Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

hej viva espana ole!
dlaczego ten mecz nie skończył sie wynikiem 4-0? niestety hiszpanie zagrali świetnie, ale nieskutecznie. bałem sie, że niemcy fuksem wyrównają, ale w drugiej połowie nie istnieli. to, że hiszpanie będa lepiej grać w piłke to było wiadome, ale dorównywali niemcom w powietrzu i w walce fizycznej, byli strasznie twardzi. poza tym byli lepsi kondycyjnie. stąd niemcy nie mieli właściwie szans. można tylko żałować, że do finału dostała sie tak słaba drużyna, nie potrafiąca dorównać hiszpanom. nie wiem, może z chorwacją byłby bardziej porywający finał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania !
Cóż może mecz nie był jakiś bardzo ciekawy,ale pozwolił on wygrać Hiszpanii !
Było bardzo dużo właśnie akcji ze strony Hiszpanów na bramkę przeciwników.Niemcy moim zdaniem mieli ich znacznie mniej...
Ale cóż wygrała ta drużyna która była lepsza i której kibicowałem ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ładny mecz, ale Torres zaimponował mi w akacji, w której strzelił gola. Nie dosyć że obiegł Lahma to jeszcze pięknie podciął piłkę nad Lehmanem ,inaczej tego po prostu nie można było zrobić.( No jedynie ryzykowny drybling bramkarza) Ale swoją drogą to Niemcom chyba należał się karny za rękę bodajże Capdevilli w polu karnym. Trochę też nie rozumiem decyzji sędziego o pokazaniu żółtych kartek dwóm kapitanom praktycznie za nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 23:54, Lucek napisał:

--> Rusell , gdyby Niemcy byli megasłabi nie dotarliby do finału

Sa megaslabi a do finalu dotarli tylko dlatego bo mieli szczescie
Ale w finale slabiakom sie limit szczescia skonczyl;D
OrBiTex- 1:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 00:35, Vaxinar napisał:

Jak już pisałem nie było mi dane oglądać na Polsacie, Borek to aż taka porażka?

Moim zdaniem komentuje niezle, wczoraj z Bonkiem byli genialni ;D to w TVP maja kabareciarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasłużone zwycięstwo Hiszpanii! I nie mówię tu tylko o finale w którym byli zdecydowanie lepsi,ale o całym turnieju. Od samego początku byli jedną z najładniej grających drużyn i w przeciwieństwie do Portugalii,Holandii czy Rosji wytrzymali tempo turnieju i zagrali tak do samego końca. To ,że Hiszpania może ten turniej wygrać zacząłem brac pod uwagę dopiero po zwycięstwie z Włochami,które moim zdaniem było przełomowe. Gdybym typował tak wcześniej po doskonałej fazie grupowej w ich wykonaniu byłbym co najmniej niepoważny,przecież Hiszpanie zawsze błyszczą w grupie,ale na ćwierćfinale (czy też 1/8 w przypadku MŚ) to "błyszczenie" się kończy w końcu powiedzenie "grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze" nie wzięło się z niczego. Tym razem było inaczej... eh faktycznie chce się powiedzieć "grali jak zawsze, wygrali jak nigdy" :) Co do samego finału to Niemcy zaskoczyli mnie tym jak ofensywnie nastawieni wyszli do tego meczu. Nie postawili barykady przed własną bramką niczym Włosi,choć tego się właśnie spodziewałem, co prawda taka gra przeciwko Hiszpanii okazała się samobójstwem,ale przynajmniej na poziom widowiska nie mogliśmy narzekać. Warto wspomnieć też o fatalnych błędach defensywy,która wcześniej spisywała się bez zarzutu, zawiedli zwłaszcza Lahm i Metzelder,którego widziałem przed tym meczem w jedenastce turnieju,ale teraz...
Euro się skończyło,a europejska piłka dołącza do nas i idzie na wakacje. Dla mnie powraca 16 sierpnia inauguracją Premiership i meczem Middlesbrough-Tottenham,a za jakiś czas zamieszcze tu podsumowanie mistrzostw wraz z jedenastką turnieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 00:11, temek napisał:

Może zamieszczę najlepsze najlepsze teksty Bońka na tych mistrzostwach

Ja bym dodał jeszcze niezapomnianą definicję bramki samobójczej:
"Musi być wyraźna intencja strzelenia bramki samobójczej"
Dla mnie jak ktoś wychodzi na boisko z intencją strzelenia samobója to jest co najmniej dziwny,ale to pan Boniek był piłkarzem nie ja,więc... :D
To dobrego komentatora jeszcze trochę mu brakuje,ale na nudę nie mogliśmy narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 09:30, mati285 napisał:

