Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

W poradniku masz, to taki świetny dlc, który oczywiście "nie był wycięty z gry" co jest opisany w poradniku znajdującym się w pudełku. Jakieś jasnowidze w Redzie pracują czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 19:24, Lucas01 napisał:

Mam pytanie gdzie jest

Spoiler

głowa trolicy z dlc


Spoiler

Jest w mieszkaniu kłusownika gdzieś w wiosce nie powiem ci gdzie dokładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No.. zaczynamy.

Jak wróciłem do domu, to się bałem zainstalować Wiedźmina 2 - myślałem, że problemy z aktywacją będą i takie tam. Uff... przeszedłem to za pierwszym podejściem i dzięki Bogu, bo nie wytrzymałbym nerwowo. Potem były problemy z uruchomieniem Wiedźmina i DLC - 15 minut roboty + pomoc techniczna i gra się uruchomiła.

I.. aż mnie wgniotło w fotel, widząc co nam CDP przygotowało. Jasne, są jakieś tam babole, może optymalizacja u niektórych kaszani, ale w tą grę da się przyjemnie grać. Nie mogę się doczekać by dalej ją odkrywać. Polecam każdemu fanowi Wiedźmina. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby zarejestrowania gry już po zalogowaniu się wywala mi komunikat " Wystąpił problem z połączeniem ".Na forum CDP cisza w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy patch do gry pojawi się w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo że zmieni ustawienie osi myszy i konfigurację rozłożenia klawiszy. Zapewne również poprawi obiecany format ekranu. Informacja potwierdzona bo pojawiła się w największym serwisie o grach.

CrazyGambler
Takie za przeproszeniem pieprzenie. Sami pewnie nie wiedzą co tam się dzieje i zapewne spróbują to naprawić w jakimś przyszłym patchu. Co by nie było, wątpię aby to był nasz problem, bo w rezydencji gra mi bardzo dobrze działa, w porównaniu do reszty miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem im że reset nie działa i że przejście przez drzwi naprawia problem, że najwyraźniej jest to błąd gry i poprosiłem aby przekazali to Red-ą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:39, Wojman napisał:

> mam problem z rejestracją gry. wchodząc przez menu w rejestracje nie mogę nic wpisać.

Dnia 19.05.2011 o 14:39, Wojman napisał:

Dzięki pomogło. Ale zeby nie było za dobrze to teraz występują problemy z połączenie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok solucja dla wszystkich którzy chcą zachować bardzo ładny filtr ostrości tekstur ale nie chcą używać wygładzania krawędzi.

Z racji partactwa CDP, w wiedźminie kilka opcji pozornie powinno odpowiadać za jedną konkretną funkcję, nie mniej jest zgoła inaczej : dla przykładu opcja antyaliasingu w konfiguratorze włącza nie tylko wygładzanie krawędzi [dosyć zasobożerna sprawa zwłaszcza przy kiepskiej optymalizacji] ale również odpowiada za filrt ostrości tekstur.
Podobnie jest z opcją rozmycia obrazu przy ruchu kamery [blur] która jest połączona z uwaga - doczytywaniem geometrii terenu [czemu - no nie mam pojęcia, ale polecam włączyć i zobaczyć jak się doczytuje teren np we flot a potem wyłączyć i zadziwić się efektami =)]

Wracając do AA :

Wyłączamy opcję z poziomu konfiguratora, wchodzimy w folder z zapisami gry, następnie w folder Config, następnie w pliku User zmieniamy pozycję AllowSharpen=0 na AllowSharpen=1 i cieszymy się ostrymi jak brzytwa teksturami i efektami bez zbędnego AA [które w rozdzielczości np 1080p naprawdę jest ciężko dostrzec z racji wielkości pikseli na ekranie - suma summarum na wysokich rozdizłkach dosyć zbędny bajer]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wielu z Was zapewne już jest daleko w Wiedźminie 2 mam więc do tych osób kilka pytań. Jeśli w poprzedniej odsłonie gry Alvina oddawaliśmy Shiani tym samym wybierając wiązek właśnie z ową kobietą, to jak to się ma do sytuacji w Wiedźminie 2 ? Wiadomo, że

Spoiler

prolog rozpoczyna się w łóżku z Triss.

Co z Shiani? Będzie o niej jakaś wzmianka? W ogóle pojawi się ona w grze? Dużo bardziej przypadła mi do gustu i jej dotyczyły moje wybory na tle rozterek miłosnych, więc trochę lipa skoro narzucono z góry Triss :P. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w ogóle dobrze gra się z opcją rozmycia obrazu podczas ruchu?
czy Wam ta opcja nie przeszkadza w grze i czy u was też wtedy każdy ruch myszką zapewnia swoistą wizualną " karuzelę "?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudna ta gra. Co prawda 8 poziom to pewnie bardzo mało, ale coś tu mi nie pasuje -

Spoiler

idę do nawiedzonego szpitala - demony rozwalają mnie 2 ciosami, królowej endriag jeden wystarczy, pomimo nałożonej tej kurtki Vernona

- czyżby to taka sugestia, że jak się podleveluje, to dopiero wtedy będzie jakakolwiek szansa? Niby to oczywiste się wydaje, ale po braku problemów w pierwszej części te trochę dziwnie nastrajają. Geralt z końca pierwszej części i Kejrana by sam jeden rozwalił - a tu taki nerf ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 19:42, Lailonn napisał:

Media Expert - 89zł
Empik - 89zł
Tesco - 79zł ale nie wiem czy wciąż ma ;)

To tak na Wrocław

Do tego co napisałeś dodam że w Saturnie jest wersja z Medalionem za 99 zł,ktoś na gramie się o to pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Pytanie dotyczące tego dodatkowego questa o Trollu)

Spoiler

Gdzie zdobyć informacje o Trollicy? Dziewczynie Troll po prostu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie powiem, że wczoraj w salonie Sferis kupiłem Wieśmaka 2 za 100 zł. :) edycja podstawowa oczywiście... ale widzę, że tutaj multum lepszych ofert.

Chcę się jednak o coś zapytać:

Spoiler

Kolega wredny zdradził mi trochę fabuły... a mianowicie to, że Foltest ginie zabity przez zabójcę... podobno to najlepsza, najbardziej emocjonująca scena w grze i mi ta gra obrzydła, nawet nie chciałem jej kupić. Za każdym razem mam niedosyt, że już wiem co było, a zanim doszedłem do tego momentu - wiedziałem, że jedna z moich ulubionych postaci zginie... co radzicie? grać dalej czy nie, skoro jedna z najbardziej "dopakowanych" scen została mi zaspoilerowana? :(( chciałem dojść do tego sam, a teraz... teraz jakoś nie sprawia mi frajdy fabuła...



oraz:

Spoiler

czy to prawda, że savy z poprzedniej części działają w ten sposób, że gra się o wiele prościej? no cóż, poprzedniego Wieśka przeszedłem 4 razy, ale savy po formacie zostały skasowane... :/ od kiedy ew. savy działają?



Jeśli chodzi o mnie to według mnie - a grałem już trochę - Wiedźmin 1 jest o niebo lepszy od dwójki. :( Nie chodzi tutaj o złą optymalizację, ale o klimat, walkę... w pierwszym Wieśmaku było to wszystko takie idealne wręcz, w dwójce to nie to samo. Scenki fajne, nie wątpię i inne bajery, ale kiepska optymalizacja, powód fabularny (patrz spoiler) i kiepska walka odpychają mnie lekko, ale gra jest syta, nie powiem - dałbym jej 7/10, a Wiedźminowi poprzedniemu przynajmniej 9/10
Howgh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować