Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2007 o 14:10, Corporal napisał:

> a ja mam taki problem - jestem w radioaktywnych jaskiniach, zabiłem wszystkie gekony,
znalazłem
> Smiley''a ale nie mogę znaleźć wyjścia! na mapie też nie jest zaznaczone
O czym Ty mówisz? Wróć po prostu tą drogą, którą przyszedłeś !-) Po drabince. Jest tam winda
ale bez elektronicznych wytrychów nie zwiedzisz tego co kryje.


oki, nie mogłem znaleźć tej drabinki bo nie była zaznaczona na mapie a trochę ciemno w tych jaskiniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:10, Lukullus napisał:

Ej... za jasną ch... nie pamietam skąd wziąć to ustrojstwo do samochodu... nie to z wraku tylko
ten kontroler... pamieta może ktoś?

Dawno nie grałem ale chyba mówisz o części którą możesz ukraść albo zdobyć po wykonaniu qesta w tej mieścinie z reaktorem, w którymś z budynków jest mechanik i to do niego powinieneś się zgłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 21:13, sodolis napisał:

Dawno nie grałem ale chyba mówisz o części którą możesz ukraść albo zdobyć po wykonaniu qesta
w tej mieścinie z reaktorem, w którymś z budynków jest mechanik i to do niego powinieneś się
zgłosić

I zdobywa się ja wymieniając ją za Super Tool Kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety da się wykonać wszystkie misje tylko dla jednej rodziny. Można ewentualnie wykonać kilka dla jednej, a potem kilika dla drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 16:40, Lukullus napisał:

da się wykonać wszystkie misje dla wszystkich rodzin/gangów w New Reno czy tzeba wybrać jedna
rodzinkę?

Ja wykonałem prawie wszystkie misje dla wszystkich rodzin.Układa się to w logiczną csłość. Problem w tym, że po ostatnim zadaniu narzucają Ci członkostwo w swoim klanie. Jeżeli odmówisz to będzie źle. Morodino każe Ci w ostatnim zadaniu zabić Salvatora. Po wykonaniu wszystkich zadań dla niego, odrzucasz członkostwo w jego rodzinie i go zabijasz. Tym samym mścisz śmierć syna rodziny Wrightów i wykonujesz zadanie dla Morodino, którego też wykończysz... Potem zabijasz Bishopa, który kazał Ci zabić Rogera Westina. Westin podbił stawkę i nasłyła na pierwszego zleceniodawcę.Tym sposobem wykończyłem prawie wszystkie rodziny. Dołącz do wytwórców alkoholu Wrightów. Wiem,że to trochę zagmatwane, ale New Reno takie właśnie jest :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 19:55, Tank25 napisał:

Niestety da się wykonać wszystkie misje tylko dla jednej rodziny. Można ewentualnie wykonać
kilka dla jednej, a potem kilika dla drugiej.

A właśnie, że nie. Patrz:
Zaczynasz od Bishopa, wykonujesz trzy zadania i odmawiasz przyjęcia do rodziny. Potem idziesz do Salvadore i Morino (czy jakoś tak) - Wykonujesz dla obydwu po 2 zadania i wybierasz 3 z jednej z tych rodzin (takie same tylko chodzi o zniszczenie drugiej strony, wykonujesz, wracasz i odmawiasz przyjęcia do rodziny) Na koniec zostawiasz sobie Wrightów - wykonujesz wszystkie zadania i zostajesz Made Man''em.
Wniosek: - dla trzech rodzin wykonałeś komplet zadań a dla czwartej 2 z 3.
Uwagi: - najlepiej wykonać zadania z serii NCR i VaultCity oraz nie wolno być Łowcą Niewolników (czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No patrz, można przechodzić tą grę kilkanaście razy i za każdy m razem odkrywać coś nowego.
Jutro zainstaluję Fallouta i spróbuję zrobić tak jak piszecie.
Sorry za wprowadzenie w błąd i dzięki za "tipa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 gdzie zamontują mi do samochodu moduł oszczędzajacy paliwo? (mam go chyba z klamoth)
2 czy tenże samochód wpływa na cześtotliwość spotkań losowych? zarówno lokacje jak i standardowe bójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 16:47, sig. napisał:

1 gdzie zamontują mi do samochodu moduł oszczędzajacy paliwo? (mam go chyba z klamoth)
2 czy tenże samochód wpływa na cześtotliwość spotkań losowych? zarówno lokacje jak i standardowe
bójki

Ad.1.
W grze są dwie części do samochodu:
- Fuel Cell Controller (Gecko) - szybsza fura
- Fuel Cell Regulator (Klamath) - o 50% zmniejszone zużycie paliwa
W grze występuje bug, który może uniemożliwić instalację jednego z nich w przypadku gdy zainstalujesz jedną część a po jakimś czasie drugą. Niby wszystko w opcjach dialogowych jest w porządku ale tylko tam Część nie znika z ekwipunku, zadanie pozostaje nadal aktywne a opcja instalacji podczas ponownej rozmowy zanika. Jak chcesz wykonać to zadanie w całości to musisz wykonać je w następujący sposób:
Zdobywasz część w Klamath, następnie idziesz do Den (robisz zadania i co tam chcesz), na dole pierwszej mapy jest złomowisko i dom mechanika. Obok domu jest twoja przyszła fura. Kup od niego "super repair kit" - powiększony zestaw narzędzi (jest też wersja zwykła, więc uważaj), jak nie będzie miał to zdobędziesz go później, więc nie ma co się przejmować. Następnie jak będziesz w Geckona drugiej mapie (wejście na północ) jest inny zakład samochodowy. Skeeter może dać ci jako nagroda za wykonanie któregoś zadania właśnie jedną z tych części w zamian za zestaw narzędzi (inny sposób na zdobycie go to zaniesienie w VaultCity przedmiotów w postaci klucza (Wrench) i kombinerek (chyba, bo już nie pamiętam co to było, nazwa to Tool). Dostaniesz narzędzia dla Skeeter''a. Mając dwie części do samochodu i 2750$ w plecaku na instalację tych części wracasz do Den do Smitty''ego. Instalujesz wpierw część z Gecko, potem część z Klamatch i masz gotowy samochód.
Ad.2.
Samochód ma jakiś wpływu na spotkania typu bandyci, karawany itp. Natomiast nie ma wpływu na spotkania specjalne. Od tego są specjalne perki podnoszące szansę na to spotkanie jak i wpływ ma też współczynnik szczęścia. Dodatkowo zwiększając umiejętność Outdoorsman (Sztuka przetrwania) zwiększasz w nieznacznym stopniu możliwość wystąpienia spotkania specjalnego a zmniejszasz szansę na spotkanie z bandytami.

PS. W New Reno kradną ci samochód, jak go odnajdziesz i rozwiążesz w pokojowy sposób (łapówka) to po zakończeniu gry możesz się udać do tego warsztatu a gościu zainstaluje ci dodatkowe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Z tego co pamiętam to jeszcze w RNK(republika nowej kaliforni) u złomiarza moiżna ulepszyć część więc są cztery sposoby( a 3 przed ukończeniem gry) na ulepszenie wozu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z samochodem częściej czy rzadziej? w zasadzie potrzebuję go tylko do przechowywania zdobycznego sprzętu, a spotkania z bandytami itp jak najbardziej mnie interesują (zawsze coś expa wpadnie).ps samochód ma już część z gecka , opcji dialogowej dla tej z klamonth nie widzę. zdziwiło mnie tylko to że przejechałem z radioaktywnych jaskiń (składowisko gratów w górnych obszarze mapy) do bazy wojskowej (analogiczne w dolnym) i nie spotkałem nikogo i niczego (dobrze że przynajmniej zapas paliwa mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Mówiłem, tzn. pisałem :) - musisz mieć 2 części w plecaku i zainstalować je podczas jednej rozmowy. W innych przypadkach może się zrypać możliwość instalacji drugiego komponentu.
- Co do spotkań to też: zmniejsza się szansa na spotkania z bandytami (rzadsze spotkania), itp. a szansa na spotkanie specjalne pozostaje bez zmian (od tego są perki).
- Jak chcesz nabić exp''a to jedź do San Francisco, zostaw samochód i pochodź z buta po mapie, w tamtych rejonach napotkasz Hubologów, alieny, inne radioaktywne badziewia itp. Hubologi mają dobry sprzęt a reszta daje sporo exp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszedłem kupować samochód z obiema. nawet pooglądał tą co oszczędza paliwo (jeszcze przed sprzedaniem samochodu) ale teraz już jej w opcjach rozmowy nie mam. Co do spotkań to mam jeszcze duuuuuużo mapki do zwiedzenia i 3 poziom bazy do eksterminacji (potem pewnie skorzystam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 20:58, sig. napisał:

poszedłem kupować samochód z obiema. nawet pooglądał tą co oszczędza paliwo (jeszcze przed
sprzedaniem samochodu) ale teraz już jej w opcjach rozmowy nie mam. Co do spotkań to mam jeszcze
duuuuuużo mapki do zwiedzenia i 3 poziom bazy do eksterminacji (potem pewnie skorzystam)

Dziwna sprawa. Mi zawsze się udawało (czy angielska czy polska wersja gry). Dawałem wpierw część z Gecko a potem tą z Klamath i wszystko było wporządku.
W Military Base na którymś poziomie jest pancerz wspomagany, do usprawnienia w siedzibie Hubologów w San Francisco. I chyba jakiś chip zwiększający pewien główny stat. Ostatni poziom jest w miarę trudny, przyda się trochę stimpacków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat z pancerzem to nie problem, byłem już w narravo (przechodzę 2 raz grę, tyle że za 1 nie kupowałem samochodu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 20:58, sig. napisał:

poszedłem kupować samochód z obiema. nawet pooglądał tą co oszczędza paliwo (jeszcze przed
sprzedaniem samochodu) ale teraz już jej w opcjach rozmowy nie mam.


Coś mi się wydaje że nie masz kasy na ainstalowanie tej części i dlatego nie ma tej opcji dialogowej:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 09:35, Cezar14 napisał:

> poszedłem kupować samochód z obiema. nawet pooglądał tą co oszczędza paliwo (jeszcze przed

> sprzedaniem samochodu) ale teraz już jej w opcjach rozmowy nie mam.

Coś mi się wydaje że nie masz kasy na ainstalowanie tej części i dlatego nie ma tej opcji dialogowej:)))

akurat z kasą problemów nie mam, zawsze się coś na sprzedaż po walce na na pustyni trafi (mam raczej problem co brać a co sobie darować, bo i ja i samochód już udźwigu nie mamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować