Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2007 o 15:54, oOreVenOo napisał:

Nom kilka fajnych itemkow na postaci i nic poza tym. 3 osoby w T6 nie dały by rade a co dopiero
taka trójka jak wasza, szczególnie że mag w instancach jest na parę hitow ale dobra mniejsza
z tym Ty robisz ZG w 3 osoby a ja soluje Onyxie...



Rozumiem, że Twój gear to już SSC i The Eye. Magiem gram od dwóch lat i zawsze był on moim mainem to dość spory czas, żeby nauczyć się wykorzystywać siłe a słabości przerobić na atut danej klasy. I uwierz mi mag ma większą szanse na przeżycie w heroicu niż taki worrior dla przykładu...

I dla Sth`Devilish linkowałem wcześniej ale moża przeoczyć w takiej ilości postów, pierwsze zabicie Magtheridona mojej Giildii, oczywiście film by me:)
http://files.filefront.com/Magtheridon_kill/;7660009;;/fileinfo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po ostatniej reinstalacji systemu (win xp) i wowa spotkała mnie nie miła przygoda ( i spotyka cały czas), mianowicie podczas pyakania w wowika pojawia sie nagle komunikat o bledzie krytycznym wowa i gra wylacza sie, wysylajac jednoczesnie raport do blizza o zaistnialym fakcie, zdarza sie to notorycznie nie mozna normalnie grac - nadmieniam ze uzywalem opcji repair wow 2krotnie i nic to nie pomoglo - problem lezy po stronie serwera (quel thalas) czy mojej?

Problem nr.2
moim providerem netu jest neo problem polega na tym ze nagle odlacza mi sie internet (brak przesylu danych, otwierania sie stron itd) mimo ze neostrada (licznik czasu) pokazuje jakby wsystko dzialalo

Problem nr.3
podczas grania znika obraz pojawia sie czarny obraz (slychac odglosy wowa i gra dziala normalnie) - reakcja jakby komp odlaczal monitor.na 100% nie jest to wina monitora - sprawdzalem na 2ch i takie same objawy

Prosze pomozcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:12, marcin1930 napisał:

Mam pytanie - skoro [chodzi o peta] koty są dobre w DPS (kojoty, wilki, tygrysy), a niedźwiedzie
są dobre jako Tanki, to w czym dobre są te Durotańskie jaszczurki (takie dinozaurowate - rodowe
mounty Trolli)? Bardzo podobają mi sie takie, a nie chciałbym czegoś zawalić (zależy mi na
BM, jednak nie wiem jaki typ peta byłby do tego dobry - bardziej Tank czy DPS? - raczej to
one będą wykonywać "czarna robotę") :)

Pozdrawiam


I tak pety nadają się tylko do questowania póki nie zainwestujesz w Beastmastery drzewko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:18, Diakon22 napisał:

> Mam pytanie - skoro [chodzi o peta] koty są dobre w DPS (kojoty, wilki, tygrysy), a niedźwiedzie

> są dobre jako Tanki, to w czym dobre są te Durotańskie jaszczurki (takie dinozaurowate
- rodowe
> mounty Trolli)? Bardzo podobają mi sie takie, a nie chciałbym czegoś zawalić (zależy mi
na
> BM, jednak nie wiem jaki typ peta byłby do tego dobry - bardziej Tank czy DPS? - raczej
to
> one będą wykonywać "czarna robotę") :)

Dnia 11.06.2007 o 16:18, Diakon22 napisał:


I tak pety nadają się tylko do questowania póki nie zainwestujesz w Beastmastery drzewko:)


Ale jak już mam zainwestowane?
Aha, i jedno pytanie - czy jak subskrypcja WoW''a wygasza mi 23 to jak w tedy upgradeuje konto do TBC to te 15dni będę miał? Sorry, ale jakoś tak mi przyszło do głowy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:17, Dubik napisał:

Witajcie po ostatniej reinstalacji systemu (win xp) i wowa spotkała mnie nie miła przygoda
( i spotyka cały czas), mianowicie podczas pyakania w wowika pojawia sie nagle komunikat o
bledzie krytycznym wowa i gra wylacza sie, wysylajac jednoczesnie raport do blizza o zaistnialym
fakcie, zdarza sie to notorycznie nie mozna normalnie grac - nadmieniam ze uzywalem opcji repair
wow 2krotnie i nic to nie pomoglo - problem lezy po stronie serwera (quel thalas) czy mojej?

