Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2009 o 21:13, Milva Woedd napisał:

ummm.. w gw tez jest cukierkowo... jest wiele pięknych miejsc.. chociazby caluteńki dodatek
Eye of the north jest fantastyczny... góry.. śnieg.. słodko.. no dobra. To jak pobrac
tego triala?

http://www.worldofwarcraft.com/trial/index.html?referrer=WORLDOFWARCRAFT
Zacznij tam.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego linkujesz do triala US?

@ Milva Woedd - ściągaj i twórz konto na http://www.trywarcraft.com/ (wersja EU). Tylko tak będziesz mogła (w razie gdyby ci się spodobała gra) dalej grać na tym samym koncie z tym co tam rozwijałaś i kontynuować grę bez zaczynania od zera. Chyba, że nie jest dla ciebie problemem kupienie potem wersji US (= przeznaczonej na rynek amerykański i serwery amerykańskie) i męczenie się z lagami i ewentualnymi problemami wynikającymi z położenia geograficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 20:46, Lukas1992 napisał:

jesteś w błędzie właśnie przez tą "cukierkowa" grafikę wow trzyma się tak dobrze a teraz
w dodatku jeszcze lepiej;p


Ale z tą cukierkowatością to przesada jest, od zawsze tak z resztą twierdzę. GW, LOTRO, WoW - te gry są niemal tak samo cukierkowate, bajkowe i komiksowe... Jedyna różnica to inny klimat i inny świat. A w WoW wcale nie brakuje mrocznych lokacji o surowym klimacie śmierdzącej padliny i zgniłego mięsa (przykłady: Duskwood, Felwood, Ghostlands, pustkowia tj Badlands / Barrens / Desolace, Shadowmoon Valley, Borean Tundra, Icecrown i wiele innych), ani też tych o bardzo fajnym - wcale nie cukierkowatym - klimacie jak lasy Darkshore, Azshara, Grizzly Hills, Terokkar Forest czy miejsca o bardzo ciężkim klimacie jak Netherstorm / Blade''s Edge Mountains / Plaguelands itd. Dłuuuuugo bym mógł wymieniać i bronić tej gry przed wieloma mitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uaaaa... no.. musze przyznac.. że .. eee... no podoba mnie się :)
do tej pory nie miałam dobrego zdania o WoW ale zapowiada się na zmianę.. Jednak nie zdradzam mojego guild wars :)
Kto powiedział że nie mogę grac w WoWa i GW ?:)
No cóż.. jak zakupie full wersję to chętni jacyś do pomocy? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:55, Milva Woedd napisał:

Kto powiedział że nie mogę grac w WoWa i GW ?:)

Każdy kto próbował grać w więcej niż 1 MMO. Pomijam nawet "osiągnięcie czegoś", ale nawet granie z jakąś ekipą jest praktycznie niemożliwe, jeśli próbujemy dzielić czas na 2 albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:26, KaPe napisał:

> Kto powiedział że nie mogę grac w WoWa i GW ?:)
Każdy kto próbował grać w więcej niż 1 MMO. Pomijam nawet "osiągnięcie czegoś", ale nawet
granie z jakąś ekipą jest praktycznie niemożliwe, jeśli próbujemy dzielić czas na 2 albo
więcej.

ja tam w WoWa nie zamierzam długo gac.. z 1h dziennie? Nie zalezy mi na byciu "kimś" w tej grze.. Zwykla ciekawosc... A w GW idzie mi bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:55, Milva Woedd napisał:

No cóż.. jak zakupie full wersję to chętni jacyś do pomocy? ;p


Zależy gdzie zaczniesz grać, serwerów jest multum :) Ja osobiście gram na RP-PvP (czyli RolePlaying & Player vs Player), bo lubię ten dreszczyk emocji jak mogą kogoś zaatakować lub sam zostane zaatakowany (choć bywa, że przez tzw gankera z o wiele wyższym levelem, ale od czego są przyjaciele, którzy nauczą takiego kultury siłą perswazji, tzn walenia 30 kilogramowym mieczem po twarzy ;P) i lubię od czasu do czasu sobie "poerpegować", powczuwać się w postać itd (choć niestety nie wszyscy są do tego skłonni i nie każdy respektuje ogólne zasady). W razie czego kontakt na gramsajcie (nazwa serweru oraz imiona postaci), więc jakbyś się zdecydowała na RP-PvP, to zapraszam, spróbuję pomóc w miarę możliwości / wolnego czasu :) Jakbyś miała kolejne pytania, wal śmiało - dużo osób chętnie tobie tutaj wytłumaczy tajniki tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:49, LUIGI93 napisał:

mmo-champion.com , wowhead.com - sprawdź sam :)

@RAVvy: DK spokojnie może walczyc z Arthasem, a historię jak się wyzwala z jego władzy
poznajesz w prologu DK - od 55 do 58 lvlu :)

Aha, czyli muszę wbić 55 lvl i zagrać jako DK. Tak się spytam, jak najlepiej wbić lvl, może mnie wyśmiejecie, ale ja gram jakieś 2 tygodnie średnio pół godziny dziennie i dopiero będę mieć 17 lvl :/. A mój kolega mówił, że kiedyś na trailu w jeden dzień wbił 20, więc chyba coś robię nie tak, albo ta gra nie jest dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 08:03, RAVvy napisał:

> mmo-champion.com , wowhead.com - sprawdź sam :)
>
> @RAVvy: DK spokojnie może walczyc z Arthasem, a historię jak się wyzwala z jego
władzy
> poznajesz w prologu DK - od 55 do 58 lvlu :)
Aha, czyli muszę wbić 55 lvl i zagrać jako DK. Tak się spytam, jak najlepiej wbić lvl,
może mnie wyśmiejecie, ale ja gram jakieś 2 tygodnie średnio pół godziny dziennie i dopiero
będę mieć 17 lvl :/. A mój kolega mówił, że kiedyś na trailu w jeden dzień wbił 20, więc
chyba coś robię nie tak, albo ta gra nie jest dla mnie.

hehe. I to jest problem WoWa :)
Można miec więcej jak 70lvl chyba podczas gdy w GW maks jest 20. Wszyscy są równi :)
No ale i tak mnie sie podoba :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 08:45, Milva Woedd napisał:

hehe. I to jest problem WoWa :)
Można miec więcej jak 70lvl chyba podczas gdy w GW maks jest 20. Wszyscy są równi :)
No ale i tak mnie sie podoba :)))


Na dłuższą metę, w WoWie z czasem też wszyscy są równi. Prawdziwa gra zaczyna się właśnie na maksymalnym levelu. Level 60 dla podstawki, level 70 dla TBC, level 80 dla WLK. Tylko najpierw trzeba się przez to levelowanie przebić, nowemu graczowi trochę to zajmie. No ale jest to Twoja pierwsza przygoda w WoWie :) Na levelu 80 pojawiają się znacznie większe i bardziej wymagające wyzwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 08:03, RAVvy napisał:

Aha, czyli muszę wbić 55 lvl i zagrać jako DK. Tak się spytam, jak najlepiej wbić lvl,
może mnie wyśmiejecie, ale ja gram jakieś 2 tygodnie średnio pół godziny dziennie i dopiero
będę mieć 17 lvl :/. A mój kolega mówił, że kiedyś na trailu w jeden dzień wbił 20, więc
chyba coś robię nie tak, albo ta gra nie jest dla mnie.


Pytanie bez sensu. Przecież sam sobie odpowiedziałeś:

"ja gram jakieś 2 tygodnie średnio pół godziny dziennie"

Jakbyś przysiedział cały dzień jak kolega, to pewnie wbiłbyś 20 w jeden dzień. Ale widocznie Tobie na tym nie zależy, grasz tyle ile uważasz za stosowne, więc po co na siłę coś przyspieszać? Ja pierwszą postać do 60-tki w rok dociągnąłem i byłem zadowolony :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:29, Sth`Devilish napisał:

Zależy gdzie zaczniesz grać, serwerów jest multum :) Ja osobiście gram na RP-PvP (czyli
RolePlaying & Player vs Player), bo lubię ten dreszczyk emocji jak mogą kogoś zaatakować
lub sam zostane zaatakowany (choć bywa, że przez tzw gankera z o wiele wyższym levelem,
ale od czego są przyjaciele, którzy nauczą takiego kultury siłą perswazji, tzn walenia
30 kilogramowym mieczem po twarzy ;P) i lubię od czasu do czasu sobie "poerpegować",
powczuwać się w postać itd (choć niestety nie wszyscy są do tego skłonni i nie każdy
respektuje ogólne zasady).


A właśnie czy gankowanie się często zdarza? I czy są jakieś reguły, prawa itp.? Chodzi mi o to czy jak będę sobie szedł na powiedzmy 30 lvlu, to ktoś na 80lvl może sobie do mnie podlecieć i zabić? I czy zdarza się tez ze ludzie sobie czekają nad ciałem i gdy tyko wstanie to jeszcze raz zabijają i tak cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2009 o 10:44, kacper2691 napisał:

A właśnie czy gankowanie się często zdarza? I czy są jakieś reguły, prawa itp.? Chodzi
mi o to czy jak będę sobie szedł na powiedzmy 30 lvlu, to ktoś na 80lvl może sobie do
mnie podlecieć i zabić? I czy zdarza się tez ze ludzie sobie czekają nad ciałem i gdy
tyko wstanie to jeszcze raz zabijają i tak cały czas?


Mogą tak zrobić, chyba że wybierzesz serwer PVE - co polecam uczynić jesli nie lubisz takich numerów.
Na PVE gracz może być zaatakowany tylko na polu bitwy/arenie, po wlezieniu do stolicy wrogiej frakcji, albo kiedy uruchomi tryb PVP komendą z klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 08:03, RAVvy napisał:

Aha, czyli muszę wbić 55 lvl i zagrać jako DK. Tak się spytam, jak najlepiej wbić lvl,
może mnie wyśmiejecie, ale ja gram jakieś 2 tygodnie średnio pół godziny dziennie i dopiero
będę mieć 17 lvl :/. A mój kolega mówił, że kiedyś na trailu w jeden dzień wbił 20, więc
chyba coś robię nie tak, albo ta gra nie jest dla mnie.


Jeśli dopiero zacząłeś grać to nic dziwnego, że wbijasz poziomy powoli. Gdy trochę pograsz i będziesz znał lepiej mechanikę, możliwości różnych klas oraz wygląd lokacji, będzie Ci to szło znacznie szybciej. Dobrze jest też poczytać o swojej klasie np. na wowwiki albo na forach, żeby się nie okazało, że próbujesz grać buildem zupełnie się nie nadającym do levelowania. Np ja na początku chciałem grać wojownikem z talentami w Protection, bo myślałem że będzie on wtedy otrzymywał mniejsze obrażenia. Udało mi się jakoś wyciągnąć 24 poziom i się poddałem.
Napisz jaką klasę sobie wybrałeś i na co wydałeś punkty talentów, a może coś Ci doradzimy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre są też poradniki do szybkiego levelowania (zoptymalizowane tak, aby samemu mozna było szybko robić po kilka questów na raz jak najmniej przy tym podróżując), tj te na http://www.wow-pro.com/leveling_guides/ . Ale to raczej nie na pierwszą postać, tak jak pkapis wspomniał, trzeba mniej więcej znać mechanikę tej gry oraz część questów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram rogue blood elf, talenty http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Burning+Legion&n=Arxnett
A ekwipunek taki sobie na razie. Ogólnie to moja taktyka wygląda tak, że podbiegam do mobka, używam Gouge, a potem za plecy i backstab''a, następnie 1-2 sinsiter strike i ten ruch kończący. Na razie brakuje mi chyba 4-5 pasków do 18 lvl. Aha mam jakieś 3 złote monety, doradźcie co mógłbym sobie za nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.
Mamy z kumplem zamiar kupić sobie Wowka na spółę. I tu mam pytanie. Czy da się na raz grać na 2 postaciach?(mówię o 2 postaciach online, czyli grających na raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 14:52, line's napisał:

Mam pytanko.
Mamy z kumplem zamiar kupić sobie Wowka na spółę. I tu mam pytanie. Czy da się na raz
grać na 2 postaciach?(mówię o 2 postaciach online, czyli grających na raz)


na 1 koncie się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie wyśmieje :) Po prostu musisz powolutku dojść do 55. W osiągnięciu celu może okazać się bardzo pomocny questhelper i cartographer- mody do WoWa pokazujące gdzie iśc żeby zrobić questa i odsłaniające całą mapę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się