z tego co wiem to jest dla tych co zakupili grę na gog.com. Kupowałeś tam?

Nie, mam fizyczną wersję z Empiku. Jeżeli to prawda to pomysł poroniony. Można przegrać całą fortunę, a mnich i tak dalej będzie gadał, że to jeszcze za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 21:06, Endriu napisał:

Jak używać mutagenów? Myślałem że jakiś specjalny elixir mam przyrządzić tak jak było
w jedynce po wypiciu dany skill się otrzymywało. Mam w inwentarzu już chyba z 10 różnych,
przeważnie to do życia lub zbroi mi dają dodatki ale nie potrafię ich używać. Jest w
grze jakaś skrzynia w której można byłoby zostawić trochę stafu? Z potworów bardzo dużo
dropów leci i już nie mam co z tym robić.

Przeczytaj instrukcję a nie spamuj debilnymi pytaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z wiedzminem. Za 1920x1080 nie da rady grać, a mój konfig to:
AMD Phenom 955 3.2x4
Ati Radeon HD4890 1GB.
4GB GoodRam
Vista Basic 64Bit.

Może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 21:11, Oski1919 napisał:

Może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam.


Hej, masz problem, bo gra kiepsko działa na sprzęcie AMD. Musisz poczekać do patcha, wtedy
powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z DLC kłopoty z trollem. Ściągnąłem, zainstalowałem, zadanie pokazało sie na tablicy ogłoszeń. Wziąłem je ( w prawym górnym rogu jakaś szybka informacja sie pokazała coś o thewither.com_ ale nie mam tego zadania w dzienniku ani gdy idę na ten most nikogo tam nie ma. Próbowałem na nowo ściągać to dlc ale nic to nie dało. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam badziewia odpowiedzialnego za geometrie terenu.
Przy konkretnym zestawie opcji włączonych i wyłączonych geometria terenu idzie się walić[niezależnie od zasięgu doczytywania], cały bajer w tym, żeby ustalić co w pliku konfiguracyjnym za to odpowiada.

Początkowo wszystko wskazywało na opcje rozmycia przy ruchu kamery, ale dupa jednak po dłuższym testowaniu to nie to [testy robię ciągle na tym samym zasięgu doczytywania - normalny, no i na tym samum buforze na tekstury - dużym]
Może winny jest Bloom lub DOF [chociaż DOFy oba wcześniej testowałem i to jednak nie to raczej]


Ogółem mogę skleić posta z tego co wiem, tzn co i jak ustawiać, co by uniknąć problemów z danymi ustawieniami i co by gra dalej nie traciła na jakości wizualnej a mod mógł by to podkleić lub uzupełnić o to FAQ, parę osób by skorzystało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 21:11, Oski1919 napisał:

Może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam.

czekać na patcha do przyszłego tygodnia i na hotfixa do grafiki od amd ponoc sterowniki źle ustawiają karty graficzne do tej gry w między czasie polecam 1440x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cytuję z instrukcji: "Aby przeprowadzić mutację, wejdź w tryb medytacji, wybierz opcję bohater i znadź zdolność, która ma miejsce na mutagen. Mutacji nie można cofnąć" Więc robię tak jak napisane ale wynika z tego co tam pisze że na wyższym poziomie gry będę miał dostępne mutacje bo na początku muszę sobie na drzewie umiejętności odblokować bo samo się nie zrobi a przeskoczyć najwidoczniej się nie da tak?

Trochę to bezsensu w jedynce mutagen z jakiegoś bossa się uzyskiwało a teraz co chwila wypadają z potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 21:15, Pietro87 napisał:


Ogółem mogę skleić posta z tego co wiem, tzn co i jak ustawiać, co by uniknąć problemów
z danymi ustawieniami i co by gra dalej nie traciła na jakości wizualnej a mod mógł by
to podkleić lub uzupełnić o to FAQ, parę osób by skorzystało.


Ja bardzo bym Cię o to poprosił :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować