Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planescape: Torment 2? Obsidian tego nie wyklucza

108 postów w tym temacie

Michał Nowicki

W wywiadzie dla Play Magazine (numer 205) Feargus Urquhart, CEO studia Obsidian, powiedział, że ekipa bardzo poważnie rozważa powrót do jednej z najbardziej kultowych gier cRPG wszech czasów - Planescape: Torment. Koniec świata coraz bliżej...

Przeczytaj cały tekst "Planescape: Torment 2? Obsidian tego nie wyklucza" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie dostalem zawalu, jak ujrzalem tego newsa.

Jesli w planach bedzie PT2 to omgomgomg. Jesli tak to mm nadzieje, ze sprosta oczekiwaniom fanow jedynki, ktora imo byla najlepszym RPG wszechczasow. Mogliby utrzymac w podobnym stylu tylko bardziej rozbudowane.

Boje sie tylko, ze jesli podejma sie tego to to sknaca, ze nie bedzie to hardcoreowy RPG z wieloma opcjami dialogowymi jak PT.

Super info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Przeciera oczy]

Dobrze widzę?

Fergusie, masz moje błogosławieństwo. Tylko nie dawajcie tej gry Bioware''owi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, nie, niech zostawią te klasyki w spokoju. Po Fallout 3 moje nastawienie do robienia kolejnych części klasyków jest zdecydowanie negatywne.

Choć jeśli byłoby to w mojej mocy, i po prostu MUSIAŁBYM powierzyć robienie sequela którejś z legend RPG jakiemuś studiu, to byłby to właśnie Obsidian.

Tak więc tyle dobrego w złym, że jeśli już, to gra trafi do obsidiana, a nie do (tfu) Bethesdy czy (TTTFFFFUUU!!!) Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 10:24, Henrar napisał:

Tylko nie dawajcie tej gry Bioware''owi.


O, widzę, że odczucia w tej kwestii mamy podobne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, troche ochlonalem.

Byc moze jest to odpowiedz na liczne tematy i ponowne artykuly dot. PT ? Wkoncu na forum DA2 i DAO pelno ludzi pisalo o PT temat ma chyba dobre ponad 40 stron. Moze to w reakcji wlasnie na popularnosc PT i jego dobre imie?

Ciekawa bedzie fabula, kontynuacja Bezimiennego, czy zupelnie cos nowego.

PT - gra z najlepsza fabula/swiatem w historii crpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo się pomylili z datami - dzisiaj przecież nie pierwszy kwietnia - albo świat się wali. Jak teraz jeszcze ktoś wspomni o Baldurs Gate III to nie będę wiedział co powiedzieć ;] Jednak żarty na bok. Pomysł wydaje mi się... hm... kontrowersyjny. PT było wspaniałą grą z masą dialogów i niezapomnianą fabułą, czyli czymś dla hardkorowych RPGowvów, a dzisiaj żyjemy przecież w erze casuali. Mimo wszystko byłbym ciekaw jaka byłaby w tym fabuła i jak miasto Pani Bólu wyglądałoby w HD xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie nie widzę powodu, żeby wieszać na kimś psy za to, że ośmielił się choćby wspomnieć o wskrzeszeniu Tormenta. Zobaczę, co wymyślą. Jak wypuszczą crap, to trudno - ominę szerokim łukiem. Jeśli natomiast, jakimś cudem, choćby częściowo uda im się zbliżyć do poziomu Planescape: Torment, to będę się cieszył. A w tej chwili przyjmuję newsa z umiarkowanym optymizmem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napalać, to tylko takie gdybanie - parę lat temu było info od devów, że fajnie by było zrobić Sacrifice 2... i tyle. Nikt się raczej za to nie weźmie w najbliższym czasie (a szkoda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I jak osiągnąć ten efekt ponownie? Będziemy chcieli dobrze to przemyśleć, ponieważ musi to być zrobione właściwie."

Sam jestem ciekaw ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 10:37, Zgreed66 napisał:

"I jak osiągnąć ten efekt ponownie? Będziemy chcieli dobrze to przemyśleć, ponieważ
musi to być zrobione właściwie."


Sam jestem ciekaw ;d


Ale właśnie to mi się podoba. Nie: "Jesteśmy ogromnie podekscytowani możliwością zaprezentowania nowemu pokoleniu graczy zupełnie nowego i przełomowego w formie oraz treści bla, bla, bla..." To by mnie wystraszyło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 10:37, TobiAlex napisał:

Jezu, ale to byłaby gra... miałaby 6x tyle bugów, co wszystkie gry Bugsidiana!


Ale za to fabuła! Jestem gotowy mieć nawet 10 razy więcej bugów niż standardowo, byleby całą reszta została zrobiona dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 10:30, Laid_back napisał:

Nie ma co się napalać, to tylko takie gdybanie - parę lat temu było info od devów, że
fajnie by było zrobić Sacrifice 2... i tyle. Nikt się raczej za to nie weźmie w najbliższym
czasie (a szkoda)


Racja. Obsidian również kombinuje przecież, z możliwością kontynuowania Icewind Dale. Nie znaczy to jednak, że im się uda. A kontynuacja Tormenta była by bardzo dużym wyzwaniem. Historia Bezimiennego jest raczej zakończona, musieli by więc albo stworzyć nową postać, albo bawić się w prequel. Do tego formuła Tormenta jakby kłóci się z głównym nurtem gier naszych czasów. Koncentruje się na fabule, opisach i dialogach. Akcja jest w nim nawet nie na drugim miejscu. W wieku przerywników filmowych, dialogów w kółkach i kwadratach i dominującej perspektywy FP albo TP, ciężko brać się za kontynuację gry, w której opis przedmiotu potrafił zająć pół strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musieliby przestać robić tradycyjnie zabugowane gry...
Bo w tych "normalnych" tytułach gracz łatwo się zorientuje co jest bugiem, a w Tormencie już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi się o tym od dawna. Od dawna także Obsidian prowadzi z Atari rozmowy na temat Icewind Dale III... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było by super tylko że sukcesem tej gry było coś co dziś się chyba nie sprawdzi a mianowicie tony tekstu. Tą grę bardziej się czytało niż grało a dziś cóż jak nie będzie tony akcji w Full HD to znaczy że gra jest marna :( Ech wrócił bym to tego świta bo klimat był niesamowity. Mam tylko nadzieje że stworzą nową historie bo nie widzę możliwości kontynuacji. I oby tłumaczeniem zajęli się ci sami ludzie co jedynki bo to także jedna z niewielu gier których tłumaczenie stało na bardzo wysokim poziomie mimo olbrzymiej komplikacji językowej. Teksty typu "szpicuj się" pamiętam do dziś. Niech jeszcze ktoś zrobi Arcanum 2 <może Red spróbował by jakoś zdobyć prawa do tytułu? było by wspaniale> i będę zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować