Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przegląd najdłużej tworzonych gier w historii

43 postów w tym temacie

Ja bym wolał, żeby zapowiadali gry już prawie ukończone. W innym wypadku gry zaliczają poślizgi, twórcy nie wywiązują się z obietnic, a my gracze musimy czekać lata, zamiast miesiące, na grę, a wszystko przebija jak twórcy mówią, że usuwają projekt bo nie osiągnął ich wysokich standardów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźcie włączcie sobie filmik przy alanie wake''u i zobaczcie prezentację, która zaczyna się w 5:50. Technologia użyta w tej grze jest niesamowita! Aż dziw człowieka bierze, czemu developerzy wybrali sobie konwencję gry, która pokazuje tylko skrawek możliwości engine''u i bogatego środowiska, które Remedy stworzyli. Wcale się nie dziwię natomiast czemu tyle im to czasu zabrało. Dynamiczne oświetlenie i zmienne czynniki pogodowe - wszystko generowane w czasie rzeczywistym! Odwalili tyle roboty by w samej grze pokazać tylko skrawek całego tego bogactwa. Przy korytarzowej strukturze AW mogli równie dobrze zrobić 1/4 tego wszystkiego, a panoramę Bright Falls (świetne ujęcie z lotu ptaka na początku gry) mogli stworzyć jako render.

Według mnie Alan Wake to świetna gra, ale nie sprzedała się dobrze, bo ewidentnie gatunek survival horrorów z ciekawą fabułą, mnóstwem nawiązań do klasyki kina i literatury nie jest tak kasowy jak następny pseudo-symulator amerykańskiego żołnierza. Z taką technologią i lokacjami Remedy mogło równie dobrze zrobić jakiś shooter z otwartym światem. Ale to w sumie ich własna wina, bo dopiero ten filmik pokazał mi ogrom pracy jaką włożyli w ten tytuł. W czasie samej gry tego nie zauważyłem - myślałem, że użyli jakiś oszukańczych sztuczek by pokazać dalekie plenery itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 12:37, Muradin_07 napisał:

> Dude, jakiej trylogii? :E Przecież wyszedł teraz SC II a w drodze są dwa dodatki.


SCII jest trylogią... Następne części to nie są Expansion Set-y jak w WIII The Frozen
Trone... ;)


A jak inaczej to nazwać skoro Heart Of The Swarm ma wymagać Wings Of Liberty? :P Wszystko jest robione w formie rozszerzeń, Kampanie mają być jedynie podobne objętościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na pewno SCII to trylogia... o wymogu Wings Of Liberty przy kupieniu Heart Of The Swarm nie słyszałem... A to oznacza że się jeszcze nie skończyła fabuła SCII ;)

Bo nawet jak patrzeć: fabuła WIII się kończyła... potem było rozszerzenie w postaci FT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 13:06, czaczi87 napisał:

Według mnie Alan Wake to świetna gra, ale nie sprzedała się dobrze, bo ewidentnie gatunek
survival horrorów z ciekawą fabułą, mnóstwem nawiązań do klasyki kina i literatury nie
jest tak kasowy jak następny pseudo-symulator amerykańskiego żołnierza.


Przede wszystkim jakiś geńjusz z MS ustawił datę premiery w tym samym dniu co debiut rynkowy Read Dead Redemption. Dółóż do tego praktycznie brak reklamy i mamy gotowy przepis na klęskę wydawniczą. Ergo - nawet na konsolach nie wszystko złoto, co się świeci.


@ Harpen

Moglibyście w końcu coś zrobić z tymi artykułami - czy zawsze po klepnięciu w czerwoną belkę musi się nowe okno otwierać? Tak jakby nie można było wszystkiego w jednym. Zmieńcie w końcu to kretyńskie i nieżyciowe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 14:13, Vojtas napisał:

Moglibyście w końcu coś zrobić z tymi artykułami - czy zawsze po klepnięciu w czerwoną
belkę musi się nowe okno otwierać? Tak jakby nie można było wszystkiego w jednym. Zmieńcie
w końcu to kretyńskie i nieżyciowe rozwiązanie.

Zamiast narzekać napisz sobie skrypt np. w Greasemonkey i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 12:33, rybisiu napisał:

> > Przecież Starcraft II jest skończony. Po co ten znak zapytania?
> 1 część trylogii SC2, nawet ja to wiem...

Dude, jakiej trylogii? :E Przecież wyszedł teraz SC II a w drodze są dwa dodatki.

http://www.gram.pl/news_8g3lGOi6_StarCraft_II_trylogia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Lots of Laugh] Najdłużej tworzone gry w historii - Dragon Age i Mafia II??? A o Morrowindzie zapomnieliście? Ponoć był tworzony przez 9 lat, to znacznie więcej niż te "marne 5" Dragona Age''a (chociaż obie gry są dobre!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak nic nie przebije Duke''a. 80% przestała wierzyć, napisano parę artykułów, dlaczego gra się spóźnia lub dlaczego ne powstanie, a tu nagle. po latach ma wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 21:26, KING_GIZMO_ZIOM napisał:

[Lots of Laugh] Najdłużej tworzone gry w historii - Dragon Age i Mafia II??? A o Morrowindzie
zapomnieliście? Ponoć był tworzony przez 9 lat, to znacznie więcej niż te "marne 5" Dragona
Age''a (chociaż obie gry są dobre!)

[Much more laughing] Ponoć w Himalajach żyją Yeti. Chcesz mi powiedzieć, że Bethesda rozpoczęła prace nad TES III na rok przed wydaniem Areny? Szaleńcy muszą pracować w tej firmie, robią trójkę zanim ukończyli jedynkę. A i tak dziwnym trafem zdążyli jeszcze dwójkę w tym czasie machnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rybisiu@ SC miał być trylogią i nada nią jest a jak ty to ładnie nazwałes "dodatki" to poprostu kolejne części. Najpierw troszeczke poczytaj na dany temat a dopiero potem pieprz głupty. A tak ogulnie to fajny tekst bardzo dobrze pokazuje, że karzdą gre można robić latami i ciągle przekładać daty premiery nie licząc się z nami, szarymi graczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 17:44, kicha96 napisał:

A tak ogulnie to fajny tekst bardzo dobrze pokazuje, że karzdą gre można
robić latami i ciągle przekładać daty premiery nie licząc się z nami, szarymi graczami


W przypadku Duke''a i zdecydowanej wiekszosci innych gier bym tego nie powiedział. Wszelkie zmiany jakie były, to nie po to, aby gra wyszla srednia i pokrojona, ale zeby była świetna i tym co twórca chce. Nieograniczona "widzimisie" wydawcy, ktory chce szybko i duzo zarobic.
Moze to brzmi glupio, ale wole Duke''a po 14latach, jak CoD''a po roku. Co roku to samo ci sie przeje i zaczniesz w koncu narzekac, predzej czy pozniej. Ale po dluzszym czasie sam do tego wrocisz xD Chocby w nowej oprawce z nowymi bajerami, a mialoby być kompletnie to samo kropka w kropke i jeszcze powiesz, ze jest super! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 23:00, Yezu napisał:

Ech... DNF nie korzysta z UE3 tylko ze UE2 z bajerami.


Ze jak? xD UE 2 to byl unreal tournament 2003/2004. Silnik fizyczny Karma. Och jak ja sie nim jaralem... ops dalej jaram xD Bo dalej gram w 2004 :)) UE 3 byl wraz z Gears of War i Unreal Tournament 3 w 2006(?) Wiec raczej w nim bym upatrywal Duke'a. A nie w kompletnie przestarzalym UE2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować