Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

kątem* btw :)

Moim zdaniem Higuain mógł strzelac od razu po otrzymaniu podania. Po przyjęciu piłki bramkarz skrócił kąt i Gonzalo miał trudniejsze zadanie. Mam nadzieję że Maradona wprowadzi w 2-iej połowie Milito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 16:50, SongoX napisał:

>/.../
No proszę Cię... Nie każdy komentator będzie się podniecał Messim jak Szpakowski. Messi
raz przerzucił piłkę nad piłkarzem Nigerii niecelnie, a Szpaku już się jarał, że piękne
podanie i Leo to światowy piłkarz.

Nie wiem jaki mecz oglądasz, ale na boisku najlepszy jest Messi:) jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 17:10, Bithda napisał:

/.../

A czy ja powiedziałem, że gra źle? Mówiłem, że nie każdy się nim tak podnieca. Co do jego gry, to radzi sobie bardzo dobrze, ale nie myślisz chyba, że przy jakimś jego błędzie będzie chwalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 16:47, Bithda napisał:

ten drugi komentator jest żałosny.

Ten drugi komentator (jeżeli poznaję po głosie) to Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych (jeżeli nie najlepszy) napastnik w historii polskiej piłki nożnej :-)
Co jak co, ale na piłce to on się zna. Może co najwyżej daleko siedzieć i niezbyt dokładnie widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duże zaskoczenie, jeśli chodzi o zwycięstwo Korei. Myślałem, że spokojnie Grecy sobie poradzą z nimi, a to Azjaci pokonali Greków. Gra Grecji fatalna, już chyba Polska by lepiej zagrała ;)
Co do drugiego meczu, to jak dla mnie trochę nudny. Dopiero teraz trochę się lepszy zrobił. Argentyna zdobyła bramkę i od razu przestała atakować z takim animuszem jak na początku spotkania. Jak dla mnie spory minus dla Argentyny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie narazie najbardziej emocjonujący mecz tych mistrzostw:)
Kalu Uche mógł strzelić, ale Argentyna zasłużyła na wygraną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwycięstwo Argentyny zgodne z przewidywaniami i zasłużone. Bramek powinno być więcej. Problem w tym, że najlepszy atak spotkał się tu z najlepszym (jak do tej pory) bramkarzem. Drużyna Nigerii zawdzięcza Enyeamie kilka bramek.
Grecy i Koreańczycy będą mieli twardy orzech do zgryzienia żeby go pokonać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie wkurza zachwycanie się nad Messim przez Szpakowskiego i Lubańskiego. Chłopak jest niezły, ale jak dla mnie to on za bardzo egostycznie gra - zamiast podać, biegnie jak ten głupi w stronę bramki, oddaje strzały przez 2-3 zawodników, czasami z małego kąta. Owszem, czasami naprawdę ładnie dograł piłkę, ale dla mnie to nie jest najlepszy piłkarz świata, tylko egoistyczny nachal. Trochę bardziej zespołowo, a byłoby lepiej. Jak mówiłem, nie zawsze tylko strzela, ale takich akcji jest za mało. Bardzo fajny wolny w jego wykonaniu, gdzie zgrał do środka i wbiegł w pole karne z boku i dostał piłkę, naprawdę brawa za takie rozwiązanie, ale dla mnie to nie był bohater meczu. 2 strzały bardzo groźne, ale albo bronił nigeryjski bramkarz, albo nie trafiał w bramce. Inni też zasuwali, taki Veron czy Mascherano, Di Maria nie miał szansy się praktycznie pokazać, Tevez też widoczny był, Higuain kilka strzałów, chociaż żaden nie wpadł. Dla mnie bohaterem meczu jest bez dyskusji Vincent Enyeama, który powstrzymywał raz za razem Argentyńczyków, a zwłaszcza Messiego i Higuaina. Fajnie zagrał Taiwo, ale kontuzja uniemożliwiła jego dalszą grę. Bramka dla Argentyny po świetnym dośrodkowaniu Verona i po strzale głową przez Heinzego, który nie był w ogóle kryty. Kontra Argentyny 4 na 2 i co? Całe boisko z piłką przebiegł Tevez i zgrał do Messiego. A ten co? Nie trafia w bramkę. Albo się takie coś strzela, albo odgrywa, bo to była setka. Z Nigerii czasami ciągnął grę Chinedu Obasi, czasami Yakubu, ale to jeszcze nie jest to, bo wykończenie kuleje. Trochę celniej i będzie dobrze. Ogółem brawa dla Nigerii, wcale nie jest powiedziane, kto wyjdzie z tej grupy, bo zasługują na to i Nigeria, i Argentyna i w końcu Korea Południowa. Czekam na kolejne mecze w tej grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz Argentyny z Nigerią z pewnością był najlepszy z tych, które dotychczas odbyły się na mistrzostwach. Nie da się ukryć, że drużyna z Ameryki ma jeden z najlepszych składów (o ile nie najlepszy) i o ile poprawią skuteczność mają szanse na zdobycie trofeum. Po Nigerii spodziewam się, że wygra z Koreą i wyjdzie z grupy z drugiego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie należał się Super Orłom punkt, Enyama wyczyniał cuda w bramce, a i w ofensywie mieli swoje szanse by skarcić nieskuteczność Albicelestes. Argentyna trochę poniżej oczekiwań, mimo ogromnych możliwości ich gra w ataku ograniczała się jedynie do zrywów Messiego. Brakowało Aguero IMO. Ogólnie mecz jednak na bardzo dobrym poziomie. Teraz już tylko gwóźdź programu, mecz Anglii z USA. Około 19:30 powinniśmy już znać jedenastkę jaką wybierze na ten mecz Capello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 17:58, paweldomar1 napisał:

Jak mnie wkurza zachwycanie się nad Messim przez Szpakowskiego i Lubańskiego.

''mamo jak chcesz oglądać mecz, to wyłącz dźwięk, bo gra messi i komentuje szpaku''. U mnie zadziałało:D

Dnia 12.06.2010 o 17:58, paweldomar1 napisał:

Chłopak
jest niezły, ale jak dla mnie to on za bardzo egostycznie gra - zamiast podać, biegnie
jak ten głupi w stronę bramki, oddaje strzały przez 2-3 zawodników, czasami z małego
kąta. Owszem, czasami naprawdę ładnie dograł piłkę, ale dla mnie to nie jest najlepszy
piłkarz świata, tylko egoistyczny nachal.

Jak ma być najlepszy, to musi to udowadniać. Fakt faktem że nie jest, ale to już druga sprawa. Ma umiejetności jakieś tam to niech używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 18:05, Pernia napisał:

Jak ma być najlepszy, to musi to udowadniać. Fakt faktem że nie jest, ale to już druga
sprawa. Ma umiejetności jakieś tam to niech używa.


Najlepsi nie muszą tylko strzelać bramek. Mogą dogrywać takie gały, że po prostu kopara na podłodze. Owszem, 2 czy 3 akcje Messi miał takie, że ręce same do oklasków się składają. Ale ciągłe to mówienie, jaki to Messi nie jest, że Higuain marnował sytuacje, że inni marnują jego podania, a słowem nie wspomnienie o tym, że ten boski Lionel zmarnował 2 setki, że on to powinien strzelić co najmniej te 2 bramki jak nie więcej, to nie ma, bo on jest najlpeszy i tego mu się nie wypomina. Bardzo fajny rajd miał, jak się wbił pomiędzy 3 Nigeryjczyków i zgrał do Higuaina, jakby takie akcje ciągle grał to rzeczywiście byłby dla mnie najlepszy, ale zapamiętam akcję, jak 4 Argentyńczyków zrobiło mu miejsce, potem wybiegli na pozycje, a ten wzrok na nogi i zapieprza do przodu i strzał z 10 stopniowego kąta, zresztą zablokowany przez obrońcę. Wtedy nie można podać? Można. I tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigeria pokazała, że Korei nie będzie tak łatwo wygrać z nimi. Mecz dobry, a bramkarz Nigerii uratował bilans drużynie. Jak pójdzie tak jak obstawiam to Grecja ulokuje się na ostatnim miejscu. Walka o drugie miejsce w tej grupie odbędzie się pomiędzy Koreą Płd i Nigerią. Teraz tylko pozostaje czekać na mecz Anglii z USA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry mecz, sporo akcji obu stron. Myślę, że bramkarz Nigerii po mundialu trafi do jakiegoś niezłego europejskiego klubu bo dzisiaj pokazał, że wie o co w tym fachu chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 17:25, laki13 napisał:

Jak dla mnie duże zaskoczenie, jeśli chodzi o zwycięstwo Korei. Myślałem, że spokojnie
Grecy sobie poradzą z nimi, a to Azjaci pokonali Greków. Gra Grecji fatalna, już chyba
Polska by lepiej zagrała ;)

Przyznaj sie ze ostatni mecz Grecji widziales na Euro 2004. Przeciez ten zespol to chodzaca porazka. Sa gorsi od Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, całkiem niezły mecz. Zwłaszcza w drugiej połowie się trochę ożywiło. Jednak dalej żaden mecz mnie nie porwał. Szkoda, że to nie liga angielska. ;) Może Anglia- USA będzie dobry, choć mam pewne obawy. No ale nic, będzie się Wyspiarzom kibicowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 17:58, paweldomar1 napisał:

Jak mnie wkurza zachwycanie się nad Messim przez Szpakowskiego i Lubańskiego. Chłopak
jest niezły, ale jak dla mnie to on za bardzo egostycznie gra - zamiast podać, biegnie
jak ten głupi w stronę bramki, oddaje strzały przez 2-3 zawodników, czasami z małego
kąta. Owszem, czasami naprawdę ładnie dograł piłkę, ale dla mnie to nie jest najlepszy
piłkarz świata, tylko egoistyczny nachal.


Niekoniecznie do końca się zgadzam. OK, była jedna taka sytuacja gdzie sam raidował Enyeamę przez pół boiska, bo akurat zresztą nie było specjalnie jak zagrać i wolał się skupić na akcji indywidualnej. Natomiast było kilka sytuacji gdzie sam ogrywał kilku obrońców, podawał do kolegów i to Oni nie byli w stanie wykończyć akcji.
A najczęściej, to on podawał, po czym otrzymywał piłkę ponownie sekundę później, kiedy mógł podbiec nieco bliżej bramki. A że nie trafiał... nie każdy zawsze musi trafiać, a Enyeama uwijał się jak tylko mógł.

Coby nie było, najlepszy mecz so far.
Kto wyjdzie z grupy IMO ? O tym zadecyduje mecz Korei z Nigerią. Chyba że Gmoch nagle wparuje na boisko i strzeli dla Grecji kilka bramek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować