Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2010 o 16:46, LelandGaunt napisał:

Chciałbym zacząć grę, ale nie mam pojęcia na jakim serwerze. Możecie doradzić? Chciałbym,
żeby było na nim dużo ludzi, niekoniecznie Polaków i przede wszystkim, żeby wszyscy nie
biegali samymi 80lvl.


Jakbyś chciał taki serwer gdzie nie biegają same 80tki to polecam wszystkie sygnowane "New Players" ... ale będzie tam mało ludzi. A tak serio szukaj jakikolwiek z serwer z Medium, co oznacza że jest na nim sporo aktywnie grających ludzi i nie będzie kolejek na wejście w godzinach szczytu. Dzisiaj to norma, że znaczna większość serwera biega na ostatnim poziomie, bo dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa gra, a levelowanie to tylko konieczność przeżycia do tego okresu. Ale jeżeli boisz się, że zabraknie ci na jakimkolwiek serwerze partnerów do wspólnych instancji (dungeonów), to tak naprawdę nie masz o co. W WoWie jest tzw. Dungeon Finder (nie wiem czy o tym wiesz, ale opisuję na wszelki wypadek - pisałeś, że chcesz dopiero zacząć grę), który dobiera ludzi na instancje z wielu serwerów, więc nie ma mowy aby takich ludzi ci zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:42, Ray napisał:

Nie żeby Blizzard mógł to wykryć i mi udowodnić, ale z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć:
czy sprzedaż przyjacielowi kodu prepaid za gold jest nielegalne?

Jest nielegalne. Ale jeśli to dobry przyjaciel z którym masz dobry kontakt w grze to raczej problemów nie będzie :P
Ogólnie słyszałem o wielu przypadkach kupna prepaida za golda ^^

Zwróć uwagę na serwisy oferujące gold - gdyby Blizzard takie transakcje wykrywał i od razu karał, to byśmy nie mieli chińskich farmerów ;p Jak już wykrywają to osoby handlujące goldem na dużą skalę czyli właśnie chińskich farmerów.

Ale nie zawsze - raz np. Raid Leader pewnej gildii wysyłał golda z guild banku raiderom (na naprawy, consumables, etc.) i dostał bana za handel goldem... Ale dało się to wyjaśnić i odzyskał konto ofc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Tradycyjnie w wakacje postanowiłem sobie wrócić na chwilkę do WoW-a. Teraz moje pytanie - gram po raz pierwszy druidem i :
a) czy mógłby mi ktoś dać jakieś drzewko talentów pod PvE
b) kiedy będę mógł się przemieniać w niedźwiedzie i inne ?
Z góry dzięki za odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:42, Ray napisał:

Nie żeby Blizzard mógł to wykryć i mi udowodnić, ale z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć:
czy sprzedaż przyjacielowi kodu prepaid za gold jest nielegalne?


Jest niezgodna z regulaminem i Blizz może ją wykryć na podstawie logów z czatu w grze. Jeśli chcesz się z kimś na takie coś umówić, rób to poza grą. Ostatecznie nikt ci nie zabroni przekazać golda przyjacielowi w grze, jeśli nie ma podstaw podejrzewać że handlujesz goldem za prawdziwe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 16:11, Burszurasek napisał:

Mam już 10 i nie widzę nigdzie możliwości zmiany. :/


A byłeś u trenera?
Kot jest od 20, na miśka możliwe, że musisz zrobić quest od trenera (nie pamiętam dokładnie). W każdym razie misiek jest od 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... Trzeba na miśka zrobic questa (od 10lvla). Mam druida na 80.wiec wiem. Pamietam ze najpierw kilka questow u trenera trzeba zrobic, potem mozesz robic teleport do moonglade. W Moonglade jest quest zeby pogadac z duchem niedzwiedzia czy jakos tak i zaraz po tym jest quest na zmiane formy w niedzwiedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wystartował konkurs dla gildii, w którym do zdobycia są zaproszenia do beta testów Cataclysm. I co najciekawsze Polacy MOGĄ brać w nim udział (tylko osoby 18+).
Konkurs ma trwać do 23 Lipca. Tylko ciekawe czy to oznacza, że beta nie zacznie się przed tym terminem, czy jednak konkurs będzie również trwał w czasie testów.
Linkzor: http://www.wow-europe.com/en/contests/guildcontest/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 10:34, Gallbaroquo napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej robić te 25 daily??


To, że limit wynosi 25, nie oznacza że warto ten limit wykorzystywać, tymbardziej jeśli daily questy są tak porozrzucane po Northrendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać na Mazrigosie. Na razie mam 14 lvl taureńskim shamanem. Jaki będzie najlepszy build do levelowania? I jak można zarobić trochę pieniędzy na niższych poziomach, żeby chociaż na tego mounta wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 17:50, LelandGaunt napisał:

Zacząłem grać na Mazrigosie. Na razie mam 14 lvl taureńskim shamanem. Jaki będzie najlepszy build do levelowania?


Restoration i levelowanie przez LFG.

>I jak można zarobić trochę pieniędzy na niższych poziomach, żeby chociaż na tego mounta wystarczyło.

Nic nie kupuj w sklepach i na AH, z questow/dropow/instancji spokojnie powinno ci starczyc.
Najlepiej zarabia sie dzieki sprzedawaniu na AH matsow z mining+skinning..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 17:50, LelandGaunt napisał:

Zacząłem grać na Mazrigosie. Na razie mam 14 lvl taureńskim shamanem. Jaki będzie najlepszy
build do levelowania? I jak można zarobić trochę pieniędzy na niższych poziomach, żeby
chociaż na tego mounta wystarczyło.


Ja levelowałem jako Enhancement, ale tak do ~45 lvla jest to strasznie nudny spec. Ale jak masz już dostęp do talentu Maelstrom Weapon to już jest po prostu świetna zabawa.
Więc do tego czasu polecałbym raczej Elemental, albo i do końca nawet. W dodatku w gearze do elementala można bez problemu healować jak by trzeba było.

A co do kasy. Jak ostatnio robiłem sobie alta huntera z nudów to wziołem mining + skinning. Na 26lvlu miałem 300g, ale to też zależy od ekonomii danego serwera. Chociaż low level materiały dosyć łatwo się sprzedają, bo dużo ludzi leveluje takie profesje jak blacksmithing, leatherworking, jewelcrafting etc., a nie zbyt dużo ludzi wystawia początkowe materiały na AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś przypomnieć co i jak żeby sprawdzić/udowodnić czy łącze internetowe czasem nie nawala? Tyle czasu miałem spokój, a od paru dni latency mi skacze od 300 do 700 przez co mogę zapomnieć o PvP i jakichś poważniejszych acziwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, bawił się ktoś kiedyś w tunelowanie połączenia przy vencie (Ventrilo ofc jakby ktoś nie zajarzył). Mam niestety taki problem, że w akademiku mam poblokowane niektóre porty i na guild vent nie moge wbić, a niestety rozmowa z adminem sieci g***o dała... Jakieś pomysły ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:24, Azvar napisał:

Może mi ktoś przypomnieć co i jak żeby sprawdzić/udowodnić czy łącze internetowe czasem nie nawala?


ping www.google.pl -t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się