Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2011 o 00:07, Piciambeer napisał:

PS: Nie pije więcej z ludźmi Rocha...

Hehehe.

Spoiler

Ciekawe jak oni chcieli na tych dziwkowych tyłkach przepłynąć. I ciekawe kto płacił za taką usługę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 23:47, Liqid napisał:

A właśnie, zapomniałbym - Triss

Spoiler

jest głupia, już lepsza byłaby charakterna Yen!



Może i tak , ale trzeba przyznać że w dwójce jest ładniejsza niż w jedynce :) A

Spoiler

"Dżenifer" strasznie cyniczna, prawie jak Filipa Eikart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając powoli i dokładnie, dawkując tylko po kilka godzin ukończyłem grę po raz pierwszy. Grałem ścieżką Rocha.

Ogólnie rzecz biorąc gra jest wyśmienita, fabuła, dialogi niezłe (pomijając błędy ;)). I nawet jakby podsumować grę biorąc po uwagę różnicę zalet (w/w fabuła, dialogi, rozgrywka, pikantne cutscenki :D, i wiele innych) i wad (błędy w questach "W szponach szaleństwa", i niech tu każdy dopowie co go niemiłego spotkało) gra jest ciągle niezła :) I na koniec odnosząc się do zakończenia, czytałem, że dla niektórych było niesatysfakcjonujące... Mi wystarczyło, było dość wymowne dla spostrzegawczego widza. Cóż pozostaje grać od nowa i czekać na

Spoiler

W3: Witamy w Nilfgaardzie ;P



Za chwilę zacznę od nowa, tym razem ścieżką długoucha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony: http://twitter.com/#!/@CatalystCreator/ - dotyczące fix''a do sterowników ATI pod kątem Wiedźmina.

Chodzi mi o ostatnie 3 wpisy z tego samego dnia.

Czy dobrze zrozumiałem, że nie mają odzewu od dewelopera czyli CDProjektu?

I jak mam rozumieć zdanie: "If we don''t get update from game dev this week - we''ll probably have to revert perf. optimization to fix light source issue"

Czy dobrze rozumiem, że jeśli nie dostaną uaktualnienia od dewelopera (CDP) w tym tygodniu, to będą prawdopodobnie musieli cofnąć optymalizację wydajności żeby naprawić problem ze źródłem światła?

WTF?

Dlaczego CDP z nimi nie współpracuje? I co znaczy to "cofnięcie optymalizacji"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoiler I akt:

Spoiler

czy moment (na czas) w którym mamy podać miecz Iorwethowi lub go odepchnąć i poprzeć Rocha jest kluczowym opowiedzeniem się po którejś ze stron (ścieżka Rocha/Iorwetha) - czy można pozostać "neutralnym" jak w jedynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 09:12, moonman napisał:

spoiler I akt:

Spoiler

czy moment (na czas) w którym mamy podać miecz Iorwethowi lub go odepchnąć i poprzeć
Rocha jest kluczowym opowiedzeniem się po którejś ze stron (ścieżka Rocha/Iorwetha) -
czy można pozostać "neutralnym" jak w jedynce?




Spoiler

Neutralnym pozostać nie można. Ten moment nie jest (chyba) jeszcze kluczowy, chwile później będziesz musiał się zdecydować czy idziesz z Zoltanem do "skojatel" czy z Rochem. Ale to już po zakończeniu walki z Letho. Wiem na razie tylko tyle bo sam jestem w drugim akcie, a wybrałem drogę Roche''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 09:12, moonman napisał:

spoiler I akt:

Spoiler

czy moment (na czas) w którym mamy podać miecz Iorwethowi lub go odepchnąć i poprzeć
Rocha jest kluczowym opowiedzeniem się po którejś ze stron (ścieżka Rocha/Iorwetha) -
czy można pozostać "neutralnym" jak w jedynce?



ta decyzja ma tylko znaczenie

Spoiler

jak będzie wyglądać mieścina po powrocie z tej akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jak by nie patrzeć neutralność niewielka pozostaje...
Uważaj SPOILER ścieżki Iorwetha : w pewnym momencie na tej linii fabuły Saskia chwali Geralta i dziwi się, że wybrał ich stronę, na co Wilk odparowuje, wybrałem stronę Zoltana, Yarpena - czyli jak by nie patrzeć neutralny pozostał, w tej ścieżce opowiedział się za przyjaciółmi.
Aczkolwiek jest to imho gówniany wybieg autorów, w jedynce mogłem olać rąbiący się zakon i elfy i mieć ich w życi i to była ta magia w stylu "a róbta co chceta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wybierając ścieżkę Rocha można odpowiedzieć na pytanie Radowida, że pomaga się Rochowi bo jest on przyjacielem, czyli podobnie jak po stronie Iorweta.

Walka ludzie/ wiewiórki wydaje się w Wiedźminie 2 jakaś taka bardziej osobista, chyba dlatego, że lepiej możemy poznać postacie reprezentujące obie strony. W W1 Zygfryd i odpowiednio Yaevinn byli jacyś tacy płytcy, ich postępowanie miało zawsze dla mnie za dużo stron negatywnych bym miała ochotę, któregoś z nich poprzeć. W dwójce lubię i Iorweta i Rocha, rozumiem ich postępowanie przynajmniej częściowo i dlatego nie mam większego problemu z brakiem możliwości zachowania neutralności. W sumie czy w sadze Geralt zdołał być neutralny? Stanął po stronie przyjaciół i dostał widłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jestem w miejscu gdzie powinno być wejście do laboratorium związanego z zadanie zapach kadziłem. szukam i szukam ale wejścia nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 10:18, Crew_900 napisał:

Fajnie, jestem w miejscu gdzie powinno być wejście do laboratorium związanego z zadanie
zapach kadziłem. szukam i szukam ale wejścia nie ma!


Już nie pamiętam dokładnie jak tam się wchodziło ale możesz spróbować

Spoiler

dostać się tam korzystając z opcji zaprowadzenia Cię tam z zawiązanymi oczyma przez tego kolesia od zlecenia - nawet fajnie to wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja tak to zrobiłem.
Dałem mu przepis, zaprowadził mnie tam, oczywiście mając zakryte oczy, tam się zgodziłem i dał mi kasę i zadanie wykonane niby, ale później podczas misji związanej z fabułą wyświetla się, że zadanie zakończone niepowodzeniem, poczytałem w dzienniku i pisze, że Geralt musi sam znaleźć te laboratorium, idę tam a tam nie ma dziury tylko skała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mów dziadowi pod drzewem, że nie godzisz się na zakrywanie oczu. Stanowczo odpowiadaj nie i ci dziadu sam zaznaczy na mapie wejście do "tajnego" laboratorium ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 10:31, Crew_900 napisał:

się, że zadanie zakończone niepowodzeniem, poczytałem w dzienniku i pisze, że Geralt
musi sam znaleźć te laboratorium, idę tam a tam nie ma dziury tylko skała.


Być może trzeba kolejne etapy zadania wykonywać w innej kolejności, podobnie jak było w przypadku możliwości

Spoiler

wygrania głowy trollicy od Żegoty.


Poza tym,
Spoiler

używaj opcji spoiler, bo i tak trudno znaleźć cokolwiek w tym temacie, nie natykając się na rozmaite, wpadające w oko informacje, czasami psujące zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 12:00, Crew_900 napisał:

Heh ludzie którzy mają grę na steamie mają głupio. Ich łatki ważą powyżej 9 GB xD

I to jest jeden z powodów dla których steam to "zuo". Steamowcy pobierają sobie od nowa całą grę. Mają pecha. Mogli wziąć wersję z gog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie sam patch tyle wazy co debilny system steam aplikując go w formie automatycznej zasysa od nowa prawie wszystkie pliki bo zmieniła się ich integralność poprzez aplikacje łaty.

System jest iście debilny pod tym względem i tyle lat nikt nic z tym nie robi [moja łata do Saints Row 2 też kiedyś ważyła bodajże koło 7gb... Chyba tylko z Dawn of Warem 2 nie miałem takich cyrków]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz w końcu gram porządnie. Jestem z 10 minut dopiero we Flotsam i cięzko trochę się połapać z questami :) Nie wiem gdzie iść bo dosyć sporo ich mam. Szkoda, żę nie ma ich na mapie zaznaczonych.

Grafika jest cudowna! Zwłaszcza jak się wychodzi z miasta i walcze z tymi pająkami (które nazywają się coś na E...). Coś pięknego! Cudowne oświetlenie i tekstury. Tak pięknej gry dawno nie widziałem. To chyba najładniejszy RPG w jaki kiedykolwiek przyszło mi zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować