Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2007 o 00:44, Ardaren Ziom napisał:

Ale co z tą polską???
Stroną o WoW''ie :D


http://wow.gram.pl/ W miarę ciekawa:) podstawy tam znajdziesz;)

Dnia 15.04.2007 o 00:44, Ardaren Ziom napisał:

jest jakas taka z opisami questów itp. dla poczatkujących ?? :P


A do questów jest http://wow.allakhazam.com/ Choć nie jest to polska bo odpowiednik w polskiej wersji nie istnieje;)
Ja bym ci na bieżąco pomógł gdybyś grał na moim servie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to jest strata postaci. A do tankowania lepszą alternatywą jest już IMO Paladyn, jak Feralny druid (choć i tak to żadna alternatywa).
A moje dotychczasowe poglądy na WoWa (przez ponad rok grania) jakoś nie przeszkadzały mi w zabawie (czy to na raidach, czy też gdziekolwiek indziej) i jak narazie nie planuję ich zmieniać.

I znowu do KaPe :
Tak, jedni nie narzekają, ale ja akurat znam wielu takich, co by jednak narzekali. Oczywiście jestem jednym z nich.
A robienie druida , jako feral do offtankowania uważam za zwykłe nieporozumienie.
I nie wydaje mi się aby po dobiciu do 70 cokolwiek miało się w tym temacie zmienić. Tank to Tank. Osobiscie zawsze uważałem druida jako klasę do wszystkiego. A co jest do wszystkiego, to jest do niczego. Wiem, dość radykalne poglądy ;-), ale w końcu żyjemy w wolnym kraju wolności słowa ;-)
EoT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 07:57, WickedChildren napisał:

kto uczy w najblizysz miescie dla orka walki mieczem 2 recznym?>?


W Undercity zapytaj się guarda o trenera broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 12:29, michu96 napisał:

Mam orca warriora i z czego bardziej mi się opłaca bić z miecza czy z topora ?!


Bardziej toporami bo ork ma premie do ataku ta właśnie bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot widzisz, tu nie chodzi o poglądy. Tym się różnią w WoW ludzie którzy mają osiągi, od tych którzy ich nie mają. Eksperymentują i potrafią wykorzystać swoją klasę w 100%, a nie szufladkują swoich postaci, tak jak Ty to robisz. Strata to jest wtedy gdy ktoś gra druidem i jedyne, co potrafi robić to leczenie... Mógłbym napisać, że druid healer to strata spota, bo po co więcej niż jeden do motwa, skoro zdecydowanie lepiej leczy paladyn czy priest. Może fury warrior to też strata spota w raidzie, bo przecież warrior to tylko tankowanie? Gdyby tak było, to Blizzard nie robił by drzewka Fury ani Arms, a tylko Protection. Zadziwiasz mnie. Jak można narzekać na coś, czego się nawet nie próbowało... (sam pisałeś, że 70lv nie masz i jeszcze Ci do tego daleko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, szkoda że po roku gry masz takie wąskie pojęcie na jej temat.

Tu przede wszystkim chodzi o różnice między tankiem warriorem i tankiem druidem. Tak samo jest w kwestii leczenia - druid leczy inaczej niż priest. O ile w 5-osobowej drużynie każdy healer czy tank jest dobry, to w raidzie najprawdopodobniej będziesz potrzebował kilku różnych. Wojownik/Druid/Paladyn w WoWie 2.0 są tankami którzy sprawdzają się różnie w różnych sytuacjach. I w raidzie na pewno będzie wiele sytuacji w których jeden z tych tanków okaże się lepszy od drugiego.

Podobnie jest z leczeniem. Priest i Paladyn mają szybkie bezpośrednie heale, natomiast mocną stroną druida są HoTy i instanty. I one też są niezbędne w czasie raidów, a teraz w WoWie 2.0 dwa HoTy różnych druidów kumulują się ze sobą!

Każda klasa jest dobra przy niemalże każdej kombinacji talentów. Trzeba się tylko tymi klasami nauczyć grać i zostawić daleko za sobą wszystkie ploty na temat feralów, moonkinów, shadowpriestów oraz wszystko-psujących petów hunterskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel zrobił alta rogue. Ja tez mam zamiar zrobic nowa postac pasujaca do rogue na areny i na PvE w szcegolnosci na pve. Mam trzech kandydatow MAGA HUNTERA DRUIDA jak sadzicei ktory lepszy do rogue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 20:27, WickedChildren napisał:

uczy ktos w origmarze jezdziectwa??
moze ktos mi to wytłumaczyc ??
na czym to polega??
z gory dzieki :)

W Orgrimmar jest NPC, który uczy jazdy na wilkach. Jest nim Kildar w Valley of Honor.
http://www.wowwiki.com/Kildar

W razie dalszych wątpliwości polecam sprawdzać to i inne źródła jak np. Thottbot, jeśli ma się problem ze znalezieniem czegoś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 09:34, Stwór napisał:

> Ale co z tą polską???
> Stroną o WoW''ie :D

http://wow.gram.pl/ W miarę ciekawa:) podstawy tam znajdziesz;)

> jest jakas taka z opisami questów itp. dla poczatkujących ?? :P

A do questów jest http://wow.allakhazam.com/ Choć nie jest to polska bo odpowiednik w polskiej
wersji nie istnieje;)
Ja bym ci na bieżąco pomógł gdybyś grał na moim servie;)

Ok dzieki, a ty na jakim grasz servie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i dodam że chyba bede za 3 miesiace na forum :) Odwaliłem numer i kara mała bedzie :) Zepsuje mi sie przez to frekwencja na forum więc jak wróće to nowe konto załoze :) O ile można :) To bedzie już 3 z tego pierwszego gry zamawiam a wypowiadac sie nie moge bo mam taam bana nawet nie wiem za co ;/
Zapamietajcie Ardarena :) Bo wróce pod takiem własnie [albo i podobnym nicku] :)
Pisze to w tym temacie bo z tąd zna mnie wiekszosc osób :)
Do zobaczenia za 3 miesiace :) Może sie cos wykombinuje to wróce szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapomniałem dodać ;/
Gram na servie Angielskim : Nogrand-Normal
Mam dużo postaci :D Lubie mieć duzo żeby nudno nie było :)
Żadna z nich nie przekroczyła jeszcze 6 levela
Chciałbym żebyście mi doradzili czy dobrze je ''''zmieszałem'''' Mam takie:

Orc -Warrior
Orc -Warlock -Niechcący nauczyłem się pierwszej pomocy :D [First Aid chyba]
Human -Paladin
Human -Priest
Human -Mage
Night Elf -Druid
Night Elf -Rogue
Dwarf -Hunter
Tauren -Shaman
<Pusty Slot> :D

Czy to dobre kompilacje ??? I w jakie umiejętności dawać każdą postacią ??? [Zarówno skille jak i umiejętności typu Kowalstwo Alchemia itp.]

Czy dobrze zrobiłem te postacie?? Mają słabe levele więc moge zaczać od nowa :D Najlepiej byłoby abym miał każda rase i klasę inną :) Nie mam tylko trola, undeada i gnoma :)

Proszę o zrozumiała i wyczerpującą odpowiedz fachowca/-ów xD Ponieważ gram w to 3 dni i to moje pierwsze MMORPG :)

Przepraszam za błedy ale jest już 03:00 i spiący jestem :)

PS: Nadal mam problem z questami ;/

PSPS: Gra ktoś na Nagrandzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 03:11, Ardaren Ziom napisał:

Mam dużo postaci :D Lubie mieć duzo żeby nudno nie było :)
Żadna z nich nie przekroczyła jeszcze 6 levela


To zaszalałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 02:18, Ardaren Ziom napisał:

Ok dzieki, a ty na jakim grasz servie??


Ja gram obecnie na Scarshield Legion i nie będę go zmieniać;) Zwykle gram wieczorami bo w dzień jestem w pracy:)
Postać moja nosi imię Deru jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczysz a on ciągle swoje...Jak nie masz nawet 60 to możesz gówno wiedzieć o buildach druida i warriora. Zmuś się na ten wysiłek i wejdz na wow-eu i zobacz talenty z TBC dla druida. Potem zmus sie na wysilek i zobacz co daje Shafshift w Dire Bear -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę ze jesteś zdesperowany. Spróbuje ci trochę pomóc. Na początek jedna uwaga. To jest gra wiec nie podchodź do tego jak do egzaminu ;)

Doceniam twoją pracowitość (tyle postaci na poczatek). Na pewno zauważyłeś już jak najbardziej lubisz walczyc. Z bliska czy z daleka. Magia czy sila. A może największa radość sprawiałoby ci poprostu wspomaganie innych jako healer. Taki chłodny obserwator stoi z tylu i leczy... Radze ci nie ciągnącszystkich postaci wyżej tylko skupić sie na jednej.. jak sie znudzi to dopiero na jakiś czas spróbuj czegoś innego.

Pamiętaj, że rasa postaci ma znaczenie raczej tylko o ile ci sie podoba lub nie. Zdolności klasowe maja raczej drugorzędne znaczenie.

Przy okazji First Aid - pierwsza pomoc jest zdolnością drugorzędnom i możesz go nauczyć każdego. Podobnie jak gotowania i łowienia rybek.
Generalnie nie dasz rady "popsuć" postaci - wszystko da sie zmienić. Znam ludzi którzy w czasie roku grania postacią przerobili wszystkie zdolności zbierackie. Talenty (pojawiają sie pomału od 10 levelu) daje sie zmieniać za określona sumę u trenera klasowego.

Co do questów mogę poradzić ci jedno: czytaj je staraj sie zrozumieć (szczególnie fragment pierwszy zawierający informacje co masz zrobić) , jeśli znasz chociaż podstawy angielskiego to na pewno dasz sobie rade i po kilku dniach nie bedziesz potrzebował nawet słownika. Z trgo co wiem nie ma opisu questów z tłumaczeniem na język polski. Sa pomoce w postaci stron -kompendium wiedzy ale zarówno opisy jak i komentarze użytkowników są po angielsku. Obecnie używam wowhead.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy od WoWhead jest Thottbot - zawiera więcej komentarzy, ponieważ jest bardziej popularny. Nawet itemy mają tam dokładniejsze opisy ze strony użytkowników, przynajmniej w moim odczuciu. W większości przypadków jednak da się i bez tego obejść - większość questów zawiera nazwę miejsca, gdzie trzeba się udać lub opis kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thottbot ma to do siebie, że znaczna część komentarzy jest kompletnie bezwartościowa, czy też jest po prostu spamem. Czasem można dobrze trafić i wyciągnąć dobre informacje, a czasem tylko zmarnować czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się