Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2008 o 20:49, mesiu59 napisał:

Legia dała ciała. Tak frajersko zremisować... Głupio stracony gol... gol z niczego. No
cóż, jeszcze rewanż. ;/


Z całym szacunkiem dla Legii w tym rewanżu to raczej Wisła jest faworytem. :)
O wspaniałym prestiżu tychrze rozgrywek świadczy jednak ilość widzów na Legii - 1300... Na miejscu Legii walczyłbym teraz anjzacieklej o Puchar Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie właśnie mecz Tottenham - Chelsea i jedna rzecz, która bardzo razi mnie w oczy to sędziowanie Mike''a Rileya. Bramka dla Chelsea po spalonym Drogby; ledwo żółta kartka dla Ashleya Cole''a po tym, jak o mało nie złamał Huttonowi nogi; potem kartka dla Keana za dyskusję, a Cole jak prezentował "jak bardzo olewa arbitra" i "jaki ten sędzia ślepy" nie dostał żadnego upomnienia. Jeszcze dwa spore błędy: po ostrym i nieprzepisowym wejściu Lamparda Chelsea wyprowadziła kontrę 3v2 i naprawdę niewiele brakło i Tottenham straciłby kolejną bramkę z winy arbitra; a drugi to kartka dla J. Cole''a za dyskusję, po tym, jak został brutalnie sfaulowany, a sędzia nie gwizdnął.

Swoją drogą po ostatnim meczu ligowym, w którym sędziował wspomniany wyżej sędzia, były do niego spore pretensje, miał zostać odsunięty na kilka meczów, a angielska federacja nie dość, że tego nie zrobiła, to jeszcze przydzieliła mu trudny mecz, w którym wyraźnie nie daje sobie rady.


Poza tym mecz dosyć ciekawy, po połowie jest 2:1 dla The Blues. Na razie nie błyszczy Berbatov, mam nadzieję, że pokaże jeszcze coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tottenham 4:4 Chelsea

Dla mnie to mecz tego sezonu, nie tylko w Anglii, ale i w całej Europie. Sędzia poprawił się po przerwie, podobnie jak piłkarze. Jeden z najlepszych meczów w karierze Joe Cole''a, dobrze zagrali właściwie wszyscy piłkarze. Większość pewnie zwróciła uwagę na to, jak bronił w tym meczu Carlo Cudicini - mimo puszczonych czterech bramek (naprawdę trudnych do obrony), spisywał się znakomicie, dwa razy uratował swój zespół z praktycznie beznadziejnej sytuacji (w tym raz w 93min.). Remis jest tu zdecydowanie najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Dziwi mnie tylko postawa Avrama Granta, który chyba za szybko zdjął Cole''a z boiska, oszczędzając go na mecz z Arsenalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za mecz! :O

Nie żałuje ani sekundy obejrzanego meczu Totenhamu vs Chelsea. O ile pierwsza połowa była dobra, to druga wgniotła. Wszystko było. Od fauli a''la Taylor vs Eduardo(wślizg A.Cole), katstrofalne błędy(Chimbonda przy bramkah J.Cole), kapitalne obrony(to co zrobił Cudicini w ostatniej minucie... Cech by tego na 99,9% nie wyciągnął), po piekne strzały(bramka Keane).

Mecz oglądałem dlatego, że nie było mi dane oglądać meczu ManU :( Więc włączyłem mecz CFC... zaczęło się od szybkiej bramki Drogby, później wyrównanie, i bramka Essiena który był na spalonym(albo Drogba był). Po bramce Cole i fatalnym zachowaniu Chimbondy(dał się wyprzedzić) straciłem nadzieję... Jednak bramka Berby(który nie był do tego czasu widoczny), i strzał Huddlestone ponownie wlał nadzieje :D Warto dodać, że pierwsze 3 bramki dla Tottenhamu padły po stałych frag. gry ;] Następnie ponownie błąd Chimbondy(tym razem dziwnie się "wyłożył" przed Cole), i znowu J.Cole. Jednak w końcówce... najpierw kapitalny gol Kaena, a później niesamowita obrona Cudinciniego. Jak On to zrobił? Nie wiem... Cech na pewno by tego nie wybronił.

Myślałem że teog nigdy nie napiszę: Nie żałuję że nie oglądałem meczu ManU ;] Zresztą - mamy 3 pkt nad AFC i 5 pkt nad CFC. Pięknie... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:0

Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec! W kwietniu na Berliner Olympiastadion FC Bayern podejmie... Borussię Dortmund, więc zapowiadają się ogromne emocje.
Patrząc na tabelę i ogólnie rozgrywki Bundesligi w tym roku BVB nie ma szans zająć już miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Za dużo silniejszych rywali, a Borussia jest za daleko. I właśnie dlatego Bawarczykom bardzo trudno będzie zdobyć to trofeum. W Dortmundzie już poczuli "smak krwi".
Póki co jednak... Trzeba się skupić na lidze i wygrać bardzo ważne spotkanie w sobote z Bayerem Leverkusen, który zajmuje... trzecią pozycję w tabeli.

Tymczasem na polskich boiskach Wisła zremisowała z Legią w Warszawie 1:1 w Pucharze Ekstraklasy. Dobry jest to wynik dla Białej Gwiazdy, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że jest to mało ważne trofeum (Puchar Polski ważniejszy) i że czeka rewanż w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 23:15, capral napisał:

Widział ktoś mecz milan-sampdoria?

Niestety nie widziałem, ale stracili punkty przez remis, ale i tak zachowają bezpieczną przewagę, ponieważ np. Juventus też zremisował. Juve zamiast odrabiać straty, to remisuje ze słabszymi drużynami. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 00:37, Vaxinar napisał:

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:0

Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec! W kwietniu na Berliner Olympiastadion FC Bayern
podejmie... Borussię Dortmund, więc zapowiadają się ogromne emocje.

No i mam nadzieję, że kolejne trofeum dla Bayernu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tottenham 4:4 Chelsea
Napisaliście już o tym meczu właściwie wszystko. Naprawdę wspaniałe i emocjonujące spotkanie,taka wisienka na gorzkim torcie czyli sezonie,który po odpadnięciu z PU już się dla nas praktycznie skończył,bo w lidze gramy o pietruszkę. szkoda,że po takim widowisku nie udało się wydrzeć The Blues jeszcze dwóch punktów,ale interwencja Cudiciniego po strzale Berby zaiste wyśmienita (a ja myślałem,że to co zrobił Gomes z PSV w ostatnich minutach dogrywki nazwę paradą roku). Mankamenty były te same co zazwyczaj czyli dobrze z przodu,słabo z tyłu. W paru sytuacjach zachowanie naszej obrony wołało o pomstę do nieba. Bardzo ładny mecz,oby chłopaków było stać na przynajmniej jeszcze jeden taki w tym sezonie.

I jeszcze jedno. Tylko żółta kartka dla Cole''a (Ashleya) za faul na Huttonie to dla mnie jakaś pomyłka. Mam nadzieję,że federacja angielska zajmie się tą sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:56, Vaxinar napisał:

O wspaniałym prestiżu tychrze rozgrywek świadczy jednak ilość widzów na Legii - 1300...

Taa... Legia - Wisła, mecz, który nawet w takim pucharze powinien być emocjonujący itp itd a tu takie ilości na trybunach. O tym, jak "potrzebny" jest ten puchar już pisałam, ta ilość kibiców świadczy tylko o tym, że ten puchar kibiców raczej nie interesuje. Na Wisłę przychodzi niewiele więcej w takiej sytuacji aczkolwiek podejrzewam, że na rewanżu uda się przekroczyć 10.000. W rewanżu raczej Wisła jest faworytem, aczkolwiek gra Białej Gwiazdy w tym pucharze bywała różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna plotka i czy konkretne przymiarki Artura Boruca do Bayernu Monachium ? Polak miałby trafić do klubu z Bawarii w letnim okienku transferowym za 10 mln funtów i zastąpiłby Kahna, który kończy karierę. Mówi się też, że Gordon Strachan szuka już zastępcy dla naszego reprezentacyjnego goalkeeper''a. Do tego Klinasmann, który przejmuje w lipcu Bayern jest zwolennikiem Artura. Sprawa wydaje się być na rzeczy - poczekamy, zobaczymy. Według mnie to byłby świetny zespół dla Boruca i stylem gry nie odbiegałby bardzo od gry bramkarskiej na "wyspach".
Żródło -> http://futbol.pl/index_2602.php?a_2501=14465&r_13=52&item=f75aa8fa08ac0ef385c1014295 988d16&tr=yes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię Bayern, ale dla mnie nie jest to klub dla Artura... Po prostu Polacy w niemieckiej lidze, no jakby to powiedzieć, nie lśnili... Być może tylko Wichniarek (pokazuje) i Krzynówek przez chwilę pokazywał na co go stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:36, BzyQacz napisał:

Lubię Bayern, ale dla mnie nie jest to klub dla Artura...

A czy są kluby przypisane dla konkretnych piłkarzy zanim do nich nie przejdą ? Najpierw niech tam zagra, a potem można by powiedzieć czy "to klub dla niego".

Dnia 20.03.2008 o 17:36, BzyQacz napisał:

Po prostu Polacy w niemieckiej lidze, no jakby to powiedzieć, nie lśnili...

Dla przykładu: gdyby np. taki Boniek nie zdecydował się przed laty grać w Serie A, bo nie było tam żadnych Polaków (a na pewno żadnych wyróżniających się), to jaki to miałby być sens.

Dnia 20.03.2008 o 17:36, BzyQacz napisał:

Być może tylko Wichniarek (pokazuje) i Krzynówek przez chwilę pokazywał na co go stać.

Nie ma co mierzyć wszystkich jedną miarą - czasem 50 piłkarzy danej narodowości nie zabłyśnie w danej lidze, a wystarczy jeden konkretny. Poza tym na rynku europejskim Boruc nie jest "jednym z wielu" - już teraz ma wyrobioną markę jednego z najlepszych bramkarzy w Europie, a taki klub jak Bayern pozwoliłby na jego dalszy rozwój, a także na powiększenie wartości rynkowej i prestiżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację, nie powiem, że nie. Boniek się we Włoszech sprawdził, nawet ryzykując tym, że przecież był tam pierwszym Polakiem, udało mu się, faktycznie. Boruc swój prestiż ma i raczej kupowanie w ciemno nie wchodzi w grę, też się zgodzę. Jego nowy klub raczej próbowałby go bardziej wypromować i usprawnić pod względem umiejętności, aniżeli pogrążyć. BTW, fakt, po Oilm Kahnie, Bayern szuka DOBREGO i znanego bramkarza... :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już przy plotkach i Bayernie jesteśmy to Lucio ma odejść po sezonie do Realu lub Barcelony.
Środek obrony Pepe-Lucio? Nie mam pytań. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:22, paweusz napisał:

Kolejna plotka i czy konkretne przymiarki Artura Boruca do Bayernu Monachium ?


Śmiech na sali. Rensing już nieraz miał mówione, że to on będzie numerem jeden po Kahnie. Bayern szuka bramkarza numer dwa... Lepiej aby nie szedł... Wątpię aby wybił Rensinga ze składu, jeśli młodzian dalej będzie bronić, jak broni kiedy Kahna nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:36, BzyQacz napisał:

Po prostu Polacy w niemieckiej lidze, no jakby to powiedzieć, nie lśnili

Mhm... Przecież Wałdoch czy Hajto to opaskę kapitana w Schalke dostali za ładne oczy...
Wichniarek jest nazywany "królem Bilefeld", a Krzynówek zachwycał nawet w Wolfach kiedy grał, że o Bayerze nie wspomnę. Błaszczykowski - dobrze gra, a jak gra źle to nie tylko on bo całe BVB.
Faktycznie nie lśnimy w tej Bundeslidze... Dobrze, że w innej lidze lśnimy tak, że na wszystkich cień rzucamy. Np. w lidze włoskiej, w holenderskiej, w portugalskiej, w angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, Hajto zasłużył na opaskę, Wałdoch mym zdaniem do tej roli nie pasowało. Wichniarek - tu, pisałem, nie ma o czym mówić, bo on od początku w kochanej Arminii rozdaje karty. Krzynio? Pamiętam czasy Bayeru, więc wybacz, miał kilka przebłysków, z czego największy to chyba ten gol przeciw Realowi w LM, a tak to grał dosyć solidnie, ale bez jakiegoś "wymiatania". Kolega Błaszczykowski to się musi dopiero rozegrać, albo Borussia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować