Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 15:31, Nyron napisał:

Jeśli bawi cię nawalanie wroga, a potem odchodznie od niego i castowanie spelli to możesz spróbować
:>
A tak na serio jest to bezsensowne, i powinienieś skupić się na jednym z tych dwóch drzewek,
bo inaczej ucierpisz nie tylko ty, ale również twoi qmple z zespołu na instancach :)


Tak myślałem ;P A może polecisz jakiś build dla druida ?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że skoro podnoszą poziom trudności Black Temple, to z kolei mogliby obniżyć poziom trudności wcześniejszych instancji. Inaczej zapewne będzie tak jak z Naxx, większość gildii tkwiła w AQ40 (albo nawet BWL) i Naxx nigdy nie zobaczyła. Wiem, że nie każdy musi wszystko w mmo osiągnąć, ale z drugiej strony to dałoby casualom albo semi hardocore graczom szanse na zobaczenie znacznie większej części gry, a co za tym idzie, dłużej by przy niej pozostali, bo z wieloma gildiami i ludźmi jest tak, że rozpadają się, gdy napotykają zbyt trudną dla siebie przeszkodę i to nie tak często wynika z tego, że nie potrafią grać, lecz z tego że po prostu nie mają tyle czasu na przygotowania co hardcorowcy (albo nuży ich ciągłe wipowanie, bo co tu dużo mówić, gildii w których są sami pro gracze jest bardzo mało i prawie zawsze znajdzie się ktoś, kto zawinił jednocześnie powstrzymując progress 24 osób), w singlu prędzej czy później każdy by do tego ostatniego bossa doszedł, może by go nie zabił, ale chociaż miałby szansę go zobaczyć. Można by też zrobić tak, że wcale nie ostatni boss jest w danej instancji najtrudniejszy, ale jakiś dodatkowy (np. Nightbane w Kharazan - przydałoby się więcej takich, choć w sumie to go i tak trzeba zabić...), wówczas więcej ludzi miałoby szansę ukończyć instancję i poznać jej historię, a jednocześnie hardcorowcy dalej mieliby o co walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 15:50, GanD napisał:

Tak sobie myślę, że skoro podnoszą poziom trudności Black Temple, to z kolei mogliby obniżyć
poziom trudności wcześniejszych instancji. Inaczej zapewne będzie tak jak z Naxx, większość
gildii tkwiła w AQ40 (albo nawet BWL) i Naxx nigdy nie zobaczyła. Wiem, że nie każdy musi wszystko
w mmo osiągnąć, ale z drugiej strony to dałoby casualom albo semi hardocore graczom szanse
na zobaczenie znacznie większej części gry, a co za tym idzie, dłużej by przy niej pozostali,
bo z wieloma gildiami i ludźmi jest tak, że rozpadają się, gdy napotykają zbyt trudną dla siebie
przeszkodę i to nie tak często wynika z tego, że nie potrafią grać, lecz z tego że po prostu
nie mają tyle czasu na przygotowania co hardcorowcy (albo nuży ich ciągłe wipowanie, bo co
tu dużo mówić, gildii w których są sami pro gracze jest bardzo mało i prawie zawsze znajdzie
się ktoś, kto zawinił jednocześnie powstrzymując progress 24 osób), w singlu prędzej czy później
każdy by do tego ostatniego bossa doszedł, może by go nie zabił, ale chociaż miałby szansę
go zobaczyć. Można by też zrobić tak, że wcale nie ostatni boss jest w danej instancji najtrudniejszy,
ale jakiś dodatkowy (np. Nightbane w Kharazan - przydałoby się więcej takich, choć w sumie
to go i tak trzeba zabić...), wówczas więcej ludzi miałoby szansę ukończyć instancję i poznać
jej historię, a jednocześnie hardcorowcy dalej mieliby o co walczyć.


Jedno słowo : popieram. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tak na prawdę JEDYNA rzecz, która sprawia że trudno osiągnąć sukces w raidowaniu i dojść do końca, to czas - a raczej jego brak. To nie raidy tyle zajmują, nie wipowanie na nowych bossach/trashach czy "nauka" instancji... Tak na prawdę bardzo dużo czasu zajmuje skompletowanie odpowiedniej "kadry" graczy gotowych na takie przedsięwzięcie (wielu się rozmyśla w środku...), potem zdobycie odpowiedniej jakości gearu dla każdego (nie ma się co oszukiwać - to główna przeszkoda w progressie, gear MUSI być ulepszany) - co też w dużych gildiach jest o tyle trudne, że nie każdy zawsze chodzi na raidy, no i na końcu: udane raidy, czyli takie bez problemów z lagami (które na moim serwerze już nie raz kompletnie zrujnowały podejścia na bossów), bez osób z problemem z disconnectami, wreszcie bez bugów - które czasami się w instancjach zdarzają...

Mówiąc krótko: to nie raidowanie jest trudne, tylko sama mobilizacja, zdobycie gearu dla każdego i wykonanie raidu bez niespodzianek typu "tank dostał disconnecta" albo "boss się zbugował"...

Gdyby właśnie te czynniki zostały wzięte pod uwagę przez Blizzarda i np wzięli się za balansowanie i poprawianie bugów w instancjach (robią to, owszem, ale bardzo powoli i metodą prób i błędów...) oraz ułatwiliby zdobywanie gearu (wyobraźcie sobie bossów dropujących 2 razy więcej lootu niż zwykle), z pewnością już z połowa gildii byłaby przynajmniej na etapie SSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie pytanie :D. Tylko sie nie denerwujcie. :D
Co sie stanie jeżeli po upływie czasu nie kupie sobie karty pre-paid ??
Dostane kare czy po prostu usuną mi konto ??
Pytam się o to dla tego że zastanawiam sie co kupić, czy GW czy WoW :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 15:50, GanD napisał:

Można by też zrobić tak, że wcale nie ostatni boss jest w danej instancji najtrudniejszy,
ale jakiś dodatkowy (np. Nightbane w Kharazan - przydałoby się więcej takich, choć w sumie
to go i tak trzeba zabić...), wówczas więcej ludzi miałoby szansę ukończyć instancję i poznać
jej historię, a jednocześnie hardcorowcy dalej mieliby o co walczyć.

Dokładnie, bo jest też wielu graczy na serwerach RP, którzy po prostu chcą zobaczyć instancje i spróbować się zmierzyć z postaciami, które znają z poprzednich Warcraftów. Dla niektórych itemy są sprawą drugorzędną i zbierają je tylko z konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robilem sobie dzisiaj questa w Darkshore i spotkalem dranei priesta ktory mi w nim pomogl. I pozniej on sie pyta czy chce isc do dm.Ja oczywiscie nie wiem o co chodzi wiec mi wszystko powiedzial i mnie tam ,, przyzwal''.Wlasnie nie wiem jakim cudem mogl mnie tam teleportowac do deadmines czy jakos tak. Bylem tam pierwszy raz w zyciu w instance i powiem ze bylo super;) a no i wracam do pytania jak mogl mnie tam teleportowac nie bedac magiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello. Mam mały/duży problem z wowem. Nie mogę go zwyczajnie zainstalować!!! Pojawia się komunikat o File Mismatch i do widzenia. HELP! Tylko nie piszcie żebym zainstalował z trybu awaryjnego czy inne takie bo próbowwałem i nic. A tak pozatym to wielkie FAKI dla Blizzarda,że stworzył taki beznadziejny instalator (w Burning Crusade jest juz inny :P). Pomóżcie bo mi ręce opadają... Blizzard ma mnie w d..pie, nie wiem co robić a gry nie zwrócę bo pudło już otwarte.Niech to bedzie przestroga dla innych. Spróbujcie zainstalowac pirata zanim kupicie tę grę!!!! Bo potem się ciężko zdziwicie i zostanecie na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:45, CH1CKEN napisał:

Quote from Tigole: (w wolnym tłumaczeniu)
"Którzy z Was narzekający na łatwość Illidana pokonali go?"

Oryginał: "How many people posting in this thread that the Black Temple is too easy have killed
a boss in Black Temple?"

Akurat nie trafił, bo napisał ten tekst w temacie w którym wypowiadali się ludzie z Nihilum, Curse, LR i inni będący już w TR - i też sami stwierdzili, że poziom trudności niektórych bossów jest nieproporcjonalny do takie np. Kaela.
I pomijając to - dzień czy 2 później mamy wypowiedź Daelo o zwiększeniu trudności Black Temple. Więc Tigole coś się pospieszył z tym tekstem, tak jak i ty go cytując ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:04, Sth`Devilish napisał:

Gdyby właśnie te czynniki zostały wzięte pod uwagę przez Blizzarda i np wzięli się za balansowanie
i poprawianie bugów w instancjach (robią to, owszem, ale bardzo powoli i metodą prób i błędów...)
oraz ułatwiliby zdobywanie gearu (wyobraźcie sobie bossów dropujących 2 razy więcej lootu niż
zwykle), z pewnością już z połowa gildii byłaby przynajmniej na etapie SSC.

Patch 2.1? Nerf na nerfie, od Karazhan, po Tempest Keep, buffy itemów, podwójny drop tokenów t4/t5, nerf consumabli. Jest pewna granica do której można znerfować rajdy, aby ich całkowicie nie strywializować, gdyby każdy boss zawsze rzucał to "co trzeba", to biłoby się go tylko raz i przechodziło dalej, znacząco zmniejszając żywotność instancji. Bugi w instancjach? Cały czas jest coś naprawiane, a poza psującym się Gruulem, nie ma raczej nic co wstrzymywałoby progress.
Rzeczą która raczej mógłby się zająć Blizz to atunement do Tempestu, tłuczenie ludziom reputacji a potem robienie heroików jest koszmarnie nudne, mogli sobie spokojnie darować wszystkie triale prócz Magtheridona. Do SSC nie jest tak źle, chociaż też nie widze potrzeby, by NPC siedział sobie w heroiku.

"Tak sobie myślę, że skoro podnoszą poziom trudności Black Temple, to z kolei mogliby obniżyć poziom trudności wcześniejszych instancji"
Właśnie to zrobili w 2.1, Magtheridon dostał wielkiego nerfa, Abyssale bijące po 1k na cloth zamiast 4k kompletnie zmieniają obraz 1 fazy. Hydross - osłabiono addy, no i jego samego, a i consumable łatwiej dostępne. Trasze znacząco przycięte w SSC i TK(i dzięki bogu, szlag trafiał gdy trzeba było bić kolejną paczke 8 mobów po 300k hp każdy), dropujące więcej Vortexów i epików.
Ba, shacklowalne Ushery w Karazhan, już chyba bardziej się nie dało ułatwić ;)
Jedna rzecz o której zapomnieli, to łatwiejsze atunementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 17:53, żyrafa napisał:

Robilem sobie dzisiaj questa w Darkshore i spotkalem dranei priesta ktory mi w nim pomogl.
I pozniej on sie pyta czy chce isc do dm.Ja oczywiscie nie wiem o co chodzi wiec mi wszystko
powiedzial i mnie tam ,, przyzwal''.Wlasnie nie wiem jakim cudem mogl mnie tam teleportowac
do deadmines czy jakos tak. Bylem tam pierwszy raz w zyciu w instance i powiem ze bylo super;)
a no i wracam do pytania jak mogl mnie tam teleportowac nie bedac magiem??

Meeting stone - obecnie działają one podobnie jak portale. Jedna osoba stojąca przy meeting stone musi wybrać wybrać osobę z drużyn, a druga musi kliknąć na portal, aby go przyzwać. Tym sposobem dwie osoby mogą przyzwać całą drużynę. Dodam, że kiedyś tak wcale nie było, a meeting stones działały podobnie jak obecny system LFG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:07, Azymuth napisał:

Hello. Mam mały/duży problem z wowem. Nie mogę go zwyczajnie zainstalować!!! Pojawia się komunikat
o File Mismatch i do widzenia. HELP! Tylko nie piszcie żebym zainstalował z trybu awaryjnego
czy inne takie bo próbowwałem i nic. A tak pozatym to wielkie FAKI dla Blizzarda,że stworzył
taki beznadziejny instalator (w Burning Crusade jest juz inny :P). Pomóżcie bo mi ręce opadają...
Blizzard ma mnie w d..pie, nie wiem co robić a gry nie zwrócę bo pudło już otwarte.Niech to
bedzie przestroga dla innych. Spróbujcie zainstalowac pirata zanim kupicie tę grę!!!! Bo potem
się ciężko zdziwicie i zostanecie na lodzie.


Spróbuj zrobić obrazy płyt np w alcoholu czy nero i wtedy zainstalowac z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyw ktoś wie gdzie mogę nauczyć się walki toporem dwuręcznym? I jeśli ktoś ma jakiś na zbyciu na serwerze Darkspear (Horda :P) to proszę mówić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się