Problem nr.2
moim providerem netu jest neo problem polega na tym ze nagle odlacza mi sie internet (brak
przesylu danych, otwierania sie stron itd) mimo ze neostrada (licznik czasu) pokazuje jakby
wsystko dzialalo

Problem nr.3
podczas grania znika obraz pojawia sie czarny obraz (slychac odglosy wowa i gra dziala normalnie)
- reakcja jakby komp odlaczal monitor.na 100% nie jest to wina monitora - sprawdzalem na 2ch
i takie same objawy

Prosze pomozcie;)


Problem nr.1
Napewno nie po stornie servera raczej coś nie tak z komepm.

Problem 2:
NIestety neo to shit i rozłacza żeby naliczyć ilośc danych przez Ciebie ściągnietych, jeżeli tak się stanie jedynie restart pomaga.

Problem 3:
Zapewne wina sterowników karty graficznej - najnowsze nie zawsze działają najlepiej, szczególnie przy kartach Nvidii więc radze poeeksperymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:21, marcin1930 napisał:

> > Mam pytanie - skoro [chodzi o peta] koty są dobre w DPS (kojoty, wilki, tygrysy),
a niedźwiedzie
>
> > są dobre jako Tanki, to w czym dobre są te Durotańskie jaszczurki (takie dinozaurowate

> - rodowe
> > mounty Trolli)? Bardzo podobają mi sie takie, a nie chciałbym czegoś zawalić (zależy
mi
> na
> > BM, jednak nie wiem jaki typ peta byłby do tego dobry - bardziej Tank czy DPS? -
raczej
> to
> > one będą wykonywać "czarna robotę") :)

>
> I tak pety nadają się tylko do questowania póki nie zainwestujesz w Beastmastery drzewko:)


Ale jak już mam zainwestowane?
Aha, i jedno pytanie - czy jak subskrypcja WoW''a wygasza mi 23 to jak w tedy upgradeuje konto
do TBC to te 15dni będę miał? Sorry, ale jakoś tak mi przyszło do głowy... :P


Przewodnik po petach http://www.bookofwarcraft.com/guides/class/hunter/pet-skills.htm
Najlepszy talent build w tym zakresie chyba http://www.wowhead.com/?talent=mychzxgRVzhoVVVozZ0h
a co do ostatniego pytanie to nie mam pojęcia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz, że kto takie cuda wyczynia - banda casuali? Takie rzeczy robią po pierwsze osoby, które daną instancję mogą przejść z zamkniętymi oczami, a exalted nabiły tam już pewnie ze 2x. Po drugie mają sprzęt rzędu SSC+, a kiedyś BWL/AQ40+. Po trzecie mają obecnie 10lv więcej i mogą się jeszcze bardziej dopakować różnymi eliksirami.

A jak wydaje Ci się, że jeden tank nie utrzyma na sobie 3-4, czy nawet 5 mobków, to znaczy że nigdy dobrego tanka nie widziałeś (bo co tu dużo mówić, o takich bardzo trudno).

Porównanie paladyn vs. priest w leczeniu wypada o wiele gorzej dla priesta. Przykrym świadectwem tego jest fakt, że obecnie na raidy wystarczy jeden holy/disc priest dla buffów, reszta idzie w shadow, a leczą paladyni, bo jakby priest nie próbował, to paladyna w healu nie przegoni (porównując ludzi na tym samym poziomie sprzętu i umiejętności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:38, GanD napisał:

Porównanie paladyn vs. priest w leczeniu wypada o wiele gorzej dla priesta. Przykrym świadectwem
tego jest fakt, że obecnie na raidy wystarczy jeden holy/disc priest dla buffów, reszta idzie
w shadow, a leczą paladyni, bo jakby priest nie próbował, to paladyna w healu nie przegoni
(porównując ludzi na tym samym poziomie sprzętu i umiejętności).

Bez przesady, jeszcze mi się nie zdarzyło, abym po wipe myślał "gdyby tylko zamienić priesta z paladynem, to by wyszło". Po nerfie illumination różnica jest dużo mniejsza niż była, zresztą, wynika nie tyle z hila co z braku stackujących się buffów u priesta - resto druid ma zresztą tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:31, Diakon22 napisał:

Najlepszy talent build w tym zakresie chyba http://www.wowhead.com/?talent=mychzxgRVzhoVVVozZ0h


A wg mnie drzewko bez sensu. Imp Arcane shot zamiast Serphent Quickness? Kto to układał? Imp Monkey? A to po co? Efficency? Imp Hunters Mark wypada lepiej przy BM. Hawk Eye również zbędny na pve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wowhead.com/?talent=mxbGdggRVuAoVx0o

Ja wydumałem takie coś i systematycznie w to idę. Świetnie się spisuje na pvp i pve. Zwierzaka bierz pod DPS, różnica w pancerzu duża nie będzię ( 1-2% redukcji obrażeń więcej maksymalnie) a DPS spada jednak sporo, bo parę talentów podnosi właśnie znacząco DPS.
Podsumowując, różnica w tankowaniu kosmetyczna a dps spada znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:38, GanD napisał:

A Ty myślisz, że kto takie cuda wyczynia - banda casuali? Takie rzeczy robią po pierwsze osoby,
które daną instancję mogą przejść z zamkniętymi oczami, a exalted nabiły tam już pewnie ze
2x. Po drugie mają sprzęt rzędu SSC+, a kiedyś BWL/AQ40+. Po trzecie mają obecnie 10lv więcej
i mogą się jeszcze bardziej dopakować różnymi eliksirami.


Jak sam to potestuję, to wtedy przyznam lub nie przyznam Ci racji. W koncu może nie znam MC czy ZG na pamięć, ale kilka razy się tam bywało ;-).

Dnia 11.06.2007 o 16:38, GanD napisał:

A jak wydaje Ci się, że jeden tank nie utrzyma na sobie 3-4, czy nawet 5 mobków, to znaczy
że nigdy dobrego tanka nie widziałeś (bo co tu dużo mówić, o takich bardzo trudno).


Może tankować nawet i 10 ale wtedy efekt końcowy to już zależy nie tylko od niego, ale od całościowego zgrania teamu.

Dnia 11.06.2007 o 16:38, GanD napisał:

Porównanie paladyn vs. priest w leczeniu wypada o wiele gorzej dla priesta. Przykrym świadectwem
tego jest fakt, że obecnie na raidy wystarczy jeden holy/disc priest dla buffów, reszta idzie
w shadow, a leczą paladyni, bo jakby priest nie próbował, to paladyna w healu nie przegoni
(porównując ludzi na tym samym poziomie sprzętu i umiejętności).


Dziwna sprawa. Ale dla mnie osobiście Paladyni zawsze byli klasami trudnymi do klasyfikacji (tak jak shamani). Niby ma wspomagać i leczyć, bo DPSem nie grzeszy, ale czy jest to wystarczający powód aby brać ich np. do grup 5-cioosobowych ? A i w Raidach też zbyt dużo to nie zdrowo. Co innego warriorzy, magowie czy prieści.

BTW, teraz gram również Shamanem, którego rozwijam w full restoration (pod każdym względem). Ma dopiero lv 60 :-P, ale już kilka razy zdarzyło mi się być jedynym healerem w kilku sytuacjach i radziłem sobie dość dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:17, Dubik napisał:

Witajcie po ostatniej reinstalacji systemu (win xp) i wowa spotkała mnie nie miła przygoda
( i spotyka cały czas), mianowicie podczas pyakania w wowika pojawia sie nagle komunikat o
bledzie krytycznym wowa i gra wylacza sie, wysylajac jednoczesnie raport do blizza o zaistnialym
fakcie, zdarza sie to notorycznie nie mozna normalnie grac


Miewałem tego typu problemy :) Przede wszystkim - kasowanie addonów i folderu z ustawieniami raczej guzik daje... Polecam najpierw spróbować instalacji najnowszych sterowników do karty graficznej, spróbować obniżyć nieco ustawienia graficzne (być może masz za słaby komp), wyłączyć aplikacje działające w tle w trakcie gry (np komunikatory, programy do ściągania) - jeżeli to wszystko nie pomoże, to całkowity reinstall WoWa powinien ostatecznie problem rozwiązać :)

Dnia 11.06.2007 o 16:17, Dubik napisał:

Problem nr.2 moim providerem netu jest neo problem polega na tym ze nagle odlacza mi sie internet (brak
przesylu danych, otwierania sie stron itd) mimo ze neostrada (licznik czasu) pokazuje jakby
wsystko dzialalo


Ja bym powiedział, że nawala Neo i TeleKompromitacja SA :> M.in. dlatego zaryzykowałem i podłączyłem się do netu u... lokalnego dostawcy :P Nie dość, że wszystko działa git, jest taniej, to jeszcze w razie czego technik przyjeżdza w 5 minut i naprawia ^^

Dnia 11.06.2007 o 16:17, Dubik napisał:

Problem nr.3
podczas grania znika obraz pojawia sie czarny obraz (slychac odglosy wowa i gra dziala normalnie)
- reakcja jakby komp odlaczal monitor.na 100% nie jest to wina monitora - sprawdzalem na 2ch
i takie same objawy


Jestem niemal na 100% pewien, że ten problem był już często wspominany na oficjalnym boardzie WoWa - sprawdź dział "Technical Support" i szukaj przypiętych topiców z nazwą "black screen" w temacie :) Może znajzdiesz rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:15, Diakon22 napisał:

I dla Sth`Devilish linkowałem wcześniej ale moża przeoczyć w takiej ilości postów, pierwsze
zabicie Magtheridona mojej Giildii, oczywiście film by me:)
http://files.filefront.com/Magtheridon_kill/;7660009;;/fileinfo.html


Wątpie aby komuś się chciało ściągać filmik ważący prawie pół gigabajta (500 MB!) z tak wyjątkowo lipnej, syfnej i zawodnej strony hostującej :P Jakbyś to chociaż wgrał na youtube''a, to na pewno bym oblukał, a tak no raczej mam przykre doświadczenia ze ściąganiem z tego typu stron (godziny czekania/ściągania i dupa blada :P). W każdym razie gratuluje, moja ex-gildia też właśnie ubiła Maghteridona - eh, że też musiał się do mnie oficer przypierzyć ;/ Sprowokował mnie do opuszczenia załogi i teraz nie mam gdzie się podziać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 17:34, KaPe napisał:

Raczej nietrudno zgadnąć, po tym jak narzeka na priestów ;)


Hmm, ja narzekałem na priestów? :P Ja gram warlockiem, okazyjnie prot-palkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 17:44, Sth`Devilish napisał:

Hmm, ja narzekałem na priestów? :P Ja gram warlockiem, okazyjnie prot-palkiem :)

A to pomyłka, przewijacie się tu na zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 17:12, Selv napisał:

http://www.wowhead.com/?talent=mxbGdggRVuAoVx0o

Ja wydumałem takie coś i systematycznie w to idę. Świetnie się spisuje na pvp i pve. Zwierzaka
bierz pod DPS, różnica w pancerzu duża nie będzię ( 1-2% redukcji obrażeń więcej maksymalnie)
a DPS spada jednak sporo, bo parę talentów podnosi właśnie znacząco DPS.
Podsumowując, różnica w tankowaniu kosmetyczna a dps spada znacznie.


Aha, co do peta to ok. Dziwię siejednak po co w tym buildzie jest aż 5pkt. w Hunters Marks? Z tego co wiem to nie jest ono aż tak potrzebne.. Mogę wiedzieć też dlaczego zrezygnowałeś z Aspect of the Monkey?

@All: Czy jak subskrypcja WoW''a wygasza mi 23 to jak w tedy upgradeuje konto do TBC to te 15dni będę miał extra? Sorry, ale jakoś tak mi przyszło do głowy... :P Swoją drogą to raczej wątpliwe, ale pytać zawsze można =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się