Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Ile dostajecie kieszonkowego\zarabiacie przez miesiąc?

564 postów w tym temacie

JA mam 60zł i ma to mi wystarczyć na cały miesiąc w sumie fajnie w porównaniu do innych(nie chcem tu nikogo obrazić ) to dużo ale jest jeden szpokuł mam siostrę ona ma 20 lat i dostaje 200 zł wyszystko w porządku,gdyby nie to że cały czas zrzyna od moich dziadków pieniądze ,i mówi dla nich że nie dostaje w domu to wygląda komicznie kiedy dziadek przychodzi do domu i pyta się mojego taty dlaczego córka nie dostaje kiesząkowego przecież pieniądze są i to dużo więc czemu kochana wnusia nie ma na nowe buty za 500 zł które są niezbędne do studiowania .
Ludzka chytrość i dwulicowość nie zna granic :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra dostaje od rodziców chyba z 800 zł na miesiąc lub więcej (o takiej sumie mi wiadomo, a co tam jeszcze jej dają, to nie wiem), od dziadka też dostaje dwa razy więcej niż ja - a to wszystko tym tłumaczą, że studiuje w Krakowie i musi mieć warunki dobre, a poza tym to dziewczyna i ma większe potrzeby... Taa jasne, strasznie mi się opłacało zostać na studia w domu :( Wkurza mnie jak np. babcia daje jej 3k na laptopa, dla mnie nic, na jakąś wycieczkę, dla mnie nic, setkę ot tak - na potrzeby utrzymania w Krakowie, dla mnie oczywiście nic :/ A jak coś trzeba w domu zrobić, odwieźć dziadka lub babcie gdzieś, to oczywiście kto to robi? Ja. Nie ma sprawiedliwości na świecie :] Ale narzekam i narzekam, a nie powinienem, bo ja też źle nie mam, ale człowiek jak to człowiek - ciągle mu mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję 80 zł miesięcznie. 40 zł idzie mi na rachunek za telefon, 15 na CD - ACTION a 6.50 na Clicka. I tak miesiąc w miesiąc. W sumie po tych wszystkich wydatkach niewiele mi zostaje ale zawsze mam odłożoną jakąś kasę ze świąt czy coś. Na wszelki wypadek bo nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się jakiś nagły wydatek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będą wakacje to zamierzam iść do pracy ok 1500zł na miesiąc. Ale praca jest ciężka (naprawianie samochodów ciężarowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

razem z zona wyciagamy ok 5 tys. nie wiem czy to dużo czy mało ale styka na wszystko (aczkolwiek kredytów trochę sie spłaca). czasem nawet zostaje - wtedy obaj z synkiem myk do empika i ze dwie gry jedną na pc druga na konsolkę - to tak raz albo dwa razy w m-cu ;) w tajemnicy przed matką rzecz jasna
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś o tym wiem sam pracuje, zona jeszcze studiuje wyciągam 2 tyś (to niedużo) ale raz w miesiącu wycieczka do empiku albo mm po gierkę na PC jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 12:16, kjelt napisał:

Coś o tym wiem sam pracuje, zona jeszcze studiuje wyciągam 2 tyś (to niedużo) ale raz w miesiącu
wycieczka do empiku albo mm po gierkę na PC jest ;)


tez w konspiracji takie zakupy robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dostawałem regularnego kieszonkowego, czasem od babci, i jakoś dobrze mi z tym było.

Dostawać kasę za Bierzmowanie??!!! Po prostu No Comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 18:17, xbit71 napisał:

Ja nie rozumie, jak można wydawać pieniądze w sklepiku szkolnym?:/
Ja nie daję zarobić dziadom.;D

Obojętnie gdzie wydaje kasę - to dla mnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...od kiedy opowiadam wszystkim że zbieram na nowego kompa to trochę dostaje:)Za skoszenie trawy (co zajmuje nie więcej niż godzinę) dostaję 50 zł.Liczyć że trawę trzeba by skosić dwa razy w miesiącu to jest 100zł.Ubrania, karty do telefonów to już działka rodziców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:30, Quatre napisał:

Jaka tam jest waluta w Norwegii? :) A czym się zajmujesz, jeśli można wiedzieć?


Korona norweska.

Czym się zajmuje? Oj, chyba łatwiej było by mi napisać czym się nie zajmuje....ostatnio głównie jestem malarzem, ale często bywa że jestem tragarzem, monterem,tłumaczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 22:08, Minsc i Boo napisał:

Czym się zajmuje? Oj, chyba łatwiej było by mi napisać czym się nie zajmuje....ostatnio głównie
jestem malarzem, ale często bywa że jestem tragarzem, monterem,tłumaczem...

Prawdziwy człowiek renesansu ^_^ Ja malarzem, tragarzem i jeszcze inne profesje (kopacz, taczkarz, ogrodnik) to jestem w domu za darmochę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 18:32, SSebaSS napisał:

A tak naprawde to załatwiam różne takie tam (ściągi,książki,smycze,czasopisma różne i wieloma
innymi rzeczami).
Czasami zdaża się zlecenie na dość dziwaczne towary(np. środki przeczyszczające).
I jakoś się to kręci ;P


Lol? Albo nie ma u was sklepów, że ludzie sami nie mogą sobie kupić czasopisma, albo siedzisz w więzieniu ;).
Zlecają ci kupowanie rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 18:24, Quatre napisał:

> jestem malarzem, ale często bywa że jestem tragarzem, monterem,tłumaczem...
Prawdziwy człowiek renesansu ^_^ Ja malarzem, tragarzem i jeszcze inne profesje (kopacz, taczkarz,
ogrodnik) to jestem w domu za darmochę :]


Ty mi nie mów! Też przez wiele lat byłem tanią domową siłą roboczą(nie darmową, bo w końcu utrzymanie mnie kosztowało), ale się zbuntowałem i wyjechałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaje 20 zł i tyle :P Z tego 15zł na CDA i 5 złotych na życie :) Oczywiście takie poza tym co rodzice mi oferują, czyli jedzenie woda etc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować