Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Chaffee jak już koledzy napisali jest scoutem i ląduje zazwyczaj dość nisko w drabince, ale nie do końca zgadzam się z tym że jest to czołg do śmigania ;)
Nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się liczyć ponownie ale wydaje mi się że jest to najwolniejszy (przyspieszenie) light tank V tieru tak więc jeśli chcesz pośmigać to rób to ruskiem.
Chaffee za to ma największy zasięg widzenia który przy 100% załogi + wentyl + towarzysze broni + luneta + nowe skille załogi które dają łącznie 5% widzenia, przekracza dość znacznie 500 m czyli zmniejszasz przeciwnikowi modyfikatory kamuflażu ;) Tak więc najlepiej ten czołg sprawdza się jako pasywny scout siedzący w krzaczku niedaleko jakiegoś strategicznego miejsca na mapie.
PS
Gdyby ktoś się zastanawiał czemu nie luneta+osłonięta optyka to podpowiadam że od łatki 7.1 bonus z lunety nie sumuje się z optyką. Jak masz oba moduły to po prostu w czasie jazdy działa optyka a jak stoisz luneta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to i tak nie można przekroczyć 500m :P
Czy montujesz lunetę czy optykę to pisze że nie więcej niż 500m

Chaffe ma chyba najlepsze działo tyle jego wieże przypomina jeden wielki karton podnoszący wysokość czołga
Ja bym się w takim czymś nie pokazał na wojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 11:15, MasterChiefGT napisał:

Z tego co mi się wydaje to i tak nie można przekroczyć 500m :P
Czy montujesz lunetę czy optykę to pisze że nie więcej niż 500m


Nie będziesz widział więcej niż 500m, ale jeśli w normalnych warunkach miałbyś te 500 przekroczyć to w grze będziesz ignorował część modyfikatorów do kamuflażu przeciwnika. Wydawało mi się że w miarę jasno to napisałem xD
A co po dziale 5 tierowi lighta? I tak niewiele ubije a ma przede wszystkim robić zwiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak cie nie ratuje
Bo twórcy wpadli na pomysł że każdy krzak na twojej drodze to -50% zasięgu widzenia koleś schowa się za 3 w lini prostej i już go nie zobaczysz :P

Chyba że coś się w tym zmieniło ale nie widziałem żadnej notki

LT to chyba najlepszy t50-2 zwrotny mobilny można pośmigać koło wroga
Chaffe wydaje mi sie strasznie mozolny a vk to już przy skręcaniu ostro traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 15:24, Adidas66 napisał:

Nie będziesz widział więcej niż 500m, ale jeśli w normalnych warunkach miałbyś te 500
przekroczyć to w grze będziesz ignorował część modyfikatorów do kamuflażu przeciwnika.
Wydawało mi się że w miarę jasno to napisałem xD
A co po dziale 5 tierowi lighta? I tak niewiele ubije a ma przede wszystkim robić zwiad.


Największy spoting range to obecnie 445 metrów osiągany chyba przez Pattona majacego lornetkę i optykę, wraz z ventami i załogą na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po tygodniu zabawy z M3 lee kupiłem sobie Shermana, różnice czuć natychmiastowo bo jednak wierza to dobra rzecz. Jednak już czuję że muszę go niźle poulepszać bo wolno manewruje i ma bardzo średnią prędkosć. Warto wolge kupić mu 105 czy lepiej 76?
Choć samego Lee też pozostawiłem aby zdoby ponownie 14k expa i kupić T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 22:11, Tomoya-kun napisał:

No po tygodniu zabawy z M3 lee kupiłem sobie Shermana, różnice czuć natychmiastowo bo
jednak wierza to dobra rzecz. Jednak już czuję że muszę go niźle poulepszać bo wolno
manewruje i ma bardzo średnią prędkosć. Warto wolge kupić mu 105 czy lepiej 76?
Choć samego Lee też pozostawiłem aby zdoby ponownie 14k expa i kupić T1


Wspulczuje mordegi z M3 Lee :(((\
Przechodzilem to pieklo dwa dni :))

T1HT jest dobrym czogiem.
Pozamiatalem nim sporo kolesi, tylko trzeba go ulepszyc, bo na poczatku jest mulowaty.

Schermana nie mialem, ale im wieksza lufa tym lepiej, chyba, ze duza lufa mam malą celnosc, to juz lepiej mniejsza a dokladniejsza i z wieksza penetracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 22:20, Misquamaqus napisał:

Wspulczuje mordegi z M3 Lee :(((\
Przechodzilem to pieklo dwa dni :))

Ten czołg trzeba wyczuć. Jest trudny bo gra się nim jak TD a nie średnim ale skoro TD to moja główna linia rozwoju to nie miałem problemów z taktyką i zaczesm grało się przyjemnie :P No i wtedy można też odkryć jak duża zaletą jest lufa nie po środku a z boku.

Dnia 13.04.2012 o 22:20, Misquamaqus napisał:

T1HT jest dobrym czogiem.
Pozamiatalem nim sporo kolesi, tylko trzeba go ulepszyc, bo na poczatku jest mulowaty.

To zauważyłem, a że planuje powolij dodatkowo iść w ciężkie to wypada mi go kupić. Narazie bawię się Churchillem który po prostu lubie wiec go promocyjnie kupiłem. I jak kolwiek ma słabe działo to ma ono świetną szybkostrzelność i penetracje + masywny pancerz dają fajne połączenie. Szkoda żę brytyjczycy jeszcze nie dostali własnego drzewa.

Dnia 13.04.2012 o 22:20, Misquamaqus napisał:

Schermana nie mialem, ale im wieksza lufa tym lepiej, chyba, ze duza lufa mam malą celnosc,
to juz lepiej mniejsza a dokladniejsza i z wieksza penetracja.

To wiem,a tu mam wybór miedzy ogromna siłą ognia i penetracją, a dużą celnością i szybkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pougniatałem terenu gąsienicami mojego M24 Chaffee, i co jak co, ale grunt to on ładnie ugniata. Szybki, sprawny, zwrotny, do tego dobry zasięg widzenia. Dopóty nie uzbieram odpowiedniej ilości doświadczenia na działo, nie wdaję się w żadne konflikty. Ogólnie jeśli wcześniej było się zadowolonym z M5 Stuart, to czołg przypadnie na pewno do gustu (do dzisiaj na Stuarcie mam największą liczbę zniszczonych pojazdów - 8 - ^^). Z okazji urodzin, wypadałoby kupić jakieś ulepszenia, problem w tym, że nie wiem jakie. Jak na razie mam lunetę, wydaje mi się być to uniwersalnym wyborem i dalej nie wiem czy kupić coś ważnego, czy po prostu powinienem trafić w swoje preferencje?

Chaffee jako pierwszy czołg nauczył mnie co oznacza tracić za przegraną bitwę, już nie opłaca się jechać środkiem mapy do bazy przeciwnika, albo zostać podziurawionym nim się doń dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto zaopatrzyć M4 Shermana w 105mm działo. Nieźle rozwala, dość spora penetracja i obrażenia nawet jeśli trafisz na Tier VIII. Coby potwierdzić to, zauważ, że nawet T20 ma wciąż te działo do dyspozycji. Grając Shermanem "8" udało mi się raz zniszczyć Tigera II sam na sam w bliskim kontackie (miał jakieś 60%hp ja całe) ów działem. Warto, jeśli trzymasz się trochę na tyle, albo grasz jako druga linia, tuż za ciężkimi czołagami. Na niskie tiery śmiertelne, na wysokie zjadliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę, że ta 105 ma raczej kijową penetrację i strzela TYLKO burzącymi (HE, High Explosive), a nie jest to 152 od KV, więc sobie nie powojujesz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 23:42, dizzy1942 napisał:

(...) strzela TYLKO burzącymi (HE, High Explosive), a nie jest to 152 od KV, więc sobie nie powojujesz. :P

Tego akurat nie zauważyłem, mimo, że chwilę tym działem grałem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 23:46, PrimitiveHuman napisał:

> (...) strzela TYLKO burzącymi (HE, High Explosive), a nie jest to 152 od KV, więc
sobie nie powojujesz. :P
Tego akurat nie zauważyłem, mimo, że chwilę tym działem grałem. ^^


Na dłuższą metę jest uciążliwe. Najlepsze 76 jest o niebo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 23:14, PrimitiveHuman napisał:

Trochę pougniatałem terenu gąsienicami mojego M24 Chaffee, i co jak co, ale grunt to
on ładnie ugniata. Szybki, sprawny, zwrotny, do tego dobry zasięg widzenia. Dopóty nie
uzbieram odpowiedniej ilości doświadczenia na działo, nie wdaję się w żadne konflikty.
Ogólnie jeśli wcześniej było się zadowolonym z M5 Stuart, to czołg przypadnie na pewno
do gustu (do dzisiaj na Stuarcie mam największą liczbę zniszczonych pojazdów - 8 - ^^).
Z okazji urodzin, wypadałoby kupić jakieś ulepszenia, problem w tym, że nie wiem jakie.
Jak na razie mam lunetę, wydaje mi się być to uniwersalnym wyborem i dalej nie wiem czy
kupić coś ważnego, czy po prostu powinienem trafić w swoje preferencje?


Dla scouta 5 Tieru Wentylacja i Optyka. Jako trzecie ja na moim VK2801 mam ramera bo 105 się trochę ładuje, dla Chaffe można by lornetkę albo też ramera bo strzelać też będziesz czasem. Ogólnie promocja jest na modułu więc tanio cie to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... uzbieralem expo i kupilem KW (tier V).
Czolg wolny jak żółw :) ale ma bardzo wytrzymaly pancerz.
Armatka domyslna jest slaba i niecelna, ale jest do wyboru kilka dzialek, tylko trzeba miec sporo XP, a to przy tak wolnym czolgu, bedzie czasochlonne i denerwujace.

Tak czy siak, czolg ma prawo nosic miano "ciezki" :)

Zrobilem sobie nowa skorke i celownik.
Szkoda tylko, ze reszta graczy nie widzi tego skina, tylko ja :(((
Niestety opcja widocznosci przez wszystkich jest platna.

20120414025214

20120414025228

20120414025233

20120414025238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 00:11, Ichvander napisał:

Jakie dodatkowe moduly dla KV-3? Jakies sugestie?


Wentylacja, Rammer (szybsze ładowanie) i możesz ale trzeba 3 modułu. Jako trzeci można by szybsze celowanie, ale te 2 pierwsze obowiązkowo. Ja osobiście ładuje moduły dopiero od tieru 8 (w sumie może zacznę już od 7 :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 08:43, Kerigun napisał:

Wentylacja, Rammer (szybsze ładowanie) i możesz ale trzeba 3 modułu. Jako trzeci można
by szybsze celowanie, ale te 2 pierwsze obowiązkowo. Ja osobiście ładuje moduły dopiero
od tieru 8 (w sumie może zacznę już od 7 :D).

Powiedział bym że rammer to podstawa. Wspomaga powolne dużo kalibrowe działa a lekkie i szybkie zmienia w morderców. Churchill z zamontowanym rammerem to zabójca lekkich lub niższych tierow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które działo jest lepsze z tych początkowych do KV ? 76 mm czy te 122 ? Czy też może lepiej od razu ciułać exp na te najlepsze, 107 mm ? Jedno ma dobrą penetracje, drugie ogromne uszkodzenia (ale pen. pozostawia wiele do życzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować