Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2009 o 11:43, CatInABag napisał:

Największy problem stanowią bossowie, którzy mają umiejętności sprawiające,
że siłą rzeczy się nie da solować, tak jak np. Hakkar w ZG, który sprawia, że stajesz
się wrogi i w tym samym momencie walka zostaje uznana za zakończoną :P


Z tego co wiem to Hakkar nie używa Mind Controla jeżeli walczy tylko z 1 graczem bez peta :) Solować/fejsrollować można sporą część contentu z TBC (może poza Sunwell Plateu, gdzie posiadanie lvl80 i super epaxów nie robi wielkiej różnicy jeśli się nie wie z czym to się je), ale też zależy to od klasy i builda, a także od gearu :) Bez jakiegoś dobrego self-heala i redukcji obrażeń (tanking gear?) raczej można zapomnieć o solowaniu Hero5man z TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. nie mogę się za bardzo zdecydować, który rozkład talentów będzie lepszy do heala

0/13/58
http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/shaman/talents.html?tal=00000000000000000000000000050503000000000000000000000050005331335310501122331251
czy ten
0/16/55
http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/shaman/talents.html?tal=00000000000000000000000000050503300000000000000000000050005331335310501122301251

różnica jest tylko w dwóch talentach albo 3/3 w elemental weapons albo 3/3 w Ancestral Awakeing - co jest lepsze? Czy może zabrać z improwed shield 3/3 i wsadzić do któregoś z pozostałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo gra nie jest balansowana pod 1vs1? Chcesz robić duele, idź w prota. Warriorzy są chorzy ze swoim 75% MS, do tego martwi Cię jakiś Disarm (lol, 5 sekund i chyba tylko rogal/MM hunt może to zrobić), gdy ja gram Lockiem i jak podejdzie mi Rogal/DK to nijak nie mogę absolutnie nic castować bo wymyślono, że klasa melee musi mieć interrupty razem ze school lockout, i do tego na śmiesznym CD 10 sekund, zaś Warki i ferale mają "lol fear" button (Warlock nie kontruje obecnie niczego, jest free killem każdego, kto umie grać i nie zużył cooldownów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 16:22, Azvar napisał:

Mi się tak zdarzało, ale widać trafiałem na uczciwych graczy, którzy odsyłali to z powrotem
z adnotacją, że to pomyłka :) Dobrze, że jest jeszcze trochę ludzi w tej grze, dla których
to jest tylko zabawa i gra :) A na przyszłość rada: zrób sobie bank alta (najlepiej o
imieniu nie zaczynającym się na taką samą literę jak ktoś z listy przyjaciół) i to na
niego wszystko wysyłaj, a dopiero z jego poziomu do innych swoich postaci. Ja tak robie
i ciężko o pomyłkę :)


Nie widzę jak to miałoby pomóc. Wysyłając z bank alta do końcowego odbiorcy nadal można się pomylić i wysłać komuś innemu. Efektywnie zamiast przesyłki A --> B robisz A--> C --> B więc tylko dodajesz koszty (fakt, że minimalne). W każdym razie dla samego przesyłania nie ma to żadnego zysku. Już lepiej zgadać się z kimś zaufanym, zrobić własną gildię (za parę G znajdzie się ludzi którzy podpiszą charter) i dodać wszystkie swoje postacie, a potem przekazywać przez GB.
Oczywiście posiadanie kilku altów pomaga na zwiększenie ilości miejsca i szybki dostęp do AH, ale to już inna sprawa. Dla przekazywania materiałów trzecia postać nie daje żadnego bonusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 11:43, CatInABag napisał:

Te najprostsze powinieneś być w stanie jako tako solować na 80, o ile tylko będziesz
się jakoś leczył, chociaż może ci to zająć dłuższą chwilę. Ja tam np. w teamie dwuosobowym
pala/lock rozwaliłem kilku bossów bez większego problemu w kara (utknęliśmy na czerwonym
kapturku xD).


Czerwony kapturek rządzi. ;-) Choć i tak najczęściej trafiałem na Romeo. ;-))
Leczyć się jako misiek to zbytnio nie za bardzo, że tak powiem ... no, poza improved LotP, frenzidem itd. ;-)
Ale za to mam całkiem znośne statystyki, ponad 30k hp, ponad 25k armor i ponad 35% dodge. Ile dokładnie, to teraz nie powiem, bo szczerze mówiąc nie pamiętam.

Ale tak sobie pomyślałem, że chyba jednak dam sobie spokój z badgami ... myślałem bowiem nad Idol of Terror, ale co mi tam ... pewien quest w Borean Tundra daje item o bardzo zbliżonym bonusie, tylko 10 pkt niższym (przy zbliżonym procu). Jakoś to przeżyję.

W każdym razie dzięki wielkie za odpowiedź. ;-)

Dnia 03.06.2009 o 11:43, CatInABag napisał:

Największy problem stanowią bossowie, którzy mają umiejętności sprawiające,
że siłą rzeczy się nie da solować, tak jak np. Hakkar w ZG, który sprawia, że stajesz
się wrogi i w tym samym momencie walka zostaje uznana za zakończoną :P


Takich walk raczej bym unikał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, Imp. Shieldów nie zabieraj. AA też nie. Jak zamierzasz używać HW to weź ten pierwszy (jeśli masz mało spellpowera to możesz wziąć Ele Weapons kosztem paru punktów z Tidal Mastery). A jak nie będziesz za bardzo używać HW, to wyrzuć Healing Way (i weź Ele Weapons).

@Dann: "no, poza improved LotP..." Improved LotP leczy bardzo dużo, już nas tu nie bajeruj jak to "nie za bardzo" się możesz leczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 12:15, Azvar napisał:

Z tego co wiem to Hakkar nie używa Mind Controla jeżeli walczy tylko z 1 graczem bez
peta :) Solować/fejsrollować można sporą część contentu z TBC (może poza Sunwell Plateu,
gdzie posiadanie lvl80 i super epaxów nie robi wielkiej różnicy jeśli się nie wie z czym
to się je), ale też zależy to od klasy i builda, a także od gearu :) Bez jakiegoś dobrego
self-heala i redukcji obrażeń (tanking gear?) raczej można zapomnieć o solowaniu Hero5man
z TBC.


Hmm, co do tego Hakkara to nie wiem, raz go próbowałem z DK zrobić, to kończyło się na tym, że się nawzajem mordowaliśmy, potem sam DK próbował go zjechać, ale dostawał Mind Controla, ja sobie stałem gdzieś daleko nie mieszając się w combata, być może jednak bycie w samym teamie wystarczyło. Solo nie sprawdzałem, bo lockiem to samobójstwo w większości tego typu wypadków :P

PS: Gra ktoś na serwerze Stormreaver allami? Jeśli tak to podajcie nick :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 23:43, Azvar napisał:

Warrior


Skoro jest tak tragicznie to można się pocieszyć że będzie lepiej w następnych 2 poprawkach... Odnoszę jednak wrazenie że blizz nie lubi warka - czzęsto słyszę że znowu warka pociachano, albo coś tam mu się źle dzieje. Dziwni mnie jednak że warków mimo tego wszystkiego trochę jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:19, Czternasty napisał:

Odnoszę jednak wrazenie że blizz nie lubi warka - czzęsto słyszę że znowu warka pociachano,
albo coś tam mu się źle dzieje. Dziwni mnie jednak że warków mimo tego wszystkiego trochę
jest :)

Słuchaj to co ludzie mówią, w końcu nikt nigdy nie gada głupoty, by dostać buffy dla swojej klasy. Jak to kiedyś pisał Tigole o jednym z patchów w becie:
"Dużo zmian. Te do twojej klasy ci się nie spodobają, ale do 9 pozostałych uznasz za przegięte". I tak właśnie jest, komentarze przeciętnych graczy można olać, zawsze panikują. Ileż to już razy klasa X miała być kompletnie bezużyteczna, nie nadawać się do niczego, i zawsze g... z tego wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:26, KaPe napisał:

Ileż to już razy klasa X miała być kompletnie bezużyteczna, nie nadawać się do niczego,
i zawsze g... z tego wychodziło.


