Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

z gory przepraszam za brak polskich znakow :)

po pierwsze dzieki wielkie dla partnera za wspol prace idealna .

wiedzialem ze moje silne uniewinnianie win0 sie na nim odbije ale nie myslalem ze az tak :)

barzdo udany debiuk kalenosa :)

i pozdrowienia dla Prido za cenne wskazowki :)

jezeli nie bedziecie mieli nic przeciwko pisaniu bez polskich znakow to tez sie zapisze :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 10:31, kindziukxxx napisał:

barzdo udany debiuk kalenosa :)


To nie jest jego debiut, a czy udany, to już nie będę komentował... ;]

@Braveheart
Czytaj pierwszy nieprzypięty post w temacie. Jak nie zrozumiesz to przeczytaj jeszcze raz. Jak dalej czegoś nie będziesz wiedział, to pytaj.

MG-???

0. Win
1. rob006
2. Kindziuk
3. Zendemion
4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 10:31, kindziukxxx napisał:

i pozdrowienia dla Prido za cenne wskazowki :)


Jedynie powiedziałem, abyś prowadził aktywną grę i skomentowałem Twoje poprzednie zagrywki :)

Skoro edycja już się skończyła, to mogę napisać to, o co Cię prosiłem abyś przekazał pod koniec miesiąca.
Dzisiaj wyjeżdżam na wakacje i wracam pod koniec lipca. Przyznaję, że gdy Forumowa Mafia znajdowała się w stanie hibernacji, to i mnie specjalnie do niej nie ciągnęło. Gdy jednak zobaczyłem, że gra znowu ruszyła, rozpaliła się we mnie na nowo chęć wzięcia w niej udziału. Tym samym bardzo chętnie będę grał z Wami w edycji(edycjach?) sierpniowych.

Rozegrana przez Was edycja była naprawdę fajna. Jedyne co mi się w niej nie podobało, to pomysł na samobója Shuda. Takie coś powinno być zabronione... Gra traci trochę sens, gdy można sobie z gry ot tak odpaść, aby powiedzmy finał był trzyosobowy, a nie czteroosobowy, lub też aby "udowodnić" swoją niewinność. W ten marny sposób może dojść do sytuacji, że każdy będzie krzyczał, iż on popełni samobója i gra straci sens merytoryczny. Kolejnym przypadkiem jest zabicie jednej mafii, i posiadanie trzech uniewinnionych lub uważanych przez większość za niewinnych graczy. W tym przypadku te 3 osoby głosują wspólnie na kogo chcą, a wszyscy pozostali walą samobóje. Jeśli ktoś się wyłamie i zagłosuje inaczej (i tak nie przeforsuje głosów tamtej trójki), to będzie wiadome, że jest w mafii. Po mordzie zostanie 3 graczy z jawną mafią. Głupie? Głupie.

Na koniec chcę Wam podziękować, że Forumowa Mafia ponownie ożyła i serdecznie pogratulować mafii zwycięstwa :)

Pozdrawiam i do usłyszenia w sierpniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 10:54, Prido napisał:

> i pozdrowienia dla Prido za cenne wskazowki :)

Jednak troche motywacji to dalo :)

MG-???

0. win0
1. rob006
2. kindziuk
3. Zendemion
4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to wielkość tematu zaczyna się dawać we znaki - wieczorem zanim strona wczyta się do końca potrafi minąć ponad 5 sekund, w porywach do 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miazga. Byłaś jak hiszpańska inkwizycja, nikt się Ciebie nie spodziewał :P
Ale jedna rzecz wyszła słabo - zamiast bić w Asthariela po jego ujawnieniu, trzeba go było zostawić i ubić roba. Można było przyjąć, że Asthariel sprawdzi siebie, więc raz, że tracił sprawdzenie siebie, dwa nie poznawał roli innego gracza i w końcu trzy - jakby przeżył, to co najmniej ja poważnie wątpiłbym w jego szczerość.
Chociaż z Twoim poziomem kamuflażu nie miało to wpływu na wygraną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 11:25, windows00 napisał:

Miazga. Byłaś jak hiszpańska inkwizycja, nikt się Ciebie nie spodziewał :P
Ale jedna rzecz wyszła słabo - zamiast bić w Asthariela po jego ujawnieniu, trzeba go
było zostawić i ubić roba. Można było przyjąć, że Asthariel sprawdzi siebie, więc raz,
że tracił sprawdzenie siebie, dwa nie poznawał roli innego gracza i w końcu trzy - jakby
przeżył, to co najmniej ja poważnie wątpiłbym w jego szczerość.
Chociaż z Twoim poziomem kamuflażu nie miało to wpływu na wygraną :)

w sumie to byla jej jedyne podkniecie ktore i tak wiele nie dalo miastu :)

szkoda ze mnie tamtego dnia co sie katani objawil nie bylo, bo moze bym jeszcze cos namieszal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę.
Oczywiście gratuluję mafii, a w szczególności Magi wygranej. Bardzo dobra gra.

A do następnej edycji się na razie nie zapisuję ze względu na chwilowy brak czasu. Może dołączę na początku sierpnia. Tymczasem- dzięki za grę. Szkoda tylko, że znowu ubiliście mnie tak szybko. Widać muszę pierwszego dnia mniej kombinować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 11:25, windows00 napisał:

Miazga. Byłaś jak hiszpańska inkwizycja, nikt się Ciebie nie spodziewał :P

Dzięki? :P

Dnia 11.07.2011 o 11:25, windows00 napisał:

Ale jedna rzecz wyszła słabo - zamiast bić w Asthariela po jego ujawnieniu, trzeba go
było zostawić i ubić roba. Można było przyjąć, że Asthariel sprawdzi siebie, więc raz,
że tracił sprawdzenie siebie, dwa nie poznawał roli innego gracza i w końcu trzy - jakby
przeżył, to co najmniej ja poważnie wątpiłbym w jego szczerość.

Myślałam o tym, ale bałam się, że Asthariel zaryzykuje i sprawdzi Ciebie, żeby mieć pewność co do drugiego mafioza. Jakby przekonał się o Twojej niewinności to traciłam pewnego kandydata do linczu :P

W następnej edycji nie gram, i tak ubijecie mnie w pierwszym linczu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to parę słów od MG.

Gratuluję mafii a w szczególności Magwisience, tak brawurowego wyprowadzenia w pole wszystkich nie widziałem już dawno.

Ashtariel jako katani zagrał nawet nieźle, chociaż nie uchroniło to miasta przed porażką.

Ze swojej strony przepraszam za brak punktualności i strasznie krótkie posty ale po pierwsze brakło mi weny a po drugie praca zajmowała mi sporo czasu.

Do następnej edycji zapiszę się wtedy gdy będę wiedział że nie wyjadę w samym jej środku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.
Przepraszam Was wszystkich za brak czau i olanie gry. Wole spędzać czas z młodym (czytaj synem) niż przebijać się przez setki postów więc jako gracz odpadam na dłuższy okres czasu. Zapisałem się łudząc się że połączę wszystkie moje obowiązki, najniższy priorytet zajmowała FM i ona ucierpiała najbardziej. Nie da grać się w mafię poświęcając jej godzinę w ciągu dnia - to niewykonalne. Drugim powodem zapisania była chęć dźwignięcia tematu czyli start kolejnej edycji.

Magi szacun ogromny, Kalenos też nieźle (aż żałuje ze mi się nie chciało i nie poszedłem za Twoją propozycją z ostatniego dnia, byłoby 2:2 - ale Magi zwycięstwo się należało).

Co do następnej edycji to z miłą chęcią przejmę role mistrza gry jeśli nikt nie ma nic przeciwko temu. Mam już ciekawy pomysł. mam nadzieje że wciągniecie się jak w edycję animkową. Na prowadzenie gry napewno znajdę czas.

MG-Shudo

0. Win
1. rob006
2. Kindziuk
3. Zendemion
4.

A to że Prido ma zamiar grać tym bardziej mnie cieszy. Może uda mi się Fiarot''a namówić :)

Czy ktoś ma jakieś obiekcję co do mojego prowadzenie edycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 17:33, Shudo napisał:

Kalenos też nieźle

Dzięki :)

Dnia 11.07.2011 o 17:33, Shudo napisał:

Czy ktoś ma jakieś obiekcję co do mojego prowadzenie edycji?

Ja nie mam nic przeciwko. ;)
MG-Shudo

0. win0
1. rob006
2. kindziuk
3. Zendemion
4. Kalenos

Jeśli ktoś nie ma nic przeciwko to chętnie zagram, ale jeśli nie zaczniemy w tydzień to będe musiał się wypisać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jak w pewnej edycji w zrywie w ostatnich minutach zlinczowano mafiozę Filipa? Wtedy co była akcja, że może przerwać edycję, a skończyło się żartem Shuda z nieujawnianiem mojej tożsamości? Tam była grupa osób uznanych za niewinne, a Ty poddałeś pod ostrzał mnie i Caela, a wszyscy Cię posłuchali? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczere gratulacje dla Magi.

I a co mi tam, i tak nie mam nic lepszego póki co do roboty:

MG-Shudo

0. win0
1. rob006
2. kindziuk
3. Zendemion
4. Kalenos
5. Asthariel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa edycja. Choć mówiąc szczerze kindziuka nie podejrzewałem wcale (dla mnie grał jak zwykle, choć tradycyjne podczepienie się pod wina przyniosło rezultaty).Magwisienkę
choć z dużym wahaniem próbował bym bić ostatniego dnia. Szkoda panowie że olaliście grę ostatniego dnia wieczorem. Mógł by być jeszcze ciekawy finisz.

MG-Shudo

0. win0
1. rob006
2. kindziuk
3. Zendemion
4. Kalenos
5. Asthariel
6. Alexei Kaumanavardze
7. qrex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 17:33, Shudo napisał:

A to że Prido ma zamiar grać tym bardziej mnie cieszy. Może uda mi się Fiarot''a namówić
:)


Cóż, czuję się niejako wywołany do tablicy, więc dodam kilka słów od siebie. Narobiliście mi smaku tą edycją - mimo, że od dłuższego czasu się tu nie udzielam, to stosunkowo często odwiedzam ten temat, dlatego też całkiem nieźle orientuję się w bieżących wydarzeniach. Niestety, z perspektywy czasu żałuję, że nie zapisałem się to właśnie zakończonej edycji. Długo wydawało się, że więcej wolnego czasu będę miał właśnie podczas tego tygodnia, lecz paradoksalnie to wcześniej okazałem się być mniej zajęty, teraz przybyło mi nieoczekiwanie trochę obowiązków, które mogą mocno zakłócić moją aktywną obecność w grze.
Popatrzmy na mój ''grafik'':
- we wtorek i środę byłbym dostępny dopiero wieczorem (najwcześniej zapewne koło 20-tej),
- w czwartek z kolei pewnie wieczorem byłbym niedostępny (tak gdzieś mniej więcej między 19-tą a 22:30),
- w piątek, sobotę i niedzielę niby póki co nie widzę większych przeszkód, ale mając na uwadze, że do tego czasu edycja mogłaby się nie skończyć...
- ...w przyszłym tygodniu z dużym prawdopodobieństwem byłbym dostępny dopiero późnym wieczorem, ciężko mi w tej chwili dokładnie powiedzieć mniej więcej o której, ale po całym dniu mógłbym po prostu nie mieć odpowiednio świeżego umysłu, aby poświęcić się pełnowartościowej grze w FM.

Trochę lipnie to wygląda, ale cóż... życie.

Natomiast odnośnie dopiero co zakończonej edycji to mam dosyć, hmmm, mieszane uczucia. Z jednej strony miastowi - z robem na czele - grali całkiem przyzwoicie i widać było, że się starali, z drugiej zaś kluczowe decyzje w sprawie mafiozowania poszczególnych graczy były przez nich - znowuż z robem na czele :P - źle podejmowane. Wytłumaczcie mi, moi mili, co też takiego uczyniła w tej rozgrywce Magwisienka, że wszyscy jak jeden mąż tak ochoczo ją uniewinnili? Nie umniejszając w żaden sposób jej sukcesu - gratulacje! - chciałbym zwrócić uwagę, że:
- w drugim linczu opowiedziała się za wyeliminowaniem Alexeia zamiast kindziukxxxa,
- udawała, że nie rozumie sugestii windowsa dotyczącej zmiany głosu z Alexeia na kindziukxxxa właśnie w ostatnich minutach głosowania, chociaż była ona niesłychanie czytelna,
- podczas trzeciego linczu niby pisze o możliwej parze mafiozów w duecie windows-kindziukxxx, ale mimo to jej nr 1 jest Asthariel i to on pierwotnie otrzymuje jej głos,
- z góry mocno zakłada (można powiedzieć więcej - jest wręcz tego pewna!), że Shudo jest niewinnym mieszkańcem, który uratował miastu kontynuację edycji - a kto może mieć tak silne przekonanie o czyjejś roli, jak nie mafia? ;P
Pominę lekkie zagubienie, bo to akurat może przytrafić się każdemu, tym bardziej, że tym razem Magwisienka nie używała typowych dla siebie zwrotów o ''modlenie się, aby linczowana osoba okazała się winna'', co zdarzało jej się wcześniej podczas innych przypadków jej mafiozowania.
Na pewno powiecie, że ''jestem taki mądry, bo sam obserwowałem wszystko z boku''. Otóż nieprawda, czytając edycję jedynie jako obserwator często nie mogę należycie wczuć się w położenie innych graczy. Co więcej wpadłem na trop Magwisienki dopiero ostatniego dnia przy czterech żywych uczestnikach gry, gdy było wiadomo, że rob jest 100% niewinny, zaś relacje Kalenosa z kindziukxxxem praktycznie wykluczały możliwość ich wspólnej zdrady. Oczywiście, pozostawał bądź co bądź niepewny Shudo i generalnie nie miałbym nawet pretensji o lincz na nim, gdyby miasto nie odpuściło definitywnie ostatniego dnia. Rob stwierdził, że ''Shudo i kropka'' i tym samym dyskusja się skończyła. Za łatwo. Tym bardziej należało poświęcić, choćby z nudów i ciszy w temacie, dodatkowe kilkanaście-kilkadziesiąt minut na dogłębną analizę wszystkich postów w tej edycji.
Pamiętam jak podczas ostatniej edycji, w której grałem (w grudniu), rob zarzucił mi, że ostatniego dnia przejawiałem zbyt dużą naiwność i o mały włos uwierzyłbym linczowanemu mafiozie. Cóż, rob nie był naiwny i tym samym najpierw chciał zaciukać kataniego nie dając wiary w jego słowa, a następnie w dosyć podobnej podbramkowej sytuacji pogrążył Shudo nie bacząc na jego tłumaczenia. Szkoda, gdyż wcześniej kilka razy przytomnie dostrzegł istotne informacje i wnioski, które umykały innym i mógł być głównym twórcą zwycięstwa mieszkańców. Ostatecznie wraz ze swoją frakcją przegrał, ale jak już wspomniałem, przynajmniej nie był naiwny ;P.
W finale co prawda Kalenos zaczął coś przebąkiwać o Magwisience w roli mafii, lecz robił to za mało przekonująco i bez oparcia o obiektywne przesłanki. Sama droga dedukcji oczywista wówczas tylko dla niego była niewystarczająca, jak już pisałem wcześniej zabrakło analizy relacji na linii Magwisienka-kindziukxxx, głównie podczas linczów i wymienionych przeze mnie wcześniej podpunktów, które wskazywały na jej obecność w mafii.
Kindziukxxxa zlinczowałbym nawet nie za to, że ostatecznie katani tak powiedział, lecz on po prostu za dużo w tej edycji mieszał, przykładowo kręcił z tymi remisami w pierwszym linczu jak szalony, a takiemu graczowi w decydującym momencie rozgrywki po prostu bym nie zaufał ;P.
Jakieś tam przesłanki za linczem na Alexeiu były, windows znalazł się w pewnym momencie wbrew własnej woli trochę w sytuacji bez wyjścia, głosowanie na Shudo - jak już wcześniej pisałem - też można by zrozumieć, gdyby nie fakt, iż nie dano mu szans na obronę i zbyt łatwo (dlaczego?!) odstawiono z grona podejrzanych Magwisienkę.

Generalnie warto się jednak cieszyć, że FM po długiej przerwie znów ożyła i cały czas - o dziwo! - utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród tematów o największej ilości postów :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się