Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2015 o 17:21, Dracule-Mihawk napisał:

Przecież wyraźnie REDZI powiedzieli że wiodącą platformą są PC więc co ty za herezję
tutaj wypisujesz? ;)

Raczej oczekuje tego, że magiczna optymalizacja sprawi, że gra będzie chodzić w 60fpsach na byle czym.
Tylko sir Alex Jones lubi dokładać do tego teorie spiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego, skoro gra działa na słabych konsolach, wymagania na PC i grafika są wyższe/lepsze niż na konsoli.

Fuck logic. Zaraz się pewnie dowiem, że gra jest "niezoptymalizowana", bo nie chodzi w 1080p@60FPS na Ultra na GF760 czy innym komputerze kupionym za 999zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 17:32, Zgreed66 napisał:

Raczej oczekuje tego, że magiczna optymalizacja sprawi, że gra będzie chodzić w 60fpsach
na byle czym.
Tylko sir Alex Jones lubi dokładać do tego teorie spiskowe.

Oby nie zawiedli, chciałbym na mojej 970 w końcu nie po to ją kupowałem żeby po kilku miechcach byla do kitu zagrać na ultra chociazby w 50 fpsach i full hd rzecz jasna. Ciekawi mnie jak to na konsolach śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 17:34, Henrar napisał:

Fuck logic. Zaraz się pewnie dowiem, że gra jest "niezoptymalizowana", bo nie chodzi
w 1080p@60FPS na Ultra na GF760 czy innym komputerze kupionym za 999zł.


O GTX760 zapomnij, skoro na GTX 980 i I7-4790 na wysokich ustawieniach gra trzyma 30-35 kl/s ze spadkami do 20 kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 18:23, lis_23 napisał:

O GTX760 zapomnij, skoro na GTX 980 i I7-4790 na wysokich ustawieniach gra trzyma 30-35
kl/s ze spadkami do 20 kl.

To była ironia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2015 o 19:05, zerohunter napisał:

Kawałek gameplaya, z tym że się kończy zanim się zaczął;/

Toś się wstrzelił. :D Na poprzedniej stronie już 15 minutowy poleciał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 17:32, Zgreed66 napisał:

> Przecież wyraźnie REDZI powiedzieli że wiodącą platformą są PC więc co ty za herezję

> tutaj wypisujesz? ;)
Raczej oczekuje tego, że magiczna optymalizacja sprawi, że gra będzie chodzić w 60fpsach
na byle czym.
Tylko sir Alex Jones lubi dokładać do tego teorie spiskowe.

Gdybyś trochę znał techniczne tajnki stojące za "magiczną" jak to nazwaleś optymalizacją, to wiedział byś, że za tym kryje się albo redukcja "niepotrzebnych" szczegółów, czyli tak czy inaczej downgrade, lub żmudne babranie się w kodzie gry na co już bym nie liczył na tak późnym etapie dewelopingu.
To właśnie wersja konsolowa gry była przyczyną jej opóźnienia i to właśnie przedewszystkim na niej koncentrowali się redzi. Efekt jest taki, że gra na karcie graficznej 3 razy potężniejszej od układu z ps4 działa tylko nie wiele lepiej z niewiele większymi detalami niż na tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 19:27, EylembertTigg napisał:

Gdybyś trochę znał techniczne tajnki stojące za "magiczną" jak to nazwaleś optymalizacją,
to wiedział byś, że za tym kryje się albo redukcja "niepotrzebnych" szczegółów,

Zaznaczam powyższy fragment, bo będzie potrzebny później.

Dnia 26.01.2015 o 19:27, EylembertTigg napisał:

czyli
tak czy inaczej downgrade, lub żmudne babranie się w kodzie gry na co już bym nie liczył
na tak późnym etapie dewelopingu.

Niejaki Donald Knuth:
"Premature optimization is the root of all evil". Na wczesnym etapie nigdy się nie optymalizuje, chyba że chcesz mieć potem same problemy.

Dnia 26.01.2015 o 19:27, EylembertTigg napisał:

To właśnie wersja konsolowa gry była przyczyną jej opóźnienia i to właśnie przedewszystkim
na niej koncentrowali się redzi. Efekt jest taki, że gra na karcie graficznej 3 razy
potężniejszej od układu z ps4 działa tylko nie wiele lepiej z niewiele większymi detalami
niż na tej konsoli.

Tutaj wstaw swoje pierwsze zdanie ze swojego posta. Brawo! Wersja konsolowa została zoptymalizowana, by na tych konsolach poszła.
Są efekty, których choć na pierwszy rzut oka nie odróżnisz obciążają sprzęt mocniej niż ich prostsze odpowiedniki (ot, chociażby różnice między supersamplingiem a MSAA czy Bokeh kontra inne rozwiązania DoF).
PS. Podejrzewam, że Zgreed66 ma większe pojęcie na ten temat niż Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 19:36, Henrar napisał:

> Gdybyś trochę znał techniczne tajnki stojące za "magiczną" jak to nazwaleś optymalizacją,

> to wiedział byś, że za tym kryje się albo redukcja "niepotrzebnych" szczegółów,

Zaznaczam powyższy fragment, bo będzie potrzebny później.
> czyli
> tak czy inaczej downgrade, lub żmudne babranie się w kodzie gry na co już bym nie
liczył
> na tak późnym etapie dewelopingu.
Niejaki Donald Knuth:
"Premature optimization is the root of all evil". Na wczesnym etapie nigdy się nie optymalizuje,
chyba że chcesz mieć potem same problemy.
> To właśnie wersja konsolowa gry była przyczyną jej opóźnienia i to właśnie przedewszystkim

> na niej koncentrowali się redzi. Efekt jest taki, że gra na karcie graficznej 3
razy
> potężniejszej od układu z ps4 działa tylko nie wiele lepiej z niewiele większymi
detalami
> niż na tej konsoli.
Tutaj wstaw swoje pierwsze zdanie ze swojego posta. Brawo! Wersja konsolowa została zoptymalizowana,
by na tych konsolach poszła.
Są efekty, których choć na pierwszy rzut oka nie odróżnisz obciążają sprzęt mocniej niż
ich prostsze odpowiedniki (ot, chociażby różnice między supersamplingiem a MSAA czy Bokeh
kontra inne rozwiązania DoF).
PS. Podejrzewam, że Zgreed66 ma większe pojęcie na ten temat niż Ty.

Tu mnie rozbawileś, akurat pracuję w tej branży, więc trochę się na tym znam ;) Oczywiście z redami mam niewiele wspólnego ale pozatym siedzę w tym już kilka lat.
Jasne szerloku trudno zajmować się optymalizacją na samym początku gdy kod jest jeszcze szczątkowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 19:27, EylembertTigg napisał:

Gdybyś trochę znał techniczne tajnki stojące za "magiczną" jak to nazwaleś optymalizacją,
to wiedział byś, że za tym kryje się albo redukcja "niepotrzebnych" szczegółów, czyli
tak czy inaczej downgrade, lub żmudne babranie się w kodzie gry na co już bym nie liczył
na tak późnym etapie dewelopingu.

Dobra skoro znasz się lepiej to jedziemy :>
I co wg. ciebie jest "niepotrzebne" we Wiedźminie?
Sposób obliczania oświetlenia jest za skomplikowany? Tekstury za duże? Za dużo ich? Draw Distance nie taki?
DoF nie taki? Animacje zbyt złożone? Fizyki za dużo? Może drzew za dużo? Innych obiektów? XD
Jak oceniasz to co "niepotrzebne"?

Dnia 26.01.2015 o 19:27, EylembertTigg napisał:

To właśnie wersja konsolowa gry była przyczyną jej opóźnienia i to właśnie przedewszystkim
na niej koncentrowali się redzi. Efekt jest taki, że gra na karcie graficznej 3 razy
potężniejszej od układu z ps4 działa tylko nie wiele lepiej z niewiele większymi detalami
niż na tej konsoli.

Może inaczej jak działa to na detalach konsoli na takim 7870? Powiesz mi?
I wypisz mi co to są te "niewiele większe detale". Bo z tego co ja się orientuję wykorzystanie bardziej zaawansowanych algorytmów (już samej geometrii) typu HBAO, zamiast SSAO czy użycie PBR po prostu w większym stopniu zajeżdza sprzęt. Ale nie wiem jak mam oceniać "nie wiele" Skoro chcę więcej, a żeby mieć więcje muszę poświęcić więcej. 3x po 5 klatek i już mam 45 zamiast 60. Jeszcze 3 takie rzeczy i już mam 30.
Mają też ciąć tekstury aby gra przypadkiem nie robiła takiego dropu jak w Unity, albo nie daj Boże jakaś karta nie mogła tego wyteksturować bez zbyt wąską szynę? Ja nie wiem. Czy może po prostu żal ciąć detale przesuwając suwaki tzn robiąc downgrade? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
Proponuję czytać ze zrozumieniem. Proponuję także nie liczyć na wielkie "cuda optymalizacji" bo technicznie nie jest możliwe aby gra która obecie ledwo ciągnie na wysokich na potworze rzędu gtx 980, za 4 miesiące na takich samych ustawieiach pomykala na gtx 770. To chyba jest dość logiczne i nie trzeba być geniuszem aby to zrozumieć. Co było dość jasno zawarte w dwóch poprzednich moich postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 20:20, EylembertTigg napisał:

Proponuję czytać ze zrozumieniem.

Proponuję zrobić to samo.

Dnia 26.01.2015 o 20:20, EylembertTigg napisał:

Proponuję także nie liczyć na wielkie "cuda optymalizacji"

Sam o nich pisałeś. Ja i henrar ich nie oczekujemy. To ty pisałeś, że powinny być, ale nie będą, bo jest na nie za późno.

Dnia 26.01.2015 o 20:20, EylembertTigg napisał:

bo technicznie nie jest możliwe aby gra która obecie ledwo ciągnie na wysokich na potworze
rzędu gtx 980, za 4 miesiące na takich samych ustawieiach pomykala na gtx 770.

A jest możliwe za rok, a nawet za 2 lata? Jakie cięcia albo optymalizacyjne cuda należałoby dokonać od obecnego stanu? Już pomijajac, że GTX 770 od GTX 980 jakoś specjalnie wydajnościowo nie odstaje (w porównaniu z 7870 już w ogóle).

Dnia 26.01.2015 o 20:20, EylembertTigg napisał:

To chyba jest dość logiczne i nie trzeba być geniuszem aby to zrozumieć. Co było dość jasno zawarte
w dwóch poprzednich moich postach.

No, chyba sam masz z tym problem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 20:25, Zgreed66 napisał:

A jest możliwe za rok, a nawet za 2 lata? Jakie cięcia albo optymalizacyjne cuda należałoby
dokonać od obecnego stanu? Już pomijajac, że GTX 770 od GTX 980 jakoś specjalnie wydajnościowo
nie odstaje (w porównaniu z 7870 już w ogóle).

Tu tylko warto wspomnieć, że optymalizacja pod kątem możliwości uruchomienia na słabszych GPU skończy się na usuwaniu efektów bądź zastępowaniu ich prostszymi. Nie bez powodu wszystkie Mantle/DX12/OpenGL NG i reszta zmniejszają zużycie CPU a nie GPU.
W przypadku GPU albo skończysz redukując trójkąty w scenie, albo bawiąc się w statyczne oświetlenie albo w najgorszym wypadku modyfikując ręcznie shader''y.

Tu tak dla poczytania z doku Unity:
http://docs.unity3d.com/Manual/OptimizingGraphicsPerformance.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 21:14, Damianuss1 napisał:

Na Xone w 900p, a na PS4 w 1080p :p hehe, pewnie nieźle się zdziwili posiadacze konsoli
MS.


Nie dziwota. X jest sporo słabszy od PSa. To już wszyscy wiedzą, posiadacze zapewne też się zbytnio nie zdziwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 21:40, Paoro napisał:

Tak z ciekawości warto poczytać Wiedźmina? Która książka pierwsza itp.


Najpierw opowiadania: " Ostatnie Życzenie " i " Miecz Przeznaczenia ", a potem pięcioksiąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się