Sądząc po poście SthDevilish wnioskuję że jednak nie jest tak kolorowo i warrior faktycznie ma realnego nerfa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:32, Czternasty napisał:

>

Ale nie az takiego jak inne klasy. Teraz będzie nerf na jugga, ale rownież buff zwiekszajacy haste. Póki co to warrior jest jak dla mnie OK. widać, ze Blizz stara się choc troszke zbalansować klasy. Jak dla mnie to najsłabszą klasą PvP jest shadow priest, ale to może tylko takie moje odczucie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Która klasa jest najłatwiejsza do solowania questów i ogólnie lvl up najszybszy solo?? Paladyn (retri, holy czy prot), Hunter (bm czy ms) czy Druid (feral chyba tylko)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 20:13, Murith napisał:

> czy Druid (feral chyba tylko)?
A czemu nie Sowa ? :O


a sowa to balance czy resto?
może być też sowa..nie znam się ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 13:30, DragonLord napisał:

Warriorzy są chorzy ze swoim 75% MS, do tego martwi Cię jakiś Disarm (lol, 5 sekund i chyba tylko rogal/MM
hunt może to zrobić), gdy ja gram Lockiem i jak podejdzie mi Rogal/DK to nijak nie mogę
absolutnie nic castować bo wymyślono, że klasa melee musi mieć interrupty razem ze school
lockout


Jakie 75% MS? 50% MS + 25% z Unrelenting Assault 2/2 (o ile procnie Overpower i o ile w momencie proca uda ci się trafić w spell cast, co nie jest łatwe przy obecnej liczbie instant spelli i HoTów...). I tak, te 5 sekund w zupełności wystarcza, bo jedyne co wtedy chroni warriora to Plate Armor, ponieważ większość skilli ofensywnych i defensywnych bez bronii/tarczy nie zadziała. Apropo balansowania 1v1: za bardzo sugerujesz się tym co Blizzard pisze, a ci natomiast za często zmieniają swoje zdanie i koncept gry... Kiedyś w PvP balans polegał na regułce "papier-kamień-nożyce", teraz nijak nie da rady tej reguły zaaplikować do niektórych klas...

@ pkapis

Dnia 03.06.2009 o 13:30, DragonLord napisał:

Wysyłając z bank alta do końcowego odbiorcy nadal można się pomylić i wysłać komuś innemu.


Nie jeżeli bank alt nie jest w żadnej gildii i na friend list ma jedynie twoje postaci... No chyba, że to jakiś addon wprowadza za mnie imię przy pierwszych wpisywanych literach, to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

@ Czternasty & Kape - ja nie oczekuję jakichś mega-buffów dla warriorów, uważam że klasa jest jedną z najlepiej zbalansowanych, to że dostaję w dupę od wielu innych to kwestia złego balansu skalowania się możliwości klas z gearem oraz zbyt przegiętego burst damage choćby u Paladyna czy DK. No może tylko ucieszyłbym się, gdyby dodano jakiś skill defensywny do PvP nie zmuszający do korzystania z makr podmieniających 2-Hander na 1-Hander + Shield (albo gdyby to jakoś usprawnili, bo notabene na zmianie stance i gearu traci się cenne mili-sekundy, albo nawet całe sekundy przez nadmierne GCD) i naprawiono generowanie Rage zarówno w PvP (vs full resilience cel, gdzie mniejsza ilość critów oznacza niższy rage...) jak i w PvE w tankowaniu np trashy/addów (gdzie DPS musi być mocno opanowany i dać warriorowi kilka sekund na AoE, kiedy startuje z 0 rage...). Ucieszłbym się także gdyby mocno zwiększyli Diminishing Returns na root/snare/CC w PvP, gdyż (UWIERZCIE MI NA SŁOWO!) stanie przez połowe gry na arenie w miejscu nie jest fajne, tymbardziej jeszcze w obliczu drugiego już nerfa Charge w Jaggernaut...

@ Murith - wow, ale buff, ataki szybsze o jakieś 0.1 sekundy, no po prostu niesamowity buff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczace DK. Czy oplacalne jest granie 2 broniami ta klasa?
Troche sie nastawilem wlasnie na latanie z 2 mieczykami.. A tu w buildach wszyscy z 1 wielkim mieczem lataja.. W grze tez tylko 1recznych DK spotykam xD
Juz nawet Blizz faworyzuje 1h - dajac jako nagrody za questy na starcie DK - tylko wybor miedzy 2 recznym mieczem a 2 recznym toporem..
Czy lepiej na starcie zapomniec o dual wieldingu, czy jednak mozna z tego cos sensownego wykrzesac?
Poki co rozwijam drzewko frost i jestem calkiem zadowolony z przezywalnosci ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie potrafię Ci za bardzo pomóc bo nigdy DK nie grałem. Nie pasi mi ta klasa, natomiast powiem Ci to co widzę/widziałem na HC, raidach, BG czy WG. 95% DK jakich spotkałem latało z 2H. Nie wiem czy to kwestia sprzętu, rozłożenia talentów czy zwykłej chęci ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosze się bezpośrednio do Warriora, to samo tyczy się każdej klasy. Co patch mamy płacze, że X nie nadaje się już do grania, wszyscy rerolują Y, Blizzard ich nienawidzi. Prieści płakali o cd na CoH, że uczyni ich bezużytecznymi, a w 3.1 - praktycznie najlepszy healer na hard mody. Teraz Warriorzy/Szamani, w 3.2 ktoś inny będzie jeczał, jak to straszliwie został skrzywdzony.

Po prostu, nie ma co traktować tego poważnie. Część prawdy w tym zwykle jest, ale 90% "faktów" to wyolbrzymione bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 22:15, DemoBytom napisał:

Czy lepiej na starcie zapomniec o dual wieldingu, czy jednak mozna z tego cos sensownego
wykrzesac?
Poki co rozwijam drzewko frost i jestem calkiem zadowolony z przezywalnosci ;P

Dual Wield dostał mocno w dupe w 3.1, wcześniej był czołowym buildem DPSowym, teraz jest mocno przeciętny. Blizzard wspominał, że planuje znowu go buffnać gdzieś w przyszłości, ale póki co, 2h jest prostszy w obsłudze i raczej lepszy.
Frost tak naprawde nie ma rewelacji, poza Howling Blast, a spośród tankerskich skilli Unbreakable Armor jest zdecydowanie najgorszy. Ale ogólnie, drzewka DK są całkiem przyzwoicie zbalansowane wobec siebie, i różnice nie są aż tak wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 22:56, KaPe napisał:

Nie odnosze się bezpośrednio do Warriora, to samo tyczy się każdej klasy. Co patch mamy
płacze, że X nie nadaje się już do grania, wszyscy rerolują Y, Blizzard ich nienawidzi.
Prieści płakali o cd na CoH, że uczyni ich bezużytecznymi


Potwierdzam... sam użalałem się z tego powodu tu na forum. Wiele po tym patchu się nie zmieniło... Po następnym przyszły buffy, potem nerf, bo buffy były zbyt mocne. Dodam, że priest od czasów TBC, dostawał tylko nerfy pośrednie i bezpośrednie... a ileż było QQ na forum (w sumie to nie więcej niż na forach innych klas :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się