Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 17:09, asfodel napisał:

Jedni lubią różne dodatki, a ja np. nie lubię wycieków pamięci i resetowania gry raz
na godzinę - używałam jakiś czas Quest Helpera i właśnie takie były skutki uboczne.


QuestHelper w jakiejś starej wersji faktycznie miał problemy z wyciekami pamięci i potrafił znacznie spowalniać grę, teraz to już naprawiono (a przynajmniej ja nie zauważam aż takich spadków fps). Ogólnie nie mam super kompa (stary 1 rdzeniowy procesor, nie w pełni używane w WinXP 4 GB RAM i jedna średnia jak na owe czasy karta graficzna), a nie odczuwam potrzeby resetowania gry/komputera, nie wpływa to w zauważalnym stopniu na współczynnik FPS :) Dodam jednak, że bardzo istotne jest aby złożyć sobie UI składające się z wolnych od bugów addonów, inaczej gra się dławi errorami wysyłanymi przez nie i potrafi się zawiesić na dobre.

Dnia 29.07.2009 o 17:09, asfodel napisał:

Nie zakładaj z góry, że
każdy musi mieć addony. Może je mieć, jeśli lubi, ale każdą funkcję w grupie da się skutecznie
pełnić i bez nich.


Nie musi, racja. Ale tak w PvE, jak i w PvP jeżeli chce się być łeb w łeb z najlepszymi, to jednak coś trzeba zrobić ze swoim UI, bo standardowe nie pozwala zanadto rozwinąć skrzydeł :)

Dnia 29.07.2009 o 17:09, asfodel napisał:

Np. według mnie wbudowany od pewnego czasu w standardowe UI miernik threat jest lepszy
od omena, (którego kiedyś używałam), bo nie zajmuje dodatkowego miejsca na ekranie i
na pierwszy rzut oka widać, co się dzieje.


Powiedz to tankowi (notabene sam głównie tankuje na raidach) :P Chociaż ja akurat używam tylko z wymogu gildii, też nie lubię zapychać ekranu zbędnymi pierdołami, a za taką uważam Omena (który od wipe''u nie uratuje i tak jak ktoś nie potrafi się ogarnąć). Jestem po prostu starej szkoły, kiedy takich bajerów nie było, a raid były o wiele trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 09:31, asfodel napisał:

Są tacy co nie wyobrażają sobie życia bez addonów. Są i tacy, co wcale nie używają.
Ja nie używam, mam tylko dodatkowy przycisk ze skryptem ułatwiającym wołanie "ratunku",
kiedy tank i reszta grupy zapomni o swoich obowiązkach. ;->


Mnie takie skrypty doprowadzają tylko do oczopląsów, szczególnie jak postać lekko oberwie i zaraz pojawia się komunikat, że prawie nie żyje.
Jako kapłan nie wyobrażam sobie już gry bez addonów, tym bardziej na rajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łączyłem. Co do twoich wątpliwości, czy to rzeczywiście blizz, to wyczytałem, czego na pewno pracownicy support nie będą wymagać: emaila i hasła do konta. Pytań takich nie było, więc odpowiedziałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To
Account Name: The account name you are using to login.
CD Key: original WoW game CD-key (we cannot accept Expansion CD keys).
Your Secret Question and Answer.
Name: the full name that the account was created with.
Address: The address information given when the account was created.
Zip/Postal Code: The zip/postal code that was given when the account was
created.

Plus pass z keyloggera i jest pod koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że wbiłem na stronę supportu i ten email wyglądał, tak jak wyglądać powinien: adres idealny, robią to co napisali, nie robią tego, do czego się nie zobowiązali...no cóż, jeżeli, to rzeczywiście podpucha, to niestety ale za głupotę się płaci , sad but true =/
PS: w dodatku nie mogłem wbić na konto, ani na battle.net, ani na wow-europe, a napisali, że konto zostanie chwilowo zawieszone, także pozostaję dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ mail od blizza.. Google nie boli:
http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=296390063&sid=1
http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=25970&pageNumber=1&searchQuery=cd
http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=6665827229&sid=1

Czyli - nawet jeśli posłałeś odpowiedź na sekretne pytanie do hackera - nic mu to nie da dopóki nie ma dostępu do twojego maila.
Mail wygląda na autentycznego, jednak można go podrobić (pierwszy link).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 13:34, Grodhar napisał:

Nigdy nie wipnełęm zdawało mi się to nie możliwe o.O.


Widać nie trafiły Ci sie dwa sukinsyńskie bossy pod rząd albo buff od widzenia sentries na zmiane na tanku i healerze przy Zuramacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 21:21, Narrenturm napisał:

Mnie takie skrypty doprowadzają tylko do oczopląsów, szczególnie jak postać lekko oberwie
i zaraz pojawia się komunikat, że prawie nie żyje.


No tak, ale to ja robię za leczącego.
A jak wiadomo, jeśli coś tłucze leczącego, to żywot całej grupy jest zagrożony, więc czuję się uprawniona do wołania "help!" w takich sytuacjach. ;-) I nie robię tego na rajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 13:34, Grodhar napisał:

Nigdy nie wipnełęm zdawało mi się to nie możliwe o.O.


Albo nie trafiła Ci się kompletnie zielona grupa w ledwo co jakim sprzęcie, uważająca, że skoro to łatwy dungeon to nie trzeba uważać. ;-) Czasem takie spotykam, i w sumie nie przeszkadza mi to za specjalnie dopóki nikt się nie awanturuje. Pamiętam jak raz mieliśmy nerwowego tanka i huntera który po którymś resecie zapomniał ustawić kotkowi talenty co zauważył dopiero jak skończyliśmy. Myślałam w pewnym momencie że jak stoję tak wyjdę i stanę obok, słuchając tej awantury. ;->

Ostatnio tak się wyluzowaliśmy w zwykłym Scholomance (4 osoby poziomy 54 58 65 70) - było kilka wipów zanim ustaliliśmy, że jednak trzeba trochę uważać zamiast wbiegać na hurra wyciągając trzy grupki mobów na raz i że resto druid na 70 ma jednak leczyć zamiast zostawiać to shadow priestowi na 58. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 13:34, Grodhar napisał:

Nigdy nie wipnełęm zdawało mi się to nie możliwe o.O.


A z kim chodzisz na instancje? Zawsze z dobrze wyposażonymi i znającymi wszystkie taktyki kolegami z gildii? Gdy ja zaczynałem instancje w gildii była nas piątka na 80-tym poziomie i nie mieliśmy wielkiego wyboru, a gear słabiutki i umiejętności też cienkie. Nie mieliśmy też wyboru i jeśli kogoś brakowało, trzeba było brać ludzi z ogłoszenia. Jak się pochodzi na PUGi trochę, to można zobaczyć takie rzeczy jak tanka DK z 30K życia, który potrafi połowę z tego stracić w dwie sekundy na pierwszych mobach instancji (bynajmniej nie jakiejś poważnej), albo dpsów bez żadnych talentów zmniejszających threat - bo po co, przecież lepiej te punkty przeznaczyć na te zwiększające obrażenia - ściągających notorycznie aggro na siebie a następnie uciekających jak najdalej od tanka. Albo dpsów zapominających o tym że mają interrupty i że mogą ich użyć na mobie atakującym healera (a takie właśnie moby notorycznie trafiają się w VH). Naprawdę, można zrobić wipe wszędzie, nawet w instancjach z TBC jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 13:54, asfodel napisał:

No tak, ale to ja robię za leczącego.
A jak wiadomo, jeśli coś tłucze leczącego, to żywot całej grupy jest zagrożony, więc
czuję się uprawniona do wołania "help!" w takich sytuacjach. ;-) I nie robię tego na
rajdzie.


Jakoś chyba w miarę miałam szczęście, bo większosć współhealerów z jakimi grałam wiedziała, że trzeba utrzymać przy życiu głównie tanków i healerów, jak jakis DPS padnie to mniejsza strata. Tak że nigdy nie musiałam wołać o pomoc a i w wypadku deda jakiś druid zaraz wskrzeszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim paladynem bez hb, clickqucic bym był bezradny na raidzie.. Często na ul10 czy to 25 liczy się bardzo szybka reakcja bez addonow wyleczenie tanka, raidu w takim momencie byłoby nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 14:29, Starter napisał:

Ja swoim paladynem bez hb, clickqucic bym był bezradny na raidzie.. Często na ul10 czy
to 25 liczy się bardzo szybka reakcja bez addonow wyleczenie tanka, raidu w takim momencie
byłoby nie możliwe.


Ja tam nie powierzałbym paladynowi zadania leczenia całego raidu. Praktycznie przecież nie ma żadnych leczeń AoE, może leczyć tylko jedną osobę naraz (no dwie z beaconem). Ale do leczenia tanka nadaje się, a co do szybkości reakcji też nie ma co narzekać. Ja mam tak ustawione klawisze, że wybieranie osób i leczenia mam na numerycznej. Mogę zmienić cel na dowolną osobę z drużyny i rozpocząć rzucanie zaklęcia w ułamku sekndy. Z myszki korzystam sporadycznie, prawą rękę mam właśnie na klawiaturze numerycznej. Jeśli trzeba podleczyć kogoś naprawdę szybko, to zawsze jest Holy shock (dodatkowo z tym talentem dającym automatycznie krytyka) albo ostatecznie LoH. Dodatkowo dzięki beaconowi paladyn może w praktyce utrzymywać nawet dwóch tanków naraz zużywając identyczne ilości many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 14:53, owczar4 napisał:

Poda mi ktoś stronke zw wszystkimi questami (opisem ich wykonania, mapy).

thottbot lub wowhead. Jak chcesz coś ingame to polecam QH-pokazuje gdzie masz iść, co zabić itp oraz lightheaded-do każdego questa posty z wowhead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 14:53, owczar4 napisał:

Poda mi ktoś stronke zw wszystkimi questami (opisem ich wykonania, mapy).

Polecam to co kolega UP, a jeśli jesteś ambitny to spróbuj Carbonite, napewno się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien, ale chyba gdzies dostaje sie questa zeby zabic Pitcha, chyba tak sie nazywał. Obok niego sa 3 te niby murlocki, jak zabijesz pitcha to on daje ci questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się