Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Cóż, lekcja na przyszłość - Do it Blizzard''s way.
Na każde pytanie typu "A kiedy..?" jest tylko jedna, prawidłowa odpowiedź.
Soon(tm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 17:41, Scyzoryk17 napisał:

Bardzo dobrze, że tak się stało - potrzebują czasu na optymalizację itd.
Mam tylko ciarki na plecach, gdy pomyślę o pierwszej planowanej dacie premiery - jesień
2014 :D

Najnowszy termin to 19 maj 2015 roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał akwyx - lepiej robić jak Blizzard i z niczym nie wyskakiwać za wcześnie (nawet np. daty premier rozszerzeń do Hearthstone''a są na bardzo krótko przed premierą ogłaszane). Ale mimo wszystko szkoda, zawsze to więcej czekania :( W sumie to może i lepiej - raz, że gra będzie dopracowana, a dwa że ja będę po maturach już jak terminy ustnych się pomyślnie ułożą, więc jedno drugiemu w paradę nie będzie raczej wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Przecież trzy miesiące to prawie nic w porównaniu z tym ile na tę grę się już czeka, a to tylko zmniejsza prawdopodobieństwo rozczarowania niedopracowaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 18:55, Bezi_113 napisał:

Ale w czym problem? Przecież trzy miesiące to prawie nic w porównaniu z tym ile na tę
grę się już czeka, a to tylko zmniejsza prawdopodobieństwo rozczarowania niedopracowaniami.

Chyba nikt w sumie nie widzi problemu. Tzn. jasne, fajnie jest dostać to na co się czeka juz na teraz, ale przeciez wszyscy rozumiemy, że lepiej dopracować grę niż wydać ją wcześniej, ale pełną błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 18:55, Bezi_113 napisał:

Ale w czym problem? Przecież trzy miesiące to prawie nic w porównaniu z tym ile na tę
grę się już czeka, a to tylko zmniejsza prawdopodobieństwo rozczarowania niedopracowaniami.


Problem, że to nie pierwsza większa obsuwa jeśli chodzi o datę wydania tej gry. Wydają trailer gameplay''a na którym widać, że efekty świeltne, tekstury oraz niektóre modele postacie wyraźnie uprościli do granic możliwości. I co dają nam w niecałe 3-5 dni za odpowiedź na ten temat. Robimy obsuwę z wydaniem gry do maja. Druga sprawa od ostatnich targów sami przyznali że gra jest w ostatnim stadium produkcji czyli frame rate optimization - albo innymi słowy na dzisiejsze czasy tłumaczenie proces podcinania grafiki by te konsole ósmej generacji to w ogóle były w stanie pociągnąć. Bo szczerze czy ktoś się jeszcze łudzi że nie zrobią tego co reszta, bo jeśli tak to są cholernymi naiwniakami. I szczerze sandbox oznacza że błędy będą to też naiwne myślenie że je wyłapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 19:50, Numenpl napisał:

> /.../. Bo szczerze czy ktoś się jeszcze
łudzi że nie zrobią tego co reszta, bo jeśli tak to są cholernymi naiwniakami. I szczerze
sandbox oznacza że błędy będą to też naiwne myślenie że je wyłapią.

Dobra, to ja pierwszy będę tym cholernym naiwniakiem.
Nie ma gry bez błędów, nawet pierwsze Diablo miało błędy. No i co z tego?
Jak dotąd, autorom udało się uchwycić klimat prozy Sapkowskiego i rozwinąć go w grach. Co więcej, udało im się utrzymać grę w konwencji przyjaznej dla gracza, a jednocześnie rozbudowanej i ciekawej. A obsuwa w terminie? No, trudno, poczekam, zresztą grę już dawno zamówiłem i zamówienia nie odwołam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dziewczyna mojego znajomego pracuje u Redów, z wiadomych względów nie mogę napisać nic więcej. Z tego co się dowiedziałem i wnioskuje z tych kilku zdań które jakiś czas temu wydusiłem z niej na imprezie, wizja całości projektu "Wiedźmin 3" rysuje się raczej w szarych barwach. Firma zatrudniła zawodowych kłamców, którzy bez ograniczeń kłamali na temat projektu przy każdej możliwej okazji ( nawiasem mówiąc ostatnio wypowiadają się coraz rzadziej ) przez co firma zapędziła się w kozi róg. Chociaż założenia redzi mieli ambitne od samego prawie początku jasne było, że realizacji ich jest nie możliwa. Przede wszystkim ze względu na brak sił przerobowych no i głównie finansów aby to wszystko zrealizować w możliwie krótkim czasie.
Od samego początku pewne sprawy trzeba było tonować i przycinać. Zaczęło się od wielkości świata, i tutaj najlepsze, bo z tego co się dowiedziałem, nie ma mowy o jednym wielkim otwartym świecie, jednej lokacji, niczym w GTAV i Skyrim, ponieważ gra podzielona jest na 3 bądź 4 lokacje oddzielone od siebie wąskimi przejściami z ekranami ładowania, podobnie jak to miało miejsce w grze Stalker, lub bardziej w ostatnim Stalker: Lost Alpha. Stąd właśnie mamy do czynienia z lokacjami znacznie od siebie oddalonymi w sadze Sapkowskiego. Novigrad i okolice to jest jedna lokacja, natomiast oddzielną są wyspy Skelige i obszar ziemi niczyjej, itd itp. Sytuację można porównać do tego jakby wszystkie lokacje z Wiedźmina 2 były od razu dostępne, lecz oddzielone od siebie ekranami ładowania. Same poszczególne lokacje nie są znowu tak ogromne jak to próbują sprzedać spece od marketingu, a razem do kupy stanowią ledwo obszar porównywalny z tym ze Skyrima. Należy zapomnieć tez o 100 godzinach grania ponieważ długość rozgrywki na obecnym etapie to +- czas potrzebny na przejście wiedźmina 1. Podobno problemem są zadania poboczne, które na obecnym etapie nie są zbyt atrakcyjne i dopracowane.
Ostatnią ważna sprawą są problemy z silnikiem, który nie do końca sprawdza się w większych lokacjach do tego mając wielki apetyt na zasoby sprzętowe. Na pececie z mocnymi bebechami jakoś daję radę gorzej natomiast jest z tym na konsolach gdzie do tej pory jeszcze nie osiągnięto zadowalających efektów. Z cięciami na grafice mieliśmy do czynienia prawie od samego początku a pokazane trailery zupełnie nie odzwierciedlały rzeczywistości.
I ostatnie kilka zdań tym razem wynikających tylko i wyłącznie z moich obserwacji ostatniego traileru. Przede wszystkim rzuca się w oczy niska jakość grafiki, ale to nie jest najważniejsze, istotniejsze są niskiej jakości animacje i kiepska ogólna jakość świata w nim przedstawionego. Ponieważ są to lokacje nowe, wcześniej nie pokazywane, widać gołym okiem jak są one słabo dopracowane. Podobnie jest z postaciami np. Eskel, natomiast animacja Ciri, którą widzimy w biegu, prawdopodobne przed czymś uciekającą, jest żywcem wyjęta z Wiedźmina 2 - całkowicie zapożyczona od Triss.
Ogólnie od dłuższego czasu u Redów panuje potężny chaos i panika a przede wszystkim brak konsekwencji w ich działaniach.
Jest wielce prawdopodobne, że po premierze fani będą tym tytułem rozczarowani i zawiedzeni, a wszystko przez niepotrzebnie rozbuchane puste obietnice speców od marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym że świat W3 jest podzielony na 3 części to już od dawna wiadomo. Było to w którymś wywiadzie. Więc nie wiem po co raz kolejny to pisać i wałkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 12:27, EylembertTigg napisał:

Twoja sprawa, napisałem co się dowiedziałem.

Same źródło mnie w samo w sobie nie przekonuje ale jak tak dłużej zastanowić się to co napisałeś jest (jeśli to prawda) dowodem że te całe opóźnienie to wina głównie konsol które nie mają bebechów by to pociągnąć.

Natomiast co do reszty dobra sylwasss miał na myśli chyba ten wywiad https://www.youtube.com/watch?v=-MZvg3guKK4 , bo już tutaj jeden z twórców dał nam do zrozumienia, że nie będzie to tak naprawdę otwarty świat.

https://www.youtube.com/watch?v=dtllw4sRXp8
I teraz ten gameplay graficznie też pokazuje że downgrade jeśli chodzi o tekstury postaci przedstawiony w ostatnim trailerze nie istnieje, bo w tym gameplayu widać niskiej jakości tekstury na postaciach i otoczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni w pełni otwarty świat w cRPG mieliśmy w Daggerfallu, więc nie ma co marzyć o takim obecnie i to jeszcze zapełnionym. Z obecnych cRPG jedynie Fallout (ze względu na charakter Pustkowi) ma możliwość zaprezentowania ogromnych przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad olaniem EK (wersja PS4) i po premierze sprawdzić czy wszystko będzie okej, ale utracę EK ehhh. Sam nie wiem. Jak tu ufać tym twórcom gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 13:51, Damianuss1 napisał:

Jak tu ufać tym twórcom gier?

Kupując jakąkolwiek grę przed premierą (nie tylko EK) dajesz twórcom olbrzymi kredyt zaufania. Nie zawsze się to sprawdza. ;) Po to są branżowe czasopisma i portale, żeby stwierdzić czy gra jest warta zakupu czy nie. Inna sprawa, że ostatnimi czasy coraz mniej jest tych "uczciwych" ocen. Jak żyć...? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 13:19, Numenpl napisał:

>
https://www.youtube.com/watch?v=dtllw4sRXp8
I teraz ten gameplay graficznie też pokazuje że downgrade jeśli chodzi o tekstury postaci
przedstawiony w ostatnim trailerze nie istnieje, bo w tym gameplayu widać niskiej jakości
tekstury na postaciach i otoczeniu.


Pamiętaj, że ten gamplay został specjalnie przygotowany i dopracowany na potrzeby pokazów. Na podstawie tego nie można oceniać gry jako całości. Tak się po prostu robi w tej branży, że na pokazy przygotowuje się wycinek kodu specjalnie go dopracowując podczas gdy cała reszta leży. Redzi nie są tutaj pierwsi i nie będą ostatni. Oczywiście baardzo bym chciał aby tak wyglądała cała gra, jednak jak na razie niestety tak nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 14:00, Rick napisał:

> Jak tu ufać tym twórcom gier?
Kupując jakąkolwiek grę przed premierą (nie tylko EK) dajesz twórcom olbrzymi kredyt
zaufania. Nie zawsze się to sprawdza. ;) Po to są branżowe czasopisma i portale, żeby
stwierdzić czy gra jest warta zakupu czy nie. Inna sprawa, że ostatnimi czasy coraz mniej
jest tych "uczciwych" ocen. Jak żyć...? ;D

Otóż to wystarczy spojrzeć na zbugowanego AC Unity i ocene pokroju 9/10 od GoL''a ;/. Albo CoD''a ktore oceniono na 9,5/10 albo 9/10 nie pamiętam już. Po filmikach i screenach oraz gameplayach CDP ma 110% kredytu zaufania ode mnie i na dzień dzisiejszy jestem pewien że nie pożałuje ani złotóweczki za pre order tej gry. No i mam nadzieję że oceny recenzentów jak i graczy będą 9/10 co najmniej tak jak W1 i W2 ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj jest problem jeśli chodzi o moje obawy jak to wyjdzie w praniu bo każdy trailer gameplay''a pokazuje ciągle ten sam oklepany do granic możliwości element znany z poprzedniej części i chyba każdego innego nie spartaczonego cRPG w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się