> Może zamieszczę najlepsze najlepsze teksty Bońka na tych mistrzostwach
Ja bym dodał jeszcze niezapomnianą definicję bramki samobójczej:
"Musi być wyraźna intencja strzelenia bramki samobójczej"
Dla mnie jak ktoś wychodzi na boisko z intencją strzelenia samobója to jest co najmniej
dziwny,ale to pan Boniek był piłkarzem nie ja,więc... :D
To dobrego komentatora jeszcze trochę mu brakuje,ale na nudę nie mogliśmy narzekać :)

Szczegolnie ten jego smiech w niektorych momentach:P Ogolnie Boniek jest fajny, np probuje pomagac pilkarzom na boisku textami typu "kolego do niego nie mozesz podac", "podaj na lewo kolego to bedzie okazja", "nie no tak nie mozesz podawać jak chcecie strzelic bramke" itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś z was mi powiedziec co takiego zrobił dudek ze juz go nigdzie nie biorą ani juz nawet nie mówią.. jak juz wspominają o jakimś bramkarzu to boruc, itd.
pisze w sumie gdzies coś o tym na www ? czy cos ? co sie stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 10:06, Chester001 napisał:

moze ktoś z was mi powiedziec co takiego zrobił dudek ze juz go nigdzie nie biorą ani
juz nawet nie mówią...


Każdy piłkarz w swojej karierze ma chwile sławy i chwile zapomnienia , gdy to wcale nie gra źle ale już nie tak dobrze jak kiedyś. Dudek przeszedł do Realu gdzie grzeje ławe zbija kase i jest mu tam dobrze. Pozatym ma już 35 lat a piłkarze w tym wieku nie rozkwitają na nowo. (No i dochodzi jeszcze fakt że gola jeszcze nie strzelił :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale był jednym z najlepszych piłkarzy. a teraz to nic o nim nie mówią jakby wogóle nie istniał. jak są komentatorzy podczas meczu to oni razu nie padło słowo dudek nawet jak mówili o POL. reprezentacji piłki nożnej.
czy to dlatego ze dudek kogoś obraził w PZPN ? czy jak ? jakaś nagonka była /?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, co do scautów- Grałem w FM 2008.. gram Arsenalem...no i mam chyba z 8-9 obserwatorów. Gdy zobaczyłem polskie kluby..to...Znalazłem JEDNEGO( a przeglądałem z 25 klubów) nadającego się w miarę scouta..a statystiki miał 14/15... Jak kto grał w Football Manager, to wie o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że on nigdy nie był jednym z najlepszych. Zabłysnął tylko jednym finałem LM, ale poza tym w Anglii puszczał masę farfocli. I dlatego Liverpool go sprzedał. Dlaczego go nie chcą? Bo po pierwsze: cieżko mu zaoferować lepszą kasę niż ta, którą zbija w Realu, po drugie: trenerzy i działacze nie patrzą na najlepszy mecz zawodnika, tylko na jego wszystkie mecze, a z nich wynika, że Dudek nie jest taki dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 10:23, Chester001 napisał:

no dobra ale był jednym z najlepszych piłkarzy. a teraz to nic o nim nie mówią jakby
wogóle nie istniał. jak są komentatorzy podczas meczu to oni razu nie padło słowo dudek
nawet jak mówili o POL. reprezentacji piłki nożnej.
czy to dlatego ze dudek kogoś obraził w PZPN ? czy jak ? jakaś nagonka była /?


Może Dudek z bratem robią konkurencje dla PZPN organizując turniej w Knurowie ?? Wiesz kilka gwiazd się tam zjawia się co roku. A jeśli o reprezentacje chodzi to nic wielkiego z niąnie zwojował a jeszze jak stał to mówiło się dużo o tym że wyrasta nam nowa gwiazda -Boruc. Podsumowując cicho o nim w Hiszpani i ta cisza niesie się echem do Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 10:25, Aragloin napisał:

Aha, co do scautów- Grałem w FM 2008...


Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że polski system szkolenia młodzieży i wynajdywania młodych talentów poważnie kuleje, ale oceniać go na podstawie gry komputerowej jest conajmniej dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 10:48, Bartek Owczarek napisał:

> Aha, co do scautów- Grałem w FM 2008...

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że polski system szkolenia młodzieży i wynajdywania
młodych talentów poważnie kuleje, ale oceniać go na podstawie gry komputerowej
jest conajmniej dziwne...

Ja go nie oceniam tylko na podstawie gry. Ale jest to jedne z przykładów tego..ekhm.. "polskiego profesjonalizmu w piłce nożnej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować