Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Australijski obrońca właśnie dostał czerwoną kartkę za to, że wyręczył swojego bramkarza. I tak mnie naszło: ile dokładnie czerwonych kartek pokazali sędziowie do tej pory w turnieju? Chyba sporo, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:58, MarchewaSoler napisał:

Rozumiem, że możesz być niezadowolony z tego, że Klose nie gra dla Polski, jednak jeśli
już stosujesz pejoratywny wydźwięk narodowości to mógłbyś chodziać z dużej litery to
pisać?


Dyskusje na temat Podolskiego i Klose są na ogół bez sensu, bo zakładają że to są Polacy grający w Niemczech. To jest oczywista nieprawda. Obaj z nich to niemieccy piłkarze polskiego pochodzenia, którzy w Niemczech spędzili większość życia. Ich podejście do polskości się nieco różni, Podolski bardziej pokazuje swoje pochodzenie, Klose mniej, ale żaden z nich nie zrobił nic za co można by ich nie lubić czy tym bardziej mieć pretensje. Grają dla Niemiec, całkiem dobrze, dzięki temu Niemcy nas bardziej lubią, nie kojarzą tylko ze złodziejami, a to jest jakiś tam plus.

W Polsce nie mamy takich piłkarzy i wszyscy wiedzą dlaczego. Za ton że mając duży potencjał, reprezentujemy poziom piłkarski Wysp Tobago, nie ma co szukać winnych za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie mecz średni, ale i tak lepszy od poprzedniego (Holandia-Japonia). Przynajmniej gole mamy ;) Teraz myślę że Ghana będzie ciągle naciskała i mój typ nadal nie zmienny do tego z przed meczu: 2-1 dla Ghany. Co do meczu Holandii, trochę mało akcji bramkowych szczególnie w pierwszej połowie. Można powiedzieć że zasłużenie wygrała bo przeważała cały mecz, no ale przy golu też zawalił trochę bramkarz Japonii. Ogólnie Holandia narazie nic specjalnego ;) No ale przypomnijmy sobie Euro 2008 - Holandia gromi w grupie Włochów 3-0, Francuzów 4-1 i Rumunię 2-0, a zaraz po wyjściu z grupy odpadła w ćwierćfinale z Rosją przegrywając 1-3. Może teraz będzie poniekąd na odwrót, po wyjściu z grupy zaczną dobrze grać ? :)) Powrót Robbena też powinien mieć na to spory wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:58, MarchewaSoler napisał:

> > Za co Miro dostał czerwoną kartkę?
> 2 żołte za faule, drugi faul byl od tylu, sedzia slusznie wyslal tego szwaba na
lawke
Rozumiem, że możesz być niezadowolony z tego, że Klose nie gra dla Polski, jednak jeśli
już stosujesz pejoratywny wydźwięk narodowości to mógłbyś chodziać z dużej litery to
pisać?

Nie? Z tego co wiem to nie jest karane więc co cie to obchodzi? Rozumiem ze kochasz niemcow ale zeby sie czepiac takich detali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 16:29, o_Orange napisał:

Australijski obrońca właśnie dostał czerwoną kartkę za to, że wyręczył swojego
bramkarza. I tak mnie naszło: ile dokładnie czerwonych kartek pokazali sędziowie do tej
pory w turnieju? Chyba sporo, nie?

Kewell obroncą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 08:40, Dann napisał:

Chyba tylko samych lwów żal. ;-)
Jak dla mnie mogą mieć w tym herbie nawet Davida Hasselhoffa. ;-)


Skoro oglądasz mecz (przenosząc dyskusję z drugiego wątku) i tak Cię zaintrygowały kwestie herbów, zwróć uwagę na godło na koszulce Australijczyków - niby zwykły herbik, ale ten trzymający je kangur i emu mnie rozbrajają ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 17:26, Starscream napisał:

Nie? Z tego co wiem to nie jest karane więc co cie to obchodzi? Rozumiem ze kochasz niemcow
ale zeby sie czepiac takich detali

Ze zwykłego szacunku. Skąd wiesz, jakim Klose jest człowiekiem? A gdybyś Ty urodził się w Niemczech a potem w wieku paru lat wyjechał do Polski i tam spędzasz całe życie- co byś wybrał, reprezentację Niemiec, czy Polski? Nie, nie jest to karane, ale człek, który przeczyta twojego posta może uważać cię za zwykłego szczeniaka, który nie potrafi się z pewnymi rzeczami pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry mecz. Świetnie grała Australia w dziesiątkę i była równie bliska zwycięstwa co piłkarze z Afryki. Obaj bramkarze zaprezentowali się fantastycznie, choć Kingson jednak zawalił gola. Po cichu liczyłem na zwycięstwo Aussie, bo jakże byłaby wtedy ciekawa sytuacja przed ostatnią kolejką w tej grupie. Ale i tak rywalizacja o awans zapowiada się emocjonująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 17:32, Dexter_McAaron napisał:

Skoro oglądasz mecz (przenosząc dyskusję z drugiego wątku) i tak Cię zaintrygowały kwestie
herbów, zwróć uwagę na godło na koszulce Australijczyków - niby zwykły herbik, ale ten
trzymający je kangur i emu mnie rozbrajają ^^


W trakcie samego meczu akurat nie zwróciłem na to uwagi. Natomiast po sekundzie "googlowania" już wiem co masz na myśli. Faktycznie fajnie to wygląda. Ja dodałbym tam jeszcze niedźwiadka koalę, ptaka kiwi i pająka czarną wdowę. ;-) Wszystkie te stworzonka upatrzyły sobie za dom właśnie Australię i okolice, nie wiedzieć dlaczego. ;-)

Co do ostatniego meczu, kibicowałem Ghanie, niestety tylko remis. Zresztą Australijczycy grali lepiej, nawet zdziesiątkowani... rozumiecie ? Zdziesiątkowani... hehehe, ehm, ehm... hmm [w tym momencie piszący zdaje sobie sprawę z tego, że tylko on się śmieje]... no, ale przynajmniej sytuacja w grupie jest ciekawsza.
Ostatni mecz Niemcy - Ghana, mniam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś:
W ciągu XIX turniejów ile państw zdobyło Mistrzostwo Świata w Piłce Nożnej? (kraje po nieznacznych transformacjach terytorialnych/ustrojowych liczymy jako jedno państwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej założyć konto buchmacherskie? Nie mam jeszcze 18 lat, więc nie chciałbym mieć przykrości podpisując się swoim nazwiskiem...A propo - coś mi pachnie Argentyną w finale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy Szpakowski i Lubański zrzucili winę za utratę gola na Bogu ducha winnego Kjaera podczas gdy piłkę stracił Poulsen? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 18:02, Starscream napisał:

To niech uwaza co cie to obchodzi? dzieki ze sie o mnie troszczysz ale nie dzieki:D Smieszne

Mam alergię na głupotę. Przykro mi.

Idę na mecz, Eto''o już błysnął, ciekawe, co będzie dalej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:55, MarchewaSoler napisał:

> To niech uwaza co cie to obchodzi? dzieki ze sie o mnie troszczysz ale nie dzieki:D
Smieszne
Mam alergię na głupotę. Przykro mi.

Napisalem szwab z małej litery to od razu jestem głupi? Zgłaszam to bo nie toleruje chamstwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować